Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS4 Pro


tofi

Kupuji  

150 hlasů

  1. 1. Koupim si PS4 Pro jeste letos?

    • Ano
      49
    • Ne
      76
    • Mozna
      25

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

  • Moderators

Tady to je zase uplna vedecka laborator. Treba u Last of Us dobrovolne prepinam z 1080p/60 na 1080p/30, proste se mi to libi vic. Skoda, ze takova moznost neni v singlu i u Titanfalla 2, mne se proste hraje singl nejlip se 30fps. Myslete si, te jsem blazen, je mi to fuk, mne se to proste libi. Takze novy ps4 pro je pro me jsko delany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Je fakt, že nejsem žádný bystrozraký, ale když jsem pustil ta srovnávací videa co sem postnul @Smartmax o pár příspěvků výše, tak konkrétně u toho Tonb Raidera mně osobně ty rozdíly přišly zanedbatelné, ba dokonce v nejedné scéně hezčí na PS4 Retail než na té testovací Pro :D

Neumím si sám představit, že ve scéně plné postřehů a dávání pozor na děj budu vnímat, jestli se stébla trávy hýbou plynuleji, nebo jestli ve světelném efektu vidím o metr dál do dálky anebo jestli trhlina ve zdi se podobá té ve skutečnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mne je v současné době základ skálopevných 30 fps a víc....a full hd....a slušné vyhlazování....To ani jedna současná konzole nezvládá a to je asi to nejhorší, co prostě vidí i slepej. Pokud ho to nezajímá, že támhle ten plot je zubatý, že stín kolem postavy je kostrbatý, že támhle ten strom vůbec nevrhá stín, nebo, že je tam všude v dálce mlha, i za letního poledne, nebo, že místo 64 hráčů v mulťáku, jich na konzoli je jen 32, tak je to skutečně asi to nejhorší plémě....a tomu dát do ruky ps3 a stará ps4 pro něj bude dalších 5 let nexgen.

PS4 pro je pro někoho jiného....a zdá se, že jich není málo....a nebo SONY připravila málo konzolí...

Poznámka na EUROGAMER.CZ

- Jak se zdá, PlayStation 4 Pro bude úspěch nebo Sony nepřipravila příliš mnoho kusů. Britský Amazon totiž hlásí, že veškeré jejich zásoby jsou již v předprodejích vyprodané a do Vánoc už nebudou žádné nové kusy. Další skladové zásoby budou očividně až počátkem roku 2017.

Mimochodem, kdo už má odsud předobjednáno? Mně v tom brání tři věci....

1. prozatím malý počet her, kde je potvrzeno, že z toho něco ps4 pro vytěží.

2. nikde není zatím přesně řečeno či otestováno, jak se budou chovat hry, které patch nemají, zda poběží alespoň stabilně na 30 fps tam, kde má old ps4 problémy. Nebo zda v případě dynamického rozlišení, pojede hra třeba stále ve full hd.

3. a to je asi největší otazník pro mne...jaká bude hlučnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Mam predobjednano. Hlucnost tipuju bud nizsi nebo minimalne stejnou, vzhledem k lepsi technologii vyroby a vetsimu vnitrnimu prostoru. Hry bez patche pobezi minimalne stejne, jako na puvodni konzoli vzhledem k pouzitemu grafickemu jadru, ktere defacto obsahuje "dve" graficke karty puvodni verze, ale spise odhaduju, ze pobezi o neco lepe, jak ukazuje napriklad xbox one vs. xbox one s. Preci jen ma ps4pro rychlejsi pamet i procesor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvě grafické karty? To si myslím, že neobsahuje....nějak jsem nepostřehl, že by se mluvilo o něčem podobném....

Nezapomeň, že ten HW je také silnější, vše je nataktované....mnohem víc tepla, než u ps4...

Je to asi takhle...

PS4 -> 250W PSU, 140W draw
PS4 Pro -> 310 PSU, (approx.) ~215-220W draw

Já bych hluk viděl někde okolo původní PS4, ale okolo té původní s lesklou části krytu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Nepsal jsem, ze obsahuje dve graficke karty! Pisu, ze karta v ps4pro se chova jako kdyby tam byly dve! Museli to takhle udelat, aby zachovali kompatibilitu s ps4. 

Zbyle udaje vidim jen jako vesteni z koule, ktere nemaji zadnou vypovidajici hodnotu. Kdo chce vedet vic, bude si muset pockat na prvni udaje od uzivatelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o odkaz, že se tam grafika chová, jako dvě....jinak tu úvahu nechápu....rád si o tom něco přečtu. Pro toho, kdo chce vědět víc znovu doporučím tenhle článek od člověka, co tomu rozumí..relativně dosti...

http://diit.cz/clanek/sony-playstation-4-pro-gpu

Spotřeba je v materiálech, které kolují netem minimálně několik měsíců.....Nevím, co je tam vycucaného z prstu. Spotřeba v zátěží pak odhadovaná ze spotřeby klasické PS4....Poměrově....Škatule ps4 pro je větší, je jasné, že tam bude masivnější chlazení. Bude to stačit? Na to si budeme opravdu muset počkat.

Na srovnání doporučím digitalfoundry.....https://www.youtube.com/user/DigitalFoundry

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Tato informace už zazněla pár příspěvků nad tvým. Uvidíme, nakolik se to zakládá na pravdě.

před 2 hodinami, Smartmax napsal:

Poznámka na EUROGAMER.CZ

- Jak se zdá, PlayStation 4 Pro bude úspěch nebo Sony nepřipravila příliš mnoho kusů. Britský Amazon totiž hlásí, že veškeré jejich zásoby jsou již v předprodejích vyprodané a do Vánoc už nebudou žádné nové kusy. Další skladové zásoby budou očividně až počátkem roku 2017.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Před hodinou, Smartmax napsal:

Prosím o odkaz, že se tam grafika chová, jako dvě....jinak tu úvahu nechápu....rád si o tom něco přečtu. Pro toho, kdo chce vědět víc znovu doporučím tenhle článek od člověka, co tomu rozumí..relativně dosti...

http://diit.cz/clanek/sony-playstation-4-pro-gpu

Spotřeba je v materiálech, které kolují netem minimálně několik měsíců.....Nevím, co je tam vycucaného z prstu. Spotřeba v zátěží pak odhadovaná ze spotřeby klasické PS4....Poměrově....Škatule ps4 pro je větší, je jasné, že tam bude masivnější chlazení. Bude to stačit? Na to si budeme opravdu muset počkat.

Na srovnání doporučím digitalfoundry.....https://www.youtube.com/user/DigitalFoundry

 

 Projed si tohle video, tam tu architekturu vysvetluje. To, ze se karta v ps4pro chova jako "dve" z obyc ps4 je hodne zjednodusene prirovnani, proto ho davam od zacatku do uvozovek. Doufam, te v tom nehodlas hledat nejakou vedu, protoze na to je tady spousta expertu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To video se imho vůbec nevěnuje architektuře, protože tu momentálně zná nejspíše jen sony. Pouze tam řeší, jak to bude fungovat ve hrách. A ukazují některé hry...Nebo mi napiš v které minutě tam řeší GPU nebo technické detaily. Nemůžu si to v práci pustit se zvukem, mám pouze titulky. Ale to video znám....

Já žádnou vědu nehledám, ale napsal jsi tady něco, u čeho chci, abys mi vysvětlil, jak to myslíš a z čeho vycházíš.....Protože mne to zajímá!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zaznamenal již někdo zprávy o vyprodání PS4Pro u nás? Je to sice už za pár, ale předobjednávku nemám a čekal jsem alespoň na nějaké první dojmy po uvedení. Obyč PS4 nemám a rozhodně nechci čekat do Nového roku, však na té PS3 už nemám co hrát :D 

EDIT: a tak nějak jsem ještě doufal, že bude nějaký bundle, ale zatím ticho po pěšině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyprodáno je jen na amazonu....game.co.uk tuším stále má....U nás bych se toho nebál....nebo nemyslím si, že o tu konzoli je takový zájem.

Bundle by byl fajn, ale kde nic tu nic....něco by k ní ale přihodit mohli. Otázkou je při té ceně, jestli to teď lze očekávat. Protože si myslím, že ta cena je opravdu nízká...To už spíš nechápu cenu slimky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na DF uz maji i recenzi a nejake testy her https://www.youtube.com/user/DigitalFoundry/videos

 

EDIT: Tak tohle rozhodlo, ze jim na pro z vysoka seru. Obycejne hry bez patche pro Pro bezi stejne jako na normalni PS4, tedy ten vykon navic lezi ladem. Fakt kre****

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

@Manoust právě něco podobného jsem se chystal napsat. Čím víc toho kolem PS4 Pro čtu, čím více projíždím různých odkazů na recenze co sem někdo dá nebo které sám najdu tak mám pocit, že tím míň toho vím. Všichni se jen něco domnívají, hledají rozdíly v detailech, na DF dokonce v U4 v testu na PS4 Pro je vidět, že ani ta nedrží stabilních 30 fps.

Celkem výstižné jsou i ty diskuze na tom fóru, na které sem dával odkaz @Martinoslav, to sovnání PS VR na PS4 Pro. Nejenže ty snímky nejsou vypovídající, protože těžko jak zobrazit to co hráč vidí s PS VR, ale jestliže se o jedné verzi snímku ve srovnání hovoří jako o tmavé, pak druhá je zase neskutečně přesvětlená. A opět to dává vzniku dvěma táborům, která že z oněch dvou variant je vlastně oku více lahodnější.

Mám takový pocit, že Sony tomu tak trochu nechává volný průběh bez větších komentářů, něco jako ať si v tom každý najde to své.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Na svetelnost fotografie nekoukej, dulezite je, ze je na tech snimcich videt znatelny narust detailu. Ps4pro toho evidentne dokaze ve VR vyrenderovat vice a v lepsi kvalite. Iphone 7 toho taky oproti 6s neprinasi prilis mnoho noveho, presto se prodava jak housky. Pro je jen lehky upgrade a jeho vyssi vykon nevyuzijeme u launche, ale jsem si jisty, ze plnou silu ukaze do roka. A nastrel toho, co nas ceka, vidime uz ted...

 

Mnoho z vas tady ceka revoluci, ja v tom vidim evoluci a jsem spokojen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu