Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

mechanika


Dupenka

Otázka

Mám v PC mechaniku s rozhraním ATA, kdybych si chtěl koupit tu liteonku abych mohl vypalovat 100% zálohy pálenek, tak ta mechanika má rozhraní jenom SATA se mi zdá, takže je nějaká redukce ATA na SATA a nebo stačí přepojit kable od zdroje atd. prostě si nevím rady. Jinač jsem už vyměňoval měchaniku ale nestudoval jsem kam vedou ty kable od mechaniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Mám v PC mechaniku s rozhraním ATA, kdybych si chtěl koupit tu liteonku abych mohl vypalovat 100% zálohy pálenek, tak ta mechanika má rozhraní jenom SATA se mi zdá, takže je nějaká redukce ATA na SATA a nebo stačí přepojit kable od zdroje atd. prostě si nevím rady. Jinač jsem už vyměňoval měchaniku ale nestudoval jsem kam vedou ty kable od mechaniky.

Zjisti, jestli máš sata konektor na základní desce, jestli nevíš jak to zjistit, pošli sem typ tvé základní desky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Musíš mít buď SATA řadič na základní desce, nebo se dá dokoupit do PCI slotu SATA řadič,když máš jen PATA (ale to bys musel mít skutečně historické PC, spíš odhadnu, že tam máš historicky IDE mechaniku, ale řadič se SATA konektory na desce mít budeš i když si ho doteď nevyužíval). Nebo celou tu mechaniku můžeš připojit přes USB USB-SATA převodníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Základní deska: Gigabyte GA-MA770-DS3 v2.0

Tak na ní máš dokonce 6 SATA konektorů. Takže kup SATA kabel a klidně to můžeš zapojit. A pokud nemáš úplně prehystorický zdroj, tak s napájením nebude taky problém :) V nejhorším na napájení existuje redukce, já jsem třeba takovou dostal přímo v balení k mé základní desce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Mám tam teď novou mechaniku sice ATA alepodle ní by se dalo poznat zda kabel od zdroje půjde i na SATA mechaniku: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007U09J1XRM3T

PATA zařízení určitě nebude mít SATA napájecí konektor. Tvoje mechanika má klasický MOLEX, který používají např. 3.5" IDE HDD. Potřebuješ napájecí konektor, co ti sem dával do odkazu Dlaha, případně existují i redukce na MOLEX, který od zdroje určitě máš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu