Jump to content

Česká pošta dala doporučenou dobírku mé sousedce,nechtěl jsem ji, řešení?


Tiger
 Share

Recommended Posts

Zdravím všechny. Koupil jsem u nějakýho haj*la dvě hry s domluvenou cenou 550,- , druhý den to poslal a cenu dal 600,- s tím, že to prej bylo dražší(poštovné), tak jsem mu řekl, že to nechci, že jsme se dohodli jinak. Jenže když balík přišel, nebyl jsem doma a pošťačka dala DOBÍRKU za 600Kč mé sousedce!!!! Mohu se zeptat, jak se bránit? Bohužel jsem balíček rozbalil a víte co je nejlepší? Týpek si nasadí cenu a ještě mi obě hry přišli v NEMČINĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mám chuť jít okamžitě zítra ráno na poštu a udělat tam takovej bordel, jakej neviděli! Díky za rady

Link to comment
Share on other sites

mám doma pošťačku takže- podle předpisu pošty může to pošťačka dát k sousedce,která byla ochotná to vzít ještě navíc když to zaplatila...a Ty pokud nemáš na poště-vyloučení náhradního doručení-/a to pak pošta musí dodržovat/tak máš smůlu a uděláš si tam :wohow:akorát ostudu...

Link to comment
Share on other sites

Já mám takovej pocit, že když to má být výhradně do tvých rukou, tak to tam musí přímo uvést. S tím podpisem bych to pak neviděl tak černě, to je skoro stejný, jako kdyby to přebíral člen rodiny --> v Německu je úplně běžný, že dají balík sousedům a nikdo s tím nikdy neměl problém (třeba mě takhle sousedka přebírala balík a já aspoň nemusel čekat na další den).

PS: Bral bych to trochu pozitivněji - aspoň se naučíš německy ;)

Link to comment
Share on other sites

takže jsem se byl znova zeptat-takže pozor-do vlastních rukou je služba kterou odesílatel platí navíc a to by pak bylo něco jiného-ale dobírku-je sice na Tvé jméno- skutečně ji může dát té sousedce pokud je ochotná to vzít ale podpis tam dává sousedka svůj/pokud tam je napodobenina Tvého podpisu,tak pošťačka je trotl a má problém/a doručovatelka si tam poznamená,že to dala sousedce-tj.kdyby si ji třeba nechala a hledalo se pak kde zásilka skončila dělá se to,že se to dá sousedce protože se doručuje většinou kdy jsou lidi v práci ....a teď čtu jak píšeš o obsílce k soudu-to je zase jinak ošetřeno,to není dobré srovnání.....sakryš ale jde nám to .co?

Edited by okajos
Link to comment
Share on other sites

Tiger, určitě dej vědět ;)

Třebas mně normálně poštu bere sousedka, pokud je doma a já ne. To samé i naopak, když jsem doma a ona v práci tak zase beru její poštu. Bavím se o doporučených zásilkách a dobírkách, aby jsme nemuseli jezdit na poštu, která má úchvatnou otvíračku od 8 do 11:15 a od 13 do 15.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Sousedka by musela být praštěná, kdyby se podepisovala cizím jménem (bez ohledu na to, jak by mohla znát tvar tvého podpisu). Do vlastních rukou jak píšeš to zřejmě dotyčný neposlal když je to takový trotl a samovolně si zvedne cenu a ještě tě předem neinformuje o tom, že hry nejsou v řekněme standardním anglickém jazyce. Navíc jak už tu padlo se za tuto službu připlácí další peníze.

Pokud jsi ale byl tak rozhozen už tou padesátikorunou navíc, pak nechápu proč jsi zásilku vůbec otevíral :roll: S uzavřenou zásilkou bys podle mě jakous takous šanci měl (i když podle mě minimální), ale teď jen těžko dokážeš, co bylo a nebylo v zásilce a že bys to rád vzal zpět.

Můžeš si tam jít vylít srdce, zakřičet si tam na ně, oni ti vysloví svoji lítost no a to je tak asi vše.

S německými hrami se pak můžeš vydat na adresu odesílatele mu je omlátit o hlavu a vymlátit z něj zpět svých 600 Kč.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy