Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na aktualizaci DB 17489 programem J-Runner


toro

Recommended Posts

Abychom si rozmněly udělám ten flash jak je popsáno v návodu do kroku 4 (samozřejmě i ty záloy atd co je v návodu před tím), že to naběhne do normálního MS Dash.

FLASH nové NAND pomocí Simple Nand Flasheru :

1. Stáhněte si Simple 360 NAND Flasher 1.3 zde : http://www.homebrew-connection.org/s...ic-mode-added/ .

2. Na flešce ve složce Simple 360 NAND Flasher nechte jen default.xex a přidejte vytvořenou image J-RUNNEREM ( updflash.bin ) .

3. Flešku vložíme do xboxu a přes file manager spusťte . Zadejte volbou “A “ a potom start .

4. Aktualizace proběhne a xbox najede do normálního MS dashboardu .

5. Odpojovat xbox ze sítě tentokráte nemusíme - vše můžeme dělat při zapnutém xboxu .

Poznámka : Pokud děláte aktualizaci přes XELL , tak xbox MUSÍTE po proběhnutí na chvíli odpojit od napětí !

Po aktualizaci DB musíme aktualizovat také dash launch a avatary :

Pokud to dobře chápu tak Dash Launch slouží k tomu, aby mohl být na xboxu, jiný dash board než MS (např. FSD jako výchozí)? Je to tak?

1. Stáhneme dash launch 3.12 třeba zde : http://www.homebrew-connection.org/d...pport-added-2/

2. Přes xexmenu spustíme FSD a v něm file manager .

3. Zastrčíme flešku na které máme v PC nakopírovaný nový DL 3.12 a otevřeme si ji na levé straně.

4. Na pravé straně najdeme starý DL a smažeme ho.Bude na HDD ( někdy v FSD,nebo v OnBoardMu )

5. DL 3.12 z flešky nakopírujeme místo starého DL

6. Otevřeme DL 3.12,Instaler a spustíme souborem default.xex

7. Když Vám rovnou nenabídne intalaci , tak dvakrát zmáčkněte RB na ovladači a v tabulce zmáčkneme uninstal a potom instal

8. Potom bude zase xbox najíždět při spuštění do FSD .

A pokud mám jen MS Dash, tak to nahoře přeskočím a použiju tady ten system update z uloz.to (což je upravený MS DB aby šel avatar a kinek, který sice nemám, ale to neva)

Aktualizace avatarů a kinectu :

1. Stáhneme již upravený $$ystemUpdate zde : http://www.uloz.to/xVEK7F76/ystemupdate-rar

2. Pomocí winraru to rozbalíme rovnou na prázdnou flešku

3. Flešku můžeme zastrčit do zapnutého xboxu . Pokud nám to aktualizaci nenabídne hned , tak spustíme xexmenu , nebo nějakou hru . Potom by to mělo update nabídnout .

4. Tím je celá aktualizace hotova .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 560
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

  • Moderators
Abychom si rozmněly udělám ten flash jak je popsáno v návodu do kroku 4 (samozřejmě i ty záloy atd co je v návodu před tím), že to naběhne do normálního MS Dash.

Ano

Pokud to dobře chápu tak Dash Launch slouží k tomu, aby mohl být na xboxu, jiný dash board než MS (např. FSD jako výchozí)? Je to tak?

Ano, ale nejen k tomu. V Dashlaunch lze nastavit spoustu parametrů chování konzole, např. zablokovat nechtěné připojení konzole k XBLive a mnoho dalšího.

A pokud mám jen MS Dash, tak to nahoře přeskočím a použiju tady ten system update z uloz.to (což je upravený MS DB aby šel avatar a kinek, který sice nemám, ale to neva)

Netahej nic z uložto. Po výše popsanch krocích stáhni soubor updatu DB STEJNÉ verze jakou máš v konzoli přímo ze stánek xbox.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ale nejen k tomu. V Dashlaunch lze nastavit spoustu parametrů chování konzole, např. zablokovat nechtěné připojení konzole k XBLive a mnoho dalšího.

To je možné, ale pokud nemá konzole nastaveno DNS tak se k netu nepřipojí, ani kdyby se na zapínací čudlík stavěla... :oP a navíc, já ji k netu na nic nepotřebuju, účet nemám, avatar je "offlinový", kinekt taky nemám a používám ji stejně jen na hraní HNL (ve 4 lidech), které na PC není.

Proto řeším i ten flash, mám starý dash a už jsem zkoušel asi 4 isa (torrent) do GODU a nejde to spustit, zapne se, pak se tam objeví nějaký šedý obdelník, ve kterém není nic napsáno a nakonec se to vrátí do dashboardu, s tím, že mám stáhnout znovu soubory. Tak sázím na to, že je to tím.

A pokud mám jen MS Dash, tak to nahoře přeskočím a použiju tady ten system update z uloz.to (což je upravený MS DB aby šel avatar a kinek, který sice nemám, ale to neva)

Netahej nic z uložto. Po výše popsanch krocích stáhni soubor updatu DB STEJNÉ verze jakou máš v konzoli přímo ze stánek xbox.com

Na to jsem se ptal v mám 1 dotazu...

stáhnout zde :

http://support.xbox.com/cs-CZ/xbox-360/system/system-updates-info?icid=furl_update

Ono System update = nový DashBoard ne? ale v návodu je na konci, právě odkaz na uloz.to, nebo to je update právě pro ten FSD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Ad 1\ Psal jsem, že Dashlaunch nabízí mimo to na co jsi se ptal spoustu dalších užitečných funkcí, z nichž mnou uvedený příklad blokování XBLive je jen jedna z mnoha. Nemusíme rozebírat každou jednotlivou funkci a to, jestli ji potřebuješ nebo ne. Dashlaunch nepoužíváš, tečka. Nikdo ti jej nenutí :)

Ad 2\ System Update = Dashboard. Vždy uvádím pokud možno oficiální zdroj souborů ke stažení, kde je jakási záruka toho, že obsahem toho co tam má být, tak tam taky bude. Pokud něldo preferuje smetiště kde se lehce může stát, že pod názvem souboru je jeho obsahem něco zcela jiného, v mnohých případech i škodlivého pro jeho PC, tak je to čistě jeho věc a opět se mu meze nekladou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz na http://www.uloz.to/xVEK7F76/ystemupdate-rar je můj upload , kde je aktualizace avatarů správně pro DB 16747 už ve formě $$ystemUpdate . Stažení ze stránek http://support.xbox.com/cs-CZ/xbox-3...id=furl_update je špatná rada , protože tam je nyní nejnovější MS DB 16767 !! Návod je vždy aktualizovaný a odkaz na ulož.to je k stažení aktualizace avatarů pro daný návod . Proto je v poznámce V žádném případě nedělat aktualizaci avatarů jiným update , než jaký máte v DB v xboxu aby nedošlo k znefunkčnění RGH . Když už stahovat odjinud ,tak zde : http://www.homebrew-connection.org/f...ystem_updates/ a vybrat příslušný DB . Nabízel jsem mu poradit přes SKYPE . Pohrdá nabídkou a zbytečně složitě to řeší zde přes forum . Návod vždy aktualizuji a na ulož.to dávám příslušný odkaz na DB . Návod na novější DB ( 16756,nebo 16767 ) zatím není možný , protože k němu není vydaný xebuild a příslušný dash launch . Není ani potřeba .

drak3go : máš plnou schránku - není možné ti napsat další SZ .

Upraveno uživatelem toro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Toro to nebylo vůbec mířené na tebe, ale na obsah veřejných úložišť obecně (mimo to až do této chvíle jsem ani nevěděl, že ty uploady jsou tvoje, možná by stálo za zmínku to napsat do návodu).

Rada stáhnout si update DB z ofic. stránek zase až tak špatná nebyla si myslím, protože pokud chceme zacházet do detailů, tak update na nejnovější verzi DB na RGH je při troše šikovnosti schopen zvládnout každý. To, že nejsou zatím na to udělaná "tlačítka" v programech typu J-Runner apod. neznamená, že to není možné. Je to možné.

Mimo to, Dashlaunch jam zmiňuješ s tím nemá nic společného, je to Xebuild na který se čeká a který má na svědomí vytváření freeboot. To, že zatím není implementovaná podpora do J-Runneru je jen proto, že dosud není nová verze Dashlaunch, která by byla schopna fungovat na nejnovější verzi DB a proto je zatím zbytečné tam tuto podporu dělat. Mimo to je dalším důvodem k tomu nespěchat to, že zatím žádná hra ještě nejnovější verzi DB nevyžaduje.

Ovšem, když se vrátíme k případu dotazu zde diskutovaného uživatele tak ten jasně napsal, že Dashlaunch nepoužívá a nepoužívá ani Freestyle. Takže jeho vůbec nemusí neexistence nové verze Dashlaunch zajímat a tudíž mu nic nebrání si updatovat na nejnovější verzi DB.

To je důvod toho proč si nemyslím, že moje rada byla špatná jak píšeš.-

Peace :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak hoši, jsme/jste se jen nepochopily.

Ano na MS který jsem uváděl je poslední verze...

To Toro :

A tvůj upload je nějaký speciálně upravený Dash Boadr, nebo "JEN" starší verze toho Microsoftího...?

Prostě to musí sedět s tím co je v návodu na začátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkouším...

CPU key mám opsaný, zkouším zálohu...

V návodu je toto :

Pro vytvoření zálohy nand stiskněte X . Program na flešku zapíše flashdmp.bin a Simple 360 NAND Flasher.log

Dále se mě to ptá, zda-li chci System Partition only (recomended) - Press A

nebo Full NAND - press B

Když dám Full tak mi to naháže vadné bloky viz LOG, ale napíše, že ho stáhl.

* rawdump v1 started (by Swizzy)

game:\flashdmp.bin opened OK, attempting to read 0x10800000 bytes from flash...

! SFCX: Bad block found at 000003D8

! SFCX: Bad block found at 000003DA

! SFCX: Bad block found at 000003EC

! SFCX: Bad block found at 000004E6

! SFCX: Bad block found at 000005BB

! SFCX: Bad block found at 000006D1

! SFCX: Bad block found at 000006D3

! SFCX: Bad block found at 0000073C

! SFCX: Bad block found at 0000073E

! SFCX: Bad block found at 00000772

! SFCX: Bad block found at 00000780

! SFCX: Bad block found at 00000795

! SFCX: Bad block found at 000007FD

! SFCX: Bad block found at 000007FF

NAND Dumped! :D

Completed after 379.00 seconds

(flashdmp.bin - má 270MB)

např:

processing block 0x07fe of 0x0800 (99.00%)! SFCX : Bad Block found at 000007FD

block 0x7fd seems bad, status 0x00000350

Když dám jen system, tak to v logu žádnou chybu nehlásí.

* rawdump v1 started (by Swizzy)

game:\flashdmp.bin opened OK, attempting to read 0x4200000 bytes from flash...

NAND Dumped! :D

(flashdmp.bin - má 67MB)

Je to OK?

V návodu není napsáno, které vyčtení se má udělat....Chtělo by to doplnit

dsc0413.jpg

Ještě doplním, že jsem zkusil uložit NAND softem Nand Flasher 360 a ten nehlásí, žádné vadné bloky a má taky 67MB

Jaký je v tom tedy rozdíl, když opomenu velikost NANDu????? A co znamenají ty chyby ve "velkém NANDU"? Že paměť má vadné bloký, až někde dál? Nebo je to chyba programu?

Upraveno uživatelem jamezs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se probojoval....

Nový NAND jsem vygenroval z 67 MB verze

a update avatarů prošel z adresáře pojmenovaného $systemupdate

děkuji všem za za odpovědi...teď už jen aby jelo NHL 15 :))))......Tak jen doplním, že jede...

Akorát nevím, proč Hry nemají obrázka, když v "Social" je uživatel a panáček je barevný?! (MS Dashboard)

Upraveno uživatelem jamezs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrázky v záložce "Games" názvy tam mám ale obrázky ne, předtím tam byly.

Jako update DashBoardu jsem použil update z Uložto od Tora....co je v návodu

Neinstaloval Dashlaunch....jelikož jsem ho před tím neměl a ani jsem neměl FreeStyle Dash Board...myslím, že pro mě zbytečné...

Upraveno uživatelem jamezs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrázky v záložce "Games" názvy tam mám ale obrázky ne, předtím tam byly.

Jako update DashBoardu jsem použil update z Uložto od Tora....

Neinstaloval Dashlaunch....jelikož jsem ho před tím neměl a ani jsem neměl FreeStyle Dash Board...myslím, že pro mě zbytečné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, aktualizoval jsem si Xboxa podle návodu na db 16747, vše proběhlo v pořádku a je funkční, akorát že se mě smazala(píše to unformatted) vnitřní paměť(512MB) kde jsem měl uložený profil, nevíte proč? A jestli jde profil nějak zachránit.? Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Chtěl bych poprosit o radu, už si s tím hraju snad 4 hodiny a nemůžu na to přijít...Chtěl sem provést aktualizaci na 16747, vše probíhalo v pořádku, ale zasekl jsem se zde :

Po aktualizaci DB musíme aktualizovat také dash launch a avatary :

1. Stáhneme dash launch 3.12 třeba zde : http://www.homebrew-connection.org/d...pport-added-2/

2. Přes xexmenu spustíme FSD a v něm file manager .

3. Zastrčíme flešku na které máme v PC nakopírovaný nový DL 3.12 a otevřeme si ji na levé straně.

4. Na pravé straně najdeme starý DL a smažeme ho.Bude na HDD ( někdy v FSD,nebo v OnBoardMu )

Konkrétně smazal sem staré FSD..teď chci nainstalovat nové...

Postupuji tak, že spustím XeXMenu 1.2, chci celou složku s novým FSD překopírovat jak mám na HDD1 , nicméně nezobrazuje se mi..mám tam pouze DVD:, USB0:(což je ta moje flashka) a Flash :

Tak jsem teď v bezvýchodné situaci a nevím co dál :/ Díky za rady

Jinak mám 4GB slimku

Upraveno uživatelem PraliWAR
doplnění typu xboxu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš jasně napsáno, že přes xexmenu máš spustit FSD (bod 2). Takže v Xexmenu nalistuješ FSD co máš připravené na flashce a to spustíš.Pak pomocí filemanageru v něm nakopíruješ FSD na vnitřní 4GB jednotku (na OnBoardMU/IntMU), Nejde to rovnou v xexmenu, protože jak si správně zjistil, xexmenu nevidí tu vnitřní 4GB jednotku. Hdd1 počítám nemáš to je interní disk, hry máš na externím ?

Upraveno uživatelem xmod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi od nikud stáhnout j-runner může mi s tím někdo pomoct? :( všechny stránky jsou zablokovaný.. zkoušel jsem i vypnout ochranu antiviru a nepomohlo to :(

Taky by mě zajímalo jestli stále platí to, že stačí u hry smazat složku system update a pak není potřeba update DB...?

Taky by nebylo od věci, kdyby to někdo promazal je tu 25 stránek z toho 24 úplně o ničem... většina dotazů je jen o tom, že někdo neumí číst...

Upraveno uživatelem Shero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díkec já vše co vygooglil právě tak bylo mrtvý nebo zablokovaný... A je už teda potřeba ten update dělat jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

J-Runner se ti bude aktualizovat sám automaticky na poslední verzi pokud nemáš zablokované na firewallu a v nastavení zaškrtlé automatické aktualizace. Pak jedeš podle návodu tady na straně 1)

Obojí mam v pohodě a stejně se mi to neaktualizuje :D vyřeším to nějak s Torem na skypu díkec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Servery ze kterých se J-Runner aktualizuje jsou už několik dní mimo provoz a aktualizace proto nefungují. Z toho důvodu se i při spuštění J-Runner objevuje chybová hláška.

Je to obecný problém, není to jen u tebe. Musíš počkat až to autoři opraví, anebo přesměrují na jiné servery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu