Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Nintendo Wi-Fi connection GUIDE


Nil3E

Otázka

logooooo.jpg

// Všechny Problémy/dotazy s/okolo připojením směrujte ZDE! a nezakladejte zbytečně další topicy typu "Nejde se připojit" , takové se nyní mažou a bodují !!!

Nový Router-Jak vybrat?

Stále nemáte Router a bojíte se že vyberete špatný,není problém se podívat na nintendo wifi stranky na seznam kompatibilních a vyzkoušených routerů také tam najdete podrobné nastavení k routerům:http://www.nintendowifi.co.uk/consumerservice/routerSetup.do

Řešení:

WPA/WEP šifrování

Zakladní věc je zkontrolovat váš WiFi router,zda li podporuje WEP šifrování,poté překontrolujte zda li používate právě WEP a ne žádné jiné šifrované připojení jako WPA apd.

Více zařízení v síti a křížení IPček

Překontrolujte zda-li se vaše NDS nekříží z jiným zařizením v síti,zkontrolujte Ip vašeho PC a jiných zařízení,každé zařízení by mělo mít jiné poslední trojčislí,pokud máte například v NTB a NDS stejné trojčíslí na NDS změntě poslední trojčíslí například z 001 na 003.

Řádne překontrolujte všechny IP,DNS apd..Může jít pravě jen o chybu z nepozornosti na to pozor!

MAC filtering na vašem routeru

Překontrolujte funkci "MAC filtering" na vašem routeru,pokud ho máte zapnutý tak ho vypněte ,popřípadě přidejte vyjímku - MAC adresu avšeho Nintenda DS.Toto je chyba která se vyskytuje u některých ISP,kteří vám dodají router přímo v instalačním balíčku.

Překontrolujte rychlosti.

Další časou chybou jsou "Transmission rates". Nintendo udává že DSko podporuje 1-2mbps.Jak víme routerý vysílají mnohem větší rychlostí.Některé routery mají zaškrknuté políčko,aby přijímali pouze rychlejší zařízení,odškrkněte ho tedy.

Překontrolujte podpory technologii od výrobců

Turbo Boost,G-Nitro nebo eXtended Range.Jsou funkce ruzných výrobcu routeru,je možné že Nintendo NDs má problémy právě kvuli toho že máte tyto technologie povoleny.Ja se setkal že na mém TP-LINKU mé NDS fat se někdy připojilo a někdy né,pokud byl povolen EXtended Range.

802.11g není podporováno

Další nejčastější cyhbou je připojení 802.11g toto nintendo DS NEPODPORUJE!! proto se ani nesnažet,budete muset přehodit na 802.11b

nebo na Mixed/Auto mód.

Moc AP v okolí na stejném chanelu

Je možnost že je v blízkosti více ,třeba 3-4 zařízení které vysílají na stejné délce,překontrolujte připojení a podle toho nastavte váš channel.

Error Kódy:

Zdroje v angličtině: www.dserrorcodes.com

  • Error 52200

Problemy s routerem,překontrolujte zda li je router připojen k netu (:D) nebo popřípadě vypněte firewall v routeru,možné zamrznutí routeru tak ho restartujte.

  • Error 52101

Problém s "Transmission Rate" viz. Překontrolujte rychlosti. výše v tomto článku,popřípadě je možné že se NDS kříží s jinou IP adresou v síti viz.Více zařízení v síti a křížení IPček o5 výše v tomto topicu.

  • Error 52100

Problém s "g" připojením nebo MAC filteringem a zase s křížením IP.

  • Error 00005

Tento Er. kod se vyskytuje jen u Nintendo Wireless (WiFi) USB connector,v takovám připadě se bude muset volat na nitendo linku.

  • Error 00006

Zase tento Er. kod se vyskytuje jen u Nintendo Wireless (WiFi) USB connector,v takovám připadě se bude muset volat na nitendo linku.

  • Error 52104-52199

Problemy s ruterem,překontrolujte,zda li je router připojen k netu (:D) nebo popřípadě vypněte firewall v routeru,možné zamrznutí routeru tak ho restartujte.

  • Error 52103

Zobrazí se pouze při problému s Nintendo Wireless (WiFi) USB connector

1)Je možné že na svém PC používate firewall/Antivir budete v něm muset povolit tu NDS aplikaci nebo firewall vypnout.

2)Pokud používate DSL (např od volny) ujistěte se že jste připojení :)

3)Je možné že vaše domací síť prostě nepodporuje NWC,poté je asi potřeba volat na nintendo :)

  • Error 52102

Problém s "Transmission Rate" viz. Překontrolujte rychlosti. výše v tomto článku,popřípadě je možné že se NDS kříží s jinou IP adresou v síti viz.Více zařízení v síti a křížení IPček o5 výše v tomto topicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

tak už máme zapojený router test connection je sucefful fix acekard a update konzole na 1.4E roběhl skvěle také mi jde posílat fotografi přes dsi camera na FB, ale ted tu mám problém nemůžu se dostat do dsi shopu hlásí mi to stále chybu 299000 a to zeprý znamená pripojte se později dělám to už od odpoledná a nic. v čem je chyba ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Chyba neni ve tvem prijimaci :D

Precti si tohle, zatim to ale snad nikdo nevyresil...

http://techforums.nintendo.com/nins/board/message?board.id=dsi_main&thread.id=2213

(az narazim na neco, kde by se dalo vycist jak na to, dam hned vedet)

btw. zkousel jsi to bez flashkarty? ne ze by to na dsi shop melo nejaky vliv, ale za pokus to stoji...

EDIT: Nekdo pise - ZKUS TO POZDEJI (duvod je pry na strankach dsi shopu (?) )

Nekdo doporucuje pouzit jiny wifi pristroj (cimz to taky muze byt) - zkus to jeste otestovat nekde ve tvem okoli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Bez flaskarty i s ní jsem se na DSi shop nepřipojil takže ani zkus to pozdeji nepomohlo. :(

Router máme snad kvalitní jelikož ho doporučovali buď na mojenintendo foru nebo tady. (D-Link Dl-524). Vrtá mi ale hlavou že ostatní funkce i jdou tedy posílaní fotek přes Facebook nebo když jsem např. aktulizoval konzoli na1.4E .

- Co když je problém v šifrování ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Poradil by mi prosím někdo poradit, který router si pořídit? Zajímal by mne typ na nějaký konkrétní přístroj, spolehlivě fungující, sehnatelný a za rozumnou cenu (neboť k ničemu jinému, než na zprovoznění internetu v DSi ho nehodlám používat...)

Mrknul jsem i sem, nicméně se zdá, že většina těchto routerů není sehnatelná, popř. je příliš drahá (cena 2000 Kč a víc). Ale přinejhorším "nepohrdnu" ani nějakým dražším typem, hlavně ať to funguje :-)

Předem dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ahooj...ja som pozical moje DSlite kamaradovy a on skusal nastavit wifi aby mu islo a namiesto toho dal options a tam ze Erase Nintendo WFC Configuration a nejde mi ani vyhladat wifi a este predtym tam stihol dat niaku cudziu MAC adresu....dalo by sa to niak spravit?? prosim moc by som to potreboval....:cry::cry::?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Je potreba znat presne hlasku - je tam ciselny kod. ten hod do googlu a ten ti najde co je to priblizne za problem. U tebe bude problem, ze se nespojis s wifi u pc (nevim, jak to mas reseny). A to je ten problem...

Dneska sem resil napr. hlasku 52000, 52010, 52100 nebo tak nejak... bylo jich vic, a kazda znamenala neco jineho. A nakonec jsem zjistil, ze mam blbe nastavenou IP adresu a nemel jsem ani poradne propojeny nastaveni mezi usb wifi a routerem... je to holt u kazdeho jinak. Napis co ti to rika a jak mas delany internet (jestli jedes pres to ci ono atd.)

A kdyztak si procti tohle tema, podle nej sem se dokazal pripojit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no ja som sa pripojoval na te free wifi spot (no vlastne jake mi to vyhladalo) ale teraz mi to ani nevyhlada...a inak kazde DS ma inu Mac adresu alebo tu istu(ja mam 00-23-CC-5A-63-B4.....a pod tym je ze Nintendo Wi-fi Connection ID a neni v tom nic napisane) no proste ja si zapnem pokemon Soul Silver a dam to nastavenia WFC a tam dam ze options a mozem tam klinut iba na System Information....a na tie ostane dve nemozem (Erase Nintendo WFC Configuration a Transfer Nintendo WFC Configuration) na ne mi nejde kliknut (lebo kamarat dal to Erase Nintendo....WFC..Configuration a odvtedy mi nejde vyhladat ani ten free wifi spot.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takze si to shrneme.

1. ted mas dsko jako bys ho kupoval, zadne wifi conection id nehledej, to ziskas az pri prvnim navazani spojeni s wfc

2. MAC adresa je unikatni adresa kazdeho pristroje, takze kazde DS ma jinou MAC adresu

3. aby ses pripojil, najdi si OPRAVDU ZARUCENE FREE WIFI HOTSPOT nebo nejakeho znameho, ktery nepouziva sifrovani a ma protokol 802.11b

4. az tedy budes v dosahu wifi site (funckni) zapni hru, ktera wfc podporuje (dejme tomu MARIO KART DS)

4.1 po spusteni dej WFC a tam nekde WFC setting

4.2 vyber jeden z tri policek pro wifi bod a dej vyhledat

4.3 po nalezeni klikni na nazev te site a cekej - bude se testovat spojeni - pokud vse probehne v poradku, behem asi tri vterin se ti to spoji a ulozi

4.3.1 pokud ne, vyhodi ti to hlasku, kterou budes potrebovat pro reseni problemu jak se pripojit

4.3.2 pokud ano, odted jsi v pohode! jelikoz mas wifi connection id a muzes se pripojit

Jediny problem ktery mas je ze NEMAS WIFI SIT, ale testujes nejaky pochybny freecka.

Ja osobne to doma mam nastaveny takovym zpusobem, ze navenek se tvarim jako FREE WIFI HOTSPOT, ale nikdo - NIKDO - N I K D O krome me se na mou sit nepripoji a vyhodi mu to nejakou hlasku o ani nevim cem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

mam napad...zapni si tvoju hru..pokemon...mario..atd..a daj tam WFC a ked si ti to tam objavy tak daj to oranzove Options....a daj tam ze Erase...no proste to stredne....hned pod System Information....a budes tam kde ja....a ked to spravis tak daj vedet jak...!!..pls...lebo neviem jak inak ti mam vysvetlit ze mi tam vobec nejde WIFI ani vyhladat ten free spot ani nic!! vzdy ked to dam vyhladat tak mi to vyhodi taku blbost kde je napisane The access point´s security settings are not supported by the Nintendo DS. For help, visit support.nintendo.com a vyhodi ma to spat..na vyberanie tych troch policiek nic viac stym nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takze pane chytry, nejsem debil a umim anglicky.

Smazal jsem to, tim sem ztratil WFC ID, a nejaky ty idiotsky oranzovy tlacitka jsem nemohl zmacknout jako ty (erase a transfer)

Takze zde je navod pro debily, jak docilit toho aby to fungovalo:

1. SPUSTIM HRU MARIO KART

2. vyberu polozku NINTENDO WFC (stiskem A)

3. vyberu polozku NINTENDO WFC SETTINGS (stiskem A)

4. prstem stisknu MODROU TABULKU - NINTENDO WIFI CONNECTION SETTINGS

5. prstem stisknu jakoukoli tabulku s napisem CONNECTION (cislo)

6. prstem stisknu modrou tabulku s napisem SEARCH FOR AN ACCESS POINT

7. cekam, cekam, cekam, cekam...

8. wifi nalezena v radku s nazvem musi byt modry otevreny zamecek a sila signalu v zelenem (idealne 2 carky)

9. prstem si vyberu wifi bod, ktery mi vyhovuje

10. objevi se hlaska, kterou jen potrvdim stiskem A nebo stlacenim A OK na spodnim displeji

11. cekam, nez se dokonci testovani pripojeni

POKUD ZDE PADNE HLASKA, tak je problem s nastaveni WIFI V POCITACI a DSKO s tim nema nic spolecneho.

Ted mi prosim napis, KDE JE CHYBA! KTERY BOD TI NEJDE! POKUD DOJDES AZ NA KONEC, TAK JSI IDIOT a NEUMIS CIST!

BTW. a jen tak mimochodem. Ta anglicka hlaska, co si psal = BEZPECNOSTNI NASTAVENI PRISTUPOVEHO BODU NENI NINTENDEM DS PODPOROVANO -> to znamena, ze TO FREECKO JE ZAHESLOVANY SIFROVANIM, KTERY TO DS NEUMI!!! Takze NE FREECKO!!!

-------------------------

Info pro ADMINY a SUPERMODERATORY -> za tento prispevek mi prosim udelte trestne body za urazku a sproste vyjadrovani. Necham se potrestat za toho magora, jinak bych mu musel dat okamzity BAN za imbecilitu (coz u vsech lidi nesnasim)

Jsem tu od toho abych pomahal, ale pit krev lidskou blbosti si nenecham libit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu