Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Recommended Posts

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

to me osobne prijde jako blbost abys to videl z toho videa. jak jsi spravne rikal, obraz je rozdvojeny - projekce pro kazde oko zvlast (dobre je to videt u zeldy a nintendogs). pro kazde oko je to promitano z trosku jineho uhlu, takze vznikne dojem 3D. sice nevim jak to maji poresene bez bryli, ktere to filtruji, ale pri snimani kamerou to ztrati ten efekt, protoze to mas jako by ses dival jen jednim okem.

tys vazne videl ze ta hra vystupuje z obrazu ven? :)

Kazde oko to vnima jinak a ve spravnem uhlu se to spoji a da to 3D, ale kdyz to natoci kamera ze spravneho uhlu, mel bys to teoreticky taky videt 3D, protoze ta kamera to 3D nijak nezrusi, jdeli jen o rozdvojenost toho obrazu.

Jinak jsem teď zjistil, že na gamehouse.cz v přeprodeji za necelych 5 tisic, coz mi prijde celkem usmevne, kdyz je ofcialni cena stanovena na 300 USD (a vime jak to tady funguje, tu cenu je nutne brat minimalne v eurech...atd....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazde oko to vnima jinak a ve spravnem uhlu se to spoji a da to 3D, ale kdyz to natoci kamera ze spravneho uhlu, mel bys to teoreticky taky videt 3D, protoze ta kamera to 3D nijak nezrusi, jdeli jen o rozdvojenost toho obrazu.

Ja fakt nevim jak to maji udelane, jestli je jen rozdvojeny obraz, nebo jestli ty pixely na displeji jsou nejak lehce natocene, ze kazdy sviti na jinou stranu.

jako kdyby displej vypadal z boku takhle /\/\/\/\/\/\/\/\

to by mi pak davalo smysl ze jednim okem vidis jen jednu cast obrazu, druhou tim druhym a mozek to spoji ve 3D.

klasicky zrakovy klam, ktery asi znate je takovy ten drak co otaci hlavu -

kamerou to jde natocit dobre, protoze funguje jen jako 1 oko a vidis to z jednoho uhlu. ale pokud se na to koukas primo (ja ho mam tady pred sebou na stole :) ), tak musis jedno oko zavrit, jinak to obema ocima nikdy neuvidis. tim ze to kazdym okem vidis z trosku jineho uhlu, tak to mozek vyhodnoti jako prostorovy objekt a nefunguje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem koukal na ty videa, tak bych taky Penthalera podezíral z toho, že přání je otcem myšlenky :) Ale u tý Zeldy a Resi je zrovna vidět, že je to rozdvojený. Jak teda zaříděj, aby se to poslalo každý do jednoho oka, to mě zajímá, zvlášť když ten displej je lesklej a hladkej... A taky mě zajímá, jak bude člověk vnímat, co se děje na spodním displeji a jestli to bude hlava a oko stíhat přepínat, nebo jestli dotykovej displej za cenu husto-3D-efektu odsunou do pozadí třeba jenom na ovládání po hmatu. To by mi přišlo fest škoda.

Na druhou stranu mě těší, že podpora DS(i) nekončí. Viz http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=272943?cid=OTC-RSS&attr=CVG-General-RSS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no 3DS ma rozliseni toho horniho pixelu na sirku fzicky 800px, ale ve skutecnosti jen 400px (pro kazde oko zvlast). to bylo receno uz drive. z toho sem taky vychazel u sve "teorie" vyse :D

no podle toho obrazku ve clanku je mezi displejem a podsvicenim nejaka bariera z tekutych krystalu, ktera zakryva kazdy druhy pixel. tato bariera se neustale prepina (vzdy pro prave a leve oko) a tim vytvari obrazy pro kazde zvlast. ale taky z toho nejsem moudry :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, ale ty brýle se zatmívají na oku, o to je to jednodušší. Tady je ta nejistota, z jakého směru a jaké dálky se na displej budeš dívat, protože pod tím úhlem to bude muset dělit ten obraz pro levé a pravé oko. To je to, co si neumím představit, co to udělá, když se na to podívám víc zboku a ne jen z osy, když to budu držet blíž nebo dál... Leda by to Japonci vymysleli třeba tak, že by to řídili kamerou 3DSka. Schopný by toho byli... No, uvidíme, co uvidíme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stereoskopie je známá už od 19 století.Viz wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Stereoskopie A ano 3ds renderuje obraz pro každé oko zvlášť.

To o rendrovani dvojiho oberazu vim (poroo to rozlisemni 800 coz je 2x 400), ale to FPS by muselo byt vetsi, ne? Proste se to bude zdat "dvakrat" pomalejsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ne, to na FPS nema vliv. ty vsechny pixely sviti neustale, akorat vidis jen urcite, ostatni jsou zakryte. cili pixely pro prave oko vidis pul framu a pixely pro leve druhou pulku framu. tudiz nejde o FPS, ale o rychlost zakryvani temi tekutymi krystaly, ktera musi byt vysoka. klasicke DS nebo treba GBA prekresluji displeji 60x za vterinu. ty krystaly museji blikat 120x za vterinu, to je 8.3ms :)

kdyz to funguje na brylich, proc by to nefungovalo na displeji. ja nevim jak jsou na tom ted tekute krystaly co se tyce moznosti, moje posledni setkani s nimi bylo na digihrach a na digitalnich hodinkach co jsem mel v mladi :)

nehlede na to ze to klidne muze byt i mene, PAL televize prekresluji 20x za vterinu a clovek to stejne nepozna. NTSC 25x za vterinu.

myslim ze 18FPS je ta hranice kdy uz to clovek vnima jako plynuly pohyb (ale to si nejsem 100% jisty, tak me nikdo nechytejte za slovo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ne, to na FPS nema vliv. ty vsechny pixely sviti neustale, akorat vidis jen urcite, ostatni jsou zakryte. cili pixely pro prave oko vidis pul framu a pixely pro leve druhou pulku framu. tudiz nejde o FPS, ale o rychlost zakryvani temi tekutymi krystaly, ktera musi byt vysoka. klasicke DS nebo treba GBA prekresluji displeji 60x za vterinu. ty krystaly museji blikat 120x za vterinu, to je 8.3ms :)

kdyz to funguje na brylich, proc by to nefungovalo na displeji. ja nevim jak jsou na tom ted tekute krystaly co se tyce moznosti, moje posledni setkani s nimi bylo na digihrach a na digitalnich hodinkach co jsem mel v mladi :)

nehlede na to ze to klidne muze byt i mene, PAL televize prekresluji 20x za vterinu a clovek to stejne nepozna. NTSC 25x za vterinu.

myslim ze 18FPS je ta hranice kdy uz to clovek vnima jako plynuly pohyb (ale to si nejsem 100% jisty, tak me nikdo nechytejte za slovo).

Prijde mi ze si trosku protirecis, reknes ze na FPS nezalezi ale ze prekreslovani bude dvakrat rychlejsi (coz jsem myslel ale rekl bych ze to s framratem souvisi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty me asi nechapes, prekreslovani displeje jako takoveho je porad stejne, jen je zakryvan necim. no proste si pust televizi a mavej si pred ocima listem papiru. televize se bude prekreslovat porad stejne, ne? :)

Kazdopadne to je dvakrat tak narocny (plus vyredrovat dva obrazy). To bude ubirat hrozne hradwaru a podle zverejneneho infa je uz tak dost slaby, takze nechapu jak ty hra muzou vypadat jako treba MGS (a je zvlastni ze kdyz to porovname se Zeldou ten rozdil mi prijde propastna). Mozna je to duvod proc podle epicu nerozbeha Unreal engine..

nevim kdo uz to tady rikal ale zopakuji znova. Jde o oční vadu (každý kdo uvidí funkčnost 3D na 3ds ji má), kterou našli Japonci a tak vymysleli zobrazení 3D bez bez jakýkoliv aparátků jakýkoliv brýlí.

WTF?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s Lazytem. OKO JE NEDOKONALY ORGAN a opravdu VSICHNI MAME zrakovou vadu, ale neni to vada jako takova. Znate takove ty mrtve body, kdyz se koukate na urcity bod v urcitem uhlu a vzdalenosti a NECO co se nachazi kousek od toho vam proste zmizi z pohledu, i kdyz to tam je... Dale si vsimnete, ze filmy maji JEN x snimku za vterinu (nevim presne kolik, placnu treba 24/s) a ackoli na sebe primo nenavazuji, oko je vezme jako plynuly pohyb onoho deje... Na tom uz stavel sam filmovy prumysl - na NEDOKONALOSTI lidskeho zraku. (v prvnich filmech to je dost videt, jsou rychle, kratke a snimku za sekundu je mnohem mene a obcas se to zda i trhany)

Budme ale radi, ze jsme takovy "lazari" a ze nekdo prisel s myslenkou vyuzit nasich nedokonalosti...

btw. ja osobne se domnivam, ze ta technologie 3DS se zaklada na dvou displejich za sebou, a kazdy promita jeden obraz pro dane oko. Predni displej pruhledny s vetsim rozlisenim (+ moznosti propoustet obraz ze spodniho displeje), nezi tim "bariera" ktera neni nicim jinym nez prazdnym prostorem, tj. regulovatelnou vzdalenosti mezi dvema displeji... Je to jen muj nazor, ale takhle nejak bych si to dokazal predstavit jako absolutni laik... (nekamenujte me za to :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s Lazytem. OKO JE NEDOKONALY ORGAN a opravdu VSICHNI MAME zrakovou vadu, ale neni to vada jako takova. Znate takove ty mrtve body, kdyz se koukate na urcity bod v urcitem uhlu a vzdalenosti a NECO co se nachazi kousek od toho vam proste zmizi z pohledu, i kdyz to tam je... Dale si vsimnete, ze filmy maji JEN x snimku za vterinu (nevim presne kolik, placnu treba 24/s) a ackoli na sebe primo nenavazuji, oko je vezme jako plynuly pohyb onoho deje... Na tom uz stavel sam filmovy prumysl - na NEDOKONALOSTI lidskeho zraku. (v prvnich filmech to je dost videt, jsou rychle, kratke a snimku za sekundu je mnohem mene a obcas se to zda i trhany)

Budme ale radi, ze jsme takovy "lazari" a ze nekdo prisel s myslenkou vyuzit nasich nedokonalosti...

btw. ja osobne se domnivam, ze ta technologie 3DS se zaklada na dvou displejich za sebou, a kazdy promita jeden obraz pro dane oko. Predni displej pruhledny s vetsim rozlisenim (+ moznosti propoustet obraz ze spodniho displeje), nezi tim "bariera" ktera neni nicim jinym nez prazdnym prostorem, tj. regulovatelnou vzdalenosti mezi dvema displeji... Je to jen muj nazor, ale takhle nejak bych si to dokazal predstavit jako absolutni laik... (nekamenujte me za to :D )

Predne chci rict ze plynuli pohyb u filmu neni zpusoben zrakem ale pameti takze tu problematiku nemichat.

Jinak se mi moc nezda ze 3d bez bryli je zavisle na vade spis asi na vlastnosti oka (je to jako byste rekli ze vada lokte je ze muzu ohybat ruku jen na jednu stranu) ale pochybuji ze to objevili pri vyrobe 3ds.

Jinak teorie s dvoumi displeji mi neprijde moc realn.a Kdyz se nintendo vyjadrilo tak ze bude dochazet k dvojtemu rendrovani.

Krom toho by to bylo asi zbytecne narocne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu