Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

HDR


mizo

Recommended Posts

před 29 minutami, mizo napsal:

Ale já když si pustím Deus ex v HDR, kterej ho má nativně, tak mi to TV rozpozná a spustí se v módu HDR - tam mám pak na výběr tři možnosti - živý, standard, 3. si nepamatuji. Ale přepnout do Game modu to nejde. Takže se ten input lag asi zvýší.

Zkus vypnout HDR v Psku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem reagoval na michal.ostravice, který říká, že když bude mít hru z PS4 v nativním HDR, tak bude hrát hru v HDR v Game modu a bude mít nízký input lag. Tak já říkám, že u mě to tak nejde, že si musím vybrat buď HDR nebo Game mód. Obojí najednou mi nefunguje. Tak, že by si to měl ověřit jestli má pravdu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Pokud se nepletu tak aby vysledek stal za to musi mit telka dle sjednane certifikace svitivost 1000nit pro LED. Takze cena cca 50k a vys. Myslim si ze tadle technologie je jeste v plenkach a vyplati se spise pockat az klesne cena techto premiovych televizi. Doporucuji se jit podivat napr na nove Samsung SUHD panely s quantum dot... tam se da mluvit o skutecnym HDR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s Martinoslavem... Ze lze mluvit o HDR napr. (HDR10 atd.) zarucuje standart SMPTE ST2084 EOTF. V tu chvili se jedna o HDR! Ale takove HDR maji i panely, ktere zdaleka nezobrazi potencial, ktery skutecny HDR nabizi. Co z toho plyne? Ze skutecny zazitek z HDR clovek zazije jen na hooodne kvalitni Ultra HD, idealne vsak na OLED.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu dráždit hada bosou  nohou a raději nepůjdu zkoušet HDR na TV za 90k. Na mé obyč 4k s podporou HDR10 a Deep colour mi padá huba pokaždé, když se to přepne do HDR a zůstanu raději s tímto ( z hlediska ceny nemožným, prý neexistujícím, levnopanelovým) efektem spokojený a koupím auto z dojčlandu. Vlastně už jsem koupil, včera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem ted vybiral. Poslechl jsem rady vsech a vzal radeji kvalitni full hd nez levne 4K. Vyber je samozrejme na kazdym. Ja radeji ocenil 100 Hz panel coz ten Samsung nema. Dal bych jeste mrknul jestli se nejedna o "falesne" 4K a nema RGBW panel, tedy panel doplneny o bily obrazovy bod. Jinak moje volba byla tato... http://televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-55w808/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice lehce mimo tema, ale treba to nekoho presvedsi, zda se hnat za HDR ci ne. Ja jak jsem vyse popisoval jsem HDR i 4K zavrhl a radeji si pockam az televize, ktere to umi opravdu plnohodnotne zobrazit, klesnou na prijatelnou cenu. Do te doby jsem zvolil po dlouhem zkoumani a nejakych tech doporuceni Sony KDL-55W808C. Na nekterych TV forech ma z rad letosnich full hd mnoho doporuceni. Za me chvalim input lag a 100 Hz obnovovaci frekvenci, od ktere se ve full hd panelech zacina pomalu upoustet. Barevna hloubka je dobra a hodnota cerny pomerne dost verohodna. Trochu negativne hodnotim kontrast, i kdyz je na dnesni pomery v teto cenove relaci i tak dobry. Ve srovnani ale s mou starsi TV, kdy se jeste pouzivaly kvalitni panely, je opravdu horsi a pri tmavsich scenach je to znat. Pomerne nekvalitni je i zvuk a koupi soundbaru se asi nevyhnu. A tema samotny je nedoladeny system Android. I pres problemy se sekanim ci vypinanim, ktere obcas nastanou, jsem do neho sel. Jednak verim, ze aktualizace vyse uvedeny problemy casem vyresi a benefity, ktere nabizi, jsou super (napr. pres Kodi a plugin Sosac okamzite a neomezene streamovani obrovske databze filmu a serialu v CZ a v HD kvalite atd.). Zaverem chvalim drobnosti jako automaticke prepnuti obrazu, kdyz zapnu PS a naopak ci design.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém s černou barvou je i u mé levné LG. Nenazývám to problémem, protože to na starších Tv bylo u mne opakovaně. Nejdůležitější je chování v pohybu a input lag. Paradoxně čím horší hodnocení, tím lepší TV na hry, protože požaduji nejvyšší telenovelloidní efekt, někde píšou efekt telenovela. Je to nepřirozeně plynulé u filmů, ale u her vyžadováno. Při hraní v režimu HDR se nerozmaže(spíš neroztrhá) obraz ani u her pod 30fps. Přechod z FHD Samsung byl jako skok do limuzíny, nemá ani smysl porovnávat a to v žádném parametru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu