Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Mac OS X pro PC (Hackintosh; osx86)


Anonymous_

Recommended Posts

Ahoj, chci se jen zeptat, mám DELL Vostro 1310, instalace jak 10.4.8 tak i 10.5.2 proběhla v pohodě, ale mám problém s tím, že mi nejde zvukárna a pak se mi to nechce připojit na net, jak přes wifinu tak ani klasika pře kabel, jediné co mi to najde je BT, bohůžel jsou to mé první zkušenosti s Macem tak nepoznám jestli to našlo ovladače k HW nebo ne. Daj se případně někde stáhnout nějaké ovladače nebo něco aby začla chodit síť, dík za jakoukoliv pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • Odpovědi 136
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • 2 weeks later...
Zdravím, mám workstation od HP (xw4600) intel core 2 quad kamrád mi říkal, že pokud si na něj dám OS od Applu, tak mi to poběží jen na jednom jádru. co je na tom pravdy? díky za odpověď

Blbost :roll: Pokud vím tak dnesšní Macbooky / Počítače mají všechny vicejádrové přimo od Intelu..

Dvě jadra fungovat urcite budou,jak na tom jsou další dvě to už nevím....

//Anonymous_: u osx86 si opravdu jisty nejsem - mozna opravdu neumi pracovat se dvema jadrama.. Krk bych za to teda nedaval.

Nil3E : Tady jsem o tom něco našel : http://www.hackint0sh.org/forum/f133/74782.htm a co tak čtu o tom dellu a quad corech,tak doporučují hlavně KALYWAY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem taky zkousel MACa a nejednoduchych pletkach (predevsim kvuli dualbootu) jsem uspesne nainstaloval MAC OS X 15.5.6 (iDeneb). Jenze to je tak vsechno. Pri spousteni mi najede bila obrazovka s jablickem a nic dal se nedeje. Zkousel sem i Voodoo kernel, ktery vsak skonci stejne akorat na obrazovku vypise panic error.

Poradite? Ma cenu zkouset jine verze?

Masina:

ASUS P4P800SE, Intel Pentium 4, GeForce 6600GT - podle osx86 wiki by to na teto konfiguraci jit melo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.google.cz/search?rlz=1C1GGLS_csCZ292CZ319&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=ASUS+P4P800SE+osx86 -> http://www.hackint0sh.org/forum/f181/55983.htm

.. aneb jak se resi problemy s osx86... doufas, ze uz to nekdo resil (a vyresil) pred tebou :)

Jeste jednou vec bych rad doplnil, k dualbootu s winama jsem nalezl "uzasnou vec" - takze pokud reinstalujete Windows a nasledne uz nemuzete nabootovat do Macu nebo pokud instalujete Mac a az pote Windows, ci pokud vam proste nejak zlobi Darwin bootloader, tak ve windows nainstalujte Acronis Disk Director Suite, ve kterem je Acronis OS Selector - coz je opravdu luxusni boot manazer :-) Ja to tak mam a doporucuji.

(samozrejme to neni freeware, ale na warez forech/googlu/torrentech neni problem najit linky :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ještě doporučim super GRUB Live disk .... GRUB asi všichni znají z linuxu..tak ho lehce nabootujete z flashdisku a nabootujete jaký OS chcete v připadě kdyby se cokoli pokazilo :)

http://supergrub.forjamari.linex.org/?section=download

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.google.cz/search?rlz=1C1GGLS_csCZ292CZ319&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=ASUS+P4P800SE+osx86 -> http://www.hackint0sh.org/forum/f181/55983.htm

.. aneb jak se resi problemy s osx86... doufas, ze uz to nekdo resil (a vyresil) pred tebou :)

Jeste jednou vec bych rad doplnil, k dualbootu s winama jsem nalezl "uzasnou vec" - takze pokud reinstalujete Windows a nasledne uz nemuzete nabootovat do Macu nebo pokud instalujete Mac a az pote Windows, ci pokud vam proste nejak zlobi Darwin bootloader, tak ve windows nainstalujte Acronis Disk Director Suite, ve kterem je Acronis OS Selector - coz je opravdu luxusni boot manazer :-) Ja to tak mam a doporucuji.

(samozrejme to neni freeware, ale na warez forech/googlu/torrentech neni problem najit linky :) )

Diky moc, na tuhle stranku jsem se taky dostal, ale jaksi jsem ji zavrhnul predtim nez jsem scrolloval dolu :). Takze diky, zkusim. Ja dualboot delal podle toho navodu na http://j3ss31963.wordpress.com/2008/09/30/the-most-easy-way-to-dual-boot-leopard-and-xp-with-ideneb-leopard-1055/ a bez problemu. (I kdyz samozrejme ten OS Selcetor je elegantnejsi reseni ;) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takovej menší problĂ©m ...... nainstaloval jsem si Kalyway 10.5.2 na externĂ­ USB hdd a poÄŤĂ­taÄŤ si ho nedokáže pĹ™i bootovánĂ­ najĂ­t aby se mi spustil OS X .... timpádem se mi pustĂ­ win XP a nebo mĹŻĹľu bootovat z CD/DVD ...... nemohl by mi tady nÄ›kdo pomoct jak pĹ™ihlásit ten exterĹ?ák aby byl bootovacĂ­

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi to co tu mate je strasne stare dneska uz sou IPC 10.5.6 atd. a normalni OSX uz ma 10.5.7 coz na pccku Rozjedete nainstalovanim 10.5.6 distro treba iDeneb 1.4 nebo iPc 10.5.6 PFF5 a pak update iDeneb combo update 10.5.6-10.5.7 10.4.8 je uz strasne stare a zaroven hodne nebezpecny :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tigera 10.4.8 muzes dle navodu, co jsem zde napsal, updatovat na 10.4.11 (nejnovejsi Tiger) a nasledne instalovat combo security updaty - ktere se pro Tigera stale kazdy mesic vydavaji.

A proc mit Tigera v dnesni dobe? Co treba kdyz mas ATI grafiku a QE (quartz extreme - 2D HW akcelerace) jede pouze na Tigeru? Na Leopardu neni zadna moznost jeho zprovozneni. A bez QE nespustis ani video..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SouhlasĂ­m...

Tiger je mnohem kompatibilnější ze starším HW,takže pokud chces nainstalovat OS X na starší stroje,tak jedině tiger....

Jinak tady je menší navodek,co jsem sepsal.....Doufám že bude k užitku :

Jak na Dualboot (Mac OS X + Windows XP) ;)

Pozn.: boot je funÄŤnĂ­ taky MAC OS X + Windows Xp Linux.

klidnÄ› i DOS apd...

Předem se omlouvám za gramatické chyby,psal jsem to jen tak a na rychlo.. :)

:!::!:!! Vše provádíte na vlastní nebezpečí !!:!::!:

Potřebujeme:

  1. Disk na kterem je vypalene ISO mac Os X
  2. Windows XP Install CD
  3. Ujištění,že váš PC podporuje Mac Os X
  4. 1,5-3 hod času,pevné nervy
  5. Zalohu nejcenějších dat,jen pro jistotu.

DoporuÄŤĂ­m:

Udělat si super GRUB Live disk,kdyby se cokoli pokazilo,mužete nabootovat přes tento disk do oken z5 :)

http://supergrub.forjamari.linex.org/?section=download

:arrow:

Pokud děláme vše od začátku,tak:

  1. Vložíme Windows XP instalační CD a nabootujeme.
  2. Při vytváření partitonu si udělejte partition,jen pro XP,nejlépe tak 10GB.pokud chcete na tento disk přistupovat přes OS X naformátujte ho na FAT32 , NTFS vám nebude fungovat ! Zbytek disku nechte prozatím nevyužitý !
  3. A další partition pro vaše data :) Velkost kolik chcete,ale nechte si tak 10-15GB na OS X a nafomátujte na FAT32.
  4. Nainstalujte okna,dlouhá čast !.

:arrow:Pokud máme win XP a chceme jen dosntalovat osx začíname zde:

  1. NeÄŤekanÄ›,dejte OSX do mechaniky a nabootujte.
  2. Když jste v instalační aplikaci nahore klikněte na Utilities -> Disc Utility.
  3. Vyberte volne místo a n aformátujte ho na "Mac OSX žurnalovací systém" Je to velice přívětivé rozhraní,nebude problém.
  4. Aplikujte a ukonÄŤte Diskovou aplikaci.
  5. Pokračujme dále ale NEINSTALUJME!

:arrow:Budeme potřebovat stáhnout darwin bootloader,přes terminál.

  1. Spustme tedy Utilities -> Terminal
  2. Dostaneme malé okno a Darwin řádku
  3. napišeme "diskutil list" (bez uvozovek)
  4. po vypsaní textu,si zaznačíme,kde máme nainstalovaný MAC OSX např "disk0s2"
  5. dále napíšeme "fdisk -e /dev/rdisk0" konečné číslo 0,budete muset nahradít vaším z předchozího kroku (čislo které je u DISK ne to co je u S)...Ve většině případu ,to je ale 0.
  6. Napíšeme "flag2" kde číslo za flag je člízlo za "s" ve čtvrtem kroku,v mém případě tedy 2.Toto vám zaznačí partition s OSX jako hlavní boot partiton.
  7. napíšeme "write" ,toto zapíše všechny zmeny na disk.Budeme muset potvrdit! Zvolme tedy "Yes"
  8. Napíšeme "exit" ukončíme fdisk
  9. Napíšeme "exit" ukončíme terminál.

:arrow:V terminálu jsme hotoví:

  1. Nainstalujeme OSX :) nezapomente vybrat ovladače a potřebné packy.
  2. Po innstalaci,se system restartuje.
  3. Pokud vše vyšlo,tak jak má mělo by se oběvit Darwin boot menu.
  4. Když v boot menu stiskneme F8 ještě než nám auto nabootuje OSX , vyjede seznam OS na výběr :)

TIP:

Pokud je na vás darwin moc rychlý.Nabootujeme do OSX a spustíme terminál.A pišme pořadě

"sudo -s"

pak

"cd /Library/Preferences/SystemConfiguration/"

pak

"pico com.apple.Boot.plist"

potom uprvaíme číslo v závorkách STRING

Toto číslo je v sekundách.

Ja používam 4sekundy,protože většinou používam OSX.

doporučuju tak 8-10sec pokud budete často přepínat OS.

<key>Timeout</key>

<string>8</string>"

  1. Vypneme přikaz "pico" stisknutím CTRL + X
  2. Napíšeme "Y" tim potvrdíme změny.
  3. Napíšeme "exit" ukončíme sudo
  4. Napíšeme "exit" ukončíme terminál.

Kdyby se toto posr*lo ,v tomto případě sputíme OS X z DVD a tam v terminálu napravíme ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Tak instalace se spustila v pohode,jenom jsem narazil asi na dost zavaznej problem.Pri formatovani disku mi to najde jenom dvd mechaniku a pevnj hadr ne,asi to bude tim ze je to sata disk,Poradite mi nekdo?

diky vsem

Pokud zkousis Tigera, zkus Leoparda. Na Tigerovi mi to delalo u ntb se SATA tez.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..

Jinak tady je menší navodek,co jsem sepsal.....Doufám že bude k užitku :[/b]

..

Moc pekne, hodnotim snahu. Ja mam vsak jednuduzsi navod :lol:

Budeme potrebovat:

- Acronis Disk Director Suite (warez xD), jehoz soucasti je Acronis OS Selector

- Mac OS X DVD, Win XP CD, Linux CD atp..

Postup:

- dle navodu nainstalujeme Mac OS X, pote pripadne Linux aj. systemy a (prekvapive) nakonec Windows XP

- nabootujeme do Win XP

- nainstalujeme Acronis Disk Director Suite a spustime - nechame nainstalovat/zavest atp. Acronis OS Selector, ktery je soucasti Acronis Disk Director Suite

Hotovo!

Nyni se vam objevi krasna prehledna tabulka Acronis OS Selectoru, kde bez jakychkoliv konfiguraci budete mit k dispozici boot do vsech OS na vasem PC/ntb :)

Acronis OS Selector vypada nejak takto (vy tam budete mit Mac OS X (defaultne nazvany tusim "Unkown", Windows XP, pripadne dalsi OS)

os-selector-01.jpg

Pozn: naschval to mam jako novy post - pro prehlednost (chci oddelit navod od odpovedi :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

Cus lidi mam takovy problem po instalaci (,ktera probehne v poradku) tygera na mem notasu acer extenza 5620g mi to po restartu hodi hlasku at to znova restartuju ,tak restartuju a nic se nedeje!!! zkousel jsem to instalovat 3x po sobe a na potreti mi najela hlavni obrazovka z jabkem ukazalo mi to ze to nacita ja myslel ze mam vyhrano a ejhle opet zamrzlo a nic.tak prosim prosim poradte co stim verim ze mi pomuzete diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu