Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Xbox One přichází


Ravendhi

Recommended Posts

  • Odpovědi 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Sice už se tu někdo ptal, ale byl bych rád kdyby to někdo doložil nějakým odkazem. Jestli když si zajedu koupit xbox do Rakouska a přivezu si ho do ČR budu moct na něm hrát i online ? A druhá otázka, když teď budu hrát 2 měsíce BF4 multiplayer, nahraju si tam nějaký xp apod, to vše na X360 a pak si koupím Xone a BF4 pro Xone a zapnu multiplayer, jestli budu muset zase hrát úplně odznovu nebo jde nějak stáhnout můj postup v multiplayeru ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice už se tu někdo ptal, ale byl bych rád kdyby to někdo doložil nějakým odkazem. Jestli když si zajedu koupit xbox do Rakouska a přivezu si ho do ČR budu moct na něm hrát i online ? A druhá otázka, když teď budu hrát 2 měsíce BF4 multiplayer, nahraju si tam nějaký xp apod, to vše na X360 a pak si koupím Xone a BF4 pro Xone a zapnu multiplayer, jestli budu muset zase hrát úplně odznovu nebo jde nějak stáhnout můj postup v multiplayeru ? Díky

Nemám odkaz, ale na 1000000% vím, že konzole nebude mít region lock, tudíž prakticky Microsoft ani nepozná, jestli hraješ v ČR, nebo v Botswaně a ještě k tomu BF, přenesení postupů ze hry bude mít jen FIFA(nhl?) - (UT...)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • Junior Moderators

Kvůli výkonu? Ten je téměř totožnej, jak na XOne, tak na PS4. Když se podíváš na specifikace (třeba tady), tak jedinej zásadní rozdíl je v propustnosti GPU, ale i to je rozdíl, který je téměř neznatelný. To je navíc kompenzováno díky eSRAM, kterou PS4 vůbec nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spenate tak to jses docela dost dobrej vtipalek prej stejna GPU :cheesygrin: najdi si nejaky poradny specifikace na zahranicnich webech nebo na foru neogaf kde prispivaji i vyvojari her ale usnadnim ti praci zde mas podrobne rozepsany rozdily mezi GPU xka a pska (a velkej rozdil mezi tema GPU je uz i v tom tvym odkazu a jestli to nevidis tak jses slepej)

X1 GPU:

1.18 TF GPU (12 CUs) for games

768 Shaders

48 Texture units

16 ROPS

2 ACE/ 16 queues

PS4 GPU:

1.84TF GPU ( 18 CUs) for games + 56%

1152 Shaders +50%

72 Texture units +50%

32 ROPS + 100%

8 ACE/64 queues +400%

a v tech pametich je taky rozdi.... i nejeden z vyvojaru se vyjadril v tom smyslu ze programovat pro esram je "pain in the ass"

to stevens: holt nejaci lidi jsou hloupi to mas jak kdyz nekdo voli komunisty :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase někdo, kdo porovnává jen čísla... Ano, PS4 má co do hrubého výkonu silnější GPU, ale to přece není jediná komponenta konzole! Xbox One má kupu jednoúčelových čipů, které udělají svoje (škálování obrazu, komprese dat, zvukový čip, ...). A navíc dvě věci, které se mi moc líbí: 1) každá hra má svůj vlastní OS, a tak může být upravený pro engine hry; 2) změna rozlišení 3D vrstvy za letu (čili eliminace sekání, když bude náročná scéna např. v multiplayeru).

Ale ano, kdo neoptimalizuje, lépe se mu bude programovat na PS4, má vyšší hrubý výkon.

Sice už se tu někdo ptal, ale byl bych rád kdyby to někdo doložil nějakým odkazem. Jestli když si zajedu koupit xbox do Rakouska a přivezu si ho do ČR budu moct na něm hrát i online ? A druhá otázka, když teď budu hrát 2 měsíce BF4 multiplayer, nahraju si tam nějaký xp apod, to vše na X360 a pak si koupím Xone a BF4 pro Xone a zapnu multiplayer, jestli budu muset zase hrát úplně odznovu nebo jde nějak stáhnout můj postup v multiplayeru ? Díky

http://gotgame.com/2013/08/16/microsoft-explains-how-to-import-an-xbox-one/

Četl jsem o tom interní dokument Microsoftu, bude fungovat, jen nebude dostupný Marketplace, dokud ho neotevřou v ČR, nebo nemáš billing address v podporované zemi.

Upraveno uživatelem Nanaki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ty jako myslis ze ps4 nema cipy na zpracovani zvuku atd nebo co ? jasny ze ma ... a co to je za blabol ze kazda hra bude mit svuj OS .... a ta dynamicka zmena rozliseni ma byt jako co ? ze ti to jednou pojede v 1080p pak 3 vteriny pri vybuchu granatu 900p a kdyz tam prijde 3ti granat tak 720p wtf ? to je teda vyhoda jako prase misto toho aby to jelo porad 1080p

jo a gpu neni jedina komponenta konzole ale obstarava drtivou vetsinu vseho takze je rozdil mit gpu jako ma xko nebo psko kdyz maj uplne stejnou architekturu a gpu od stejnyho vyrobce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ta dynamicka zmena rozliseni ma byt jako co ? ze ti to jednou pojede v 1080p pak 3 vteriny pri vybuchu granatu 900p a kdyz tam prijde 3ti granat tak 720p wtf ? to je teda vyhoda jako prase misto toho aby to jelo porad 1080p

I když s wizaardem ve spoustě věcí nesouhlasím, tohle není špatná věc. Dynamickou změnu rozlišení obvykle vnímat nebudeš, naproti tomu změnu FPS ano. Přesně proto se to také dělá. U her, kde záleží na plynulosti je to super věc. I když, není to žádná novinka, Wipeout HD na PS3 to měl už také (a ano, kdo hrál ví, že to je typický příklad hry, kde záleží na plynulosti).

onefootman: hry, samozřejmě. Plusko by bylo k ničemu, pokud by nabízelo pouze špatné hry. Stejně tak ovladač může být dokonalý, ale pokud nebude co hrát, je to k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators
spenate tak to jses docela dost dobrej vtipalek prej stejna GPU :cheesygrin: najdi si nejaky poradny specifikace na zahranicnich webech nebo na foru neogaf kde prispivaji i vyvojari her ale usnadnim ti praci zde mas podrobne rozepsany rozdily mezi GPU xka a pska (a velkej rozdil mezi tema GPU je uz i v tom tvym odkazu a jestli to nevidis tak jses slepej)......

Vůbec nevim, kde jsi četl, že jsem napsal "stejná GPU" (takže jsi tu asi "slepej" jedině ty), jasně jsem napsal, že jedinej ZÁSADNÍ rozdíl je v propustnosti, zbytek už ty - jako hráč - v reálným využití a při hraní nepoznáš (nehlědě na to, že obě konzole mají stej. Ohledě pamětí - u nich rozdíl téměř není, rozdíl (při využití) mezi 2133MHz a 5500MHz je (věř tomu, nebo ne, klidně se podívej na benchmarky) téměř neznatelný.

A jestli si myslíš, že vyšší číslo = vždycky lepší, tak je vidět, že se v HW vážně moc nevyznáš.

Verdikt: Pořád si stojím za tím, že Xbox One a PS4 jsou rovnocenné konzole, i když má PS4 o něco lepší HW, to je pravda.

Upraveno uživatelem spenat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki :Souhlasim...ja se jen bojim,ze plusko uz nebude to sami co ted... viz.situace s Drive club...Dostanes cca 70% hry a zbytek si hezky zaplat..prece by jsi najednou nestahoval takové množství dat ne? - jak prohlasil někdo ze Sony..to pak ale to plusko trochu ztraci smysl ...Je pravda ze ano,alespon neco gratis je fajn,ale jinak by to byla pekna podpasovka,co si o tom myslíš???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drive Club se přiznám moc nesleduju, takže nevím, co přesně se řeklo a jak to bude. Nicméně, podle toho, co řikáš to zase taková změna oproti dnešku nebude. Spousta her pro Plusko ma DLC, které nikdy zdarma v balení nedostaneš, ty si musíš hezky dokoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře,ale DLC je DLC... o tuhle hru taky nějakej vaznej zajem nemam,ale zaujalo mě pravě ten obchodní model nebo jak to nazvat,a překvapivě to téměř nikdo neřeší že by to mohlo byt u všech her......Dostaneš 50%,a zbytek plať

http://www.eurogamer.cz/articles/2013-08-21-osekana-verze-driveclub-bude-zdarma-pro-vechny-predplatitele-playstation-plus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

onefootman:

tak jak bylo receno hlavni jsou hry podle ceho by se mel clovek rozhodnout a navic i podpora do budoucna kdyz se clovek koukne do minulosti tak je jasny ze u sony nebude problem ale u xka clovek nevi MS elan vyprsel po 3-4 letech od uvedeni xka a pak vydaval akorat trio jednou za rok halo-gears-forza

nanaki: tak to vubec nvm ze wipeout neco takovyho mel ale podle toho co pises tak to muze udelat kazdej zalezi na vyvojarich a neni to nejaka extra "ficura" jen pro xbox tohle muze byt klidne na dsku

spenat: mas pravdu omlouvam se stejna gpu jsi nenapsal ale zbytek co pises je fakt blbost to mi jako tvrdis ze jako jako hrac nepoznam lepsi rozliseni/plynulost/textury atd kdyz jedna konzole ma lepsi gpu a druha horsi ? a ano opravdu tady u tech udaju u grafickych cipu co jsem vyse popsal znamena cim vetsi cislo tim lepsi zde plati jednoducha prima umera nic jinyho

a co se tyka toho PSN+ tak je jasny ze u launche/kratce po nem clovek nebude dostavat ty nejvetsi pecky kazdej mesic to snad napadne i retardovanyho ... chvili potrva nez se PSN+ na ps4 priblizi tomu na co jsme zvykly na ps3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

pejtrix: Když vezmu ekvivalentní GPU na PC, tak je to pro Xbox Radeon HD 7850 (2GB) a pro PS4 Radeon HD 7870 XT (2GB). Takže ne, rozdíl tam opravdu bude velice málo znatelný (pokud vůbec). Takže v zásadě máš pravdu, že GPU PS4 je "lepší", ale rozdíl stejně ve výsledku viditelný nebude, to jsem si docela jistý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale oni nevzali jen ty GPU co si muzes koupit do pc a vrzli to do pska ... precti si nejaky debaty s architektem ps4 panem Cernym a zjistis ze sony to dost prekopalo a pridali si nejaky svy ficury a vychytavky treba tady tohle http://www.vgleaks.com/playstation-4-includes-huma-technology/ mylism ze si dokazes najit i sam vic prikladu na googlu

a ano viditelny to bude (zvlast kdyz mas uplne jiny hodnoty co jsem tu uz vypsal) kdyz ty gpu mas v uzavrenych systemech a optimalizuje se jen na ne a jestli nikdo nedokaze videt rozdil v tech specifikacich tak se nema cenu o tom ani bavit

onefootman: jeste k tem ovladacum oba prosly at uz mensimi nebo vetsimi zmenamy takze myslim dokud oba nevyzkousis nemel bys delat zavery ... mne treba do ted vyhovuje vic DS ale treba paradoxne po ty zmene mi bude vic sedet xko ovladac :D ikdyz kvuli tomu bych si urcite jinou konzoli nekupoval imo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu