Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Reset Glitch Hack (RGH, RGH2)


Recommended Posts

Vzhledem k situaci a dotazům ohledně možnosti provedení Reset Glitch Hack (dále jen RGH, RGH2) jsem se rozhodl sepsat informace, které by ušetřily spoustu zbytečně opakujících se dotazů.


Co je Reset Glitch Hack (RGH)?


RGH je úprava, která umožňuje spouštění XDK-homebrew (xex nepodepsaného kódu), jako tomu bylo u konzolí s JTAG.

Úprava umožňuje spouštět zálohy her bez nutnosti vypalování (to umožňuje flashnutí mechaniky) přímo z HDD (klidně externího) či USB flash disku, emulátory a mnoho dalšího.


Má RGH nějaká omezení?


S RGH není možné využívat službu LIVE. Team Xecuter však představil Dual NAND řešení - Xecuter DemoN, které umožňuje využívat i službu LIVE na konzoli s RGH (pro Phat podmínka RGH2 či R-JTAG).

Informace o Xecuter DemoN: http://console-forum.net/tema/143217


Pro které revize je možné RGH?


Xbox 360 (Phat):

  • Zephyr (CB 4571)
  • Falcon / Opus (CB 5771)
  • Jasper (CB 6750, 6751)

Důležité je, aby v konzoli nebyl Dashboard verze 2.0.14717.0 a novější, který znemožňuje provedení RGH (řešením je RGH2 či R-JTAG).

Stejně důležité je to, aby se jednalo o podporovanou verzi CB (uvedeno u jednotlivých revizí). To lze zjistit pouze vyčtením NAND paměti, což je součást provedení RGH.

Nejstarší revize Xenon není vhodná pro RGH kvůli obrovským problémům s časy bootování. Pro tuto revizi je RGH vhodné pouze pro vyčtení DVD Key a oživení konzole do původního stavu.

Informace o R-JTAG: http://console-forum.net/tema/159378


RGH je možné na všech verzích Xbox 360 S (Slim) a Xbox 360 E (Reface Edition) bez rozdílu verze Dashboard.

RGH není momentálně možné provést na konzolích Xbox 360 E (Reface Edition) revize Winchester.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • Odpovědi 132
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • Moderators
Diky za info,nevim zda jit do vypalovacky lite on ihas nebo rgh 2 protoze mam novy dash .Zajimalo by me co bude do budoucna lepsi a kolik se pohybuje cena u rgh.Muj flasher to nedela,tak bych mel zajem .Diky

Pokud máš X360 Slim, tak verze dashboardu není překážkou pro RGH v tuto chvíli.

Nabídku RGH instalací najdeš v sekci X360 - Prodej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je v konzoli pouze flashnutá mechanika, Lite-On iHAS je určitě správnou volbou.

Pokud na konzoli není plánováno využívání služby LIVE, RGH (RGH2.0) je dle mého vhodnější volbou.

Pro ty, kdo chtějí využívat možností RGH a i služby LIVE, je řešení Xecuter Demon. RGH (RGH2.0) společně s Xecuter Demon bude asi to nejlepší, co bude dostupné. Více informací o této možnosti bude uvedeno později.

Situace RGH2.0 je taková, že se čeká na nové komponenty - Xecuter CoolRunner v2, neboť se stávajícími komponentami nejsou výsledky funkčnosti zcela přijatelné (časy bootování).

Nabídky provedení RGH včetně ceny lze najít v nabídkách v sekci Bazar - Prodám, kde bych doporučil hledat v důležitých tématech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Asi ho mám mam slimaka. A Jak bych to dal do toho interniho disku pres kabel nebo jaK pres flashku ?

http://console-forum.net/tema/134275-kopirovani-her-do-xboxu-a-jejich-spusteni

(Návody na RGH a hned čtvrté téma:ziped:)

http://console-forum.net/tema/142838-nahrani-hry-z-usb-disku-na-interni

!!A PŘÍŠTĚ HLEDEJ!! ;)

Edit: zase pozdě :D:cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabelem takto :

http://console-forum.net/tema/134275-kopirovani-her-do-xboxu-a-jejich-spusteni

Přes flešku pomocí správce souborů ( podobné jako Total Commander v PC )

Myslis pres Flashku takto rozbalím ISO v ISOGOD a hodim to na flashku a v FSD je ten spravce souboru?pochopil sem to tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Mam (mozna [asi urcite]) hloupy dotaz. Kdyz mam tedka Xko Slim (4GB) s udelanym RGHckem (loni na podzim, takze hadam, ze puvodni RGH) - ma smysl predelavat to na RGH2 resp. RGH3, az vyjde? Bude to mit nejaky vyznamnejsi vliv na chod te konzole (uz samotne zrychleni startu by bylo fajn - posledni dobou to cele nejak zlobi). Taky by me zajimalo, jak je to s hlidanim teploty GPU. Mam pocit, ze navzdory auto-settingu u vetracku v FSD se mi konzole posledni dobou prehriva a kdyz ji vypnu, vetracky jedou dal. Ma na to ten novy CoolRunner nejaky vliv, nebo vubec? Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

With the new 15*** update, M$ has added a new key to their hash calculation for the rc4 key. It's basically just the first 16 bytes of the header, which include the version number, entrypoint, and size. These are all per-CB, per-version, so we cannot take a keystream from a 15*** CBB and use it to make a 14*** CB because the CBA on 14*** is unable to calculate the rc4 key no matter what we change.

What this means:

In order to RGH2 an xbox with 15***, you need either:

1) The cpu_key

2) A previous exploitable dump from the SAME XBOX. Must fit one of the following:

- Phats: 14717, 14719

- Slims: 13146, 13599, 14699, 14717, 14719

Older dumps will NOT WORK with RGH2/RGH3 !

DO NOT UPDATE TO 15*** WITHOUT BACKING UP FIRST!

What do we do now:

We are looking into ways of exploiting the rc4.

To make it clear, the new way of generating the CBB decryption rc4 key is as follows:

Secret = CBA[0x10:0x20]

Digest = CBB[0x10:0x20] + CPU_Key + CBA[0:6] + 0×0000 + CBA[8:0x10]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam (mozna [asi urcite]) hloupy dotaz. Kdyz mam tedka Xko Slim (4GB) s udelanym RGHckem (loni na podzim, takze hadam, ze puvodni RGH) - ma smysl predelavat to na RGH2 resp. RGH3, az vyjde? Bude to mit nejaky vyznamnejsi vliv na chod te konzole (uz samotne zrychleni startu by bylo fajn - posledni dobou to cele nejak zlobi). Taky by me zajimalo, jak je to s hlidanim teploty GPU. Mam pocit, ze navzdory auto-settingu u vetracku v FSD se mi konzole posledni dobou prehriva a kdyz ji vypnu, vetracky jedou dal. Ma na to ten novy CoolRunner nejaky vliv, nebo vubec? Diky!

Reset Glitch Hack (RGH) pro Xbox 360 S (Slim) revize Trinity je od počátku RGH2 (pouze tak nebylo označováno), které bylo následně portováno také pro Phat konzole pod označením RGH2.0.

Pro Xbox 360 S (Slim) je v přípravě RGH3 spolu s Xecuter CoolRunner v3, o kterém je psáno v prvním příspěvku. Další informace budou průběžně přibývat.

Nastavení ventilátoru ponech na Auto. To, že se ještě nějakou dobu ventilátory po vypnutí konzole točí, je běžné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Xbox Phat Jasper a dashboard 2.0.14719.0. Toro mi říkal, že RGH2 mít tedy nemůžu. Tak mně zajímá jestli mám čekat na RGH3 a jestli vůbec pro můj xbox bude.

Na Xbox 360 (Phat) revize Jasper s verzí Dashboard 2.0.14719.0 RGH2 možné je. Dle mého to spíš toro podal tak, že zatím není vhodné RGH2 provádět a to právě kvůli nestabilním časům bootování.

Očekávalo se, že připravované komponenty Xecuter CoolRunner v2 budou problematiku časů bootování v případě RGH2 pro Xbox 360 (Phat) řešit, ale vzhledem k uvedeným informacím tomu tak není. Společně s RGH3 byl představen Xecuter CoolRunner v3, který však zahrnuje pouze Xbox 360 S (Slim) konzole a především revizi Corona. Jak se bude vyvíjet situace dále, nikdo neví. Nezbývá než čekat, případně se spokojit s tím, co je dostupné již nyní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim all, chtel bych se zeptat na par otazek ohledne RGH.

Rozhodl jsem se, jelikoz jsem dostal flag na konzolu, ze si necham udelat RGH. Po nekolika denim cteni, stale nechapu par veci, ktere bych chtel znat.

1. Pokud si necham udelat RGH (vim ze mi na moje xko jde) musim delat stejne updaty jako to bylo u flashe (pokud se zmeni u xka dashboard)?

2. Kdyz si stahnu 2DVD se hrou, jak se to pak hraje?

3. Mam xbox 250GB hdd a chtel bych hrat hry z neho, jak se tam hry kopiruji?

4. Pokud budu chtit mit pripojene 2hdd k xku 1 ofiko xboxackej a druhej muj externi, jde to pak v nejakym programu prepinat, abych si vybiral hry z daneho hdd?

5. Ted jsem cetl, ze vychazeji nove RGH v2 a v3, mam pockat nebo kdyz mi udela kanalizator RGH tak pujdou hry porad nehlede na verzi RGH?

Diky moc za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted uz vse vim.....

Zajima me tedy jedna otazka.

Az budu mit RGH + mam ted na xku flash 2.0 a mam docela dost her na flash, musim je znovovu stahnout a predelat na format god nebo mi pujdou ze je vlozim do mechaniky a tim padem pojedou pres flash jako predtim nebo RGH ten flash vymaze a tyhle hry musis sosnout znovu?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepsi bude kdyz si z tech her v pc vytvoris iso a pak prevedes pres ISO2GOD

Jasny, to uz mam pripraveny, jen se mi to nechce delat kdyz uz to mam jednou vysmahly, tak proto se ptam jestli to jde i touhle cestou, ze proste vlozim DVD do xka a pujde mi to jako predtim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Ted uz vse vim.....

Zajima me tedy jedna otazka.

Az budu mit RGH + mam ted na xku flash 2.0 a mam docela dost her na flash, musim je znovovu stahnout a predelat na format god nebo mi pujdou ze je vlozim do mechaniky a tim padem pojedou pres flash jako predtim nebo RGH ten flash vymaze a tyhle hry musis sosnout znovu?

Diky

Úprava RGH flash mechaniky nijak neovlivňuje, takže pokud máš flash, tak ti zůstane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu