Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Xbox 360 arcade - flash nebo RGH?


Recommended Posts

Vlastním xbox360 arcade, tento týden jsem si chtěl jít udělat RGH, ale dostal jsem od flashera nové info.

Na tuto verzi se, podle něj, RGH nedoporučuje. Co je na tom pravdy?

Doporučoval mi spíše flash. Že už skoro 2 roky nevyšla nová "ochrana", takže se jede pořád na LT 3.0. Na to jsem mu odpověděl, že je třeba mít konkrétní vypalovačku, ale řekl mi, že stačí klasická (pro DL ať je samozřejmě) a přes nějaký speciální program se to pouze vypálí a hraje se. Opět se zeptám, co je na tom pravdy?

A ještě jeden dotaz na závěr. Mám flash tuším LT 1.9. Před pár měsíci jsem si koupil Max Payne 3, po strčení dvd do x-ka se mi aktualizoval dashboard, ale co jsem nechápal bylo, že jsem nepřišel o flash, o který jsem jindy po aktualizaci dashboardu přišel. Nevíte proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Xbox arcade je informace na nic, je potřeba lépe specifikovat co to je za revizi - Falcon, Jasper ? Na starší Faty (tak 2007 a starší) bych to taky nedoporučil, na novější ano

- Běžná vypalovačka XGD3 korektně nevypálí, je to spíš štěstí, takže s tím bych nesouhlasil, že to dá "klasická" vypalovačka což ale nevím co nám být za typ - není problém ale koupit liteon ihas a je o problémech

- Flash se mazal jen při aktualizaci dashboardu z verze 12625 na novější. Pokud už si měl novější, flash se ti žádným dalším updatem nesmaže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to je jasper nebo falcon nevím. Vzadu mám MFR date 10.7.2009

Takže by stačila tahle? http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001SX7&Search=ihas&SearchType=1

A ještě k tomu flashi. XGD3 hru bych, pokud říkám správně, vypálil bez jakkékoliv úpravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

To, co jsi poslal, je revize D, na ní ti bude fungovat maximálně tak Payload Tool, ale ne plnohodnotný iXtreme Burner - na ten potřebuješ revizi B, pár lidí zde na fóru je prodávalo.

XGD3 hru bys s iXtreme Burnerem projel klasicky přes ABGX360 a potom vypálil třeba v ImgBurn (sežeň si ale nejdřív nastavení tohohle programu na XGD3).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k uvedeným informacím se jedná o revizi Jasper, která je vhodná pro jakoukoliv úpravu.

Předpokládám, že v konzoli je kernel (Dashboard) novější než verze 2.0.14699.0.

Možnosti jsou dvě:

Flash mechaniky a verze nahraného CFW se liší podle modelu mechaniky, na 99% máš však mechaniku Lite-On, kde je aktuální CFW LT+ v3.0 a ten je k dispozici od 25.12.2011.

K přepisu firmwaru mechaniky došlo jen jednou (v tvém případě při přechodu z kernelu 2.0.12625.0 či starší na 2.0.13146.0 a novější) a to právě kvůli přidané podpoře XGD3.

K vypálení XGD3 je potřeba mechanika Lite-On iHAS revize B, na kterou je možno aplikovat iXtreme Burner MAX firmware (bez něj se jedná o běžnou mechaniku a XGD3 není schopna vypálit).

Případně je k dispozici alternativa v podobě softwarového řešení iXtreme Burner MAX Payload Tool, kterou lze použít i na běžně prodávané mechaniky mimo Lite-On iHAS revize B (např. Lite-On iHAS revize C či D).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl u flashera a RGH se pry dělá pouze na Xbox Slim, na můj xbox se to pry nedělá. Flasher u kterého jsem byl včera to na X-ko 360 Arcade nedoporučoval.

Flash mám na sto procent 1.9 novější určitě ne, už je to dva roky co jsem byl naposledy pro flash.

Uvažuji tedy, že si nechám udělat flash. "Dilema" mám s tou vypalovačkou. Kdybych si koupil tuhle http://www.alfacomp.cz/php/product.p...s&SearchType=1 stačilo by mi do PC dát iXtreme Burner MAX Payload Tool a přes něj to vypálit? Není to ovšem riskantní? Nebude to dělat potíže? Flasher mi totiž říkal, že to nemusí tak úplně fungovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Riskantní to samozřejmě je (může to jít a nemusí, dost lidí psalo, že jim hry potom nejedou vůbec, ale neříkám, že to tak určitě je), navíc - pokud by ti to šlo - to pomocí Payload Toolu nikdy nevypálíš tak korektně, jako na upravené iHasce 124-B.

Ve zkratce: Pro XGD3 hry je vždycky nejlepší upravená iHas 124-B (prodávají je lidi tady na fóru, jak už jsem psal výše).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První věc, kterou bych poradil - vyhledej flashera, který se tomu věnuje a který tomu rozumí. Sám po všem zde uvedeném vidíš, že ti dotyčný stále tvrdí nesmysly o RGH. Kvalita jeho nabízených služeb bude tedy jistě mizerná. Titul "flasher" dostal dotyčný asi jen proto, že zvládá pouze flashnutí mechaniky, nikoliv RGH :-D

Uvedená mechanika s použitím iXtreme Burner MAX Payload Tool řešením je, nikdy však nelze zaručit 100% úspěšnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riskantní to samozřejmě je (může to jít a nemusí, dost lidí psalo, že jim hry potom nejedou vůbec, ale neříkám, že to tak určitě je), navíc - pokud by ti to šlo - to pomocí Payload Toolu nikdy nevypálíš tak korektně, jako na upravené iHasce 124-B.

Ve zkratce: Pro XGD3 hry je vždycky nejlepší upravená iHas 124-B (prodávají je lidi tady na fóru, jak už jsem psal výše).

To opravdu není žádná funkční alternativa za IHas 124-B? Moc se mi nechce kupovat použitá mechanika, která už má nějaký ten rok odsloužený...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První věc, kterou bych poradil - vyhledej flashera, který se tomu věnuje a který tomu rozumí. Sám po všem zde uvedeném vidíš, že ti dotyčný stále tvrdí nesmysly o RGH. Kvalita jeho nabízených služeb bude tedy jistě mizerná. Titul "flasher" dostal dotyčný asi jen proto, že zvládá pouze flashnutí mechaniky, nikoliv RGH :-D

Uvedená mechanika s použitím iXtreme Burner MAX Payload Tool řešením je, nikdy však nelze zaručit 100% úspěšnost.

S tímto flasherem mám já i ostatní dobré zkušenosti. Každopádně mám strach, že když mi dva flasheři řekli, že na X360 arcade to RGH nedoporučují, asi na tom něco bude. Nechci aby se mi pak konzole zahřívala, zamrzávala apod.

Je to fakt složité rozhodnutí jestli RGH nebo Flash. RGH mi nedoporučují, na Flash je zase problém s mechanikou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to radši napíšu znova jestli s tím nedoporučím RGH na FAT myslíš mě. Stalo se mi celkem ve třech případech, kde konzole šla do RRODu, pár měsíců po nainstalovaní RGH protože RGH má na konzoli větší zátež a slabší kusy nevydrží. Slabší kusy byly všechy Falcony z roku 2007. RROD by dostaly stejně, ale RGH to urychlí, to je pravda. Proto bych to doporučil spíš na novějších 2008+ ale to jen z důvodu "ochrany spotřebitele" ne proto že by to nešlo nebo chodilo nějak blbě, to ne.

Upraveno uživatelem xmod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za radu, ale asi to RGH nechám být. Jak říkám, oba flasheři mi to spíše odmítli :-/

Vyřešil bych to nejraději tím flashem, ale tím, že jsem odkázaný na použitou vypalovačku nejsem nadšený. Nejraději bych si koupil novou přímo v obchodě, ale když se neprodává je to složité ... mě z toho snad jebne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autor tématu ale jasně uvedl MFR Date, kde jsme zjistili, že se jedná o revizi Jasper.

Pokud někdo tvrdí, že tato revize není vhodná, neberu mu to, ale 99% všech ostatních bude souhlasit se mnou a já tvrdím znovu, že je (-:

Osobně však na tyto revize provádím už jen R-JTAG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info: Já pálím hry přes imgBurn na svojí Sony Nec (Optiarc) bez jakéhokoliv flešnutí maxburner nebo payload tool..včera sem vypálil i obě dvě placky GTA V a v pohodě projela instalace z první placky a z d ruhý hraju...mám fakt štěstí že mechnika si s tím prostě poradí sama o sobě ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Pokud nechodíš na live, tak na tom ani tak nezáleží, ale rozhodně jsi to nevypálil korektně a často se (u vypálení přes normální mechaniku) stává, že hra nejde vůbec, nebo ti napíše někdy v průběhu hraní, že je hra nefunkční. Není to vždycky, ale stává se to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší řešení a zároveň nejjistější je tedy Liteon iHas revize B, která se prodává tady na fóru. K tomu stažený iXtreme burner (co s ním přesně ještě nevím) projet hru v abx360 (pokud již v abx projetá nebyla), vypálit v ImageBurnu a hrát. Mám "starší" PC, nemám Sata, stačila by předpokládám tahle redukce http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000006EK&Search=ide%20sata&SearchType=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu