Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 Pro - slabý wifi příjem


FeebeE

Otázka

Ahoj, vyměnil jsem xbox one x za ps4 pro, ale co jsem se zhrozil je, že mám neskutečně slabý wifi příjem (7-12mb/s). Když k psku připojím kabel, hry se stahují maximální rychlostí (90-100mb/s), ale pokud je konzole připojená jenom na wifi, je neskutečně pomalá. Přitom na xboxu i telefonu jede wifi plnou rychlostí... Poradíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Mam optiku,  mam PRO a pripojeno pres wifi...  Mel sem problem s odpojovanim behem hrani, padalo mi pripojeni, dal jsem primarni dns googlu (8.8.8.8) a je to ok.  S rychlosti sem problem neměl,  to mi jelo v psku rychlost kolem 50/60 m... Tak zkus to dns nastavit manualne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To se mi chlape nějak nezdá, PRO má lepší wifi modul který podporuje 5Ghz sítě, pokud jsi to manuálně nastavil a máš pořád slabý signál tak bych to viděl spíše routerem, zkus jsi od někoho zapůjčit a vyzkoušet jiný, další možností je stínění (beton, železo, sklo atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

psko mám na stejném místě, jako předtím xbox. S routerem jsem nic nedělal (mám ten nejnovější od upc). Router je od pska cca 3 metry v jedný místnosti. Na telefonu jede wi-fi krásně rychle. To samé předtím na xboxu... napíšu asi přímo na support sony a uvidím... je to divný :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
To se mi chlape nějak nezdá, PRO má lepší wifi modul který podporuje 5Ghz sítě, pokud jsi to manuálně nastavil a máš pořád slabý signál tak bych to viděl spíše routerem, zkus jsi od někoho zapůjčit a vyzkoušet jiný, další možností je stínění (beton, železo, sklo atd.)


Jen upresneni nepresnosti:

5Ghz umi i PS4 Slim, ktery mam... A 5GHz ma horsi prostupnost prostredim, nez 2,4Ghz z principu... Ale byva rychlejsi, protoze je mene ruseni na teto freq.

S cimz souvisi posledni pripominka, pokud ps4 ma na stejnem miste jako predtim xbox, tak to muze byt jedine nove ruseni v okoli (proskenoval bych okoli ps4 - pokud bydli v bytovem dome-panelaku, je to pravdepodobne) anebo jina citlivost wlan modulu v ps4 vs xbox... Zkusil bych nejprve zmenit kanal na routeru, v pripade 2,4G na 1, 6 a 13 kanal... Defaultni volba AUTO byva dost naprd.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nějak se mi nechce věřit, že firma co si zakládá na relativně "kvalitních" výrobcích by si kazila pověst tím, že dá nějaký špatný WIFI modul do milionové konzole..přece jenom doba kabelů postupně odpadá a tohle mi přijde jako krok zpět...nehledě na to, že tento problém asi není globální nýbrž individuální.  Problém bych viděl bud v nastavení routeru nebo PS4.  Každý se chce kabelů zbavovat, ne tahat další. Zkusil bych vyměnit router. Náhoda je blbost a i drobnost někdy hraje roli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

PS4 má notoricky známé nekvalitní wi-fi adaptéry, jsou to prakticky ty nejhorší a nejlevnější dostupné. Takže pokud člověk chce být bez problémů tak musí jedině kabelem, hlavně na rychlejších internetech, kde je rozdíl stahovat cca 5Mb a nebo 30+. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hm..co se člověk nedozví...má někdo třeba ozkoušené jak moc se to zlepší v případě použití PPoe adaptéru?? Je ta snížená rychlost toho wifi  nějak poznat při hraní Online?? Lagy, sekání nebo tak? Nebo jde čistě o ten psychologický efekt, že to má vliv pouze na rychlost stahování hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
před 1 hodinou, craig27 napsal:

Ps4 Pro nebo klasika mají wifi naprosto v pořádku! To jen nekteri majitele mají na ho-no router nebo problém u poskytovatele. Mě taky raplovala wifi dlouho na Ps4 online, stahovaní atd. Pak sem koupil novy router a super, stahovani se zdvojnasobilo a online hrani totálně bez lagů

No já si to myslím taky, ale hádej se s někým.. :)) běžný uživatel si koupí tplink za 500 a myslí si co nemá :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
před 38 minutami, rkolarik napsal:

Mám wifi router cca 2 metry (na polici pod stropem) od PS4 Pro. Má pro mě smysl řešit připojení kabelem nebo při této vzdálenosti bude rozdíl v rychlosti minimální?

No to nejdulezitejsi jsi nenapsal... jestli mas 5G router 🙂 Pokud mas klasiku 2.4 tak jedine kabel, pri tech objemech dat je 2.4 sebevrazda...

Ale ja mam i tak konzole na kabelu, i kdyz mam 5G wifi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • -1

proste ps4 to co na xboxu funguje na ps4 ne jeste budes prekvapen co na tom funguje hur...


Sent from my iPhone using Tapatalk

jinak jaky wifi router mas? Muzes se pripojit na 5 sit tam to bezi trochu rychleji ale problem se stahovanim her je hlavne v psn ktere je pomale...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • -1

Ps4 Pro nebo klasika mají wifi naprosto v pořádku! To jen nekteri majitele mají na ho-no router nebo problém u poskytovatele. Mě taky raplovala wifi dlouho na Ps4 online, stahovaní atd. Pak sem koupil novy router a super, stahovani se zdvojnasobilo a online hrani totálně bez lagů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu