Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Kultura zdejšího obchodování s hrami II.


tejklin

Recommended Posts

Pokud obchodníci uvedou, že se jedná o německou, italskou či mongolskou verzi, nemám s tím problém, protože půjdu o krám dál a koupím s anglickým/českým přebalem. I s tím, že si nějakou czk připlatím. A proč? Protože to tak chci :lol:

Spíš mne vadí ti obchodníci, kteří jazykovou verzi neuvádějí. Osobně taky neumim německy ani šprechtnout, ale také je to tím že do chebu to mám jen o 40km blíž než do chorvatského záhřebu. Takže nejbližší sousedí zemí je pro každého nějaká jiná (pro mne slováci).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Ale vzdyt ano, jsi svobodnej clovek, delej si co chces... Kdyz ti nekdo bude nabizet chleba za tisicovku a pro tebe to bude v poradku, pak si ten chleba kupuj.. Jen nechapu, ze nekdo krouti hlavou nad prodejem cizich jazykovych verzi. Budme radi za alternativy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
A je nutne to resit? Kdyz to volny pohyb zbozi v ramci EU povoluje a zakaznici to chteji, tak by ty eshopy byly samy proti sobe, kdyby to nenabizely. Podle me je vhodna spis otazka, proc to v Nemecku stoji min nez v CR. Lisovna prece neni nutna na kazdem rohu...

A uprimne, je dost smutny, ze jako nejblizsi sousedi Nemecka neumime ani slovo nemecky. A bohuzel, dost populace neumi ani anglicky a to se tady biji do prsou jak nic jineho nez CZ nebo ANG obal nechteji. Fakt to nechapu.

Nutné to řešit je do té míry, dokud se prodejci nenaučí uvádět o nabízeném zboží relevantní informace. V případě uvedeného e-shopu je to v pořádku, uvádí jasné informace o výrobku a je na kupujícím, zdali koupí nebo ne. Dál už je pravdou to co píšeš, nabízí se otázka proč je výhodné hry nakupovat v německu, kde průměrná mzda výrazně převyšuje tu u nás, přičemž výrobní náklady kopií dané hry musí být stejné (zde už hraje roli zřejmě jen odbyt trhu).

Nutno zároveň dodat, že ať je to jak chce, tak pro našince je primární jazyk čeština a tam kde není, očekává angličtinu. Vždycky to tak bylo, nepamatuju se už od dob rozmachu PC (kdy se světu o herních konzolách sotva jen zdálo), že by tomu bylo kdy jinak. Vedle těch německých se tu na fóru objevují už i italské distribuce a ten kdo se v tom neorientuje se v tom lehce ztratí.

Btw já osobně třeba německy pozdravit a pít umím, ale ačkoliv jsme s Německem sousedé už dnes nepovažuji němčinu za nutné zlo jako tomu bylo dřív (teda pokud mi nevadí, že zrovna nerozumím tomu, když mluví René Fasel :cheesygrin: Dnešní doba je taková, že prim má angličtina, vedle toho se čím dál více dere do popředí ruština a nemusí trvat dlouho, aby se nám ještě nehodila čínština.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

No jasne, kdyz obchod uvede lokalizaci, pak at klidne nabizi jazykove verze vymrelych faraonu :D Sam za sebe znovu zopakuji, ze je mi uplne jedno jakej to ma obal, hlavne ze to obsahuje hru v te verzi, jakou ja chci. Ale budu-li mit na vyber mezi CZ a DE, kde bude treba 3 kila rozdil, tak si klidne vezmu tu DE...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na holou určitě zasloužíš tak i tak :lol: .. jinak je ale tvá teorie trošku mimo .. jak by jsi jinak vysvětlit, že Italská, Německá, Finská, Švédská distribuce atd. obsahuje české titulky? Mluvím konkrétně o Ubisoftu, Uncharted mají taky všechny tyto zmiňované distribuce CZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
ja kupuji hry na netu uz nekdy od roku 2002 a bylo normalni,ze hry byly v nemcine:) Driv jsem to neresil,protoze jsem je kupoval zamerne,diky znalosti jazyka:) Jsem zvedavej co budete resit az budou v arabstine:D

Já jsem těch her teda za ta léta nasbíral taky pěknou hromadu a nepřišlo mi teda, že by ta němčina byla tak normální. Nevím, jestli se mi tyto verze vyhýbaly nebo co, ale tím to myslím nebude. Ano, že byla němčina jako jeden z několika jazyků ve hře, to ano. Ale vždy tam byla primárně angličtina a vždy byl obal, v době začátků navíc i krásná krabice, s anglickými popisy.

Upraveno uživatelem drak3go
Grammar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAK uncharted je takovy je takovy svaty gral mezi hrami,takze tam cestina v ramci prodejnosti byl spravny tach na branku. U her kde je jistota 100 tis + prodej disku, tak cestina je samozrejmost

Stejne dodneska nechapu sly cooper ze byl na vitu i ps3 v cestine:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja do toho taky nevidím ale myslím že počet prodaných kopii her bude hrát taky svou roli ale mluvím za sebe ofiko těžko říct.každopádně radši podpořím naš trh než mít zrovna německej přebal ale hold většina to neřeší...ale pokud se nemejlím taky tady byla někde diskuze o.češtinách ve hře a tam se moooc plakalo že je moc málo zrovna třebas novýho ratcheta bych v češtině bral i třebas z dabingem kvuli dětem takže tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu tady na foru ukamenovan, ale nevite jestli nemecka verze Uncharted 4 ma cz titulky, mam moznost ji koupit za dobry peniz. Nemecke obaly usk,uk verze apod neresim. Zahraju a posilam dal...

Jen nechci mit prave U4 v jazyce echtgold nejakej gold.:)

Kruta: Ano, jak jsem psal o pár příspěvku výše, Uncharted 4 i Uncharted Collection mají CZ titulky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by zajimalo, jak si ti prodejci nemeckych verzi muzou dovolit tak nizkou cenu? Jeden prodejce tu nabizel nove The Division za 1090,-. Co vim, tak AAA novinky stoji v Nemecku 59.99 euro, tak jak si prodejci muzou dovolit prodavat hry tak lacino, aniz by na tom prodelavali?

A ackoliv nejsem zadny sberatel, tak souhlasim s drakem. Nemeckym verzim se take vyhybam, to logo USK je priserne a o samotne nemcine na obale jiz byla rec. K tomu vsemu tu mame corky z Amazonu (= hry bez obalu), o kterych se snad ani nebudu zminovat. Divim se, ze dotycne lidi jeste nekdo nenahlasil, protoze krast ve skladu a pak to prodavat na FB, tomu rikam hrdinstvi.

http://www.imgup.cz/image/MmO BANG HEADSHOT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu