Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Recommended Posts

na E3 meli ke kazdymu 3DS privazanou jeste otrokyni... ale na to by se musel Conquest asi paradne placnout pres kapsu, takze stojany jsou jasna volba. urcite nebude ani pristup ke slotu na karty, protoze by jim jinak nekdo odesel s kartou v kapse. proste v Cesku musi bejt vsechno pridelany ;D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

No, kdyby k tomu 3DS byla přivázaná hezká otrokyně, klidně bych vyzkoušel ji (snad to moje polovička nečte).

Jináč z těch dobrých launch titulů fakt moc není, Nintendogs mě netankují, na to mám psa živého. Takovej Tom Clancy by nemusel být špatnej, ani ta LEGO hříčka a holčin favorit je opět The Sims 3. Čekal jsem ale zvučnější jména :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujmava debata :D Inak este k tej bolesti hlavy atd.Naposledy som pozeral video na youtube kt. bolo robene 3D ale cerveno-modre a dost ma z toho boleli oci ale to urcite preto ze to bolo robene velmi nekvalitne pretoze az na par malickosti som vacsinou videl obraz rozdvojeny (bol dost daleko od seba) ale az na konci som to videl v 3D.Ale inak ked si na svojej TV pozrem napr. SpyKids 3D tak ma nic neboli a ani mi neni zle a vidim to v 3D.Takze pevne verim ze ma z toho nebude bolet nic :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nintendo 3DS po nějaké te době uvedení na 3DS nějak zbledlo.

Takto 3DS vypadalo na uvedení E32010 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/df/Blue_Nintendo_3DS_at_E3_2010_%28open%29_-_white_background.jpg/165px-Blue_Nintendo_3DS_at_E3_2010_%28open%29_-_white_background.jpg

A takto bude vypadat pokud si 3DS možná pořídíte

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/41/Nintendo_3DS_Blue.png/240px-Nintendo_3DS_Blue.png

Jak to posoudíte vy? zdá se vám 3DS jinačí než předtím? mě rozhodně ano.(rozhodně nepočítam tu analogovou páčku)Mě se zdálo na E3 3DS hezčí.

Modrá barva už není taková třpytivá je prostě obyčejná. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ček čekej ale podle mě white barva nevyjde :( - to neříkám schválně že jsem odpůrce bílé ale všechny součastné barvy (černá,modra,červená,zelená,fialová,oranžová,) byly na e3 představeny. A počítám ,že taková změna bude čekat i ostatních (barevných) konzolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kamarád se včera zůčastnil prezentace, takže se podělím o nějaké info.

Při vydání Nintenda DS vyjde 13 her:

Pilotwings resort

Nintendogs + cats Golden Retriever & New Friends

Nintendogs + cats Franch Bulldog & New Friends

Nintendogs + cats Toy Poodle& New Friends

Super Street fighter IV 3D Edition

The Sims 3

PES 2011 3D - Pro Evolution Soccer

LEGO Star Wars III The Clone Wars

RIDGE RACER

Super Monkey Ball 3D

SAMURAI WARRIORS: Chronicles

Asphalt 3D

Tom Clancy's Ghost Recon Shadow Wars

Tom Clancy's Splinter Cell 3D

Rayman 3D

Aplikace StreetPass umožňuje Výměnu postavičem Mii, herních map, nejvyšších dosažených score, Nebo personalisovaných postav z her. Zároveň s hráči které potkáte a kteří budou mít tuto funkci zapnutou vymění informace o odehraných hrách či osobním postupu ve hře.

Aplikace SpotPass se umí připojit na veřejné sítě wi-fi či na bezdrátový internet doma, a to i v okamžiku, kdy je konzole uvedena do ražimu spánku. Pokaždé, když se připojí k internetu, se do konzole začne automaticky stahovat nový, bonusový obsah a aktualizace.

V každé konzoli bude už z továrny nainstalována celá řada her, aplikací a funkcionalit, např. hra Face Riders ve které střílíte po karikaturách vámi pořízených fotografií. Díky aplikaci Nintendo 3DS Sound bude Umět přehrávat hudební soubory ve formátech MP3 a AAC. Vedle toho umožňuje tato funkcionalita i úpravu ať už hudebních souborů, nebo uživatelem přímo do konzole nahraných zvuků. K dispozici bude také vylepšený internetový prohlížeč, který bude ke stažení přes aktualizace konzole. Aplikace Mii Maker nabídne široku možnost úpravy postaviček Mii. Postavičky bude také možné importovat z konzole Wii s použitím SD karty, hlavně se ale můžou vyfotit vestavěným fotoaparátem a Mii Maker obrázek automaticky přetvoří na postavičku Mii.

Fotoaparát bude obsahovat několik režimů pro pořizování snímků, např. režim "Merge" který slučuje fotografie dvou lidí pořízené zároveň vnitřním a vnějším fotoaparátem, do brázku jednoho člověka.

Aktivity Log uchovává informace o všem co s konzolí děláte. Najdete zde seznam všech her a softwaru, jež jste použili, kolikrát jste kterou hru hráli a kolik času jste s ní strávili (zobrazení po dnech, týdnech, měsících, nebo v rámci celého roku). V souvislosti s krokoměrem, který konzole obsahuje, zde najdete počet kroků, které jste s 3DSkem ušli, navíc za za chůzi budete dostávat takzvané Play Coins, které se vám budou hodit ve hrách které tyto mince podporují.

Součástí konzole bude i 6 AR karet, které ještě víco rozšiřují trojrozměrné možnosti. Poukud například oba venkovní fotoaparáty míří na karty, dokážou z nich vyčíst uložená data a tak se Vám například u prostřed obýváku objeví drak, nebo nějaké objekty které musíte v co nejkratším čase zničit.

Friend kódy známé z Nintenda DS již nebudou závislé přímo na konkrétních hrách, ale vztahují se přímo ke konkrétní konzoli, pokud si tedy jednou vyměníte s přáteli své kódy, kdykoliv poté si můžete seznam svých přátel otevřít a zjistit kdo je online, nebo co zrovna hraje.

Po párhodinovém hraní se zaplým 3D efektem žádné bolesti očí ani hlavy. Cenu zatím prozradit nesměli, takže to hlavní na co asi všichni čekali je stále neznámé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se že mi to tak trvá píšu to zbytečně roztáhle a už se s tím smolím asi tři hodiny :)

Jsemtak v půlce, ale jelikož nikam musím a nechci abyste čekali, dám vám sem co jsem zatim sepsal. Neprobehla zadna korekce ani uprava textu, rozhodne to neni finalni podoba. Omlouvam se vsem ze je to tak natahovane :)

Část 1.

Ačkoliv jsem sliboval, že své zážitky z představení 3DS české herní obci sepíšu bezprostředně po skončení akce, tak se tak nestalo. Domů jsem přišel bůh ví v kolik a ne že by nebyla chuť, ale chyběla síla se do sepsání prvních zkušeností s 3DS pustit. Obvzláště proto, že jich bylo opravdu mnoho.

Ale jak jsem slíbil, tak taky činím, ač trošku později.

Celá akce probíhala v kavárně NoD. Předpokládám, že mnohým z vás bude toto jméno stejně neznámé jako bylo mě. Kavárna s galerií se nachází v centru Prahy v bezprostřední blízkosti Pražského pivního muzea a restaurace Lokál. I proto mnozí z náštevníků spojili příjemné s užitečným a Muzeum piva navštívili.

Samotná akce byla pouze pro zvané, kterými byli povětšinou redaktoři herních medií a zaměstnanci či zástupci budoucích prodejců nového handheldu od Nintenda. Ale jak se ukázalo, nebyl jsem jediným "cerným pasažérem" a našlo se víc takových nadšenců, kteří byli na akci propašováni. První nepříjemnost nás ovšem čekala hned před vstupem, kdy nebyli hostesky schopny na seznamu najít naše jména. Nakonec nám však uvěřili, že jsme zástupci nejmenovaného herního webu a na seznam nás připsali (očividně by tak nebyl problém se na předváděčku vetřít).

Hned po vstupu nám bylo jasné, že akc bude mít pohodovější průběh než jsme čekali.Kavárna měla dvˇš místnosti, kde se Conquest se svou akcí zabydlel. V první byl bar, kde bylo veškeré nealko a pivo podáváno zcela zdarma. V rohu byl pak rautový stůl. Vše bylo zadarmo, což jen zpříjemnilo celý požitek z této akce. V místnosti s barem bylo mnoho stolů, kde lidé volně konverzovali a mezi němi se proplétali hostesky, které nabízeli 3DS k vyzkoušení. V této místnosti pak byli pouze dva stoly věnované 3DS, dostanu se k nim později, jelikož jsem hlavní pozornost věnoval místnosti vedlejší.

Jak jistě tušíte, byla to hlavní hrací místnost. Nekonali se však žádné nepříjemné stojany, ke kterým by byli 3DSka přikovány. Místo toho bylo v místnosti 8 kulatých stolů, jimiž byly dírou ve středu protáhnuty 4 kabely napájející 4 3DS. Každý stůl nabízel jiný zážitek. Netrvalo dlouho a zasedl jsem netrpělivě k prvnímu stolu. A už když jsem se k němu blížil, zaplesalo mé srdce radostí, protože tu na volném místě bylo položeno 3DS s hrou, kterou jsem si chtěl vyzkoušet nejvíc, ale ani jsem nedoufal, že se jí zde dočkám. Řeč je samozřejmě o hře The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Než se však pustím do popsání první z her, které jsem měl možnost vyzkoušet, pokusím se popsat zkušenosti se samotnou konzolí.

3DS je prostě krásné. Design mi z fotek vždy přišel tak trochu neohrabaný ve srovnání z designově čistím DS Lite. Konzole mě trochu odpuzovala svou zdánlivou robustností. Jak se však ukázalo, byly tyto mé obyvy zcela milné. 3DS je prostě sexy. Použité materiály působí luxusně, obvzláště pak použitý plast s ródoby perleťovou barvou. A ikdyž jsem přepokládal, že si vyberu 3DS v barvě modré, moje srdce si po dnu hraní získala elegantní barva černá, na které jsem nejvíce ocenil kovový (?) šlem okolo dolní části konzole. Jinak samozřejmě zůstává více méně vše při starém. Konzole se drží pořád stejně, přesto jsou drobné změny především kláves a jejich rozložení velkým kladem. Největším plusem nového DS je samozřejmě joystick, který se zde nazývá Circle-padem. Funguje přesně jak jsem čekal. Je přiměřeně veliký, klade dostačný odpor a ovládání s ním je dokonale vyvážené. Rozhodně největší plus clé kontrukce. Dokonce i hraní stařičkého Maria se s Circle-padem změnilo v hrací euforii. Dále však není moc co chválit.

Tlačítka R a L se mi zdáli výrazně menší a po 5 hodinách hraní už mi jejich drobnost začala trochu vadit. Neustále mě jakožto velkého xboxového hráče, který už na DS delší dobu nehrál, vytáčelo prohození tlačítek X s Y a B s A, ale to není ani tak výtka jak spíš můj problém. Po hodince hraní jsem si navykl. Celé to bylo vlastně o zvyku. Pořád jsem hmatal do prázdna po tlačítku Start abych zapauzoval hru (což u dem stejně většinou nešlo). Tlaková tlačítka pod diplejem však fungují skvěle a jsou výrazně praktičtější. K D-padu se vyjadřovat nemůžu, protože ho žádná hra nevyužívala, všechny si vystačily s Circle-padem. Dotykový displej se nijak nezměnil a popravdě řečeno jsem notnou dobu nevnímal ani větší velikost horního displeje. Zvuk hodnotit taky nebudu protože byl povětšinou vyplí nebo jen velmi slabý a přiznám se, že jsem ani neměl potřebu ho zvyšovat, ale kam moje paměť sahá tak si nevzpomínám, že bych nikde viděl nástroj na štelování hlasitosti. A to jsem prohlédl 3DS důkladně několikrát, jelikož jsem se snažil dopátrat, kam že se to schovává stylus. Marně. Nakonec jsem se zaptal jedneho z pomocníku, kteří jednotlivé stoly obsluhovali a jejichž jediná úloha většinou spočívala v tom, že lidem radily, že si lze 3D efekt nastavit podle vlastních potřeb. Jeden z pomocníků nám tak ťekl, že stylus se zastkuje přesně tam, kam jsme vidět nemohli, protože ono místo bylo zakryto nabíjecí vložkou, která byla k 3DS přišroubována aby nebylo možné jej odnést. Stylusy byliu jen asi u tří stolů, u kterých ho hry vyloženě vyžadovaly. Byl opravdu příjemný do ruky. Je robustnější a výrazně delší než to pižlátko u starého DS. Dokonce byl tak dlouhý, až jsme se divili, jak se do 3DS vejde. Přišli jsme na to, že je vysouvací.

Teď však k tomu nejůležitějšímu, tedy 3D efektu. Hned u první hry jsem s úžasem zíral jak krásně 3D bez brýlí vypadá. Není to jen rádoby 3D (které zpravidla potkávám v kinech), ale opravdový hluboký prostor. Vypadá to prostě jako kdyby bylo 3DS krabičkou, v níž je skutečně prostor. Záhy jsem se ale přesvědčil, že stačí opravdu téměř až nepatrný pohyb stranou a 3D efekt se rozplyne. Pro hraní v tramvaji tak bude pravděpodobně nutné 3D efekt vypnout. Na druhou stranu to není tak strašné jak jsem čekal a bezproblému jsem dokázal udržet 3DS tak, aby se 3D efekt nevytrácel. Zajímavé na 3D je to, že mnohé hry vypadali ve 2D nádherně hladce, jakmile se však prěply do 3D tak se linie mnohých objektů a postav tak trošku zostřila. Rozumějte, že to vypadalo jako by jste vypli anti-aliasing. U některých her to bylo znát víc u některých méně. Ono je to totiž celkově s hrami dost individuální. A tak pravděpodobně využijete štelování 3D efektu častěji než čekáte. Pomocníci sami všem říkali, že vnímaní 3D je individuální a tak je nutné si ho nastavit tak, aby vám vyhovoval. Nestačí se však rozhodnout, že vám vyhovuje mít ho nikde uprostřed. Je totiž nutné ho u každé hry přenastavovat. U každé hry je totiž vnímáni 3D jiné. Nikde je vyloženě přehnané a na maximum se nedá koukat aniž byste cítili bolest v očívh a nikdy je zase příšerně odflaklé a i na maximum téměř nepoznáte rozdíl. A tak nejen, že záleží na tom kdo hraje, ale i co hraje. Já osobně jsem hrál více méně pořád na maximum, dokud jsem nenrazil na hru kde jsem ani já 3D naplno neustál. Ale z ohlasů okolo vím, že mnoho lidí často volilo zlatou střední cestu. A také se samozřějmě vedli dohady o tom, jak je nastavení individuální, jak je 3D někde překrásné a jinde odfláknuté a dokonce se vedli debaty i o tom jak je u některých her 3D efekt zbytečný nikdy až vyloženě na obtíž. Jinak ještě podotknu, že při přepínaní je opravdu realtimově vidět, ak se prohlubuje prostor. Některé hry jsou ovšem nastaveny tak hloupě, že mají v podstatě 2 pozici - vyplé a zaplé 3D a hloubka je více méně pořád stejná. Z hlediska hardwaru jsem snad zmínil vše podstatné. Později se ješte dostanu k softwarové výbavě, teď však konečně ke hrám. A než se vrátím tam, kde jsem skončil, tedy u Zeldy, napíšů zde seznam všech her které byli k dispozici.

Nintendo

AR Games

Face Raiders

Kid Icarus: Uprising

The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Nintedogs + Cats

Pilotwing Resort

Steel Diver

VC: Super Mario World, The Legend of Zelda: Links Awakening

3rd Party vydavatelé

Dead or Alive Dimensions

James Noirs Hollywood Crimes

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

PES 2011 3D

Rabbids Travel in time 3D

Resident Evil: The Mercenaries

Ridge Racer 3D

Samurai Warriors: Chronicles

Super Street Fighter IV 3D Edition

Super Monkey Ball 3D

The Sims 3

Combat of Giants: Dinosaurs 3D 3DS

Nehratelné video ukázky

MGS

Super Paper Mario

Mario Kart 3D

Animal Crossing 3D

Star Fox 3D

A teď tedy konečně k mým zážitkům s 3DS. To nejleší na začátek. Zasedl jsem ke stolu se Zeldou. Ačkoliv jsem proklínal grafiku, musím říct, že jsem byl mile překvapen. 3DS má sice navíc, ale pokud nebude chtít nintendo překopat celou hru, nebude Zelda nikdy vypadat jak Twilight Princess. Každopádně až na trošku horšítectury pocvhala. Modely jsou krásně hladké. Tedy než přejdete do 3D, znatelný rozdíl to není, ale vidět to je. Nintendo si se svou vlastní technologií rozumí a 3D je nádherné. Přirozené, nerušící a oči mě z něj neboleli ani při maximálním 3D efektu. K dispozici byli 3 krátké úseky z počatku hry. Konkrétně trénink v Kokiri Forest, level v Deku Tree a souboj z bossem, které ho jsem přemohl ani ne za minutu, ve finální hře bude předpokládám souboj těžší (jelikož i v původní hře byl). Hra vypadá už teď úžasně a stejně tak se i ovládá, těžko říct co budou se hrou dělat do léta. Možná to byl jediný prozatím přemodelovaný level. Zajímavostí je, že při zaměřování prakem lze mířit pomocí gyroskopu, tedy nakláněním 3DS. Této funkce využívalo více her, její problém však tkví v tom, že se rozstřuje 3D efekt a při zaplém 3D je tato vlastnost téměř nepoužitelná. Ačkoliv jsem si myslel, že pro mě bude Zelda vrcholem, nebyla. Jelikož jsme přišli už v jednu, měl jsem před sebou 6 hodin ve společnosti 3DS. Od jedné do sedmi byl čas na hrání, poté čas na paření.

U mého prvního stolu na mě čekali ještě další dvě hry. Jednu jsem však s radostí vynechal a kromě VC Zeldy to byla jediná hra, kterou jsem nevyzkoušel a tou byl Super Monkey Ball 3D. Kamarád vedle mě hru měl a poté co nadával jak zde působí 3D efekt hloupě mi stačilo jen nahlédnout na obrazovku abych zjistil, že tohle vynechám. A tak jsem se přesunul Dead or Alive Dimensions. Ta byla u stolu hned dvakrát. Grafikou jsem byl uchvácen. Uvěřil jsem tomu, že 3DS výkonostně přebije Wii a ani ve srovnání s velkým next-gen konzolemi se nemusí stydět. Ne každý vývojář očividně dokáže výkonu 3DS využít. Ti z Dead or Alive to ale dokázali a z grafiky mi přecházeli oči. 3D bylo jedno z nejpovedenějších, obvzláště všemožné efkty vypadali 3D opravdu bravurně, což si neustále pocvhaloval muž sedící vedle mě. I ovladání pomocí kláves mi sedlo víc než to u Street Fightru a tak jsem z pocitem, že se na 3DS dočkáme nabušené, skvěle vypadající mlátičky odešel k dalšímu stolu. Tam na mě čekala čtveřice her, ale šlo pravděpodobně o nejhorší stůl v místnosti. Jako první jsem zasedl k MGS, což my udělalo radost do doby, než jsem si uvědomil, že jde jen o video. Přesto viedo krásné. Grafika na vysoké úrovni a efekty okvětních lístků v níž Solid Snake bojoval vypadali ve 3D famózně a já si jen posteskl, že si tenhle hit nemůžu zahrát. Další se mi do ruky dostala hra Combat of Giants: Dinosaurs 3D 3DS která překvapivě nebyla oficiálně na rozdávaných a natišněných seznamech her. A není se co divit. Hra to vyla úsměvná. Boj dvou dinosaurů na mě působil opravdu hloupě a ani grafika mě příliš neoslnila. Tedy do chvíle, kdy jsem nepřa´telského dinosaura porazil a začal jsem pobýhat po džungli, která byla neuvěřitelně detailní a ve 3D působilo opravdu skvěle. Celá hrra mi však přišla konceptuelně odfláklá. Nazval bych ji spíše hříčkou pro menší. V porovnání s tím co přišlo poté by se daly dinosauři nazvat přímo epickou hrou. šlo samozějmě o otravné králíky, kterým se mi dařilo doposud úspěšně vyhýbat. A věděl jsem proč. Už úvodní video mi přišlo odfláklé. Hrál jsem si při něm se štelovačem 3D a zde mi přišel rozdíl mezi 2D a 3D téměř neznatelný. Rozhodně nejodfláknutější 3D ze všech. A stejně tak hra samotná. Ubohá, ošklivá a ničím nezábavná 2D plošinovka. Neměl jsem potřebu ani vyzkoušet zda hra nenabízí víc a okamžitě jsem ji odložil a vrhl se na poslední hru u stolu. James Noirs Hollywood Crimes je hra o které jsem nevěděl vůbec nic. A pomocník u stolu se snažil, a to úspěšně, od hry všechny odrazit tím, že upozorňoval, že je hra "hodně přemýšlecí" a při tom si syslil stylus, který byl ke hrě potřeba. Mnoho lidí tento postoj ke hrě odradil, ne ovŠem mě. A jsem rád, že jsem si hru zkusil. Svým konceptem dost přpomínala Laytona. šlo o soubor všemožných hádanek a rébusů. Vše ovšem bylo ve 3D a v nádherné stylizaci 50.let. První hádanka vyloženě pracovala s 3D prostorem. V květináči byla květina (či aranž připomínající květinu) se žlutými a modrými květy a mým úkolem bylo štelovat kameru tak dlouho dokud se mi nezjevilo žluté číslo. S dobře zpracovaným 3D efektem, to byl celkem zajímavý zážitek. Druhá hádanka byla zajímavá méně. V závěru to však vypadá jako dodstatečně kvalitní náhrada pro hádankáře za Laytona.

Následobal přesun k dalšímu sotlu. Na celé akci bylo hezké to, Že ačkoliv se ji zúčastnilo celkem dost lidí, většina spíše koverzovala u baru a ani v době největšího návalu se mi nestalo, že bych si neměl sednout k volnému 3DS. Dáno to bylo možná tím, že většina zúčatněných byli lidi, kteří to brali vyloženě jako práci. A tak jsem třeba seděl u jednoho stolu s Janem Modrákem aka bludrem a Mikolášem Tučkem alias Tukanem a oba dva vapdali, že je hraní až obtěžuje. Tukana jsem pak viděl se jen u baru vykecávat. A Mudrák se mnou zasedl k Street Fighterovi, po půl minutě hraní řekl, že ho to nebaví, zkusil Resident, řekl že to celkem ujde a odešel. Chápu, že takové akce mají na denním pořádku a už je tolik neberou jako mě, fanouška jenž může nakouknout za oponu, přestu jsem jimi byl lehce znechucen.

Ale zpět ke hrám. U dalšiho stolu mě čekal Virtual Console a hra Super Mario World. Neni moc co řešit. Klasický a nejpůvodnější mMario, který se Circle-padem ovládal bravurně a tak se i v té záplavě 3D titulů udržel mou pozornost. U stolu byla co se týče VC i Zelda, konkrétně první handheldová s podtitulem Links Awakening, k té jsem se ovšem nedostal. A jako kontrast VC byl u stolu dvakrát PES. K tomu dodat jen jedno. Parádní fotbal. Hrafika čístá, animaci bezproblémové, 3D povedené. Zajímavé bylo, že se nehrálo s obyčejnou televizní kamerou, ale se zvláštní dynmaickou kamerou. Ve výsledku to ale gunfovalo skvěle a to říkám jako hráč, kteréfo všechny FIFY a PESy přestali už dávno bavit. Bohužel jsem neměl tolik času na hraní, aby mi ovládańi přešlo do krve a tak jsem nevstřelil ani jeden gól. Po poločase na mě vybafla klasická černá obrazovka s nápisem "Thanks for playing".

A tak jsem vydal vyhlížet další zážitky k vedlejšímu stolu. Ten stolek jsem nazval nejhezčím stolkem na celé akci. Předvedl totiž dvě, dle mého názoru, nejlépe vypadající hry: Street Fightera a Resident Evil. Zacun Street Fighterem. Celshadingova grafika vypadá jednoduše úžasně. Ze všech těch barev a tvarů oči až přecházejí a ve spojení s 3D je to doslovo "mindblowing". Osobně jsem SF nikdy nehrál, ale měl jsem za to, že v něm jde především o znalost všemožných kombinací. Proto mě překvapilo, že se hra ovládala více méně dvěmi tlačítky a všechn komba se vyvolávala zmáčknutím klávesy komba na dotykové obrazovce. Po stránce ovládáni tak asi hodně zjednodušené (DoA mi sedlo více), ovšem vizuální požitek je neposatelný. Graficky však tuhle hru strčil do kapsy Residnt Evil: The Mercenaries. Když jsem poprvé spustil hru, zarazil se mi až dech, když jsem spatřil jak moc je hra podobná konzolovému pátemů dílu. Možnosti 3DS jsou větší než jsem očekával. A porovnámli to třeba se záběry Uncharted z NGP, nevidím moc velký rozdíl. Ono je ale vždy něco jiného vidět fotky a vidět hru naživo. 3D efekt byl jeden z těch přirozených, nevybočoval ani jedním směrem. Ovládáni by samozřejmě vyžadovalo dva Circle-pady. Takto jste vždy museli nikam doběhnout, tam podržet R pro zaměřování a Y pak postřílet nepřátele. Na výˇber byli dvě mise. Jedna z africké vesničky známé z 5. dílu a ruhá z zašmuřené, až středověké vesničky plné satanášů, pravděpodobně z 4. dílu. Střílet zombíky jste pak mohli se čtyřmi postavami s různým zbraňovím arzenálem. Zkusil jsem hned několik her a nakonec jsem si na obvládání zvykl, jelikož se postavy umí strašně rychle otáčet. Nejvíce mě bavilo z jednou postavou podřezávat nožem stanášum hlavy. Residenta si mnoho lidí pochvalovalo jako nejlépší hru ze všech herních ukázek.

Abych mohl prohlásit, zda je to pravda, musel jsem se přesunout dál a vyzkoušet další hru. Tou bylo pohoroma v podobě Nintendogs. Upřímně nechápu co na tom všichni mají a co jsem na tom měl kdysi i já. Nuda na druhou. Graficky mi původní Nintendogs přišli jako vrcho DS, zde to ale neplatí a grafika mi přijde odfláklá. Jinak jsou to ti samý Nintendogs s tim rozdílem, že jsou tam kočky. U téhle jsem se zdržel asi stejně dlouho jako u Rabbids, takže si domyslete jaký na ni mám názor. A kdo by vdržel hŕat Nintendogs, když vedle vás leží Kid Icarus. Na tuhle hru jsem se opravdu těšil a rozhodně jsem nebyl zklamaný. Hra vypadá úžasně a leckterou Wii hru by strčila do kapsy. Princip hry je jak jisťe víte prostý, stejně jako ovládáni. Circle-padem ovládáte Pitův (hlavní hrdina) let, stylusem pak zaměřovač a Lkem střílíte. Pit si tak letí vzduchem a střilí to do všelijakých potvor. Jakkoliv nudně to zní, úžasně se to hraje. Odladěné odvládání v kombinaci s z vizuálním fetišem a skvělým hlubokým 3D dělá z Kid Icarus jednou z nejnadějnějších her na 3DS. Když jsem prolítal temným kameným údolím, byl to ten nejlepší 3D zážitek z celé akce. Hra mě pak jen trochu zklamala v "chodící" části, která je doufám ještě ve vývoji, protože jak dobře se hraje létající část, tak špatně se hraje část chodící. K dispozici byli dva levely jeden s označeným EASY jeden s označením HARD, jeden prosluněný, druhý potemnělý, oba dva neskutečné zábavné.

V tuhle chvílí jsem to nevydržel, přeskočil pár stolů a vrhl se na to, co upoutávalo mou pozornost hodně dlouho, tedy AR Games, neboli rozšířená realita. Konkrétně level (karta), kterou všichni znáte z E3, tedy souboj s drakem. Celé to působí úžasně. Po položení kraty začne na displeji 3DS karta zářit a vystoupí z ní digitální svět. Vaším úkolem je sťŕile digitální terče, které jsou položeny na reálném stole. Jeloikž k vám jsou některé zády, je potřeba obejít stůl a střílet z jiného úhlu. Stejnou taktiku musíte použít na obrovského draka. Celá tahle hŕatka působí unikátním a svěžím dojmem. Jediný problém jsem mě s tím, že to chvilkama bylo na 3DS moc a občas se AR sekalo. K dispozici byla bohužel jen tato jedina karta. S kamarádem jsme přemýšleli jakou formou bude AR distribuované, jelikož u každého stolku byla vždy krabička od hry s vitištěným coverem. Stejně i zde a tak jsme spekulovali, zda se nebude tato hra prodávat samostatně jako sada karet, které budete moci kupovat i zvlášť. Nakonec jsme szjistili, ze AR games je zabudovaný software a v materiálech, které na´m při odchodu hostesky rozdali jsme se dozvěděli, že součástí balení 3DS bud šest karet, což dozajita potěší.

Celé tohle kolečko se nám stihlo obejít asi za hodinu a půl a tak jsem si říkal, co tu budem dále dělat. šli jsme se proto osvěžit nápoji zdarma a poté jsme se vrátili. Očividně toho bylo ještě mnoho prěd námi.

Pokračování příště... (dnes už to asi nestihnu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Helec jak je to s tím region lockem ? Podle toho co jsem se dočetl: to jako že evropské verze jsou pomalejší než us/jp ? Jestli je to tak tak svoje money vrazím radši do NGP než do tohohle :roll:

Navíc NGP bude mít Little Big Planet, pro tu bych vraždil... (zvlášť pro tu z ps3)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Region Lock znamená že konzole i hry jsou opatřeny softwarovým zámkem a který ti nedovolí spustit hru určenou například pro ameriku na evropskym 3DSku. Neznamená to že je nějaká verze pomalejší nebo něco podobnýho. Snad jen že některý hry vychází v Japonsku většinou mnohem dřív a některý vyjdou například jen v japonsku, tzn. že si je na dsku koupenym u nás nezahraješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosimvas, to ze bude na 3DS hra pro evropsky region pomalejsi je blbost. tady to neplati. to platilo ve stasich dobach kdy se hralo na televizi a sice protoze japonsko a USA pouzivaji televizni format NTSC a evropa PAL. NTSC obsahuje mene radku, ale bezi 25FPS, zatimco PAL ma radku vice, ale bezi jen 20FPS. v dnesni dobe na PS3 a Xbox360 uz tohle neplati. na prenosnych konzolich to neplatilo nikdy, protoze je to porad ten samy hardware at uz to mate z ameriky nebo z evropy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Desmond: Díky za článek, hltal jsem každou informaci :D pobavila mě pasáž s bejvalýma (šéf)redaktorama Tuky&Bludr, nevěděl jsem že do toho budou "tak" žažraní (zvláště Mikoláš o 3DS básnil hodně dlouho dobu, co to).

Celkem mě překvapil tvůj popis grafiky u některých her. Jestli bude vypadat Resident Evil podobně jako Uncharted na NGP, budu jásat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to 3DS bude fakt pecka.Tie vsetky moznosti co sa tam nachadzaju tak tomu sa pomali ani neda uverit :D NGP bude stale o tom istom akurat ze tam bude vyborna grafika + dotykac + dalsie somariny.Inak DAKUJEM TI DeSmond za pekny popis akcie.Podla mna si to pekne popisal a vobec mi nevadilo ze je to take dlhe :D Este raz DAKUJEM :) :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu