Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

HDMI kvalita


krtek6

Otázka

Ahoj, neví někdo jaké jsou parametry a technické udaje HDMI kabelu, který je součástí konzole PRO? Vyplatí se kupovat nějaký lepší kabel nebo stačí ten co tam je? Vím zatím jen, že má délku 2m. Předpokládám, že když je pro verzi PRO že je to HDMI 2.0 a umí i 4K rozlišení s HDR. Ale co dalšího? Datová propustnost? ARC? ethernet?

 

to opravdu nikdo neví? :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Taky jsem to tu nedávno řešil,protože origo HDMI mi překousal můj miláček (9-ti kilový kocour Mainské mývalí kočky).
A taky jsem koukal po nějakém dražším,ale bylo mi vysvětleno,že je to jedno a je to pravda.Koupil jsem obyčejný HMDI kabel 2.0 a jedu dál.
Cena cca 150,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no já zas četl rozporuplné názory na tyhle kabely. Někde na nějakém TV foru na to dělal borec test různých výrobců a různých cenových hladin a ne všechny splňovaly to co měly. Některé ani nefungovaly se vším. Proto mě to zajímá. Je možné, že pro konzole to asi nebude mít takovou váhu jak pro filmy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Především u HDMI kabelů neexistuje žádné číselné značení - kabel je prostě kabel a ten může mít specifikaci Standard-speed (s/bez ethernetu) anebo certifikaci High-speed (s/bez ethernetu). Číselně se označují HDMI rozhraní v jednotlivých zařízeních.

Pokud si v dnešní době koupíš kabel, co nese označení High-speed, neměl bys mít žádný problém (omezení) ani  při použití s konzolemi, ani při sledování filmů. Funkci ethernet řešit myslím nemusíš, nakolik to nevyužívá žádné ze současných zařízení a dost možná ani nikdy nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
před 3 hodinami, Ghost napsal:

Já kupoval přímo tento: https://www.alza.cz/premiumcord-hdmi-2-0-ethernet-2m-d4474712.htm?o=1
Mám PS PRO a 4K telku a jede to v pohodě. ;)

 

no tady u tohoto kabelu píše uživatel, že neumí HDR +10bitové barvy...což bych chtěl obojí..moje tv umí vše z těchto věcí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Dulezite je, aby tukabel splnoval certifikaci minimalne 2.0a, jinak jde spis o delku. U vetsich vzdalenosti je za kvalitu lepsi priplatit, u delky do dvou metru by nemel byt s zadnym tukabelem splnujicim certifikaci problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

já jsem zatím celou dobu rozhodnutý pro tento: https://www.alza.cz/inakustik-premium-3m-d2431688.htm?o=22#discussionPosts a hledám jestli má někdo ověřenou ekvivalentní náhradu..PS4 kabel má asi takový jaký má být, multimediální centrum bude mít asi taky...ale pro sichr chci mít ještě jeden plonkovní, abych furt nemusel zdělávat TV ze zdi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

na ten jsem se taky díval....ale úsměvné je hned první hodnocení toho tvého kabelu..pak už jsou lepší :biggrin:

"Bohužel, obnovovací frekvenci 60Hz při rozlišení 4K jsem z kabelu nedostal. Pouze při rozlišení FullHD

  60Hz při rozlišení 4K nemá, ačkoli je certifikovaný na HDMI 2.0. Zklamání"
 
 
a pak si jednu nedej:rolleyes:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Ja mam tento kabel v 5m verzi a 4k 60 Hz jede v pohode. Kolik si myslis, ze maji hodnotu bundlovane hdmi kabely ke konzolim? Pakatel :) Nezapomen, ze nejcastejsi problem, proc neco nefunguje, je mezi klavesnici a zidli, pripadne gaucem a televizi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
V 31. 3. 2018 at 13:49, krtek6 napsal:

To je ten samý,co já kupoval v Alze. :D
Ten si ale nechtěl......uvidíš,že ti bude fungovat......jako mě a jiným. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
před 14 hodinami, Ghost napsal:

To je ten samý,co já kupoval v Alze. :D
Ten si ale nechtěl......uvidíš,že ti bude fungovat......jako mě a jiným. ;)

no nevím jestli je stejný...páč za 1) já mám za tu samou cenu o metr delší a za 2) z toho Alza popisu se nedočteš jestli to má 60hz, 18,5gbit a další. :) ..Alza tam má trochu málo info a neuvádí výrobce. No uvidíme. 

 

btw..neexistuje nějakej software, kterej bych mohl nahrát do TV jako aplikaci, kterej by tu kvalitu toho kabelu otestoval? Jako, že by tam pouštěl různé signály a tak? A nakonec udělal sčot toho co to umí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Moc to resis... radi bychom ti poradili i slitinu, ze ktere jsou vyrobena jednotliva vlakna, ale pokud jsi si az tak nejisty ohledne kvalit kabelu, mel jsi opravdu koupit ten nejdrazsi. Takhle je tezke ti cokoli poradit, vzdy zrejme nejdes nejakou pochybnost. Jedine, co ti muzu rict je, ze kdyz ti kabel nebude vyhovovat, tak ho jednoduse vratis a koupis jinej. A ne, zadna takova aplikace neexistuje, az takova veda ty kabely nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ještě se nabízí varianta toho kabelu s post proces efektama typu AA apod. co stojí cca 3k... jinak na PS4 pro stačí obyč kabel co umí HDR a 4k, víc nepotřebuješ pokud neděláš v grafice nebo speciální efekty do filmů... tyhle kabely za 1k+ jsou spíše pracovní pro studia apod. než pro uživatele co se dívá na TV a hraje hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu