Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Budoucnost ps4


spectic

Recommended Posts

Zdravím. Dnes jsem viděl poprvé naživo ps4 a vážně uvažuji o koupi. Zajímalo by mě ovšem, co si myslíte o jeho budoucnosti? Někde jsem se dočetl, že už teď nestíhá na nadupané PC sestavy a hry na ní budou stále více a více zaostávat. Vývoj PC komponent jde přeci jen kupředu mílovými kroky a ps4 je vlastně jen pc zabalené v hezké krabičce, ovšem pc, které bude několik let bez upgradu, a nároky na grafickou část her neustále rostou. Je jasné že exklusivitky za to stojí, ale kupovat novu konzoli, aby na ní byly multiplatformy ořezané mi zase přijde zbytečné. Chtěl bych tedy znát váš názor, díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ono je třeba si hlavně uvědomit, že konzolová scéna je přednější než ta počítačová (nic proti pc, ale je to tak). A to ještě neberu v potaz exkluzivity, který strčí všechno pc hraní do kapsy. PS4 rozhodně nic nepokazíš a já až se zbavím PS3 tak do toho taky jdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že tě hanba nefackuje, takhle podlehnout planým žvástům závistivých PCčkářů ;)

EDIT: Pokud o koupi PS4 silně uvažuješ, tak nic neřeš a jdi do toho. Je to momentálně nejlepší konzole na trhu a věřím, že minimálně příštích 5 let se na tom nic nezmění.

Upraveno uživatelem kjuler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že tě hanba nefackuje, takhle podlehnout planým žvástům závistivých PCčkářů ;)

EDIT: Pokud o koupi PS4 silně uvažuješ, tak nic neřeš a jdi do toho. Je to momentálně nejlepší konzole na trhu a věřím, že minimálně příštích 5 let se na tom nic nezmění.

Plane zvasty PCckarov...???Ty si asi vcerajsi...Watch Dogs vyvojari orezali len preto,aby na PC nevyzerala lepsie nez na PS4,co je nasmiech,kedze konzola je na trhu vyse pol roka."nextgen" ako tomu radi hovoria je niekde na urovni 3 roky po vydani PS3,takze si vies predstavit ako asi zaostava,doslova zaspala dobu.Jasne ze to nieje az tak vidiet,lebo vyvojari tomu prisposobuju hry hlavne rozlisenim,si zober ze na PS3 je vacsina hier v HD Ready rozliseni a presne z toho dovodu som si PS3ku nekupil.Mal som doma PS3 asi tyzden,no zapol som ju asi len raz,jak som videl tie kocky na FULL HD telke,tak som to porad vypol.A vacsina ludi co kupi PS4 ma predtym PS3 a na PC vymakane hry na plne detaily vo FULL HD rozliseni ani nevidela,takze nevie co je to pekna grafika a nema to s cim a ako porovnat.

Asi do toho fakt půjdu ;) Jen mě zajímal názor ostatních, co si o tom myslí :) Doufam že za dva roky nebude ps5, jak to dneska chodí :D Last of us mě nadchlo :)

Som majitelom PS4 asi 3 tyzdne a ak by nevysla hra The Last Of Us,asi by som nim nikdy nebol,respektive ak by vysla aj na PC.Ja praveze dufam ze nova konzola tu bude cim skor,lebo ked si o 3 roky budem porovnavat hru na PS4 a hru na PC,tak to bude smiech cez slzy...Samozrejme ta nechcem tymto odradit od kupy,len ti vravim hole fakty a PS4 je o nieco vykonnejsia nez X1...

Upraveno uživatelem peto.vac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavíme se tu o konzoli za 10k a poměru cena/výkon... To označení nextgen znamená, že se jedná o další generaci konzolí, ne highend přístroje. A pokud i vývojáři přizpůsobují AAA hry hlavně konzolím, tak pak jedině o důvod víc, proč nevyhazovat zbytečně peníze za herní PC a jeho upgrady. Ale tak každý máme priority postavený jinak.

Upraveno uživatelem kjuler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co očekáváš. Já už jsem na PS4 nehrál pomalu měsíc, protože není co. Mám ještě celkem výkonné PC, takže na PS4 hraju pouze exkluzivity, kterých samozřejmně moc není a o hrách PS+ radši mluvit nebudu, nebo se zase strhne hádka :-) Takže uvažuji o prodeji a třeba za 2 roky koupím znova, protože než vyjde Uncharted to si ještě počkáme. Teď mě láká jen Order, který ale podle mě bude jen graficky super, ale jinak to asi bude nuda co jsem zatím četl. Auta a sport mě nebaví, takže o to jsem ještě v hraní chudší. Takže si uvědom co chceš. Her je opravdu málo, takže se možná vyplatí počkat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde vidět, že peto.vac prostě nechápe, že i když na pc může být teoreticky grafika sebelepší než na konzolích tak zas takový rozdíl to nikdy nebude. Pro herní společnosti jsou prostě nejdůležitější konzole a pak až někde vzadu pc. A co se týče poměr/cenu výkon doba životnosti jsou konzole někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavíme se tu o konzoli za 10k a poměru cena/výkon... To označení nextgen znamená, že se jedná o další generaci konzolí, ne highend přístroje. A pokud i vývojáři přizpůsobují AAA hry hlavně konzolím, tak pak jedině o důvod víc, proč nevyhazovat zbytečně peníze za herní PC a jeho upgrady. Ale tak každý máme priority postavený jinak.

Ano,ved to dobre viem a to presne kritizujem,ze stoji 10k a mas to zabrzdene,keby stala PS4 tolko co PS3 ked vysla,bolo by to o niecom inom.Nextgen viem co znamena,ale viem aj ako to strhujuco popisuju vyrobcovia a to neni ani z polovice pravda.Jasne ze su uprednostnovane konzoly pred PC,lebo na konzolu si 90% ludi kupi original,kym na PC hadam 40%.No musia prisposobovat AAA aj ne AAA hry konzolam,lebo keby tak neurobili,konzola by ukazala svoju slabu tvar.Radsej si vylepsim PC a budem hrat s krasnou grafikou,ako pozerat na kockate hry na PS3 a o par rokov to iste caka aj PS4.Co myslis co bude o 3 roky,ked uz teraz z konzoly vymackli maximum?

Tady jde vidět, že peto.vac prostě nechápe, že i když na pc může být teoreticky grafika sebelepší než na konzolích tak zas takový rozdíl to nikdy nebude. Pro herní společnosti jsou prostě nejdůležitější konzole a pak až někde vzadu pc. A co se týče poměr/cenu výkon doba životnosti jsou konzole někde jinde.

Teoreticky sebelepsi?Vidno ze nevies o com hovoris,PC sa s konzolou porovnat skratka neda,preco myslis ze GTA V na PC bude ovela lepsie vyzerat nez na PS4?Alebo ani o tom nevies,ne...Jasne ze su konzole uprednostnovane,lebo na tom spolocnosti zarabaju obravske prasule...Ano su,lebo su na ne prisposobovane hry na mieru,ak by si vyvojari hier aj na PC dali tak zalezat,tiez by to bolo o inom,lenze dnes rozhoduju peniaze...

Hele to mas jednoduchy PC smrdi :) :)

Smrdi len negramotnym ludom;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Watch Dogs vyvojari orezali len preto,aby na PC nevyzerala lepsie nez na PS4.

Jinak pseudonym Michael Pachter nepouzivas? Mi prijde ze otocis gumak a ty fakta z nej vylejes... Kde jsi vzal tohle info, nejake official info od Ubisoft vyvojare nebo 13letyho trolla. Uvedom si, ze kdyby konzoli nebylo, tak si na tech high-end PC zahrajete mozna nejaky indie pablbiny a piskvorky. PC scena je akorat plna socanu, kteri se sice neboji investovat 30k do PC, ale potom za rok stahnou hry pomalu za dvojnasobek (cest vyjimkam) a to PC jim jeste dobry 2-3 roky vydrzi, protoze ruku na srdce - co ze je ted/nebo v dohledne dobe vyjde za tak dechberouci pecku ktera vizualne vypada lepe nez TLoU remastered nebo Infamous a musel bys kazdej rok menit HW za lepsi ? Zase takovy ulety si PC scena s jejich optimalizaci na xXx desitek kusu HW dovolit nemuze... Osobne me tyhle omenezy nazory zacinaji unanovat a nemuzu se dockat az vyjde Uncharted 4 a temhle trollum naroste misto e-penu vadzajna ;-)

Upraveno uživatelem Tellinnor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekde som to cital,bolo to vcase vydania WD,takze si to uz presne nepamatam...Preco by sa inac tie efekty dali odomknut a uz si spominam,Ubisoft to nakoniec pod tlakom priznal,takze si to vygugli ty mudrlant...Ved mozno by som si nic nezahral a...???Ja tu hlasim aby konzoly neboli,alebo co...???Toto vsetko viem a som to hore pisal,tak naco to po mne opakujes...???O com trepes,aky kazdy rok...???Grafiku mam 2 roky,rozmyslam ze kupim novu a kazdy mi tvrdi ze je to zbytocne,ze je este stale TOP...Si nieco nastuduj predtym,nez napises hovadinu...Lepsie...???Si robis srandu...TLOU hram na PS4,ale grafika neni uchvatna ani nahodou...Hral si Metro Last Light na vykonnom PC na plnych detailoch vo FULL HD...???Nie...???Ani ja nie,pretoze ani na mojej grafike za 500€ si to na plnych detailoch neuzijem,lebo mi FPS padne na 19...Dalej si porovnaj WD na PS4 a WD na PC s odomknutymi efektami,urcite screenshoty najdes aj na nete,kedze inac sa k tomu nemas ako dostatchef.gif Ked vyde GTA V na PS4 a na PC,porovnaj si,uz teraz sa vie ze na PC bude grafka krajsia,ulice plnsie a mesto na PC bude doslova zit...Presne ako omedzenec si sa teraz ukazal ty,nevies o tom nic a ides poucovat,takych akoby zhora zhadzovali...Uncharted 4 si samozrejme aj ja poriadim,tesim sa nanho,ale co si ty myslis,ze s hrou kupis aj kus hardwareu do konzoly,aby to vyzeralo lepsie...??? :D Bud to bude vyzerat ako GTA V a WD,alebo to bude krajsie za cenu znizenia rozlisenia a hrat kockatu hru,tak z toho som uz vyrastol...

Upraveno uživatelem peto.vac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš těžký, kdyby byla konzole výkonnější a stála 20k, tak ji zase nebude nikdo kupovat. Takže je to o kompromisu. Ohledně grafiky - já osobně třeba nepotřebuji, aby hra byla každý rok o 10% krásnější. Prostě hry na PS4 budou za tři roky vypadat stejně dobře, jako teď, toť celé. A až se přestanou současně vydávat i verze her pro předchozí generaci, tak ještě lépe. A exkluzivity pak budou vypadat úplně nejlíp8)

Takže pokud spectic má podle podpisu doma všechny generace konzolí playstation a vážně přemýšlí, že si koupí PS4, tak ať do toho prostě jde. Nakonec tu konzoli může zase bez problémů prodat, pokud to nebude ono. Otázka jsou samozřejmě hry, to už si musí přebrat sám, jestli je těch her, co ho zajímají, už tolik, že bude mít co hrát. A pokud má strach, že za 2 roky tu bude nová generace konzolí, tak to si fakt nemyslím. To se prostě finančně nemůže vyplatit a PS4 se bude ždímat stejně dlouho jako předchozí generace.

Pokud ovšem touží hrát hry ve 4k na ultra mega detaily a 120fps, každý rok pod stromečkem rozbalovat nové grafické karty, nadávat dalších 5 let na kurvení her konzolema a na zkurvené porty, případně se rozčilovat, že ta hra na PC nevyjde vůbec, tak může investovat do nadupaného herního PC;)

Upraveno uživatelem kjuler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peto.vac: a zase jsme u toho že to nechápeš. K čemu ti je výkon daleko lepší než mají konzole když ho stejně pořádně nevyužiješ (resp to nejde vidět). Grafika u her na ps4 a pc je prakticky stejná (ano jsou tam malé rozdíly ale za ty prachy to fakt nestojí). Prostě se více věnují konzolím a proto jsou pro hráče lepší. Kdyby se pořádně věnovali pc tak to samozřejmě vypadá jinak, ale tak to prostě není.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peto.vac: a zase jsme u toho že to nechápeš. K čemu ti je výkon daleko lepší než mají konzole když ho stejně pořádně nevyužiješ (resp to nejde vidět). Grafika u her na ps4 a pc je prakticky stejná (ano jsou tam malé rozdíly ale za ty prachy to fakt nestojí). Prostě se více věnují konzolím a proto jsou pro hráče lepší. Kdyby se pořádně věnovali pc tak to samozřejmě vypadá jinak, ale tak to prostě není.

A kde si nabral ze to nechapem,ja to velmi dobre chapem a presne to hovorim,ze vyvoj je brzdeny starymi konzolamy,skratka hry na PC zosekavaju aby sa podobali na tie konzolove a to je otras.

Ale preco by mali byt lepsie...???Si myslis ze GTA V na PC bude rovnake,alebo horsie nez na PS4...???Sa zobud...WD tak spravli,lebo bola konzola nova a keby sa hned ukazalo,ze aky ma slaby vykon,ze mesiac po jej predaji nezvlada novu hru,tak by to bolo na smiech,co teda aj je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WD nebylo orezany kvuli PS4 a ani dokonce kvuli Xbox One. Ta hra ma uplne tragickou optimalizaci,ktera trapi jak NextGen konzole tak i PC. A protoze se vyvojarum moc nechtelo hru poradne optimalizovat, tak hru na obou konzolich hodily na nizsi rozliseni, povypinali efekty a uzamkli na 30fps. Jinak by dochazelo k propadum snimku, kdyz jedes autem, ktery se deje u pc verze. Nemluve o tom, ze kdyby hra nemela downgrade grafiky, tak by ani nemohla byt vydana na PS3 a Xbox 360 a tam vypada opravdu hnusne. Pokud chces nekoho vinit tak vin tym, ktery mel hru na starost. Navic v tom clanku mas akorat napsany, ze ubisoft potrvdil, ze vypnul efekty na PC. Nic o tom, ze to bylo kvuli PS4 tam proste nebylo napsany, to si zase vymysleli odbornici z rad PCMaster race.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš těžký, kdyby byla konzole výkonnější a stála 20k, tak ji zase nebude nikdo kupovat. Takže je to o kompromisu. Ohledně grafiky - já osobně třeba nepotřebuji, aby hra byla každý rok o 10% krásnější. Prostě hry na PS4 budou za tři roky vypadat stejně dobře, jako teď, toť celé. A až se přestanou současně vydávat i verze her pro předchozí generaci, tak ještě lépe. A exkluzivity pak budou vypadat úplně nejlíp8)

Takže pokud spectic má podle podpisu doma všechny generace konzolí playstation a vážně přemýšlí, že si koupí PS4, tak ať do toho prostě jde. Nakonec tu konzoli může zase bez problémů prodat, pokud to nebude ono. Otázka jsou samozřejmě hry, to už si musí přebrat sám, jestli je těch her, co ho zajímají, už tolik, že bude mít co hrát. A pokud má strach, že za 2 roky tu bude nová generace konzolí, tak to si fakt nemyslím. To se prostě finančně nemůže vyplatit a PS4 se bude ždímat stejně dlouho jako předchozí generace.

Pokud ovšem touží hrát hry ve 4k na ultra mega detaily a 120fps, každý rok pod stromečkem rozbalovat nové grafické karty, nadávat dalších 5 let na kurvení her konzolema a na zkurvené porty, případně se rozčilovat, že ta hra na PC nevyjde vůbec, tak může investovat do nadupaného herního PC;)

Ano samozrejme ze konzolu za 800€ by nikto nekupil ked je kriza,prave preto stoji 400€...Ja si zase na grafiku potrpim a to kazdy,kto ma moznost hrat hry na PC na full detailoch,jasne konzolaci su tym znamy,ze im staci rovnaka grafika 5 rokov,lebo nemaju na vyber a uspokoja sa s kockatou hrou,co je podla mna uplna stupidita,ale ked to celemu svetu nevadi a spravaju sa ako ovce,tak ich problem,ja si pekne doma uzivam krasnu grafiku a konzolam sa smejem...Nebudu za 3 roky vyzerat rovnako dobre,ako teraz.Dajme tomu ze dnes vyzeraju dobre,o 3 roky ked ich porovnas s hrami na PC,tak to bude hnus,ale konzolaci to zase nebudu vediet,lebo ziju len vo svete konzol a co sa deje na vokol nemaju paru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WD nebylo orezany kvuli PS4 a ani dokonce kvuli Xbox One. Ta hra ma uplne tragickou optimalizaci,ktera trapi jak NextGen konzole tak i PC. A protoze se vyvojarum moc nechtelo hru poradne optimalizovat, tak hru na obou konzolich hodily na nizsi rozliseni, povypinali efekty a uzamkli na 30fps. Jinak by dochazelo k propadum snimku, kdyz jedes autem, ktery se deje u pc verze. Nemluve o tom, ze kdyby hra nemela downgrade grafiky, tak by ani nemohla byt vydana na PS3 a Xbox 360 a tam vypada opravdu hnusne. Pokud chces nekoho vinit tak vin tym, ktery mel hru na starost. Navic v tom clanku mas akorat napsany, ze ubisoft potrvdil, ze vypnul efekty na PC. Nic o tom, ze to bylo kvuli PS4 tam proste nebylo napsany, to si zase vymysleli odbornici z rad PCMaster race.

Sak jasne,ved neni jedina hra co ma tragicku optimalizaciu,od serie AC az po GTA IV ich bolo fakt pozehnane.Ale preco to chalan,ktory ani nieje za to plateny vie odomknut a ked to odomkne,tak to na PC vyzera ovela krajsie a hra ide rovnako "dobre"?A co si myslis,ze Ubisoft povie na rovinu,ze vypol efekty na PC,aby hra nevyzerala lepsie ako na PS4...???Ved by si nasrali na hlavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:P třeba já si koupil ps4 hlavně kvůli tomu že:

Máme byt 2+kk a pc by tu zabiralo dost místa. Ntb máme čistě jen na práci apod....

Hry jsou a budou, nikdy jsem neměl naslapanej pc. Takže ps4 je pro mě dostačující a vážně jsem s ním spokojenej. Ten kdo má výkonný pc tak nevydim důvod pořizování ps4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja s tebou plne suhlasim,nehovorim ze PS4 je zla,alebo ze by ju nemali vyrabat,len tvrdim ze konzoly brzdia vyvoj,to je cele...

Ale predpokladam ze pisaci stol mas a jeden monitor,klavesnica,mys a 2 repraky by sa na nom uz stratili,nehovoriac o tom ze klavesnicu a mys mozes schovat na vysuvaciu dosku kde nezavadzia...

Upraveno uživatelem peto.vac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty efekty byli vypnuty, protoze nefunguji jak by meli. Po jejich zapnuti se ve hre objevuje spoustu graficky glitchu, napr. v noci jsou nektery budovy ve vnitr osvetlene i presto, ze v budove neni zadny zdroj svetla. Tohle je proste totalne zprasena hra. Evidentne se jim vubec nepodarilo cely engine poradne rozjet a tak radsi hru odlozili a totalne orezali na uplny zaklad ve kterym hra funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu