Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nintendo 3DS CFW Luma 3DS


romeno

Recommended Posts

  • Moderators

Ahojte, níže videonávod podle kterého jsem zprovoznil CFW na 3DS XL s Firmwarem 9.2

Funguje to parádně, nepotřebujete si kupovat žádnou flash kartu. Hraje se přímo z SD karty.

Pokud by byl zájem možná bych udělal vlastní návod, až bude čas, horizont snad měsíce.Tak pište kdyžtak komentáře.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

No me to prijde slozitejsi, nez na tom videu, osobne sem patral a zjistoval po netu o cfw na 3DS nekolik dni nez jsem to tak nejak pochopil a zkousel asi 5 navodu nez sem se dohrabal k tomuto, ktery mi trval asi hodinku a neco. Ono hlavne zalezi jaky firmware ma dotycny v konzoli, podle toho se to potom odviji.

Jestli mas nejaky dalsi poznatky budu rad kdyz se podelis, urcite to pomuze vice lidem, jinak je na internetu vse v anglictine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
před 9 hodinami, Pokemaster napsal:

A jakou mas verzi systemu? Muzes normalne online?

Jo, je s tim hodne prace, lidi to doporucovali, tak jsem do toho sel. 

Oficialni tam mam 9.2, jinak emulovany cfw mam 11.0.0-33E takze mohu hrat vsechny hry bez problemu. Zatim jsem ale zkousel spis starsi hry jako New Super mario bros 2, Super mario 3D land, Tetris ultimate, Rayman 3D (ano i ds hry funguji), Rayman origins, Lego star wars force awakens (ta je vlastne novejsi a jede taky v pohode), mam jen 4 gb kartu a takovi pokemoni se tam proste nevejdou kdyz maji 2 gb, jelikoz ti na karte 2 gb zabira ta emu nand a je potreba si tam tu hru prvne nakopirovat a pak jeste instalovat, coz se s 4 gb kartou neda no :D Online vubec nehraju, ale jinak internet browser i eshop mi v pohode funguje. Jediny trosku bug je ze nekdy konzole po startu napoprve nenabehne a musim ji natvrdo vypnout a zapnout, ale je to spis jen kosmeticka vec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
před 32 minutami, Pokemaster napsal:

Zapnout jde v pohode a je tam verze 11 primo, ale s tim hackem.

jj vim, pry i 64 gb funguje dobre, casem koupim.

@budulinek mrknu na to ve volne chvili jestli je to proveditelny a dam vedet. Ale pocitej az tak behem pristiho tydne, ted o vikendu nemam vubec cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
V 5. 8. 2016 at 11:38, romeno napsal:

Oficialni tam mam 9.2, jinak emulovany cfw mam 11.0.0-33E takze mohu hrat vsechny hry bez problemu. Zatim jsem ale zkousel spis starsi hry jako New Super mario bros 2, Super mario 3D land, Tetris ultimate, Rayman 3D (ano i ds hry funguji), Rayman origins, Lego star wars force awakens (ta je vlastne novejsi a jede taky v pohode), mam jen 4 gb kartu a takovi pokemoni se tam proste nevejdou kdyz maji 2 gb, jelikoz ti na karte 2 gb zabira ta emu nand a je potreba si tam tu hru prvne nakopirovat a pak jeste instalovat, coz se s 4 gb kartou neda no :D Online vubec nehraju, ale jinak internet browser i eshop mi v pohode funguje. Jediny trosku bug je ze nekdy konzole po startu napoprve nenabehne a musim ji natvrdo vypnout a zapnout, ale je to spis jen kosmeticka vec :)

Emulovany cfw znamená že prostě přes to LumaCFW je možné si aktualizovat 3DS na nejnovější verzi bez nějaký rizik? 
edit: je nutné mít přímo fw 9.2?.. nebude se ti chtít udelat ten návod? :rolleyes:
edit2: někdy.. nemusíš hned.. já když koukám po gnatempu já v tom vidím jenom kompliakce a samý nebezpečí v bricku a tak :D, kde sou ty časy kdy sem si u měl na DSku rozjet vláčka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
V 28. 8. 2016 at 9:56, Lazyt napsal:

Emulovany cfw znamená že prostě přes to LumaCFW je možné si aktualizovat 3DS na nejnovější verzi bez nějaký rizik? 
edit: je nutné mít přímo fw 9.2?.. nebude se ti chtít udelat ten návod? :rolleyes:
edit2: někdy.. nemusíš hned.. já když koukám po gnatempu já v tom vidím jenom kompliakce a samý nebezpečí v bricku a tak :D, kde sou ty časy kdy sem si u měl na DSku rozjet vláčka :D

 

Ahoj,

Neni v tom zadne nebezpeci, cfw je dumpnuty na pametove karte (emunand), Takze v sysnand (systemova pamet) se vubec nehrabes, jakmile pametovou kartu vydelas a zapnes 3ds tak mas oficialni fw 9.2 

Nejlepsi je mit ten 9.2 fw, ja zkousel i na fw uz nevim presne 8.1 tusim a tam mi nesel rozjet browserhax, ikdyz pisou ze funguje na 4.2 - 9.2.

Osobne sem si pred par dny koupil nintendo 3DS, to klasicky old s fw 9.4 a musel sem downgradowat pres sysupdater, kde se mi to podarilo asi na podesaty pokus, s tim ze na konci byla cerna obrazovka a konzole jen svitila, uz me malem certi braly, ale nakonec se rozjela a uz s fw 9.2 :D

Po dokonceni celeho procesu mas zobrazeno v system setings misto fw 9.2 je tam emu 9.2, das oficialne updatovat, tim padem se updatne ten emufw na pametove karte a mas nejnovejsi oficialni emulovany fw :)

Navod tedy udelam, snad najdu nejaky cas v nejblizsich 2 tydnech, mam ted stehovani, malovani a tak. Takze casu opravdu malo, ted sem zapl pc po 5ti dnech snad.

Hanys.cz : Bohuzel jedina momentalni moznost je hard mod, rozebrani konzole a pajeni, mrkni na youtube, jinak nezbyva nez cekat jestli se objevi nejaky exploit na fw 11...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Jelikož už to tady nikdo dlouho neaktualizoval tak jsem si řekl že to tady trošičku updatnu.

1.) Momentálně nejlepší metoda jak zprovoznit CFW je Arm9LoaderHax (zkráceně A9LH). CFW běží už při startu, nežere zbytečně 1-2GB na SD kartě, umožňuje obnovu při bricku jelikož payloady se dají spouštět několik milisekund po spuštění, dá se bez starostí aktualizovat na nejnovější firmware, a spouštět stažené hry bez flash carty jelikož většina CFW (Luma, Cakes, Corbenik) dokáže spouštět nepodepsaný kód.

2.) Zprovoznit A9LH jde na prakticky jakékoliv konzoli, ale je tady pár oříšků. Pokud máte z nějakého důvodu FW na 2.1.0-4, dá se A9LH prostě a jenom nainstalovat přes prohlížeč, pár věcí nastavit a vesele aktualizujete na nejnovější official firmware. Pokud jste mezi 2.2-3.0, musíte si najít nějaký cartridge který vám umožní update na FW mezi 4.x - 8.x (u nás v Evropě třeba poslouží Fire Emblem: Awakening který obsahuje 4.5) a poté downgrade na 2.1 a metoda je víceméně stejná jako kdyby jste začínaly na 2.1 (s pár rozdíly). Od 4.x po 8.x jde prostě downgrade na 2.1. Pokud máte 9.2, downgrade na 2.1 a opět se budu opakovat (9.2 se předtím využíval s EmuNAND takže většina exploitů funguje na 9.2). Od 9.3 do 10.7 je ještě celkem pohodlná zóna, downgrade na 9.2 a poté stejný proces jako kdyby jste měli 9.2 už ze začátku. Problém nastává na aktuálních firmwarech, 11.0 a 11.1. Downgrade sice jde, ale je třeba buďto hardmod (pájení drátů na samotnou NAND paměť) nebo již hacknuté 3DSko a jedna hra z eShopu (používá se System Transferu na přenesení DSiWare hry z hacklým savem který se použije na downgrade vnitřní FW na 10.4 která jde downgradnout), poté opět downgrade na 9.2 a stejně jak před tím.

3.) Pokud už máte funkční EmuNAND, Arm9LoaderHax se dá pořád použít, jeho největším přínosem je 100% šance na spuštění (EmuNAND má tu nevýhodu že nemá 100% boot rate, MenuHax který se k tomu používá se občas nespustí), EmuNAND se potom jednoduše plácne místo SysNAND a systém se prakticky chová jako kdyby nikdy EmuNAND neměl.

4.) Celý proces má promněnlivou dobu. Pokud jste mezi 4.x-9.2, celý proces trvá mezi hoďkou až dvěma (předtím klidně i 6 hodin, nová metoda tohle hodně zkrátila), mezi 9.3-10.7 se proces prodlužujue (downgrade na 9.2), 11.0-11.1 je ještě delší a navíc vyžaduje sehnat někoho kdo má hacklé 3DSko a má peníze na jeden z DSiWare titulů.

5.) Celý proces MÁ šanci na brick, tato šance je prakticky u všeho, ale vývojáři těchto hacků strávili hodně času tím aby měl proces prakticky nulovou šanci na brick a ve výsledku máte konzoli která se dá velmi jednoduše odbricknout. Sám jsem hackoval dvě svoje konzole (Original a New 3DS), přítelovo 3DS XL a pomáhal jsem dalším 3 lidem.

6.) Ve výsledku máte konzoli která nepotřebuje flash kartu, používá jenom sysNAND, může hrát stažené hry, může používat homebrew, může bez problému na eShop pokud si chcete nějakou tu hru koupit (nebo jenom stáhnout nějaké to demo), může se bez starostí aktualizovat na nejnovější firmware, no prostě slast :biggrin:

Je mi jasné že to je dlouhý příspěvek na hodně čtení, ale doufám že to je veškeré info které bude potřeba. Pokud je něco nejasné, klidně napište :biggrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu