Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na aktualizaci DB 17489 programem J-Runner


toro

Recommended Posts

  • Odpovědi 560
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Zdar ,ja jsem to na radu (asi Rendise - abych mu neuprel zasluhy :)) udelal jinym programem a sice "AutoGG_0.9.3". Sice mi to trvalo par hodin nez jsem na to vsechno prisel a nez se to povedlo, nicmene jiste jste schopnejsi nez ja a budete to mit rychleji. Kazdopadne to jde. :thumbup:

Kokain a jiní - nevím jestli to ještě dělá a jestli mě za to "nesežere" uzivatel "toro" http://console-forum.net/uzivatel/6740-toro

,který mě a spouste dalsich poradil pres skype. Zadarmo a fakt vám to vysvetli a provede vás postupem, ze to musi zvladnout kazdy!

A nezapomente mu aspon podekovat v tomhle tématu, je to to nejmensi za to ,ze nam vsem venuje svuj cas :http://console-forum.net/tema/160599-toro-quot-nas-quot-skype-radce .

Vlastně koukám ,že celé toto vlákno a podrobný návod udělal on! :oops:

Upraveno uživatelem sexmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud to dobře chápu tak bych to shrnul takhle. Jrunner jde sice stáhnout, ale po zapnutí hází chyby (u mě například chybu scriptu), nepřipojí se na servery a nejde aktualizovat databáze.

Poslední funkční verze systému pro RGH je tuším že 16747, ostatní ještě nejsou upravené

Oficiální avatary sice fungují, ale nezobrazují se (je vidět jen prázdná postava), protože nenačtou informace z aktuální verze

Nemá smysl se v tom vrtat a čekáme na vypuštění posledního updatu.

OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

J-Runner normálně funguje, pouze teď není v provozu hosting, takže se "neaktualizuje". Ten, kdo J-Runner dosud měl a používal, pro něj se nic nemění, pouze ignoruje chyby při startu. Ten kdo ho začal shánět až teď, tak musí holt použít google a najít si pokud možno poslední verzi vč. xebuild pro DB 16747, která je aktuálně k dispozici pro RGH (novější verze začne mít smysl až když ji začne vyžadovat nějaká hra).

Avatary fungují úplně normálně, pro verzi DB 16747 se pochopitelně musí použít update stejné verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, ale když používám i tu oficiální část, protože mám i hodně, ale opravdu hodně her nakoupených a platím si Gold a ta se sama updatuje, tak by měl být ten avatar i tak OK? Protože, když podle návodu do neoficiální části nahraju aktualizaci na 16747 a pak aktualizaci pro Avatara, z těchto stránek, tak to funguje ok, ale po přepnutí do oficiálního modu to po mě chce aktualizaci systému, kterou udělám a myslím že se to pak vrátí do stavu "bílého" avatara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Pokud máš Dual Nand pak v případě, že není dostupná verze DB pro xebuild image stejná jako je verze DB pro retail NAND, jsou v podstatě tři možnosti:

1. Pro každou část NAND (RGH/Retail) používat oddělený HDD, z nichž na každém můžeš mít data k jiné verzi DB, všechno bude fungovat jak mám vč. těch avatarů. Ono popravdě takhle by to mělo správně být, jelikož mícháním dat z části RGH s daty pro Retail část se kterou se připojuješ k XBLive se vystavuješ riziku, protože nikdo neví jaké nástroje a prostředky k detekci modifikované konzole může provozovatel služeb XBL použít teď a v budoucnu. Následky při zjištění jsou ti předpokládám jasné.

2. Nechat to tak, jak to máš teď, tj. smířit se s tím, že pro nižší verzi DB ti nebudou na RGH části fungovat avatary. Mimo to může absence tohoto updatu bránit spouštění některých aplikací případně her.

3. Připojit ke konzoli další úložiště (USB Flash, USB HDD), na kterém provedeš update pro kteroukoliv z verzí DB a pokud toto úložiště necháš připojeno ke konzoli, můžeš tak mít updatované obě verze DB. Výhodou jsou v tomto případě konzole které mají int. úložiště a kde lze tento update provést na ně (Phat verze Xboxů rev. Jasper s 256/512MB paměti anebo některé Slim verze se 4GB int. pamětí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem se ještě psal, ale jak na to tak koukám, tak svůj dotaz nevidím. Napíšu to tedy znovu. Udělám třetí variantu a připojím k XBOXU USB flash disk. Potřebuji ale poradit jak postupovat při updatu. Udělal jsem si malou přípravu a v tuhle chvíli mám v Retail části poslední verzi DB a v RGH části verzi 16747 a Freestyle. Na HDD jsem v rámci příprav nakopíroval Dashinstal 3.12 a jde spustil instalační rozhraní. USB flashka je naformátovaná na NTFS a zatím není připojená v XBOXU. Všechny hry Retail i RGH instaluji na HDD. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Tzn. na HDD (předpokládám máš interní) budeš provozovat DB pro Retail NAND, takže na něm provedeš update avatarů pro poslední verzi DB, tím budeš mít vyřešenou Retail část.

Na USB flash si vytvoř v Xboxu oddíl, který nech naformátovat Xboxem na FatX (int. souborový systém X360). Můžeš zvolit libovolnou velikost oddílu, anebo nechat USB flash naformátovat celou.

Odpoj na chvíli HDD od konzole, připoj USB flash, přepni na RGH NAND a po zapnutí konzole připoj jinou USB flash na které budeš mít update pro verzi DB co máš v části RGH, tedy 16747. Budeš vyzván k provedení update, který se po potvrzení provede na předem naformátovanoiu USB flash. V podstatě bys na toto mohl využít jen jednu USB flash v případě, že ji nebudeš formátovat v Xboxu celou, ale vytvoříš si na ní jen část pro oddíl FatX a zbylou část naformátuješ na FAT32 (ne NTFS), kam uložíš soubor updatu pro DB 16747.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, chápu postup a děkuji za rady a trpělivost. Udělal jsem to podle tvého návodu. Naformátoval jsem jeden USB flash disk retail částí XBOXu, druhý USB disk normálně v počítači (FAT32), nahrál na něj složku $SystemUpdate obsahující verzi 16747, tedy tu, která je nyní nainstalovaná v RGH části XBOXU. XBOX jsem vypnul, vyndal HDD, zapnul RGH část a spustil XBOX a pak se stane následující. XBOX nabootuje do DB, nenačte se freestyle a po vložení USB flash disku se $SystemUpdate, to update to nenabídne. V systému vidí USB disk naformátovaný v souborovém systému XBOXU a kolik je na něm prázdného místa, ale ten druhý USB Flash disk nejde použít asi dokud ho XBOX nenaformátuje. Zkoušel jsem to i s připojeným HDD a načteném freestylu. Ten vidí oba USB flash disky a na ten druhý se dá dostat a jdou normálně procházet tam uložené soubory ve složce $SystemUpdate, ale update opět nenabídne, ani když spustím nějakou hru. Původně jsem se na to chtěl vyprdnout, ale jestli máš trochu trpělivosti, tak bych v tom pokračoval, protože teď už je to otázka cti :-D

Jak se tak dívám, tak readme Daschlaunche radí pro aktualizaci Avataru přejmenovat složku $SystemUpdate na $$ystemUpdate. To jsem nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Cau lidi, chtel bych poprosit o pomoc, pri instalaci Dashlaunche xbox zamrzne, spustit novy hry jsem jeste nezkousel, postupoval jsem nasledovne:

LoadSource jsem dal z CD od flashera(Drak3go): NandOriginal\nanddump1.bin

3. Flešku vložíme do xboxu a přes file manager spusťte . Zadejte volbou “A “ a potom start .

tady mi to vypsalo asi 3x bad block found a bezelo to dal

4. Aktualizace proběhne a xbox najede do normálního MS dashboardu .

tady probehl restart, ale misto MS dashe opet Simple flasher a vypise zkracene:

Attempting grab CPUKey:Your dashboard is to old for this feature, sorry use xell

Current Dash 2.0.16747.0

simpleflasher.cms not found entering manual mode

Press X if you want to dump with Rawdump v1

zmacknu neco jinyho a program se zavre a spusti se ms dash a zepta se na aktualizaci dam NO

po najeti do fsd pres xexmenu a otevreni dashlaunche, po kliknuti na install xbox zamrzne.

Vypnul jsem natvrdo knoflikem a opakoval jsem to jeste asi 3x, nevim co znamena dump with rawdump, tak jsem to radsi nezkousel. Dekuji vsem za rady!

Upraveno uživatelem tomkor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, omylem jsem přes J-runner upradoval na DASH 16756 místo 16747. Dá se nějak udělat downgrade na 16747? Protože na DASH 16756 ještě není dashlaunch. 3.12 je pro 16747 a starší. Díky za info.

EDIT:

už to mam. v J-runneru jsem načetl ten 16756 a vygeneroval nový 16747. Pak přes XEL spustil a překopíroval.

Upraveno uživatelem IvanXbox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Podařilo se ti to nějak vyřešit anebo stále nefunguješ? Kdyžtak napiš.

Cau lidi, chtel bych poprosit o pomoc, pri instalaci Dashlaunche xbox zamrzne, spustit novy hry jsem jeste nezkousel, postupoval jsem nasledovne:

LoadSource jsem dal z CD od flashera(Drak3go): NandOriginal\nanddump1.bin

3. Flešku vložíme do xboxu a přes file manager spusťte . Zadejte volbou “A “ a potom start .

tady mi to vypsalo asi 3x bad block found a bezelo to dal

4. Aktualizace proběhne a xbox najede do normálního MS dashboardu .

tady probehl restart, ale misto MS dashe opet Simple flasher a vypise zkracene:

Attempting grab CPUKey:Your dashboard is to old for this feature, sorry use xell

Current Dash 2.0.16747.0

simpleflasher.cms not found entering manual mode

Press X if you want to dump with Rawdump v1

zmacknu neco jinyho a program se zavre a spusti se ms dash a zepta se na aktualizaci dam NO

po najeti do fsd pres xexmenu a otevreni dashlaunche, po kliknuti na install xbox zamrzne.

Vypnul jsem natvrdo knoflikem a opakoval jsem to jeste asi 3x, nevim co znamena dump with rawdump, tak jsem to radsi nezkousel. Dekuji vsem za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu