Skulltager

PS1, PS2 a PS3 a PSP - Čip / modchip a Flash teorie a diskuze

18 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj,

Teoreticky umím nainstalovat čip do všech modelů PS1 a PS2 a provést flash PS3 pomocí E3 NOR Flasheru (který nemám, ale dá se koupit nebo vím kdo by jej mohl půjčit)

Kdyby snad byl někdo zaujatej ať písne sem nebo na medis0003@gmail.com

No a proč teoreticky? Protože prakticky to jde horko-těžko, nejsem žádnej profík a nemám na to skoro pořádně ani věci :D

Dobrá zpráva je ,že už mám za sebou flash jedné PS3, nespočet PSPček, a jeden mod-chip PS1 One (SCPH102).

Čip na PS1 a PS2:

Všechny PS1 i PS2 se musí rozebrat až na základní desku, na tu je třeba umístit onen čip který vkládá do PS informaci říkající ,že disk je originální (jednoduše řečeno), a poté se vypne.

Čip lze vyrobit (nejlevnější varianta), poměrně složitějším procesem ke kterému je třeba programátor a základní deska toho schopná a pak zkušenosti, je třeba na čip nahrát onen program. (To ovšem v plánu nemám). Čip lze totiž koupit z číny za cca 4-8$ (podle modelu PSka) a pak doprava nejlevnější vyjde na 5$ (AirMail). Sami si můžete udělat představu než mi dorazí samotný čip... Poté jej umístím do PS, (je třeba připájet pár drátků a hlavně i čip samotný). PS se složí a spustí jakoukoliv pálenenou CD / DVD zálohu.

Flash PS3 a PSP:

Je podstatě jednoduší proces, u PSP jej provádím pomocí Pandory a následně nainstaluji CFW (pokud je PSP flashnutelné! Jinak můžu nainstalovat pouze exploit).

u PS3 jde o složitější proces. PS3 lze rozdělit do 3 kategorií, PS3 Fat, Slim a SuperSlim.

PS3 Fat se dále dělá na modely co mají NAND paměť a NOR paměť. Pokud máte NAND, horko těžko pomůžu, je k tomu třeba flasher schopný pracovat s NAND.

NOR lze naflashovat pomocí E3 Flasheru, a tedy i většinu modelů SLIM,

Nejhorší jsou modely SuperSlim kde existuje jediný a velmi drahý (2600 Kč?) trik s virtualizovanou mechanikou (Tuším ,že se jmenuje Cobra a vyrábí to někdo v něměcku ^^)

IMG_20170102_163035.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Právě teď, headhot napsal:

na ps2 neni potreba zadny chip, staci bohate harddisk, nejdrazsi polozka je na tom ten uchyt. Cip se dela trochu jinak,ale uz je to tak 13 let, co jsem se v tom hrabal

No původní Slim HDD nemají ne? A i když měli tak se na to dali nacpat hry?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 1 minutou, headhot napsal:

puvodni nebyla slim,ale ta velka s prostorem na hdd. U slim ten chip fungoval 50/50.

Nahral jsi na hdd iso hry a pouzil cd nebo dvd swap magic 3

Jo to jsem se překec, nicméně ten chip  Modbo 5.0 by to měl zvládat v pohodě, měl by umět externí HDD a nahrávat hry z USBček.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 4 hodinami, headhot napsal:

tak to uz je nova generace,takze urcite zvlada u vse. Se divam,ze uz jsou pekne udelane obrazky kam to napajet.Takze by jsi to mel v pohode zvladnout pokud mas sikovny ruce nejakou praxi

Momentálně mě zaujímá tzv. C-Sync mód. Jde v podstatě o to ,že když už retro gaming tak to rozhodně nechci hrát na kompozitním chinch, je to hnus. Takže jsem objednal SCART který by měl mít plné zapojení a tím i zvládat NTSC hry a 576p v podstatě... Problém nastane u PS1, které poskytne opravdu kvalitní obraz oproti kompozitnímu. Ale jde o obraz typu RGB (Sync on composite) kde pořád figuruje onen kompozitní zmetek přes který se zároveň přenáší Sync. To ve výsledku zobrazí "šachovnici" na obrazu. Velmi nepatrnou, ale přece... Dle mě je to proto ,že nemusí řešit kdo co jak připojí za minimální ztrátu ale switch by udělal víc ... No zkrátka, Ten C-Sync mód spočívá v tom ,že ušmikne nožičku přímo u čipu a utne onen kompozitní signál.... a teď dilema ... Na oné desce se dají najít výstupy přímo z čipu Sync H a Sync V. Ty se upraví trochou elektro součástek, spojí a vznikne Sync H+V připojený k A/V výstupu a máme tedy čisté RGB s C-Sync nebo PureSync zkrátka čisté 576p. Ale u VGA kabelu se Sync H a Sync V záměrně odděluje... ale udělá to nějaký rozdíl v obrazu?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tady se musím trochu opravit, C-Sync je Sync přímo z čipu který nahradí V-Sync který normálně běží spolu s kompozitním videem. Přesto nevím benefit a důvod existence C-Syncu, ne že bych to aktivně teď zkoušel vyřešit, ale do budoucna do toho jdu >: 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, nijak nechci hanit to tvoje koumání, ale ps2 jsem měl už několik konzol. S mochipem modbo (uz nevim ktera verze chipu to byla) na PS2 slim scph 70004 a fungoval perfektne na 100% Pak mam momentalne jeste doma fat ps2 scph 30004 tam nevim co je za cip, ale hru spusti treba az na nekolikaty restart, to muze byt ale zapricineno i jiz opotrebenou mechanikou.

No ale co chci hlavne napsat, je to, ze bohate si staci na pametovou kartu nahrat free mc boot program a muzes hrat hry i bez modcipu. A obraz se da prenaset i pres hdmi, staci koupit redukci na aliexpressu stoji tusim do 400,- a ma to stejny obraz jak pres komponentni kabel (mam vyzkouseno). Takze tahle prace s pajenim odpada a vysledek je stejny.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 1 minutou, romeno napsal:

Ahoj, nijak nechci hanit to tvoje koumání, ale ps2 jsem měl už několik konzol. S mochipem modbo (uz nevim ktera verze chipu to byla) na PS2 slim scph 70004 a fungoval perfektne na 100% Pak mam momentalne jeste doma fat ps2 scph 30004 tam nevim co je za cip, ale hru spusti treba az na nekolikaty restart, to muze byt ale zapricineno i jiz opotrebenou mechanikou.

No ale co chci hlavne napsat, je to, ze bohate si staci na pametovou kartu nahrat free mc boot program a muzes hrat hry i bez modcipu. A obraz se da prenaset i pres hdmi, staci koupit redukci na aliexpressu stoji tusim do 400,- a ma to stejny obraz jak pres komponentni kabel (mam vyzkouseno). Takze tahle prace s pajenim odpada a vysledek je stejny.

Já zase nechci hanit, ale neřekl jsi nic co už nevíme :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 23. 12. 2016 at 21:08, headhot napsal:

originalky:D jinak jsi young wolf:D

Jiste ze originalky...:) Z kopie nikdy nemam takovy prozitek. Proto mi nic nerika ani digitalni distribuce. Mit to proste na placce, hezkou krabicku, to je lahoda. Nejlepsi to bylo, kdyz jeste byly poradny tisteny manualy. Dneska na to kaslou a vymlouvaji se na zivotni prostredi...:) Ale zase nemuzu rict, ze bych nejakou tu kopii nemel. Castokrat se i stalo, ze jsem nejakou stahnul, dohral a pak teprve koupil origo, abych ho zalozil do sbirky...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dílo dokonáno :)

Stálo mi to za to ? Ano.

Nervy? Sousedi zas budou říkat ,že jsem byl agresivní :biggrin:.

***Zkrátka, balík mě přišel, v něm pidi čip á ten šel hned na desku, pájet obyčejnou pájkou bylo peklo na zemi, nejsem v tom 2x zručný o tom žádná, viz obrázek. Později jsem ušmikal ještě konce a ano měl jsem je udělat kratší ale měl jsem takové nervy ,že jsem to později opomenul. Zkrátka připojil jsem k TV pomocí SCART kabelu a kupodivu načetli se mi všechny pálenky NTSC/SECAM i PAL a vše naprosto v pohodě.

Ale jo je to fuška heh, později jsem čip přemístil, na lepší místo, chtělo by jej přilepit ale nemám zrovna u sebe moc věcí navíc zítra škola furt fofr...

Žádná profi úroveň spíše jen hobby. Zkusím ještě C-Sync mód až seženu kapacitátor a rezistor a uvidíme...

IMG_20170102_163035.jpg

K té fotce... nešlo prostě vyfotit blíže spoje, protože mobil nedokázal zazoomovat dostatečně, a ten čip je docela prasácky ,ale v tu chvíli mě to bylo jedno chtěl jsem to vidět fungovat, chtělo by to mikropájku a tavné lepidlo ,ale při mém školním kapesné to zatím nebude :D

photo_1483362623747.jpg

To se líbí uživatelům romeno a headhot

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se