Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak na upgrade R4i karet?


malysrnec

Recommended Posts

Zdravím, zkoušel to někdy někdo? Mám starší NDSL a teď se na mě obrátil človíček, že má ode mě R4i DualCore kartu, ale on už má v DSi novější firmware, než karta aktuálně podporuje. Na stránkách výrobce už je nový update a prý se to musí dělat v konzoli, která ještě není na "nepodporované" verzi fw. Nerad bych něco zmršil a tak se ptám na radu, jak na to. Díkec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vseobecne plati (a to pro vsechny flashkarty)

1. nahrat system na pametovou kartu

2. na tu samou pametovou kartu nahrat i update soubor (nekdy je soucasti systemu - zalezi co to je za typ karty)

3. vlozit do DS nebo kompatibilniho DSi/3DS (tzn. s FW nizsim, na kterem se karta a system spusti)

4. zapnout DS, spustit update soubor a nasledovat instrukce na displeji

5. cekat...cekat...cekat... dokud se update nedodela

6. po ukonceni updatu chvilku pockat (cca 20s) a pote pristroj vypnout, zapnout...

Uspesny fix se pozna podle zmenene ikony karty v menu, dale ze se spustila v pristroji (kdyby ne, tak uz nema FW.

Otestovat to pak muzes rovnou i v DSi/3DS s novym FW (drive nepodporovanym).

A ceho se vyvarovat?

- nizky stav baterie DS - pokud pri fixu vyplyvne, uz kartu vetsinou nenahodis - takze prinejhorsim muzes jeste pichnout na nabijecku

- fake / klon karty - R4 a spousta dalsich ma sve kopie, klony a ty se tvari jako oficialni typ... tyhle po fixnuti muzes totalne umrtvit, takze je dobry si to nejdriv overit

(nekdy ale i klony maji update, takze je potreba si byt opravdu jisty cim a co fixujes)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 10 months later...
  • 1 month later...

Ano, existuje, třeba Ace3DS Plus jde na 6.3.0. Ale víš, že jsi se tímto updatem nejspíše na dobro zbavil možnosti hrát stažené 3DS hry? Pokud jsi měl na tom 3DSku fw 4.5... tak jsi si mohl koupit Gateway 3DS a mohl jsi hrát v klidu nejen DS hry, ale také 3DS hry. Bohužel na vyšších firmwarech toto možné prozatím není a čím novější firmware, tím je menší pravděpodobnost, že někdy něco bude.... Takže si pamatuj, pokud chceš hrát všeobecně na konzolích stažené hry, je vždy lepší zůstat na tom nejnižším firmwaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Mno, tak třeba zrovna já bych si tu kartu koupil, kdybych nebyl bl*ej a neupdatoval si 3DSko těsně před vydáním té karty na vyšší firmware než podporuje... Tak k čemu si pak to 3DSko kupuješ? Nestačilo by pro DSkový hry pouze staré DSi (XL)? A myslím, že prodejnost těchto karet je velmi vysoká, protože když si vezmeš, že v obchodě dáš za dvě 3DS hry 2 litry a za tu kartu dáš taky 2 litry, ale s tím rozílem, že na ní můžeš mít několik desítek her, tak mi neříkej, že se to nevyplatí. Navíc s touhle kartou můžeš hrát i DSkový hry bez nutnosti mít ve slotu strčenou nějakou kartu (protože se do 3DSka nainstaluje nějaký spouštěč DS her).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu