Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS1-PS4, PSP a PSVita(TV) - modifikace, modchipy, tipy a diskuze


Skulltager

Recommended Posts

Zadny HDMI mod do PS2 vam nepomuze. Kvalita pres komponentni/RGB kabel je maximum co lze z PS2 dostat. Nintendo 64 ma tento mod jen proto, ze normalni vystup z nej stoji za prd, nema ani RGB a nahradni kabely jsou ohromne drahe. Mod umi RGB (prevodnik se paji primo na piny GPU) plus to umi prevest na digitalni HDMI signal, abyste to mohli pohodlne zapojit i se zvukem do sve nove telky. Tohle PS2 uz preci ma ze krome toho konektoru.

Nic jineho to neumi. Text nebude citelnejsi ani vyhlazenejsi, obraz nebude hezci ani nebude mit lepsi rozliseni. PS1 vysla pred vice nez dvaceti lety. Text ve hrach byl na houby uz tenkrat a HDMI to nzachrani. Ostatne ten prevodnik na HDMI do PS2 dela to same co vase televize - prevadi analog na digital. Neni duvod ho kupovat pokud mate komponentni konektory na telce. Jen vyhodite penize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak jsem zakoupil slim verzi PSone (z Aukra),ale v normě NTSC a jaksi jsem si neověřil jestli hry v PALu konzole přehraje,ale bohužel nepřehraje, čímž mě prodávající dost namíchnul.Mohl to u nabídky uvést.Ale když to chtěl prodat,tak se nedivím.Nějakej blbec se najde vždy.:angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle by mel spravit modchip. Kupodivu se jeste dnes vyrabeji, daji se objednat. Jen s instalaci si budes muset poradit sam asi, nevim o nikom kdo by to tady delal. Beztak je to ale jen pajeni nekolika dratku na piny apod. Nic co by neslo podle navodu zvladnout, pripadne nekdo kdo umi pajet to urcite zvladne, pokud si nejsi jisty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak návodů je na youtube několik,jenže všechny v ENG a některá videa jsou tak nekvalitní,že není vidět,co tam např.pájí. Kdyby se tu opravdu našel někdo zkušený,ať se mi prosím ozve do pošty,dohodnem se. Pokud by byla možnost koupě orig. her,neváhal bych,ale např. MOH 1 (1999) už nikde nekoupíte. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Zdravím lidi. Nemáte prosím někdo tip,jak správně vypálit hry na PS1? Vypálil jsem 10 her, z toho mi 3 nejdou, Konkrétně Tomb raider 2,3 a Resi-Nemesis. U Tomb Raideru 2,3 se dostanu jen na otáčející se menu,kde potvrdím Start game,ztmavne obrazovka a to je vše.U Resi Nemesis se zobrazí obrazovka s upozorněním o násilných scénách a toť vše. Tyto hry jsem zkoušel v minulosti několikrát vypálit,ale vždy se stejným výsledkem. Páleno na obyčejné CD-R (z Kaufu), rychlostí 16x (Alcohol 120 mi menší rychlost nedovolí). Děkuji za vaše rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 2. 2018 at 23:09, romeno napsal:

Doporucuji program clone cd, ten je na ps1 hry nejlepsi, vypalovat na nejnizsi rychlost, v programu jde navolit i 1x (samozrejme bude vypalovat nejnizsi rychlosti co vypalovacka dovoli, vetsinou 4x), v programu zvolit game cd.

Tak s tím Clone CD si nejsem moc jistý. Podle mě umí vypálit klasické ISO,ale tam kde je více souborů,si neporadí.Tedy když mám soubory o různých velikostech, tak ten nejmenší,např. o několika kb/mb načtu v ImageBurn, nebo Alcoholu a vypálí se vše. Pokud toto udělám v Clone CD,vypálí se jen ten jeden kb/mb soubor.

1.png

Upraveno uživatelem redroker66
úprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Tak tenhle typ rozdelenych obrazu cd jsem nikdy nevypaloval, ale myslim si, ze by nemel byt problem sehnat si to v normalnejsim formatu. Popripade tusim ultra iso program by to mel umet prevest do isa. Ja se ps1 a ps2 her navypaloval spousty, clone cd pro me vzdy bylo to nejlepsi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám všechny PlayStation konzole a i dokonce u PS2 používám FreeMcBoot,ale čistě jen na hraní PS2 her, nebo někdy na orig. PS1.Naštěstí CD stojí cca 5kč, takže to zkousnu. On by se problém vyřešil,kdyby PS1 brala CD-RW. Pokud ještě zmíním Clone CD, tak jsem vypálil na 2x rychlost (CD-R Verbatim AZO) a spustilo se jen částečné logo PS. Pak jsem hru vypálil v ImgBurn (2x) a OK. Uvažuji o koupi Alcohol(u) 120. Pokud totiž použiji cracklou verzi, tak mi vždy po vypálení vyskočí error hláška a nejde program ukončit,jen odhlášením/přihlášením z účtu Windows(10).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na PS1, pokud vynecháme mechaniku. Je nejlepší řešení PSIO. (http://ps-io.com/)

Vyžaduje instalaci malého přepínače na spodní stranu základní děsky a jinak se vkládá do Parralel I/O portu na zadní straně PlayStationu.

Umožní nahrání takového malého operačního systému, ISO her na až 256 GB kartu, obalů her do pěkné virtuální galerie.

Jednu mám objednadnou, dorazí snad do 2 měsíců. Až dorazí a budu mít trochu čas tak vše natočím a popíšu :) A upravím hlavní topic.

Např. se někdo nedávno zmínil o nové možnosti jak si flashnout PS3 bez nutnosti downgrade pomocí jistého exploitu.

v2_psio-front_800x600.png

file.php?id=1219&mode=viewfile.php?id=1218&mode=viewfile.php?id=1220&mode=viewfile.php?id=1221&mode=view

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No PS2 teprve sháním nicméně... z toho co vím

Tohle konkrétně je modchip, který na desce vypadá po připájení nějak takto:

modbo-installation-example-2.jpg?x61326

 

Čili jde o zatraceně těžkou záležitost na kterou bych si sám netroufl...

Myslím ,že existuje více řešení jak hry do PS2 dostat (pomocí Memory karty tuším?) Rozhodně je to menší riziko než si PS2 omylem poškodit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, burinhu napsal:

j schéma pájení jsem viděl .. byla by to piplačka, ale jde mi o to abych mohl vložit cd a hrát bez toho abych musel přes nějaký program tu hru zapínat .. a navíc nemám swapmagic ani nikoho přes koho si to nahrát

Tak pokud na to máš nástroje a troufáš si na to, proč ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
před 14 hodinami, burinhu napsal:

j schéma pájení jsem viděl .. byla by to piplačka, ale jde mi o to abych mohl vložit cd a hrát bez toho abych musel přes nějaký program tu hru zapínat .. a navíc nemám swapmagic ani nikoho přes koho si to nahrát

Modbo modcip jsem mel v ps2 slimu a fungoval bezvadne, vzalo mi to vse ps1 i ps2 hry jakoukoliv. Pajel mi to tam znamej ktery predtim cipoval playstationy, uz to ale nedela. Rikal mi jak zacinal, ze jich ne malo znicil :D Pro PS2 fat je to tusim 18 dratu a pro slim snad 20 :D

před 15 hodinami, Skulltager napsal:

Na PS1, pokud vynecháme mechaniku. Je nejlepší řešení PSIO. (http://ps-io.com/)

Vyžaduje instalaci malého přepínače na spodní stranu základní děsky a jinak se vkládá do Parralel I/O portu na zadní straně PlayStationu.

Umožní nahrání takového malého operačního systému, ISO her na až 256 GB kartu, obalů her do pěkné virtuální galerie.

Jednu mám objednadnou, dorazí snad do 2 měsíců. Až dorazí a budu mít trochu čas tak vše natočím a popíšu :) A upravím hlavní topic.

Např. se někdo nedávno zmínil o nové možnosti jak si flashnout PS3 bez nutnosti downgrade pomocí jistého exploitu.

v2_psio-front_800x600.png

file.php?id=1219&mode=viewfile.php?id=1218&mode=viewfile.php?id=1220&mode=viewfile.php?id=1221&mode=view

Toto vypada jako fajn vec ale davat za to pres dva litry je fakt trochu moc, ale pro nadsence asi ok. Myslim mam nekde doma jeste ps1 s pararelnim portem a nefunkcni mechanikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu odbocim k xboxu...mam tu rozebranej jeden kousek a neumim identifikovat o co tu jde...umel by někdo identifikovat o co se jedna? Nabízí se něco od xecuteru ale nikde se me nedari dohledat to dle obrazku...

Nicmene to bylo když sem xbox rozebral vypojene z pinu takze ani netusim co to je protože box ted teprve skladam dohromady..3 kabely jdou na spodní stranu desky jeden na vrchni a jeden nekolikavlasecnicovej kabel je nezapojenej..na obrazku ten nahore cerny...na cipu jezapojen nikoliv napajen...

20180218_134456.jpg

20180218_134508.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu