Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 Jailbreaking - POUZE INFO!


Nil3E

Recommended Posts

Nechápu - proč se Sony směješ ? Za to, že si chce ochránit svůj výmysl (konzoli) - např. před piráty a zloději ?

Protože by mohli vědět, že taková žaloba moc smysl nemá. Můžeš sice vyhrát a výrobu jednoho typu zařízení zastavit, ale hned druhý sen se objeví dvě jiná zařízení. Podívej se na Nintendo. Také se snažili zastavit výrobu R4 flash karet a víceméně se jim to povedlo, originální R4 se velmi špatně shánějí, ale nabídka jiných karet je víc, než bohatá. Akce tedy proběhla, ale piratství to neomezilo vůbec.

// EDIT by Anonymous_: abych to tu nemusel spamovat dalsim postem svym - ano, presne to mam na mysli, s tim souhlasim. Proste je to uplne zbytecne a dokonce verim, ze KONTRAPRODUKTIVNI, jelikoz scena je obecne na nejake pravni tahanice alergicka a tak ji tohle jeste vic popudi - viz. vydani open source utility a schemat, pomoci kterych si to muze opravdu kazdy udelat sam doma, dale pak viz. zahajeni vyvoje pro Android a PSP. Jasne, nemusel to byt duvod, ale ver, ze to ty vyvojare na scene jeste vice popudi. Nikdo nema rad soudni spory v teto oblasti (a jeste horsi je to v oblasti SW patentu, ale o tom jina).. Takze tim si proste Sony slapla do hovna a nic tim nemuze dokazat. Nic! Maximalne zakaze prodej jedne firme, no a co! Akorat tim zvysuje medialitu. Kazdy to zverejni, ze Sony proti tomu zbroji a hned to ma dalsi reklamu! Proste hloupost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • Moderators

No, já teda nevím. Ne že bych nějakým způsobem kopal za barvy Sony, ale tenhle výsměch na jejich úkor se mi zdá být už hodně dětinský. A co jiného mají asi tak v tuto chvíli dělat? Jde jim dost o čas a právní kroky jsou snad logicky to jediné, co momentálně mají, nebo ne? Nechová se tak snad každý vlastník nějakeho "ukradeného" produktu/duševního vlastnictví,... ve světě? Nebo mi chceš říct, že kdyby tobě někdo něco "ukradl" podobným způsobem, že bys jen tiše seděl doma, řekl si v duchu jak je ta scéna mocná a že stejně nic nenaděláš, a spokojeně by jsi odešel do hospody na pivo?

Donedávna ta konzole byla tou neprolomitelnou skálou a všichni tady jsme to moc dobře věděli. Pravděpodobně by i zůstala nadále, nebýt toho úniku informací zevnitř. Holt se stalo a nejednou se budeme smát nad tím, jak je ve skutečnosti PS3 "děravá" jako řešeto? Když procházím toto fórum, nacházím spoustu obdivů nad prací Sony ve smyslu zabezpečení konzole. Kde je teď ten respekt?

Ano, Sony je teď ve svízelné situaci, třeba teď momentálně prohrávají, ale toto? Ještě nikdo nemá ani tušení, čím se budou snažit po právních jednáních zabránit anebo alespoň omezit užívání veškerých JB verzí. Kdyby měli třeba jen tu hypotetickou moc (a vím, že k tomu nedojde) a dohnali/přinutili (co já vím co) vývojáře PS3 her k tomu, aby s okamžitou platností zastavili produkci her pro PS3, protože se jejich hry holt pirátí a oni tím pádem odstupují ze světa herního průmyslu, tak byste tady za pár let měli ve svých starých PS3 každý nějakou mutaci slavných Jailbreaků, byli byste šťastni jako malé děti, hráli byste starou Resistance 2 anebo God of War 3 a smálo by se zase Sony vám, protože už byste v životě žádnou novou hru neviděli.

Skoro si začínám přát, aby k něčemu takovému došlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já teda nevím. Ne že bych nějakým způsobem kopal za barvy Sony, ale tenhle výsměch na jejich úkor se mi zdá být už hodně dětinský. A co jiného mají asi tak v tuto chvíli dělat? Jde jim dost o čas a právní kroky jsou snad logicky to jediné, co momentálně mají, nebo ne? Nechová se tak snad každý vlastník nějakeho "ukradeného" produktu/duševního vlastnictví,... ve světě? Nebo mi chceš říct, že kdyby tobě někdo něco "ukradl" podobným způsobem, že bys jen tiše seděl doma, řekl si v duchu jak je ta scéna mocná a že stejně nic nenaděláš, a spokojeně by jsi odešel do hospody na pivo?

Donedávna ta konzole byla tou neprolomitelnou skálou a všichni tady jsme to moc dobře věděli. Pravděpodobně by i zůstala nadále, nebýt toho úniku informací zevnitř. Holt se stalo a nejednou se budeme smát nad tím, jak je ve skutečnosti PS3 "děravá" jako řešeto? Když procházím toto fórum, nacházím spoustu obdivů nad prací Sony ve smyslu zabezpečení konzole. Kde je teď ten respekt?

Ano, Sony je teď ve svízelné situaci, třeba teď momentálně prohrávají, ale toto? Ještě nikdo nemá ani tušení, čím se budou snažit po právních jednáních zabránit anebo alespoň omezit užívání veškerých JB verzí. Kdyby měli třeba jen tu hypotetickou moc (a vím, že k tomu nedojde) a dohnali/přinutili (co já vím co) vývojáře PS3 her k tomu, aby s okamžitou platností zastavili produkci her pro PS3, protože se jejich hry holt pirátí a oni tím pádem odstupují ze světa herního průmyslu, tak byste tady za pár let měli ve svých starých PS3 každý nějakou mutaci slavných Jailbreaků, byli byste šťastni jako malé děti, hráli byste starou Resistance 2 anebo God of War 3 a smálo by se zase Sony vám, protože už byste v životě žádnou novou hru neviděli.

Skoro si začínám přát, aby k něčemu takovému došlo.

No, jasně, že se soudí, oni nic jiného ani udělat nemůžou. To je realita. Jenže realita je i to, že jim k ničemu nebude. Jediná cesta, která jim zbývá je jak napsal Domi. Něco v jejich resortu, např. upravení dalších konzolí, aby na nich JB nefungoval. Tak jako to udělal MS s JTAGem. Prostě, bojovat s JB je předem ztracený boj. Pokud by se něco podobného stalo mě, byl bych přesně ve stejné situaci. Žalovat bych sice mohl, mohl bych z toho vysoudit i nějaké peníze, oficiálně bych sice mohl vysoudit i zákaz vyrábět zařízení (nebo mojí myšlenku), ale neoficiálně by ta věcexistovala stejně.

Pokud došlo k úniku zevnitř, je to problém Sony, aby se postarali, že už k něčemu podobnému nemůže dojít. Ano, všichni obdivovali neprolomitelnost PS3, také bylo proč, tohle se ještě nikomu nepovedlo, většinou se ochrana konzolí prolamuje v řádech týdnů. Jenže to bylo. Teď už je konzole prolomená a pokud se ukáže, že se dá odblokovat tou spoustou věcí, je to nepochybně velmi ironické. Pro Sony jistě nešťastné, ale ironické.

U posledního odstavce jsem se opravdu hodně nasmál. Ponecháme stranou fakt, že žádnou, opravdu žádnou konzoli nezabilo pirátství. Pokud by se Sony stáhlo, stala by se celkem logická věc. Všichni by přešli ke konkurenci, ať už Xbox, PC, Wii, nebo nějaký handheld. Víš, PS3 opravdu není jediná konzole na trhu. A neboj se, že by se stáhli všechny firmy, točí se zde obrovské peníze, i když se vesele pirátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jasně, že se soudí, oni nic jiného ani udělat nemůžou. To je realita. Jenže realita je i to, že jim k ničemu nebude. Jediná cesta, která jim zbývá je jak napsal Domi. Něco v jejich resortu, např. upravení dalších konzolí, aby na nich JB nefungoval. Tak jako to udělal MS s JTAGem. Prostě, bojovat s JB je předem ztracený boj. Pokud by se něco podobného stalo mě, byl bych přesně ve stejné situaci. Žalovat bych sice mohl, mohl bych z toho vysoudit i nějaké peníze, oficiálně bych sice mohl vysoudit i zákaz vyrábět zařízení (nebo mojí myšlenku), ale neoficiálně by ta věcexistovala stejně.

Pokud došlo k úniku zevnitř, je to problém Sony, aby se postarali, že už k něčemu podobnému nemůže dojít. Ano, všichni obdivovali neprolomitelnost PS3, také bylo proč, tohle se ještě nikomu nepovedlo, většinou se ochrana konzolí prolamuje v řádech týdnů. Jenže to bylo. Teď už je konzole prolomená a pokud se ukáže, že se dá odblokovat tou spoustou věcí, je to nepochybně velmi ironické. Pro Sony jistě nešťastné, ale ironické.

U posledního odstavce jsem se opravdu hodně nasmál. Ponecháme stranou fakt, že žádnou, opravdu žádnou konzoli nezabilo pirátství. Pokud by se Sony stáhlo, stala by se celkem logická věc. Všichni by přešli ke konkurenci, ať už Xbox, PC, Wii, nebo nějaký handheld. Víš, PS3 opravdu není jediná konzole na trhu. A neboj se, že by se stáhli všechny firmy, točí se zde obrovské peníze, i když se vesele pirátí.

Já se ho ale musím zastat, já bych bojoval i předem prohraný boj, za svoje dítě. A nechápu vás všechny že se Sony posmíváte, nemáte vůbec žádnou představu o tom, co Sony udělá po technické stránce. Mluvím o updatu FW, zablokování PSN pro piráty a samozřejmě vyřešení tohoto problému v nově vyráběných kouscích konzole, protože PS3 jibreak je prostě pořád jen zařízení připojené k USB ze kterého musíš nabootovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
No, jasně, že se soudí, oni nic jiného ani udělat nemůžou. To je realita. Jenže realita je i to, že jim k ničemu nebude. Prostě, bojovat s JB je předem ztracený boj.

U posledního odstavce jsem se opravdu hodně nasmál. Ponecháme stranou fakt, že žádnou, opravdu žádnou konzoli nezabilo pirátství. Pokud by se Sony stáhlo, stala by se celkem logická věc. Všichni by přešli ke konkurenci, ať už Xbox, PC, Wii, nebo nějaký handheld. Víš, PS3 opravdu není jediná konzole na trhu. A neboj se, že by se stáhli všechny firmy, točí se zde obrovské peníze, i když se vesele pirátí.

Ad1/ Ono ale přece vůbec nejde o to, jestli ten boj je anebo není předem prohraný. Pokud se alespoň trochu zajímáš o historii tak určitě víš, že i války se vedly přesto, že mnozí dopředu "věděli" (nazývejme to spíš předpovídali), že jsou prohrané. Je to normální a přirozené chování někoho, kdo je prostě v opozici. Nečekáš snad, že jen proto, že třeba i když jejich mozkové kapacity dojdou ke stejnému závěru, jako ty (tj. předem prohraný boj), že to nezkusí, že ne?

Ale mým příspěvkem jsem chtěl podotknout spíš něco jiného. Znamená to, že když se vítr otočí, tak na toho, ke komu jsem dřív vzhlížel, začnu házet hnůj?

Ad2/ Ano, moc dobře to vím a proto jsem tam napsal také "hypoteticky". Jsem nohama na zemi a zcela s tebou souhlasím, že se v herním průmyslu točí takové peníze, že to nezastaví ani nic takového, jako je momentálně Jailbreak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drak3go..

Až na tu "hypotetickou moc" v posledním odstavci se s Tvýma příspěvkama ztotožňuju. Ale ber to tak, že se PlayStation 3 držela sakra statečně a tak dlouho jako ještě žádný zařízení v historii a to už jí ani společnosti Sony nikdo neodpáře. A že se pár trumberů týhle situaci kolem PS3 směje? Tak je nech smát, když je to uspokojuje a ber to s úsměvem ;)

Všichni ví, že PS3 nepokořili žádní hackeři zvučných jmen a to je pro mě samotnýho obrovský úspěch a to nejpodstatnější.

PlayStation 3 bohužel "dojela" jen na klasickou lidskou vlastnost jakou je chamtivost a ubohá zlodějina, což je něco co se nikdy stoprocentně neohlídá. Bez krádeže toho "servisního zařízení" by PS3 i dál kráčela světem neprolomená a řada "odpůrců" originálních her by další roky jen smutně koulela očima...a to jim přece nemůžeme udělat, ne? :cheesygrin: Jen at si to "vítězství" užijou, touží potom už dlouhý 4 roky..

Ale říká se "Všechno špatný je k něčemu dobrý" a to platí i v případě týhle události. Věřím tomu, že se v Sony poučí z chyb a u budoucí PlayStation 4 všechny svý zkušenosti s ochranou pěkně zůročí a zkusí si posychrovat i případný krádeže..

No, život jde dál :ok:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky nějak nechci podporovat sony .. ale prostě představa toho že je to neprolomitelná konzole se mi moc líbila proto jsem si ji koupil.. A teď budu hnusnej, ale byl bych úplně nejradši kdyby se ten Jaibreak nikdy neobjevil .. ale zároveň chápu druhou stranu která se bude těšit Homebrew aplikacím ale stejně vidím jak to všichni budou brát jen kvuli """Backup manageru"""

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Zdá se mi to, nebo tady někdo systematicky maže, všechny příspěvky které se zastávají Sony a zůstávají jen ty, které (nesmyslně) píší jak je boj Sony zbytečný?!

To že se to tu maže, na to si zvykni. Nakonec, občas téma pročistit je zapotřebí, zvláště když se nejedná o příspěvky přímo naplňující podstatu tématu (kvůli přehlednosti).

Ale ruku na srdce páni moderátoři, stejných OT jako ty které jste odsud vyčistili je tady pořád ještě dost :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Australský soud označil PSjailbreak za ilegální !!!

http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/ps-jailbreak-found-illegal-by-australian-courts-1/

Soudce označil PSjailbreak za ilegální nástroj a zakazil veškerou distribuci na uzemi Australie! Byli zakazani i všechny nástroje "podobné" PSjailbreaku. Tohle však nezakazuje prodej Teensy a dalších dev-boardu na které si mužete nahrat Open-Source jailbreak.

Sony America podává také trestní oznamení

http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/sony-america-files-lawsuit-against-us-ps-jailbreak-reseller/

SCEA dnes předložila k soudu podobné obvinení jako Australská SONY, přímo na prodejce PSjailbreaku v USA. Znění je stejné jako předchozí žaloba a očekoval bych i stejný průběh.

x3jailbreak se nebojí a odesílá od zítřka po celém svete z číny.

http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/x3jailbreak-shipping-tomorrow-online-verification-for-updates/

x3 team využili chyb kterých se dopustili PSjailbreak a upravili x3 modchip aby už neobsahoval žádný chráněný obsah, což jim nebraní v tom od zítřka z Číny začít odesílat první várku do celého světa.

Co se týče předchozí diskuze, mirod placl uplnou blbost (zase xD). SONY a jejich soudní tahanice jim tak i tak pomerne nepomužou. Zákazem PSjailbreaku se rozjela taková vlna dalších alternativ a open-source projektů podle PSjaibreaku, že si sony ještě vic zavařila a zaplatia za nic....Už nic nebrání v tom aby se Jailbreak rozrostl stejně jako Pandora na PSP :) Navic podle chování SONY celá hax scéna usuzuje jaké je to pro SONY terno, tenhle PSjailbreak..Svedsi to o tom že SONY není až tak uplně schopná tenhle problem fixnout v dalším firmwaru. Kdyby to byla chyba která se dá drobným updatem zapatchovat SONY by nedělala takové divadlo a vydala update ještě před vydaním PSJ.. :)

Jinak už mám teensy na poště , takže dneska jailbreakuju !! :D

PS.: Pisu z iFona takže omluvte kvalitu textu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu se zeptat odkud jsi to kupoval a na kolik tě to přislo i s poštovným ??

nebo jsi to dostal pro web jako testovací kus ??

Teensy 2.0 ++?? Ten koupíš všude volně je to Vyvojova deska, třeba na školní projekt...Mam ji od jednoho kluka z Karviné za 480Kč :) Akorát na ni naflahuju Open PS Jailbreak.

x3jailbreak mi přijde asi do konce měsíce no a jestli mi pošlou ten testovací PSstinger to ještě nevim :)

-----------

Jinak pokud schánite nějaké vývojové desky, psal jsem e-mail do jedné filrmy na elektronické současti a odepsali mi toto:

Zdravím pane Řeháčku,

bohužel máme pouze následující:

27ks AT90USBKEY2 1029,00 Czk/ks bez DPH

Dodání týden.

Pokud se objeví lepší nabídka, dám vědět, ale pravděpodobně nic jiného

neseženeme.

To znamená že do týdne mužete mít kompatibilní desku za +-1300 Korun a pak ji pohodlně updatovaj jakýmkoliv Open PS Jailbreakem :)

Jsou tam i nějaké slevy když se to bude kupovat po více kusech...Stejně i tak to výjde nejlevněji zde do ČR a naic je dostupná ihned :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS JailBreak Tiny Clone & Android PSGroove Port in Development

http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/ps-jailbreak-tiny-clone-android-psgroove-port-in-development/

Since the release of the PSGroove open-source PS JailBreak PS3 exploit there have been numerous clones and ports in the works to other devices, which now includes the JailBreak Tiny (dubbed PSGroove Buddy) and a WIP Android port.

xiaNaix of PSX-Scene.com (linked above) reports via TiaoWiki.com that the JailBreak Tiny is under development by the TIAO community, who state the following about the project, to quote:

"We are working hard on the Jailbreak Tiny (a.k.a PSGroove Buddy) for your PS3. You can install open-source firmware (PSGroove etc.) to this USB dongle, which will enable you to run homebrews on your PS3!

We haven't decided on the price, but as usual, it won't be expensive and our price is always SHIPPED price! It will have diygadget/TIAO logo."

An Android PSGroove port is also in the works by Netzke on his Blog and qberty1337.

To quote on their progress thus far: "I'm currently working on a android port of PSj. You can follow my progress on. Look me up on twitter and blogspot. Currently the only real requirement is that your phone be rooted and running an android OS.

Also this is not limited to just phones. You can also use an android tablet. Or any other device you have that runs Android os. It appears to work on my netbook as well. I'm very close to producing a fully working bug free app for this."

"Lol I just got my Android to mimic the 6 port hub. Stage 1 Complete. Stage 2 done. Thinking If I should use PSGroove or OpenPSJailbreak as a base. for stage 3."

Also, spunks310 let us know HERE that another N900 Port is in development as well.

Finally, ps2chiper and atommann from the Shenzhen Linux user group announced they are working on a low-cost and open-source PS JailBreak hardware design, as follows:

"We saw the news for PSGroove and I convinced atommann to use his avr skills to design open hardware for PSGroove to stop pirates from profiting. Our goal is to sell the open hardware at cost to anybody who wants it.

Here is a alpha design created on geda. We will let you guys know when the final design is done and the price seems to be around 3 dollars each."

Stay tuned for more PS3 Hacks news. Also be sure to drop by the PS3 Hacks Forum for updates!

thumb.php?img=img_22492.jpg&w=500&h=400

thumb.php?img=img_22492-2.jpg&w=500&h=400

thumb.php?img=img_22492-3.jpg&w=500&h=400

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu