Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

[PS4] Cenové akce - Diskuze!


nepster

Recommended Posts

  • Moderators

No, to je učebnicový příklad pro obchodní inspekci.

U jednoho výrobku 4 různé ceny (WTF?), bez vysvětlení co je zkratka "RP".

Navíc, 27% sleva z 11.999 Kč je 8.759 Kč a taková cena tam ani mezi těma 4 různýma cenama není.

Někde by vážně měli na marketingových odděleních přestat chlastat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je učebnicový příklad pro obchodní inspekci.

U jednoho výrobku 4 různé ceny (WTF?), bez vysvětlení co je zkratka "RP".

Navíc, 27% sleva z 11.999 Kč je 8.759 Kč a taková cena tam ani mezi těma 4 různýma cenama není.

Někde by vážně měli na marketingových odděleních přestat chlastat.

Souhlasím. Jen na vysvětlenou. Sleva činí 26,6688...%, proto to mohou zaokrouhlit na 27 %. RP bude vysvětleno asi mimo vyfocenou plochu, ale jedná se imho o Recyklační Poplatek.

Celý trik je v tom, že na splátky nakupují většinou lidi, co mají problém s penězi a je u nich vysoká pravděpodobnost, že někde při splácení udělají chybu, tedy že se opozdí se splácením a poruší tím podmínky. Poté již úvěr není bez navýšení, ale švihnou vám tam RPSN cca 30 - 40 %. Neznám aktuální podmínky Planea, ale co jsem našel z minulých let, tak to fungovalo na tomto principu - jako všechny půjčky bez navýšení (typicky kreditní karta u které můžete jít do mínusu) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak RP je samozřejmě "role playing", ale co tím ale chtěli říct soudruzi na tom letáčku opravdu netuším:) Ale asi to bude "recyklační poplatek".

Jinak jestli to dobře chápu, tak ta cena 8809 Kč je cena konzole pouze při koupi na splátky a kdybych to chtěl koupit hotově tak za 11009 Kč? Celkem h ovno model řekl bych.

EDIT: jinak inzerovat cenu bez recyklačního poplatku mi přijde už jako fakt slušná úchylárna:)

Upraveno uživatelem kjuler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazka je jake tam jsou podminky samozrejme, jestli se to da bez pokuty splatit druhy den a tak, jinak je to klasicky chytak pokazde na konci roku,aby se platilo RPSN a to je pak palka z te castky, pri 30% skoro 3 tis navrch a jste tam jako kdyby jste platili hotovosti.

No a pak uz jen exekuce a vitejte v Cesku:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obchodní inspekci sem netahej, je to prostě super akce a hledat na tom mouchy pro kupujícího k ničemu není, zkratka RP je samozřejmě vysvětlena níže v letáku, ostatní jsou detaily, které neovlivní výhodnou koupi tohoto bundlu....

EDIT: nedocetl jsem do konce, reakce byla na Dr3kgo...

Priklad splaceni je uveden dole a na splatky je to 24*5% to vychazi cca 10500,- coz ani tak neni spatna nabidka....

Upraveno uživatelem Mirus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obchodní inspekci sem netahej, je to prostě super akce a hledat na tom mouchy pro kupujícího k ničemu není, zkratka RP je samozřejmě vysvětlena níže v letáku, ostatní jsou detaily, které neovlivní výhodnou koupi tohoto bundlu....

EDIT: nedocetl jsem do konce, reakce byla na Dr3kgo...

Priklad splaceni je uveden dole a na splatky je to 24*5% to vychazi cca 10500,- coz ani tak neni spatna nabidka....

Promiň, ale proč bych si měl kupovat něco jako je Playstation na splátky? Za prvé, proč si půjčovat peníze a kupovat si něco, na co nemám - to je tak akorát na to dostat se do tzv. dluhové spirály a poté si půjčovat na splacení předchozí půjčky. Za druhé, během 2 let se lehce stane, obzvlášť u lidí co si musí půjčovat, že zapomenout poslat splátku nebo nemají z čeho - a to už ti pak výjde jiná koncová cena. Na tomhle všechny úvěrové společnosti vydělávají, na lidské blbosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MacLuke: pokud jsou splátky bez navýšení, tak bych tuto metodu zvolil přestože hotovost mám. Jednak mi zůstane rezerva a druhak je to ekonomictejsi, kdyz si pripocitate úroky a uvažujete inflaci. Samozřejmě základní podmínkou jsou splátky bez navýšení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze nemas sebemensi pravo nekomu radit co si koupit a jak si to koupit, o tom si rozhoduje kazdy sam. Taky si beru veci na splatky i kdyz na ne mam za hotove, je to jen o tom spocitat si jestli to umozni muj rozpocet, do dluhove spiraly se dostanes pouze pokud si tohle nespocitas.

Pausalne nekoho odsoudit ze si bere neco na splatky je hloupost, kazdy at si dela co chce, resime tu dobrou nabidku a ne neci problem pri splacenim!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduché. Záleží, jak byl kdo veden a vychován od rodičů. Znám rodiny, kde si rodiče nabrali hypotéky, půjčky na televizi, na kávovar (který snad nikdy nebyl zapnutý :D) a teď to mají co splácet .. a jak pochopitelně jejich syn si také musel půjčit 200 000 Kč hned ve 20ti letech - pochopitelně na staré auto, mobil, televizi, playstation .. nečekaně se stalo to, co se dalo očekávat :D když vše utratil, zjistil, že teď musí 7 let jen a jen splácet :lol: .. já byl vedený k tomu, že si nikdy nemám brát žádnou půjčku a taky to tak plním. Ikdyby byla výsledná cena toho PSka na splátky třeba 7000 Kč, nevzal bych to. Ten pocit, že musíš 24 měsíců, každý měsíc zaplatit .. hrozné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduché pravidlo, kterým se řídím já, zní "pokud si tu věc momentálně nemůžu dovolit koupit 2x, tak si ji nekoupím". Zásadně si nepůjčuji a můj rozpočet nijak netrpí.

Samozřejmě najdou se výjimky jako dům, nebo auto (a to si člověk musí fakt dobře vypočítat, včetně všech rizik). Nicméně zadlužovat se kvůli televizi nebo playstationu je hloupost. Mám podobnou averzi jako kruta, snažím se být vázaný minimem smluv. Ale to jsme odbočili :) Asi je ta nabídka z Planea výhodná, ale nejspíš by mě nedonutila upsat se na 2 roky.

Ale samozřejmě jen můj názor.

Upraveno uživatelem Dlaha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u kamzika to neni akce, je tam ta cena cely rok. Nekdy klesne na 1030, da se to najit v pohode pres heureku

evil within za necelych 900 http://www.zavvi.com/games-ps4/the-evil-within/10918185.html

Upraveno uživatelem headhot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu