Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Asus eee Fan Thread...


:.Dragunov.:

Recommended Posts

  • Odpovědi 179
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ni3le nebo Zavoro nemate nejakej odkaz na stahnuti tech Windowsu ''pro eee'' jak ted pisete?Diky

je tady někde na foru pod názvem velmi výkonné windows nebo tak nějak

nemám čas to ted hledat xD

EDIT: tak jsem ti to našel xD http://console-forum.net/showthread.php?t=24332

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zase postoupil v instalaci XPcek :D Ale dalsi chybka na teto strance:

http://www.mujeee.cz/navody/2008-05-16/instalace-windows-xp-z-usb-klicenky/

Jsou uplne dole commenty...Zkuste si precist commenty od hpart, fuji a lopatko (a taky me :) ).

Mam stejny problem jako oni...Kdyz potvrdim tu instalaci tech windows tak me vyskoci chyba Soubor\$WIN_NT$.~BT\biosinfo.inf se nepodařilo načíst. Kod chyby je 14

Je zajimavy ze vsichni 4 mame uplne stejnou chybku...Nevite co to jee? :)

Diky moc...pts poslu za sprave vyreseni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neporadil by alespon nejaky zkuseny LINUXak jak instalovat hry/programy na Xandros :D ?

Treba bych si potreboval nutne stahnout a nainstalovat VLC Media Player ale kdyz dam VLCMediaPlayer.exe tak se me ukaze pres jaky program to chci spustit.......

Dikky... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staci hledat http://www.myasuseee.com/installing-vlc-media-player-on-the-eee/ , Xandros ma dobrou podporu a vychazi z debianu, vse tedy instalujes

sudo apt-get install nazev_aplikace

stahnuti novych repozitaru (zdroju programu): sudo apt-get update

system aktualizujes pres sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

vyhledani programu apt-cache search keyword ;)

Pro spousteni .exe potrebujes wine, takze tedy sudo apt-get install wine

spousteni pak doubleclick na .exe, kdyby nefungovalo, tak z konzole: wine /cesta/k/exe/souboru

;)

btw sudo znamena spusteni pod pravy root uzivatele (nejvyssi prava) - budes muset zadavat jeho heslo (resp. tve heslo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

našel jsem driver na 701 a 900 http://www.eeefiles.com/index.php?act=view&id=43

díky tomu na eee se dá nastavit jakékoliv rozlišení je to nedokonalé ale myslím že o něco lepší než ten původní ... dokáže zobrazit 640x480 ( menší) 800x600 , 1024x768(a vyšší) ve fullscreen bez rolování

jen na vlastní nebezpečí! ale není problém nahodit zpátky základní driver ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vysel docela zajimavej clanek - prehled o netboocich (tedy EEE a konkurenci)

clanek

edit: 02.10.2008

zajimavej mininotebook. pekna alternativa k EEE pro ty kteri chtej neco malinko vykonnejsi (je to takove vybavenejsi EEE, tak uz na nej museli dat i Vistu) pomerne slusnej HW, cena okolo 14000 :D

ASUS N10J

thum_964748e46e6006918.jpg

Intel Atom N270 1.6GHz, 512 kB L2, 533MHz FSB

2048 DDR2 (1 modul)

320 STA 5400 rpm 8MB cache

10.5" TFT 1024x600 WSVGA

Intel GMA950 + NVIDA GeForce 9300 GS (256 MB)

265 x 190 x 28 mm

1.64 kg

baterie vydrz 4-5h podle recenze

recenze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak po krátkým zkoušení musím ten driver doporučit...zkoušel jsem ho na 701 ... a musím říct že to je změna! medal of honor AA ... jakýkoliv rozlišení full screen ... krásně se to roztáhne po obrazovce ... a nechá poměření stran...j to super... ted by to diablo2 zvládalo bez problémů full screen! ... luxusní!

http://www.youtube.com/watch?v=m1Cw7hTXaQY

nfs u2 na asus Eee 701 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych si nekoupil žádný Asus netbook (až na ten 701, protože je za perfektní cenu). Víte vůbec o Gigabyte M912 (stojí kolem 14 000) s dotykovým displeyem?

Má 8,9", rozlišení 1280x768, procesor Intel Atom N270 1,66GHz. ram 1GB, pevný disk 160 GB, grafický čip Intel GMA 950 + webkameru atd.

Já když jsem to viděl, tak bych si netbook bez dotykáče nekoupil, protože to vyřeší spoustu problémů a navíc má výbornou odezvu (taky kde seženete LCD tablet za takovou cenu, že?).

Momentálně na něj peníze nemám, ale na vánoce to snad dopadne. Na grafický práce, do školy a na hry (rozjede např. Far Cry 1, San Andreas...) naprosto ideální.

Ta 701 je podle mě dost slabá (to rozlišení je fakt fuj), ale je zase fakt, že to je o dost lepší, než psp za stejnou cenu, nebo nějaký notebook.

jinak na Asus Eee 701 jde dát dotykovej display ... viz youtube ...

a rozlišení jde zvětšit ;) 900x540 a vše je čitelný s vyšším je to už celkem problém ale za tu cenu(4500 zhruba v čr) je to ideání

EDIT:já si asi později koupím 901 protože mý vyšší výkon monitor ... a stejnou velikosst jak 701 což je super ... za 9500(zhruba)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych si nekoupil žádný Asus netbook (až na ten 701, protože je za perfektní cenu). Víte vůbec o Gigabyte M912 (stojí kolem 14 000) s dotykovým displeyem?

Má 8,9", rozlišení 1280x768, procesor Intel Atom N270 1,66GHz. ram 1GB, pevný disk 160 GB, grafický čip Intel GMA 950 + webkameru atd.

Já když jsem to viděl, tak bych si netbook bez dotykáče nekoupil, protože to vyřeší spoustu problémů a navíc má výbornou odezvu (taky kde seženete LCD tablet za takovou cenu, že?).

Momentálně na něj peníze nemám, ale na vánoce to snad dopadne. Na grafický práce, do školy a na hry (rozjede např. Far Cry 1, San Andreas...) naprosto ideální.

Ta 701 je podle mě dost slabá (to rozlišení je fakt fuj), ale je zase fakt, že to je o dost lepší, než psp za stejnou cenu, nebo nějaký notebook.

Asi bych si hodne rozmyslel, zda si poridim No-name kram za 14k s vydrzi 3,5h, nebo overeny EEE od Asusu, ktere je levnejsi, propracovanejsi a hlavne, ma vydrz az _8 HODIN_ .. az 8h a az 3,5h je sakra rozdil.. A zrovna vydrz u takovehleho notesu hraje hlavne roli..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

našel jsem driver na 701 a 901 http://www.eeefiles.com/index.php?act=view&id=43

díky tomu na eee se dá nastavit jakékoliv rozlišení je to nedokonalé ale myslím že o něco lepší než ten původní ... dokáže zobrazit 640x480 ( menší) 800x600 , 1024x768(a vyšší) ve fullscreen bez rolování

jen na vlastní nebezpečí! ale není problém nahodit zpátky základní driver ;)

A jakpak prosim udelam zalohu puvodniho?...A jde tento driver i na asus eee 1000h s 160gb hdckem...?!...Vadi mi u nekterych her prave to rolovani obrazovky...dekuji moc :) rad poslu pts!...:cheesygrin::wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jakpak prosim udelam zalohu puvodniho?...A jde tento driver i na asus eee 1000h s 160gb hdckem...?!...Vadi mi u nekterych her prave to rolovani obrazovky...dekuji moc :) rad poslu pts!...:cheesygrin::wohow:

pro 1000 a 901 je jinej

hodil bych ti ho tu je to beta ... ale zrovna ten jejich link je nefunkční ...

až bude tak se to objeví na tom našem foru (s nilem jsme jedno tedka rozjely bo nám rix nepovolil podsekci xD)... přes PM ti pošlu Link a přidej se k nám ;) aspon ta bude někdo kdo má 1000 :wohow:

jinak zaloha se snad nemusí dělat když stačí vytáhnout origo cd od asusu a nainstalovat starej ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

anonymous: Na tohle musím reagovat, není to žádný křáp, ale luxusní netbook.

Je samozřejmě možný, že skoro na každý netbook se dá přidělat dotykový display, ale rozhodně nemůžeš počítat s tím, že by měl takovou přesnost. Nejdřív se radši podívej na videa, přečti si testy a názory z komunity a pak argumentuj.

Luxusni neni, je to jen radoby kopie EEE - ma spoustu jeho prvku prevzatych. Klavesnice rozhodne neni tak pohodlna. Presnost? Co to meles? Digitizer bude stejny, presnost bude stejna.. Kdyz vymenim displej za dotykovy, nebo pres nej dam dotykovou clonu, tak bude mit mensi presnost? Co to je za nesmysl? A jak to je u tabletu? Tam jsou nejake spesl displeje nebo co? Je to uplne stejne, primo dotykac, nebo clona pres klasiku, tak mi tu nepovidej, ze bude mit odlisnou presnost, nevim jaka babka ti to po ceste povidala. Nazory komunity? Ty jsou trochu zaujate, nezda se ti? Taky o svem notebooku asi nebudu tvrdit, ze je to smejd. Gigabyte proste neni znacka, ve svete notebooku ani omylem, tudiz spada do nejnizsi tridy k no-name produktum! Radeji tedy neco overeneho a kvalitniho, nez nejakeh shit. Ver mi, je to znat, doma mam Fujitsu Siemens, Dell, IBM a HP, takze muzu porovnavat a reknu ti, ze tomu IBM se nic nevyrovna (kvalitou, vykonnostne ano).

Pak je ještě výborný FSC Amilo Mini (od fujitsu siemens). Výhodou je stejně jako u Gigabytu výborně navržená klávesnice (takže vás nebolí prsty) a express card slot (třeba pro tv tuner). A jak už jsem psal, ee 701 je výborný stroj (rozhodně lepší než psp), ale s takovýma strojema bych ho nesrovnával. Podle mě nemá cenu si kupovat notebook Asus Eee1000H (asi nejlepší verze), když nemá dotykový display, má malé rozlišení a je jen o 4000 levnější (pro někoho jsou 4000 dost, ale když už si něco kupovat, tak něco pořádnýho).

Jediná nevýhoda lepších netbooků je, jak jsi napsal, výdrž kolem 3,5h.

Jenže kdo u toho vydrží 3,5h? Na slabších netboocích toho stejně moc neuděláš a jako hrát NFS U2 v hnusný grafice a ještě ne plynule... :D Člověk, který pracuje, si kdyžtak stejně koupí další baterii a nebo ten netbook prostě píchne do zásuvky.

Fujitsu Siemens uz je neco jineho, to uz je uplne jina kvalitativni trida. Nevim, jak muzes tvrdit, ze eee je lepsi, nez PSP - to musis mit v palici nasr*no. Kazde zarizeni je uplne jine a o necem jinem, srovnavas jabka s hruskama. Srovnavat notebook (netbook) a handheld je proste hovadina. To je, jako kdybych srovnaval bagr s letadlem. Dotykovy displej kazdy nepotrebuji, zapisky se lepe pisi na klavesnici - na co dotykac? Rozpoznavani pisma je spatne a mit sve cmaranice uz mohu mit na papire, nez v jpg, kde s nima stejne moc pracovat nemohu (upravy apod..). 4000 Jsou dost, to take mohu rici, ze 10000 je malo a dostaneme se trochu jinam. Navic se to stale zvetsuje, eee je mensi a hlavne, ma _VETSI_ vydrz a o to tu jde.. Na co mi bude, ze budu mit dotykac, pokud mi vydrzi jen ubohe 3h?! Radeji bez dotykace a vydrz 8h.. Navic, EEE je nahrazeni za psaci stroj, ne za papir. Kdo u toho vydrzi 3,5h? Pokud to mas mit do skoly/do autobusu apod. nebo nekam, kde se jentak nedostanes k zasuvce, tak je 3,5h hoooodne malo, nejde o to, kolik u toho vydrzis (v kuse).

.. jiste, mohu s sebou tahat baterii, ... tak to uz rovnou s sebou mohu tahat vetsi notes, myslim, ze jsi nepochopil podstatu netbooku - mobilitu.. Coz zatim proste nejlepe splnuje a dodrzuje EEE.. Kdyz uz jsi tu zminil praci.. Nevim, ale ja si praci nepredstavuji, jako cmarani - pro grafy a pripojeni k projektoru neni ani ten tvuj Gigabyte a kreslit si, namisto delani poznamek, jaksi mock praci nepatri, nemyslis? Navic nevim, jak by tvi kolegovve ocenili prezentacku delanou rucne.. Vetsinou se pouziva klavesnice.. Takze asi tak ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když užs to vysvětlil tak tvrdě, tak jen stručně zareaguju, byl bych nerad, kdyby to nějaký moderátor bral jako flame.

Je sice hezký, že si na svůj netbook hodíš vlastní dotykový display, ale problém je v tom, že netbooky od asusu mají malé rozlišení, navíc ne každý si to umí vyměnit.

V palici nasráno fakt nemám, podle mě prostě Eee lepší než psp je (taky se tam můžu dívat na filmy, taky si zahraju určitý hry atd.) a to hlavně díky tomu, že netbook má klávesnici (k psp si ji můžeš přikoupit, ale to teď nepočítám) a znatelně větší display.

A ja tvrdim, ze automobil je lepsi nez eee, mas v nem radio, muzes se s nim i projet, vetsinou je v nem i klimatizace, da se v nem i spat, ma 4 reproduktory, muzes v nem prevazet i naklad. EEE neumi ani jednu z veci. U netbooku je rozliseni celkem jedno, ten mrnavej 10" neni na grafiku, ale na pismo a na internet, coz bohate dostacuje. Vetsi rozliseni by stejnak jen znamenalo mensi pixely a tudiz jeste mene citelny text. Pak by ti asi vytekly oci.
Eee je možná pro tebe nahrazení za psací stroj, pro mě jsou netbooky jako Gigabyte a Fujitsu nahrazení za notebooky a trochu i stolní pc. Navíc nevím kde jsi vzal to, že to je jen na čmárání. Takovým webmasterům, grafikům, či borcům co dělají ve strojnictví, elektrotechnice se to náramně hodí (studuju elektrotechniku a dotykový display by mě ušetřil dost práce - ono se to nezdá, ale kdo začne dělat s tabletem, tak na myš už nešáhne - moje zkušenost).
Nahrazeni za PC? Tak mi ukaz, jak na EEE, ci tom tvem Gigabyte, bude pracovat grafik, nebo strojni inzenyr v CAD systemu (pracuji jak ve photoshopu, tak v AutoCADu, tak v Cineme 4D, takze vim) - navrhni to nekomu z nich a ja se budu jen koukat na jejich smich, smerovany k tobe. Asi jsi nikdy nebyl v kancelari projektanta - je jedno jakeho - ci 3D grafika (aj.) - asi by jsi tam videl "lehce" neco jineho, nez 10" displeje, ktere proste na grafiku nejsou, ktere se proste hodi jen a hlavne na ten text (at uz se jedna o jeho prohlizeni skrze net, ci psani IM, ci psani dokumentu). Vetsim rozlisenim to nezlepsis, to se ti pak bude jen hure trefovat.. Zde nejde o rozliseni, ale o velikost displeje, ktery je proste nedostacujici.
Má to malou výdrž a zrovna chceš dělat ve wordu? Tak to snad podtaktuješ ne?

Navíc chtěl bych vidět, jak svůj "slavný" asus 701 otočíš o 180 stupňů a zaklapneš.

Jo jasně, možná si tam přimontuješ vlastní kloub, jenže to už můžu argumentovat "nechceš si náhodou zrovna postavit vlastní netbook"?

Takže asi tak :)

Nechci se tu s tebou hadat, ale podtaktovanim tolik neziskas (sam mam svuj Intel podkatovanej asi na 400MHz - pomoci nejakeho SpeedStep - a tech 8h z nej nevymacknu; ani s novou baterii, ani kdyz vypnu LCD a necham ho jentak jet..). Nepotrebuju ho otacet, nevim proc bych poterboval delat nejake cirkusove kousky s displejem, na co mi to bude, pokud na nem chci psat? Naopak, otevreny je lepsi - nemusim si displej pri sledovani (filmu) nijak naklanet.

Toto neni flame, jen obycejna diskuse a konstatovani. Pokud chci notes na graficke systemy, ci na CADy, nebudu si porizovat netbook. Pokud chci delat zapisky, nebudu je delat skrze dotykac. Pokud chci mobilitu, nebudu svazan na zasuvku (co kdyz v nejake studovne nebudu sedet u zasuvky?!).

EDIT: zrovna s tim nejlevnejsim to od tebe sedi, kdyz se ti vice libi vec od "neznackove firmy".. Radeji vsadim na kvalitu. Kdyby byl Gigabyte levnejsi, nez EEE, stejne bych ho nepropagoval. Vubec mi nejde o cenu, ale o kvalitu. Naopak, ja potrebuji kvalitu - mozna proto mam doma Fujitsu Siemens, Dell, IBM a HP a ne zadnej Gigabyte, ci Acer za par korun.. Takze asi tak ;) Ten, kdo tu vsazi na smejd, jsi ty - nic osobniho. Ja radeji beru kvalitu - ty asi ne, jinak by jsi nebyl pro nekvalitni notes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, lachtane nedokazu si predstavit pracovat na netbooku v AutoCADu to se opravdu valim smichy z tech tvych postu nahrazeni za PC haha to si me dostal jo a na co otacet displej nekam do.... to fakt nema smysl se tady s tebou hadat a urcite bych nekupoval nejaky neovereni gigabyte kdyz netbook tak EEE kdyz notebook tak DELL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu