Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Xbox One přichází


Ravendhi

Recommended Posts

  • Odpovědi 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ja ho koupil s tim ze si tyden zahraju a pak ho poslu na reklamacku,absolutne jsem s tim byl smirenej a ono to klaplo a je vse ok...akorat teda na to,ze se mi obcas odpojuje ovladac,ale stahl jsem update a znovu ho sparoval a zatim drzi tak uvidim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro me je to jen obrovske zklamani, ze vyhodim 14 tisic za konzoli s neprijemnym zvukem, kterou kdyz poslu na reklamaci, ktera ma trvat tyden, maximalne dva a u me trva 3 tydny, tak proste nemam dobrou zkusenost s MS a XONE uz od koupeni konzole. Prece nebudu vychvalovat MS servis jenom proto, ze u ostatnich to probehlo bez problemu a rychle, kdyz u me servis probiha tragicky. Urcite neni nikdo 100%, ale kdyz uz to posrali tim, ze se dali do prodeje problemove kousky, tak by se na tohle meli ultra soustredit, aby nedoslo k dalsim problemum a to nemluvim o jednom zdejsim clenovy, kteremu prisel XONE z reklamace a musel ho behem tydne poslat opet na reklamaci :D ale nemuzu se rozcilovat, prece maji na reklamaci jeden mesic, tak snad to aspon stihnou.

no tak teď jsem teda vystrašenej. Mám X1 na reklamaci už podruhé (kupoval jsem v první vlně 5.9) a také mi svítí jen že si jí převzali do servisního oddělení. Mám to tam teda od úterka teprve, ale doufám, že budou rychlejší trochu než 3 týdny. Můžu říct, že jsem hrdým majitelem X1, který je už třetí týden na reklamaci :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak teď jsem teda vystrašenej. Mám X1 na reklamaci už podruhé (kupoval jsem v první vlně 5.9) a také mi svítí jen že si jí převzali do servisního oddělení. Mám to tam teda od úterka teprve, ale doufám, že budou rychlejší trochu než 3 týdny. Můžu říct, že jsem hrdým majitelem X1, který je už třetí týden na reklamaci :D

No mám také strach zítra si pro to přijede UPS a doufám že další pátek už budu hrát :) A proč podruhé ?? jedna a ta samá chyba pořád hlučný ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám také strach zítra si pro to přijede UPS a doufám že další pátek už budu hrát :) A proč podruhé ?? jedna a ta samá chyba pořád hlučný ?

poprvé byl kvůli hlučnosti, doma cca za 10 dní a po víkendu se začali sekat hry všechny kromě jedné. viz toto vlákno: http://console-forum.net/tema/170984-zasekavani-her

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal.. kupoval sem Kinect Bundle (bez her) na Originalky.cz ... myslím si že to nebyl ten ofiko CZ distrib s Kinectem a Fifa15 a Dance Central ... ale dovoz z Něměcka ..a vše v naprostém pořádku :-)

ale taky jsem se bál a nechtěl sem nakupovat někde tu s tím, že to dovezu dom a nebude to fachat :( to je holy shit...a MS by s tím fakt mělo dělat krapet něco víc, a své uživatele odškodnit ne jen 1m free GOLD, který nedostanou všici navíc ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Je to docela smutné jak nastartoval prodej XONE u nás v ČR a je mi docela líto vás, kteří zaplatí nemalé peníze za novou věc na kterou se těšíte a to jen proto, abyste ji po příchodu domů sbalili a obratem odeslali na reklamaci s neurčitou dobou návratu.

Pokusím se tu shrnout pár poznatků a skutečností nejen pro ty, kteří třeba ještě nejsou tak otřelí anebo zatím neposbírali za svůj dosavadní život takové zkušenosti.

Předně bych poukázal na článek, který tu už někdo před časem dával, a sice rozhovor s marketingovou manažerkou českého Microsoftu na téma prodeje XONE, který je jako vystřižený z marketingového žurnálu. Odkaz už tu byl, tak jen zopakuji ZDE

Nejednoho zaujme především pasáž, cituji - "O opožděném startu u nás: "Nejsme klasická výrobní společnost, máme omezené kapacity. Vážíme si toho, že naši fanoušci počkali až na oficiální vydání Xbox One v České republice. Nelze vyrobit dokonalou konzoli na "day one" a za uplynulé měsíce jsme dokázali konzoli vylepšit jak systémově, tak o zhruba 10 procent zlepšit výkon.".

Možná by neškodilo, kdyby se paní namísto rozhovorů ze židle kanceláře zvedla a šla se podívat do prodejen aby taky viděla, jak konzole XONE vypadá naživo a jak tristní situace u nás s prodejem nastala. Bohužel kompenzaci po které zde mnozí voláte u nás nečekejte. To je možné tak možná v západních zemích kde ještě platí, že "Náš zákazník, náš pán" a kde si spotřebitel umí dupnout natolik, že si obchodníky tak říkajíc "vychovává". U nás se nekompenzuje nic, nikoho nezajímá výpadek služeb XBLive na dobu několika týdnů (přestože uživatelům se zkracuje doba po kterou mají zaplacené zlaté členství), nikoho nezajímají "skřípající" konzole a už vůbec ne nářky spotřebitelů, kteří volají po nějaké kompenzaci. Hlas operátorů na druhé straně telefonní linky nelze brát zcela vážně - uvědomte si, že jsou to lidé jejichž primární úkol je filtrovat hovory a utěšovat volající a jsou na to také patřičně školeni. To nejsou lidé, kteří porozumí technickému problému který máte, kteří by ho snad měli vyřešit a v neposlední řadě už vůbec nemají vliv na práci techniků natož je tak umět "popohnat" v rychlosti práce jak tu někdo zmiňoval. Zpravidla bývají vztahy mezi lidmi z telefonické podpory (těmi co pracují ústy) a těmi co věcem po technické stránce rozumí (těmi co pracují hlavou a rukama) zcela opačné a nikoho tak asi nepřekvapí obvyklá reakce technika na výzvu ať něco dělá lépe anebo rychleji obzvlášť od někoho, kdo nemá nejmenší tušení o dané problematice. Bohužel technika který dostal vaši konzoli před sebe na stůl a který je předurčen k tomu aby vykonal potřebný servis, který rozumí vašemu problému a je schopen o něm s vámi na patřičné úrovni diskutovat, tak toho ke sluchátku nedostanete. Tohle mají firmy ošetřené a k tomu právě zaměstnávají lidi do call center.

Teď něco málo k reklamacím - existuje jistá zásada, kterou ctí řada výrobců na trhu a ke které se postupně připojují další, tzv. DOA (Dead on Arrival nebo Deffective on Arrival, jak chcete). V praxi to znamená, že spotřebiteli je dána jakási ochrana před tím, když zakoupí výrobek a ten vykazuje vady ihned při prvním uvedení do provozu. Spotřebitel má tak nárok na okamžitou výměnu za nový kus ihned poté, co vrátí zakoupený výrobek zpět. Jestli tento benefit nabízí či nenabízí výrobce XONE nevím, to by bylo potřeba hledat, anebo se na to případně doptat. Pokud je tento vztah navíc přenesen i na distributora/prodejce, spotřebitel nemá nic jednoduššího než přijít tam kde výrobek zakoupil a požadovat okamžitou výměnu za nový kus.

Mimo výše uvedené zde existují platné ochrany spotřebitele a jednou z nich je to, že pokud výrobek vykazuje vady v prvních 6 měsících záruční lhůty, má spotřebitel právo při reklamaci zvolit, zdali požaduje opravu svého původního výrobku anebo výměnu za nový kus (toto lehce vygooglíte při dotazu na "Práva spotřebitelů při reklamaci". Zmiňuji to proto, že se zde v tématu opakují "modlitby a přání", aby vám byla konzole vyměněna za nový kus, jakoby toto "smilování" záleželo na výrobci/prodejci. Uvědomte si, že v případě XONE jste zaplatili ze svých úspor částky v řádu desetitisíců tak si chraňte svoje zájmy! Jsou to vaše peníze, nejsou nevýznamné a problém, který se u konzolí vyskytl celoplošně nenechávejte přenést na vás, vy s ním nemáte nic společného! Tohle si musí ošetřit kvalita výroby a pokud se stane, že kontroly něco takového nezachytí, musí se starat především výrobce.

Krásným příkladem jsou automobilky, které jsou schopny při zjištění výrobní vady udělat tzv. "svolávací akci", kdy nejen že se automaticky postarají o ty které již vada postihla, ale v rámci prevence provedou servis/údržbu i na vozech, které by mohly spadnout do stejné série a u kterých se vada třeba ještě nsstačila projevit. To je ale v případě elektroniky zřejmě zatím asi hudba budoucnosti.

Závěrem je taky ale nutno obecně konstatovat, že konkrétně v případě konzolí XBOX má výrobce logisticky velmi dobře zpracovaný postup reklamací s ohledem na nejvyšší možné pohodlí spotřebitele. To, že z tepla domova zadáte online požadavek na servis, přijede k vám až do domu auto které si výrobek odveze a stejným způsobem zase přiveze po opravě zpět aníž byste cokoliv platili a ještě můžete průběh opravy sledovat online, tak to je přeci jen v téhle zemi stále ještě nadstandard a za to teda palec nahoru.

Upraveno uživatelem drak3go
Korekce textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mel take z electroworldu s fifou a forzou a vrcela mi. Kamarad v patek koupil u czc.cz bundle s titanfall a ma ji ok.

Muzu potvrdit. Konzoli mam koupenou u czc.cz bundle TITANFALL a je v poradku. uz ji mam tri tydny. :)

Podle stitku je konzole vyrobna 10.2.2014. Pro to bude bez divnych zvuku.

Upraveno uživatelem AnubisIII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je nějaká kravina. já má od pátku ráno vystavenou etiketu na cestu z5 a je už skoro neděle a žádná změna. takže myslím, že v Německu stejně jako v Rakousku o víkendu 100% nemakaj

Jo jo máš pravdu doručení to 6.10.2014 bylo kdy to dorazí do servisu :D Takže moje chyba no tak doufám že už tenhle týden budu hrát :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me dnes prisel email z podpory MS, ze konecne po trech dlouhych tydnech byla konzole dnes prevzata UPS a bude mi dorucena behem tohoto tydne! HURA !

super. mě vytvořili štítek už v pátek, ale dnes si to evidentně nikdo nevyzvedl :( zatím

ach jo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu