Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Problém s instalací RGH na slimu


Recommended Posts

Zdravím, mám tak trochu problém. Nedaří se mi rozchodit RGH na x360slim 4GB. No nejdřív začnu takovým povídáním. Mám xko fat asi třetím rokem. Je to verze bez HDMI, vyrobená v září 2009. Řekl jsem si že by se mi RGH hodil takže jsem si z ebay objednal matrix nand spi flasher a matrix glitcher (v1). Když jsem se pustil do instalace tak jsem zjisti že nemám rev. opus jak jsem se mylně po celé 3 roky domníval. Je to xenon takže jsem si (po konzultaci s xmodem) řekl že ho prodám dokud ještě funguje a pořídím něco novějšího. Vyhlídl jsem si xbox 360 slim 4GB rev. trinity. Včera přišel takže jsem se do něj hned pustil. Napájel jsem nand flasher, vyčetl jsem nand, vygeneroval ECC a nahrál zpět do konzole. Potom jsem si ze šuplíkových zásob vytvořil LPT JTAG gábl na naprogramování glitch chipu. Nejdřív se mi čip naprogramovat nedařilo, ale po pročtení pár zahraničních fór jsme našel řešení které mi zabralo, a to zkrátit kabel z 1,5 m na asi 20 cm. Chip se bez problémů chytnul a na první pokus se naprogramoval. Verifikace také OK. Napájel jsem jej tedy na desku a chtěl xko spustit, jenže tady nastává problém, xko se zapne, větrák roztočí a začne blikat zelená ledka a tím to hasne, každých cca 5 vteřin je slyšet jak se přibrzdí a znovu roztočí větrák ale dál se nic neděje. Zkoušel jsem čip naprogramovat více způsoby, v jiných programech, jiným časovacím souborem, ecc generovat hromadou SW, zapisovat automaticky přes nějakej SW nebo ručně přes nand pro ale pořád bez výsledku. Pak jsme se ještě dočetl že je dobré pro rychlejší boot aby byl drátek k bodu A na chipu slouhý cca 50 cm a namotaný přes 2 prsty. Ani to nepomohlo, nechám to bootovat vždy tak 20 min a pak to vzdávám. Když do xka nahraju orig. nand tak naběhne bez problému téměř ihned. Obracím se tedy na vás jako před-před poslední možnost, jestli se někdo z vás s tímto nesetkal. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem podobnej problem a prisel jsem na to ze musim nejdrive zapnout xko a pak cca po 5s prepnout TV na pozadovany HDMI jinak byla cerna obrazovka s hlaskou pripojuji HDMI a Xko se chovalo tak ze zelene svitilo a kolisali otacky ventilatoru. A od te doby jede na prvni naslapmuti :-). Mozna ti to pomuze. Po case me napadlo stahnut posledni aktualizaci firmware TV a ted to chodi ze muzu prepnout hned na HDMI. Takze asi nejaka spatna komunikace s HDMI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hdmi zapojene nemam, mám to přes VGA kabel k monitoru od PC, jinak zapinal jsme to jenom tlačítkem na konzoli a i když jsem to zapnul teďka přes ovladač tak už to bootuje tak 4 minuty a pořád nic, pořád jen bliká prostřední ledka na xku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám tak trochu problém. Nedaří se mi rozchodit RGH na x360slim 4GB. No nejdřív začnu takovým povídáním. Mám xko fat asi třetím rokem. Je to verze bez HDMI, vyrobená v září 2009. Řekl jsem si že by se mi RGH hodil takže jsem si z ebay objednal matrix nand spi flasher a matrix glitcher (v1). Když jsem se pustil do instalace tak jsem zjisti že nemám rev. opus jak jsem se mylně po celé 3 roky domníval. Je to xenon takže jsem si (po konzultaci s xmodem) řekl že ho prodám dokud ještě funguje a pořídím něco novějšího. Vyhlídl jsem si xbox 360 slim 4GB rev. trinity. Včera přišel takže jsem se do něj hned pustil. Napájel jsem nand flasher, vyčetl jsem nand, vygeneroval ECC a nahrál zpět do konzole. Potom jsem si ze šuplíkových zásob vytvořil LPT JTAG gábl na naprogramování glitch chipu. Nejdřív se mi čip naprogramovat nedařilo, ale po pročtení pár zahraničních fór jsme našel řešení které mi zabralo, a to zkrátit kabel z 1,5 m na asi 20 cm. Chip se bez problémů chytnul a na první pokus se naprogramoval. Verifikace také OK. Napájel jsem jej tedy na desku a chtěl xko spustit, jenže tady nastává problém, xko se zapne, větrák roztočí a začne blikat zelená ledka a tím to hasne, každých cca 5 vteřin je slyšet jak se přibrzdí a znovu roztočí větrák ale dál se nic neděje. Zkoušel jsem čip naprogramovat více způsoby, v jiných programech, jiným časovacím souborem, ecc generovat hromadou SW, zapisovat automaticky přes nějakej SW nebo ručně přes nand pro ale pořád bez výsledku. Pak jsme se ještě dočetl že je dobré pro rychlejší boot aby byl drátek k bodu A na chipu slouhý cca 50 cm a namotaný přes 2 prsty. Ani to nepomohlo, nechám to bootovat vždy tak 20 min a pak to vzdávám. Když do xka nahraju orig. nand tak naběhne bez problému téměř ihned. Obracím se tedy na vás jako před-před poslední možnost, jestli se někdo z vás s tímto nesetkal. Děkuji

Jestli ti bliká chip a hýbou se otáčky ventilátoru, tipl bych problém na špatně vygenerovanou či zapsanou ECC image.Jaký dash máš na konzoli a čím ECC generuješ ? Verze CB ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hdmi zapojene nemam, mám to přes VGA kabel k monitoru od PC, jinak zapinal jsme to jenom tlačítkem na konzoli a i když jsem to zapnul teďka přes ovladač tak už to bootuje tak 4 minuty a pořád nic, pořád jen bliká prostřední ledka na xku

Může to být více věcí, každopádně to nebude problém rozběhnout. Kdyžtak se ozvi, rozchodím ti to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no čip nebliká, nemá čím :) jinak otáčky větráků mírně kolísají každých cca 5 vteřin. ecc jsem generoval přes hafo softu. ručně přes nand pro (myslim 2.0), přes autoGG (snad všechny verze), přes j-runnera (posledního) ale ani jeden nejde. dash tam je 14699 a cb asi 9188 jestli se dívám na správnej řádek :) http://img16.imageshack.us/img16/3474/beznzvu1458695.png

romik: pokud to nerozchodím sám, určitě se na někoho z vás zkušenějších obrátím ale zatím ještě ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no čip nebliká, nemá čím :) jinak otáčky větráků mírně kolísají každých cca 5 vteřin. ecc jsem generoval přes hafo softu. ručně přes nand pro (myslim 2.0), přes autoGG (snad všechny verze), přes j-runnera (posledního) ale ani jeden nejde. dash tam je 14699 a cb asi 9188 jestli se dívám na správnej řádek :) http://img16.imageshack.us/img16/3474/beznzvu1458695.png

romik: pokud to nerozchodím sám, určitě se na někoho z vás zkušenějších obrátím ale zatím ještě ne.

Vezmi origo nand dump, vygeneruj ECC posledním Multibuilderem , zapiš zpět, vyzkoušej

http://www.tortuga-cove.com/forums/viewtopic.php?f=61&t=578&p=1241#p1241

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chip sem přepájel asi 3x a několikrát jsem to kontroloval jestli nemám někde studeňák takže to by mělo bejt ok. Jinak až budu doma tak zkusím vygenerovat ecc znovu ale myslím že v tom multibiulderu sem to taky zkoušel, už se mi to všechno plete. Každopádně zatím díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem podobný problém, vyřešil jsem jej že jsem zahodil Cmod-c2 a koupil si TX coolrunner od uživatele

drak3go a xko naběhlo na první šupu. ( OT: zatím jsem provedl RGH na dvou konzolích, na první je Cmod a jede bez problému na mém xku mám coolrunner. Na prvním vyrobeném 2.2011 je u hana čipu o jeden nebo dva rezistory více než u mého vyrobeného 2010 myslíte žo to může mít nějaký vliv na RGH? )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná to na to asi bude mít vlit, já tam ten kondík mám taky (c3b8 ) a xko vyrobený taky v únoru 2011, přesněji 19.2.2011. Na manuálu k instalaci ten kondík taky není. Co by se stalo kdybych ten kondík odpájel :) Jinak dneska jsem to v 7 zapnul a nechal běžet až do teď a stejně to nenaběhlo :) ECC jsem vygeneroval teda znovu, naládoval do konzole orig. nand pak ecc ale zatím se stejně nechytnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drak3go to nebude posilat pres postu ale pres ceske aerolinie primo do bytu pomoci paratroops :D

sice je to mimo misu..ale mivam obcas take problem se zapnutim (obcas se chytne, obcas ne)..xmod mi uz pri predani radil, ze kdyz se nechytne, staci vypnout/zapnout..coz pomaha prozatim 100% (kdyz uz se nechytne pres ovladac tak pres tlacitko na konzoli ano)..kdyz zapnu HDMI na televizy az po zapnuti xka, spusti se v 99% pripadu..ale zkratka obcas mivam ten problem, ze kdyz zapnu pres ovladac, zapnu tv..tak se xko nechytne..je mi jasny, ze kazdy obcas miva s tim problemy, jde mi spis o to, jak cca casto??a zajimalo by me, cim je tohle vubec u xkek zpusobene??jak je mozne, ze nekdy se chytne a nekdy ne??dokazali snad chlapici z teamxecuteru naprogramovat do obvodu i naladu??:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drak3go to nebude posilat pres postu ale pres ceske aerolinie primo do bytu pomoci paratroops :D

sice je to mimo misu..ale mivam obcas take problem se zapnutim (obcas se chytne, obcas ne)..xmod mi uz pri predani radil, ze kdyz se nechytne, staci vypnout/zapnout..coz pomaha prozatim 100% (kdyz uz se nechytne pres ovladac tak pres tlacitko na konzoli ano)..kdyz zapnu HDMI na televizy az po zapnuti xka, spusti se v 99% pripadu..ale zkratka obcas mivam ten problem, ze kdyz zapnu pres ovladac, zapnu tv..tak se xko nechytne..je mi jasny, ze kazdy obcas miva s tim problemy, jde mi spis o to, jak cca casto??a zajimalo by me, cim je tohle vubec u xkek zpusobene??jak je mozne, ze nekdy se chytne a nekdy ne??dokazali snad chlapici z teamxecuteru naprogramovat do obvodu i naladu??:D

Ona ta "náladovost" neni vlastnost chipu, ale konkrétní konzole.U slimů je to častější než u fatů, je tam prostě větší rozptyl bootovacích časů.Zjednodušeně to funguje tak, že se chip musí trefit do přesné fáze boot cyklu a tento moment nastává na slimech v méně fixních časech než u fatů tj jednou to naběhne za 10 sekund, jednou za 20, jednou za 30.Ten faktor náhody je v tomto, ne od hochů z TX v coolrunneru, ten jen čeká až tento moment nastane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobre..pak me ale napada myslenka, ze ty boot cykly budou resene pres nejakyho CLK svaba, popripade nejakou cast obvodu. a tim padem me napada, ze by snad pro takovehle machry jako jsou vyvojari z TX nemel byt problem tu hranu zachytit pomoci nejakych svabu a obvudku a bootovani timhle trochu vylepsit ne?? nevim teda, jestli to chapu dobre, a elektrotechniku a elektroniku a teorii obvodu uz mam hooodne dlouho za sebou a ackoliv me to vzdycky bavilo, nikdy jsem nebyl takovy, abych tomu extra rozumnel a venoval se tomu..ale tak predpokladam, ze kdyz uzivatel stiskne tlacitko pro zapnuti. Jednoduse se propoji spoj ze zakladni desky se zdrojem. Teprve pak se zacinaji pocitat ty "faze boot cyklu". A tudiz by snad nemel byt problem se snazit zkonstruovat nejaky obvod, ktery by pocital stejne jako xbox..a jakmile by sel signal do zakladni desky, sel by i do toho cipu a ten by se pak nemusel nahodne trefovat, ale sel by na jistotu??

mozna si to predstavuju jak hurvinek valku..:)..ale kdyz dokazi zkonstruovat samotny cip..ktery obchazi temer celou "logiku" v xboxu..tak by snad umeli vytvorit i takto relativne jednoduchy obvod ne? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu