Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na aktualizaci DB 17489 programem J-Runner


toro

Recommended Posts

ok dik post-73005-14687174891636_thumb.jpg takže teraz by som to mohol mať všetko dobre ... (subor flashdmp 1.bin) má 66MB je to tak dobré ? a Aud_clamp tam nemusím nič meniť ?

už mi len stačí vytvoriť updflash.bin a nahrať tam ten nový dashboard cez konzolu (potom samozrejme budem pokračovať na stiahnutie avatarov atd)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 560
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

  • Moderators

Ano, takto můžeš vytvořit image s freeboot (updflash.bin) s nejnovější verzí DB 16747. Výsledná image bude mít stejnou velikost jako soubor s image orig. NAND, v případě BB Jaspera tedy 64MB.

To, jestli je nebo není Jtag instalace na té konzoli provedena metodou Aud_clamp nebo ne ti bohužel já neřeknu, to musí vědět ten co to dělal, ten co ti to prodával anebo při troše štěstí pokud ten kdo to dělal přiložil nějaké fotky na CD spolešně s image orig. NAND.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som ten xbox kupoval cca 1rok do zadu od jedného chlapíka ... ale kontakt som na neho niekde stratil :( (viem že v inzeráte mal napisané predavam Xbox 360 phat jtag... takže keby inštalácia jtag bola robená metodou Aud_clamp a ja to nemám aktivované v programe J-Runner mohla by sa potom poškodiť konzola ?

Upraveno uživatelem peter88889
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Poškodit ne, jen by po aplikaci freeboot nebootovala.

Nicméně jelikož Xell se aplkací nové image s freeboot nepřepisuje, bylo by v takovém případě možné postavit image novou a použitím Xell (který by nabootoval) aplikovat jinou image znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už mám updflash.bin vytvorené ... ked v xboxe spustím default.xex tak mi tam píše chybu ERROR: You dashboard is to old for this feature ,sorry ... use xell ! môžem aj napriek tomu zvoliť možnosť A ? post-73005-14687174899084_thumb.jpg pretože nechcem spraviť zbytočne nejakú blbú chybu

Aud clamp a RJ-Jtag tam som niíč nemenil nechal som to tak.... ako to bolo po vložený flashdmp 1.bin

a v návode som čítal že treba Před zápisem NAND se podívejte jestli máte v xboxu xexmenu ... ja ho tam zatiaľ nemám ... stačí ak xexmenu skopírujem do xboxového hdd pred aktualizáciou dashboardu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. Na flešce ve složce Simple 360 NAND Flasher nechte jen default.xex a přidejte vytvořenou image J-RUNNEREM ( updflash.bin ) ... a ked musím použiť xell môžem napríklad aj tento http://digiex.net/downloads/download-center-2-0/xbox-360-content/libxenon-homebrew-jtag-reset-glitch-content/10221-xell-reloaded-v0-991-19-02-2012-a.html ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Xell máš v konzoli, to neřeš. Jediná otázka je jakou verzi, podle toho že máš původní Jtag tam bude některá ze starších verzí, která by vyžadovala přejmenovat název souboru s výslednou image freeboot, případně dohrát na USB flash RAW flash (pravděpodobnější verze).

Takže, přejmenuj soubor s výslednou image na nandflash.bin, vem USB flash naformátovanou na FAT32 a ten souboru nahrej do jejího rootu. K tomu tam přidej soubor xenon.elf (stáhneš např. ZDE), vypni Xbox, připoj USB flash a zapni Xbox tl. EJECT.

Spustí se ti Xell, něco ti to bude psát a na konci bys měl vidět, že programuje NAND (z USB flash).

Po dokončení tě to vyzve k vypnutí konzole, tak ji vypni, odpoj USB flash, napájecí zdroj a to včetně kabelu z konzole, počkej alepoň 30s, zapoj zdroj zpět, spusť konzoli a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
aha tak to stačí ak premenujem ten subor updflash.bin na nandflash.bin a k tomu pridať súbor xell (tie súbory musím mať na naformatovanom usb fat32) potom usb dať do xboxu a spustiť ho tl.eject ?

Ano, soubor s NAND jen přejmenuj a jak jsem psal, nahrej do kořenového adresáře USB flash. Přidej k tomu soubor xenon.elf z odkazu (to není Xell, to je RAW flash, který zprostředkuje zápis do NAND).

Zdravím. potřeboval bych poradit. Chci udělat aktualizaci přes J-Runner, mám už poslední verzi. Vše dělám podle návodu ale nenabzí mi to DB 16747 a když ho chci přidat přes add tak se mi to jen probarví modře ale DB nepřidá. Co s tím?

Musíš být připojený k internetu a musíš mít v nastavení J-Runneru povoleno "Enable File Checks/Downloads" (defaultně vypnuto). Pak ti to půjde.

Upraveno uživatelem drak3go
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po aktualizaci X360 na aktualne nejnovejsi DB se mi objevila chybova hlaska E71. Do XELLu to startovalo, konzoli se mi rozebirat nechtelo, tak jsem hledal problem na netu a samozrejme i tady. Projel jsem cely tohle vlakno a nakonec jsem si s tim nejak poradil, aby konzole fungovala... Ale po procteni tohodle vlakna musim vyslovit svuj neskonaly obdiv nad neunavnymi radami mistnich guru a jejich uzasnou trpelivosti s vysvetlovanim neustale se opakujicich dotazu beznych uzivatelu, kteri v dychtivem touzeni po spusteni nejnovejsi hry si ani poradne neprectou paradne napsanej navod nebo snad dokonce vice stranek tohoto vlakna a zbytecne se pak daleko komplikovanejs resi nasledne problemy. Radsi tu nebudu nase vsechny neunavne radce vyjmenovavat jednoho po druhem, protoze bych asi na nekoho zapomnel a mohlo by mu to prijit lito. Ale mate muj obdiv kluci! A diky za spoustu podnetu, kterejma se vsichni ostatni muzou ucit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Ahoj,

mohli by mi prosim nekdo poradit - cetl jsem pocatecni navod na update FSD. Chtěl jsem se zeptat, jak poznam že mam xexmenu - nicm takoveho jsem ve Freestyle nenasel? da se to nekde stáhnout?

Jeste mam jeden dotaz k tomuto:

1. Stáhneme již upravený $$ystemUpdate zde : http://www.uloz.to/xVEK7F76/ystemupdate-rar

2. Pomocí winraru to rozbalíme rovnou na prázdnou flešku

3. Flešku můžeme zastrčit do zapnutého xboxu . Pokud nám to aktualizaci nenabídne hned , tak spustíme xexmenu , nebo nějakou hru . Potom by to mělo update nabídnout .

4. Tím je celá aktualizace hotova .

Poznámka :

V žádném případě nedělat aktualizaci avatarů jiným update , než jaký máte v DB v xboxu aby nedošlo k znefunkčnění RGH

Proto je také zablokované automatické čtení $systemupdate,updatovat RGH se musí jen tak jak je popsáno výše

(a tak to bude i pro všechny další a budoucí verze, princip bude stejný)

Nevim jestli mam ten systemupdate stahnout z toho ulozto, kdyz je pod tim napsano, ze to mam aktulizovat systemupdatem, který mám v xboxu - jaký mám tedy použít?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Precti si ten navod jeste jednou a poradne!

uplne dole v navodu je odkaz na stazeni avataru a kinectu z uloz.to, jde o to,abys Xko nezaktualizoval na treba 16767 a aktualizaci pro avatary nemel pro jinou verzi!

Xexmenu najdes treba kdyz z FSD vyjedes do klasickeho dashe od Microsoftu,mel by tam byt ve hrach, pokud ti ho tam flasher nahral!Jinak ho stahnes z netu a tady nejdes jak ho tam dostat http://console-forum.net/tema/146075-navod-na-aktualizaci-db-16747-programem-j-runner/page13?highlight=aktualizace+xexmenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Precti si ten navod jeste jednou a poradne!

uplne dole v navodu je odkaz na stazeni avataru a kinectu z uloz.to, jde o to,abys Xko nezaktualizoval na treba 16767 a aktualizaci pro avatary nemel pro jinou verzi!

Xexmenu najdes treba kdyz z FSD vyjedes do klasickeho dashe od Microsoftu,mel by tam byt ve hrach, pokud ti ho tam flasher nahral!Jinak ho stahnes z netu a tady nejdes jak ho tam dostat http://console-forum.net/tema/146075-navod-na-aktualizaci-db-16747-programem-j-runner/page13?highlight=aktualizace+xexmenu

OK diky moc za radu, uz to jede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové chtěl bych požádat o radu. Udělal jsem update podle návodu a v knihovně se mi hra zobrazila dvakrát, jelikož to byla hra kvůli které jsem update musel udělat tak jsem jí i její duplicitu v FSD smazal a nahrál na externí disk znovu. Od té doby se v knihovně zobrazuje sice jednou ale takto jak je vidět na obrázku, místo popisu chce originální DVD, nestáhne se k ní ani obal, přitom spustit a hrát normálně jde. Nevíte někdo co s tím? Předem děkuji

post-46412-14687175871652_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators
Pánové chtěl bych požádat o radu. Udělal jsem update podle návodu a v knihovně se mi hra zobrazila dvakrát, jelikož to byla hra kvůli které jsem update musel udělat tak jsem jí i její duplicitu v FSD smazal a nahrál na externí disk znovu. Od té doby se v knihovně zobrazuje sice jednou ale takto jak je vidět na obrázku, místo popisu chce originální DVD, nestáhne se k ní ani obal, přitom spustit a hrát normálně jde. Nevíte někdo co s tím? Předem děkuji

[ATTACH=CONFIG]25370[/ATTACH]

Mohlo by ti pomoct toto http://console-forum.net/tema/166779-nezobrazujici-hry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
V ČEM JE CHYBA? Díky :)

Started Creation of the 16747 xebuild image

KV Info saved to file

---------------------------------------------------------------

xeBuild v1.12.659

---------------------------------------------------------------

base path changed to C:\Users\Petr a Jana\Desktop\J-Runner\xeBuild

---- { Image Build Mode } ----

building glitch2 image

******* ERROR loading 'data\nanddump.bin', file size 0x350000 is not large enough

***** WARNING: cfldv was not set anywhere, setting it to 1

please set it in ini or on command line and rebuild!

**** could not read smc.bin (-1) ****

******* ERROR: critical bootloader files are missing, cannot proceed!

***** FATAL BUILD ERROR: -1 unable to complete NAND image

---------------------------------------------------------------

xeBuild Finished. Have a nice day.

---------------------------------------------------------------

Failed

Mám ten stejný problém !! HEPL PLS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím mám dotaz mám starý XBOX (bílý stojatý) s RGH-Jtag od Kanalyzátora (Normání MS dash + xexMenu), nic víc.

verze dashe je : K:2.0.14699.0 (BK:2.0.1888.0)

Můžu updatovat na poslední verzi? Nebo musím postupně po mezi verzích?!

Díky za odpovědi

Upraveno uživatelem jamezs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Ne, u RGH musíš vždy updatovat DB k tomu určeným způsobem, nikdy ne pomocí ofic. souboru updatu (= ztráta RGH). Ofic. update se používá až po aplikaci updatu stejné verze DB určené pro RGH k tomu, aby se doplnily soubory avatarů a kinectu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu