Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS4 Pro


tofi

Kupuji  

150 hlasů

  1. 1. Koupim si PS4 Pro jeste letos?

    • Ano
      49
    • Ne
      76
    • Mozna
      25

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

V 7. 2. 2017 at 8:52, CiD napsal:

Asi mas spatne informace... Vzdyt ma vetsi vykon nez zakladni PS4 takze se to casem muselo nejak projevit prece ;) a ja tu psal nekolikrat ze verim ze za nejaky cas se to ukaze ;)

 

před 22 hodinami, goblinN82 napsal:

Já jen doufám že Sony nezapomene i na vlastníky ostatních PS4 konzolí...Sám mám PS4 Slim a poněkud se obávám, aby postupem času nezačlo Sony vydávat hry, které pojedou v 30fps pouze na PS4 Pro a klasické PS4 budou mít co dělat, aby držely alespoň 20-25 (pro mě je 30fps hratelným minimem pro každou hru).

 

A to co píše Goblin může být docela problém z pohledu Sony a obecně konzolí, jejichž hlavní obchodní přínos je, že se nestaráš o železo a jednou za hodně dlouhou dobu to vyhodíš i se svojí knihovnou her. Pokud zrychlí cyklus, přiblíží se k PC scéně. A proto se doteď (uvedení boostu) tvářili, že PRO je jen pro 4K/PSVR geeky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše tojejedno, já měl za to že se pouze jedná o to:

Mám 4K TV a chci využívat VR -> koupím PS4 Pro

Nemám 4K TV a nezajímá mě VR -> Koupím PS4 nebo PS4 Slim

S touto myšlenkou jsem koupil Slimáka a Sony teď přijde s jakýmsi Boostem. Nechci vyvolávat flame, ale mám trochu pocit že je to i trochu ovlivněno nářky majitelů PS4 Pro, kteří potřebovali nějaké ospravedlnění toho že si koupili dražší konzoli která se ve hrách chová stejně jako původní konzole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tu informaci o 4k a psvr jste prisli kde?

Ja kdyz kupoval PRO hned pri vydani tak byli informace ze i ve fullhd tv ma smysl stim ze budou lepsi detaily, vylepseny framerate a nacitani... Cili nechapu tohle rozhorceni protoze tohle info jsem nasel vsude. 

Navic, ne jen ja jsem tu ze zacatku psal, ze i na fullhd tv se vyplati zainvestovat do PRO ale neposlouchali jste nebo jste dali na ty, kteri si koupily slim a tvrdily vam ze se PRO na fhd nevyplati.

 

Viz. http://konzolista.tiscali.cz/articles/onearticle?link=faq-ke-konzoli-playstation-4-pro-ggj1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá cenu se tu dál dohadovat :) Kdo má Pro, bude ho obhajovat až za hrob a kdo má klasiku bude dělat to samé :) Mě jen překvapila takzvaná funkce boostu na verzi Pro o které se nikde dříve nemluvilo a původní vyjádření Sony bylo, že Pro bude pro náročnější hráče kteří chtějí využít vyššího rozlišení a VR. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, goblinN82 napsal:

 funkce boostu na verzi Pro o které se nikde dříve nemluvilo a původní vyjádření Sony bylo, že Pro bude pro náročnější hráče kteří chtějí využít vyššího rozlišení a VR. 

Bože jeho, přečti si příspěvek nad sebou. Takové vyjádření nikdy nebylo. Vždycky říkali, že to přinese "vyšší výkon ve hrách".

Nikdy netvrdili, že půjde jen o vyšší rozlišení...

Já absolutně nechápu, kde na takové drby chodíte :D

A při uvedení PROčka o boostu nemuseli ani uvažovat. Možná jen viděli, že vychází na PROčko méně patchů, než čekali, tak přišli s boostem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patchů je málo, to je pravda a že je to důvod, že přišli s tímhle boostem, to bych si možná taky vsadil.....otázkou totiž je, kolik lidí bude např. staré hry hrát kvůli tomu, že teď jedou o trochu líp. Na druhou stranu, všechny nové hry by lepší výkon ps4 pro měly podporovat, ale kdo může vývojáře nutit, že? Na druhou stranu, ten boost byl nutnost. Ale vzhledem k rozdílné konfiguraci GPU bylo asi obtížnější to implementovat. Otázkou taky je, jak dobře to funguje.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, CiD napsal:

Na tu informaci o 4k a psvr jste prisli kde?

Ja kdyz kupoval PRO hned pri vydani tak byli informace ze i ve fullhd tv ma smysl stim ze budou lepsi detaily, vylepseny framerate a nacitani... Cili nechapu tohle rozhorceni protoze tohle info jsem nasel vsude. 

Navic, ne jen ja jsem tu ze zacatku psal, ze i na fullhd tv se vyplati zainvestovat do PRO ale neposlouchali jste nebo jste dali na ty, kteri si koupily slim a tvrdily vam ze se PRO na fhd nevyplati.

 

Viz. http://konzolista.tiscali.cz/articles/onearticle?link=faq-ke-konzoli-playstation-4-pro-ggj1

Neresil bych nekteri jsou tady trosicku mimo :-D ja to taky psal puvodne a kazdy ze pokud nemam 4k tv tak nema cenu jit do pro. Takova hovadina. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.google.cz/search?q=buy+ps4+pro+or+PS4+slim%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=PTKbWKXpHamE8Qeyn4TwAg

A i historie tohoto vlákna. Původní tvrzení a marketing se obrací na 4k/VR. A i v tom ČKD se mluví o tom, že z toho budou těžit jen hry, které k tomu autoři uzpůsobí. Ne naplacato všechny zpětně.
Řekl bych poměrně zásadní informace pro rozhodování o letošních vánocích pro ty co kupují první konzoli. Nevím jestli je nad tím možné rozpoutat nějaký flame, protože se bavíme o tom, na základě čeho se lidi rozhodují (viz link) a ne toho, kdo to říkal nebo ne. Já bych se na základě dnešních informací v různých setupech (Bez PS4 až PS4 se vším) rozhodoval v určitých bodech jinak.

Nicméně mne nejvíc trápí, co to udělá s vnímáním konzolového světa běžného uživatele, co PS4 Pro vnímal tímto způsobem - většina, zas link viz výše

PS: Jsem zvědavý na tu srandu v online světě, kde doteď autoři řešili jen latence. To by ještě mohlo přilejt, že PS4 Pro hráči jsou zvýhodněni:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Takze kdyz lehke zvyseni taktu Xbox Slim zlepsilo framerate u nekterych her, tak to bylo v poho a super bonus, tak u ps4 pro je to neco zvlastniho? No taaaak.... lidiii... Fakt to prilis resite... chleba stejne levnejsi nebude, tak proc kvuli tomu popsat X stranek diskuze? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me spis prijde mazec to HDR10 a PQ generovani (ktere umi i PS4), kdy fakt engine generuje scenu jinak. Navic PS4 standardne renderuje RGB a ne YUV.

Zaroven to taky znemana, ze kdyz je videt vyrazne mezi hdr10 a sdr rozdil u serialu, tak proste nekdo odflakl mastering.

Viz. https://www.smpte.org/sites/default/files/2014-05-06-EOTF-Miller-1-2-handout.pdf fakt zajimave ten PQ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si tu připadám jak na hodině španělštiny :D , některé výrazy ani nevím,co znamenají,ale můj "vesnický" názor je asi takový,že pokud by bylo PRO určené opravdu jen pro 4K televize,tak by se jich asi moc neprodalo,protože UHD televize,ač jsou už chvíli v prodeji, má dneska doma málo kdo......vždyť i FHD na současné vysílání je až až. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS4 pro v žádném případě není 4k konzole. Nativně toto rozlišení není schopna dát. A pokud ano, jsou to jen graficky méně povedené hry nebo hry starší.Tečka....Všechno jsou to jen přepočty.

Ohledně toho HDR....velmi pochybuju, že u TV za 20k je to HDR něco jiného než marketingově lákavé pozlátko. Skutečné HDR mají imho až televize mnohem dražší. Při pořizování TV bych se na tenhle parametr úplně vykašlal. Prozatím.. A je to imho i u her jedna z méně podstatných funkcí. Vemte si, že na PC toto lidi vůbec neřeší, monitory s HDR ani nejsou....

Já bych na ps4 pro uvítal co možná nejvíc her ve full hd, 60 fps a kvalitní vyhlazování. Pak tady ty opičárny okolo nebudou nutné a to by byla pro mne podstata sloganu this is for the players. Takhle mi to přijde spíš this is for bfus (bfu-nezkušený user, lama).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu