Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 jako vysavač nebo fén


Adam Bogocz

Otázka

Zdravím zdejší komunitu ;)

už několik dní jsem prolízal americká fóra kde lidi různě popisovali "hluk" PS4, bohužel to nikam nevedlo, pouze se tam dohadovali a nikdo to nijak neuzavřel. PS4 mám od 13. prosince v bundle Players Edition a už od začátku se mi zdála nadměrně hlučná. Ne vibracemi nebo tak, ale ten průvan vzuchu je drsný. KillZone raději nekomentuju, ale ani u takového Knacka si v pohodě nezahraju, protože PS4 slyším i přes sluchátka, domácí kino moc nahlas nemívám takže mě to taky ruší. A internet je plný lidí co říkají že jejich PS4 je mnohem tišší než PS3 a že ji vůbec neslyší a podobně. Můj kolega v práci ma PS4 dokonce ve stolku pod tv(takže prostor jen zepředu otevřený) a říkal mi že se mu to rozhodně nezahřívá a tím pádem ani nehlučí. Já mám kolem PS4 při hraní rozpálenou zónu, vše okolo je horké... a to je to položené na vrchu komody, 15 cm od zdi.

Jiné zdroje říkají že se PS4 extrémně zahřívá ve chíli kdy je zapojené PlayGo, tzn. že hraju např KillZone a on to na pozadí frká na HDD, což nějakou chvíli zabere. Ovšem tito uživatelé reportují, že jakmile byla hra kompletně přenesená tak se PS4 uklidnila.

No každopádně jsem to nevydržel a včera to poslal do Sony, protože na podpoře mi řekli že bych ten hluk vnímat neměl tak ať to pošlu. Navíc minulý měsíc jsem si v PS3 udělal údržbu(výměna teplovodivé pasty, čištění ventilátoru, namazání ložisek, čištěná zdroje a výměna baterky) o já o své PS3 Slim(né Superslim) absolutně nevím, včera jsem hrál do rána AC3 a paráda, kéž bych svou PS4 neslyšel až v ložnici :/

Máte podobné zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 396
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

No já PS4 nemám ;) Ale tak že to hučí to se dá očekávat když to má velkej výkon tak se musí víc točit větráčky aby se to víc chladilo. A čím graficky náročnější hra tak tím víc to hučí takhle mi to přijde že to je podle toho co tady čtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

V místnosti cca 25°c a konzole na vyvýšeném místě na skříňce která je cca o 5 cm větší než konzole. Takže kolem ni ani na ni nic....a narovinu říkám ze dat ji na výšku tak letí 100% hučí i když není zapnuta hra snad co si vzpomínám...zhrozil jsem se a honem ji položil od te doby raději nezkouseno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No jak jsem psal že chce odletnout tak to bylo horši než xbox (slim) ale po cca 15-30 minutach konzole ztichla už tolik nehuči malinko jo ale to nejde ani slyšet když mam zapnuty zvuk u hry na minimum

Hmm, to je zvláštní, že potom utichla. Ono to většinou hučí víc, když se na začátku hry instalujou data a nebo když možná něco stahuješ na pozadí, ale to nevím jistě. Pokud to moc neslyšíš, tak to neřeš. Každopádně poslouchal jsi to video, které tady někdo dal po dvou hodinách hraní Killzone? Píše, že je tichá, ale když si to pustíš, tak konzole normálně hučí, rozhodně není tichá, jak tady všichni píšou. Takže každý má prostě jinou představu o tiché konzoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

On je spíš problém to objektivně změřit.Já mám druhou ps4 v pořadí, pak xbox 360 slim (RGH), xbox 360 FAT a xbox one.

Nejtišší konzole je jasně xbox one, pak xbox 360 slim a ps4 sou tak nastejno.Xbox 360 FAT (falcon, jasper) je třeba hlučnější než všechny tyhle konzole aby bylo měřítko.

Ale PS4 mám už druhou a ta předtím byla ve stejných hrách taky hlučnější - tak srovnatelně s Xbox 360 FAT (přitom made in Japan, novější je China).

Takže nesouhlasím, že to je subjektivní.U PS4 je to fakt bohužel o konkrétním kousku. Xbox one tyhle problémy nemá, tam sem jich viděl poměrně dost a všechny co do hlučnosti stejný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Hmm, to je zvláštní, že potom utichla. Ono to většinou hučí víc, když se na začátku hry instalujou data a nebo když možná něco stahuješ na pozadí, ale to nevím jistě. Pokud to moc neslyšíš, tak to neřeš. Každopádně poslouchal jsi to video, které tady někdo dal po dvou hodinách hraní Killzone? Píše, že je tichá, ale když si to pustíš, tak konzole normálně hučí, rozhodně není tichá, jak tady všichni píšou. Takže každý má prostě jinou představu o tiché konzoli.
Když si instalovala hra tak jela mechanika pak utichla ale ted hučí konzole. Ano jak pišeš někdo napíše tichá a hučí me trosku taky podle videa bych rekl neni to nic strasneho ale zahadou je že hraju cca ted hodinu na začatku byla hlučna a ted je tichá (trosku hlučí) a nezda se že by chtela hučet vic držite porad stejne (mám ztlumený zvuk na tv)

edit: xmod jak píše jedna se nejspiš o kus. Ale ted po reklamaci neni tolik hlučna opravdu ne ta pred reklamaci už by ted řvala i při pauze a tahle se stale drží na stejny frekvenci.

Upraveno uživatelem reawow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Toz kdo slysel nekdy pri startu mechaniky Xbox360 FATku tak vi co je to hukot, ale je to jen pri rozjezdu mechaniky a cca asi tak 30 sekund potom. Pak uz to huci stabilne a pokud tady pise Xmod, ze ta jedna mu hucela jak stara Fatka tak mi osobne ro vadit nebude kdyz neco huci 6 let tak dalsich 6 mi je to jedno :) no a kdyz chytnu nejakou co bude vic ticha jenom dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja bych hlavně řekl že žádná vada to není. Některá hučí vic nekterá mín při hraní her to nejak nevadí pokud nekomu vadí hodne hučení tak pak to je pro dotyčneho problem jako pro me. Tak jsem prubnul reklamaci a hle nova konzole super ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak jsem dnes koupil killzone a konzole je ticha takze super :)

Chlape, prosím tě určitě si pamatuješ, jak jsi zkoušel tu teplotu zespod vzadu skoro u těch káblů. Zkus jaká je podle tebe teplota teď s tou novou. Otestuj to, ale alespoň po 30 minutách hraní, nebo hodině. Jen mě zajímá jestli je teplá míň než předtím, nebo víc, nebo stejně. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Chlape, prosím tě určitě si pamatuješ, jak jsi zkoušel tu teplotu zespod vzadu skoro u těch káblů. Zkus jaká je podle tebe teplota teď s tou novou. Otestuj to, ale alespoň po 30 minutách hraní, nebo hodině. Jen mě zajímá jestli je teplá míň než předtím, nebo víc, nebo stejně. Díky
Čau koukal jsem na to když jsem hral infamous tak to bylo cca stejny jeste to zkusim ted dal jsem ji navolno zitra dopoledne zahraju a napisu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Až časem přijde další vlna next-gen konzolí, kašlu na grafiku, kašlu na to jaké bude mít ta konzole "střeva" a přeju si, aby nějak zařídili tichý chod konzole a to jak větráčky, tak i mechaniky :D To je moje přání. :D Když jsme u toho hučení - jak je to u PS4 s mechanikou? Protože třeba u x360 si člověk může nainstalovat každou hru a ta se potom při hraní načítá z hard-disku a mechanika je potichu. Kdežto u PS3 to člověk neovlivní a u spousty her dělá mechanika při hraní celkem brutální kravál. Zajímalo by mě, jak je to u PS4?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Sice to jsem asi uplne nepatri, ale nechtel jsem kvůli tomu zakládat novej topic.. Moje PS4 je krasne poticha, sem tam se rozhucela ale jen když jsem hral a instalovala se hra zaroven, potom uz klid.. ALE, když dohraju a vypnu konzoli, tak jakoby divne praska.. jak když otevřete okno a praska nabytek kvůli chladnějšímu vzduchu, ale ne tak nahlas. Je to normalni ? Mam ji na stojanu, tak to mozna je i tim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu