Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Problém při 4K výstupu


ctwereczz

Otázka

Zdar všem, je zde někdo kdo dělá na podpoře Sony?

Teď jsem si koupil domácí kino sony BDV N7200W k mojí 55XE8695 tov rovněž sony. A mám problém s nastavením 4K v ps4 pro.

Když jdu hdmi kabelem rovnou do TV a zvuk svedu optikou do domácího kina, vše je ok. Jenže to domácí kino má dva vstupy na hdmi + 1 výstup - funguje tedy jako receiever. A když jdu tedy hdmi z PS4 Pro do domácího kina (odzkoušeny oba vstupy) a z domácího kina jdu hdmi out do tv, tak ps4 zobrazí jen full hd. (hdmi vysokorychlostní 2.0 tam problém není).

V nastavení domácího kina mám funkci 4k output zaplou. Nic tomu nebrání a přesto to není. Jakoby to domácí kino nebylo schopné přeposlat signál v původní podobě.

Psal jsem na podporu sony, odepsala mi nějaká "karkulka" co tomu asi "hodně" rozumí... 😕

Vážený pane Poláku,

děkujeme Vám, že jste si zakoupil výrobky značky SONY.

BDV-N7200W je dle specifikací schopno zvýšit rozlišení na úroveň 4K. Rovněž televizor je schopen zobrazení ve 4K. Dále bude zřejmě nutné nastavit danou položku i v menu PS4 Pro a případně i v menu hry jako takové. S žádostí o tyto informace je však třeba obrátit se na podpora@cz.playstation.com

Váš případ byl zaregistrován pod tímto identifikačním číslem xxxxxxxxxx. Pokud budete potřebovat další informace ohledně Vašeho dotazu a budete odpovídat na naši zprávu, prosíme neměňte "Předmět".

S přátelským pozdravem
Šárka Svitáková

 

Takže je zde někdo problému znalý, ideálně od sony, kdo by mi mohl "píchnout" ?

Díky hošani za případnou pomoc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 odpovědi na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Moderators

Na podpoře Sony sice nedělám, ale mám podobnou kombinaci jako ty (stejnou značku, jen jiné modely) a tak zkusím dát pár základních poznatků z mého nastavování. Možná jsi vším tím prošel, ale co kdyby.

1. Pro příjem signálu ve 4K musí být na domácím kinu nastavený příslušný HDMI vstup (ve svém příspěvku zmiňuješ 4K output, ale ověř, zdali podobné nastavení není u tvého modelu nutné udělat i pro vstupy)

2. To stejné se může týkat i TV. U ní rovněž pravděpodobně bude nutnost zapnout pro HDMI vstup "Vylepšený formát". U některých modelů lze toto nastavit jen pro některé konkrétní HDMI vstupy (u mého jsou to např. HDMI 2 a 3)

3. Na vině může být i HDMI kabel. Píšeš, že při přímém propojení PS4 s TV ti signál 4K funguje, ale při propojení přes domácí kino už používáš kabely dva. Ověř si, že i s druhým kabelem máš při přímém propojení 4K funkční

4. Pokud vše z výše uvedeného máš ověřené a nastavené správně a 4K signál přes domácí kino nemáš, co ti v tu chvíli ukazuje/nabízí v nastavení obrazu konzole? (máš výstup nastavený na "Auto" a není to jen chybným vyhodnocením připojených zařízení, přičemž by mohlo pomoci změnit manuálně na 4K výstup, anebo konzole  vůbec nedetekuje 4K zařízení a tak toto rozlišení vůbec jako možnost nenabídne?)

To je tak pár zákadních věcí, které mě v souvislosti s tím napadly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Důvod bude spíše ve verzi HDMI. Pokud jsem koukal správně kino se začalo prodávat již v roce 2014. Počítám s verzí HDMI max 1.4. tudíš 4k v 30Hz co může pro 4k upscale na TV stačit, ale PS4 Pro nemá podporu 4K 30Hz, jenom 4K 60Hz a to zvládá pouze HDMI 2.0.

Takže zvuk přes optiku a obraz přes hdmi na přímo bude jediné řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hdmi kabely to není. oba jsou od sony. první je z ps4 pro a druhé je z VR headsetu. oba jsem zkoušel samostatně (z ps4 do tv) a oba dávají 4k hdr signál. v tv i ps4 mám vše nastavené, tam problém není. problém je v domácím kinu, ono konvertuje signál z 4k do full hd. podle mě prostě neumí poslat nezměněný signál. takže sice funguje jako receiver, ale jen do full hd. a jak jsem psal, zkoušel jsem oba hdmi vstupy na kinu jak zapojit, tak nastavit v settings a v settings mám fci 4k out zaplou (je tam na výběr auto 1, auto 2 a off - vyzkoušeno obojí).

signál přesto vychází změněný.

pak mi psali z podpory ještě:

Model BDV-N7200W má možnost upscalovat (dopočítat) do 4k. Neumí však přehrát nativní 4K obsah. Z toho důvodu vyjde z kina full HD signál.

v tom případě absolutně nerozumím té funkci 4K out. 4k out je podle mě, že signál vychází ve 4k.

drak3go: k bodu 4 - ps4 mi vůbec vyšší rozlišení nenabídne, max full hd. ty kolonky s vyšším rozlišení mám v šedém. jinak vše zapojené jak má být. vysokorychlostním hdmi v kině z ps4, v settings nastavené příslušné hdmi, z hdmi out jdu opět vysokorychlostním hdmi do příslušného slotu v tv (přesně jak říkáš, hdmi 2 nebo 3arc), v tv je opět nastavené hdmi na 4k. nic tomu nebrání..

ako ono o nic nejde, mám ps4 vedené do tv a audio z ps4 optikou do kina, takže to funguje, ale ten spdif slot jsem si chtěl nechat pro audio z tv. a ted nemůžu. a budu muset přepojovat jak ocas 😕:D

každopádně dík za postřehy a rady 👌👍 jste best.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu