Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Dotaz před případnou koupí


Saddako

Recommended Posts

Ahoj, chtěl bych si místo stávající pořídit XBox One. Historické zkušenosti mám pouze s platformou Sony a zrovna v případě PS3 mě Sony přesvědčilo, že bych měl zkusit konkurenci (odebrání možnosti instalace Linuxu, zrušení PS Home, celkové spomalení konzole, ...). Stejně tak mě lákají některé exluzivity z XBox One, případný dokup kinectu a i to, že by se jednalo o něco nového :) Jenže....

1. Jak je to s bazarovkama? Četl jsem něco o tom, že bazarové hry na Xbox one nejdou.

2. Jak je to s nutností být neustále připojený k internetu? Četl jsem, že prý si musí Xbox sáhnout alespoň jednou denně na internet.

3. Jsou hry pro Xbox stejně komplikované na ovládání? Jsem už starší člověk a mačkat 12 tlačítek, kroutit ovladačem (gyro) a ještě šmrdlat po dotykových plochách už mi zavání spíš masochismem než zábavou.

4. Umí Xbox One přehrávat 3D filmy (originál z BD)?

Možná by bylo lepší a levnější koupit PS4, ale jde mi v neposlední řadě o exluzivity jako je Forza (GT na PS už postrádá arkádní zábavu), Tomb Raider (údajně výborná grafika a série Uncharted mě moc neoslovila), Alisson Road nebo Resident Evil (Silent Hill už asi pro žádnou platformu nevyjde) a Fable (hrál jsem chvilku jen první díl, ale přišlo mi to jako zábavnější fantasy RPG proti tomu co nabízela PS3). Střílečky nebo sportovní hry mě nezajímací.

Upraveno uživatelem Saddako
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co vím tak:

1) jdou hrát bazarovky

3) první zkus někde v obchodě s elektronikou jak ti bude sedět ovladač na x0 v ruce, hlavně kvůli rozdílně umístěným trigerrům (páčkám)

A k tomu TR, poslední díly jsou spíš kopií Uncharted, takže si moc v této hře nepolepšíš. Jinak fantasy rpg určitě zaklínač3, a místo resident evilu bych doporučil the evil within

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mandaz

Takže informace o nemožnosti kupovat bazarovky již neplatí??

Ten ovladač mi přišel v Alze OK.

Uncharted mi přišlo spíš jako permanentní střílečka narozdíl od TR kde se jednalo i o prozkoumávání světa (mluvím o starších dílech a nevím jak jsou na tom ty nové). Zaklínač by asi byl OK, ale nevyhovuje mi moc jeho grafika. Připadá mi to podle obrázků stejné jako je například grafika v Conanovi, Dragon Age, Elder Scrolls (narozdíl od grafiky například AC to vypadá divně uměle).

Moc díky za informace.

Upraveno uživatelem Saddako
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Saddoko, už ne, ms po vlně protestů od komunity bazarovky zase normálně zprovoznila.

No a u toho TR jak se dřív uncharted inspiroval u TR tak teď je to naopak :lol: No a grafika u zaklínače mi moc umělá nepřišla, pokud ti nevadilo fable (jedničku jsem hrál na pc), tak zaklínač by měl být ok. Ale je to čistě na tobě, ono udělat takový otevřený svět jako je v zaklínaču v nějaké skoro fotorealistické grafice je asi mimo technické možnosti konzole za pár tisíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona grafika nemusí být fotorealistická aby byla pěkná :) Jednoduchá grafika bez umělých odlesků mě potěší víc. Zaklínače jsem zatím nezkoušel, ale určitě bych mu do budoucna šanci dal. Svět rozsahu World of Warcraft na konzoli asi nenajdu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zase moc umělých odlesků mi v zaklínači nepřišlo, ale to je věc každého stejně jako názor na pěknou grafiku ;) Každopádně alespoň vyzkoušej, kdyby se ti zaklínač nelíbil nebudeš mít pak problém ho prodat a pokud by se ti líbil, máš na pár večerů o zábavu postaráno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych si místo stávající pořídit XBox One. Historické zkušenosti mám pouze s platformou Sony a zrovna v případě PS3 mě Sony přesvědčilo, že bych měl zkusit konkurenci (odebrání možnosti instalace Linuxu, zrušení PS Home, celkové spomalení konzole, ...). Stejně tak mě lákají některé exluzivity z XBox One, případný dokup kinectu a i to, že by se jednalo o něco nového :) Jenže....

1. Jak je to s bazarovkama? Četl jsem něco o tom, že bazarové hry na Xbox one nejdou.

2. Jak je to s nutností být neustále připojený k internetu? Četl jsem, že prý si musí Xbox sáhnout alespoň jednou denně na internet.

3. Jsou hry pro Xbox stejně komplikované na ovládání? Jsem už starší člověk a mačkat 12 tlačítek, kroutit ovladačem (gyro) a ještě šmrdlat po dotykových plochách už mi zavání spíš masochismem než zábavou.

4. Umí Xbox One přehrávat 3D filmy (originál z BD)?

Možná by bylo lepší a levnější koupit PS4, ale jde mi v neposlední řadě o exluzivity jako je Forza (GT na PS už postrádá arkádní zábavu), Tomb Raider (údajně výborná grafika a série Uncharted mě moc neoslovila), Alisson Road nebo Resident Evil (Silent Hill už asi pro žádnou platformu nevyjde) a Fable (hrál jsem chvilku jen první díl, ale přišlo mi to jako zábavnější fantasy RPG proti tomu co nabízela PS3). Střílečky nebo sportovní hry mě nezajímací.

1) bazarovky jdou hrat bez problemu, samozrejme pokud uz u nich nekdo pouzil bonusove klice tak ty uz nepouzijes.. (stejny jako PS proste)

2) k internetu bejt pripojenej nemusis, ovsem ve chvili kdy ti nejde internet, si nepustis hry z games with gold (aspon myslim, ze kdyz mi vypadl net... tak mi tyhle hry pustit nesly)

co se tyka games with gold, si myslim ze je paradni vec, kdy si ke goldu (obdoba ps+) dostanes 1-2 hry mesicne na XO zdarma, od doby kompatibility na X360 kde to funguje stejne .. vlastne dostavas 2-3 hry mesicne zdarma (jejich kvalita je takova kolisava, najdi si to na wikipedii games with gold), ale nic podobneho sem u PS nenasel.... (samozrejme ma podobny program ale za 40$ se 40 hrama z roku 2013.. no nevim :?)

3) stejne jako u PS3 nebo X360, mozna je trochu rozdil Xkovej ovladac, me osobne sedel vic nez u PS3

4) nemuzu potvrdit ale prej ano....

Co se tyka forzy... tak jak forza 6 tak horizon 2 jsou naprosto paradni na odreagovani ;) to stejny me mrzi u PS4, ze za dva roky nejsou schopny vydat normalni gran turismo, misto toho vydaj prapodivnej drive club... a nejlepsi auta co si na tom asi muzes zahrat je project cars :? to naprosto nechapu.... TMB me nikdy moc nebral, ale napr. ten byl ted nedavno zadarmo (predchozi dil) v GwG... navic hry na X360 sezenes doslova za hubicku (doporucuju fable 2! trojce se vyhni - je to naprosto priserny, kterej stoji asi 90kc) :-)

Dal tam je taky EA ACCESS za 600 na rok, kde mas pristup k nejnovejsim hram od EA na 10 hod. (s moznosti dokoupit potom), + nejake zakladni hry (NHL, FIFA, BF4, hardline, plants vs zombies)... coz za 600 neni uplne spatny :-)

/a musim rict, ze vetisnu her z EA eaccesu jsem ani nedohral, jediny co sem z toho hral bylo nhl 2015, ktery po vydani 16tky umrelo/ a vsechny 10 hodinovy trialy sem sice vyuzil, ale nedohral jsem tam vic jak 3 hodiny.. proste to asi neco vypovida o kvalite her... :?

Jinak samozrejme to cos tu psal, to vsechno mel MS v planu, ale kdyz tomu co provedl odpovidal trh, tak si to 2x rozmyslel... ale fakt je ten, ze menu je vuci X360 pomerne dost zmateny, myslim ze MS ma taky co vylepsovat...

Kinect celkove doporucuju 2x rozmyslet, vec na hrani je to asi pekna, pokud mas velkej obejvak a deti... ale ja to parkrat zkousel na X360 a nic z toho me vylozene nenadchlo, obavam se ze dost podobna situace bude u XO, par her na to je... ale moc se o tom nemluvi ;)

Upraveno uživatelem Cachus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Precti si ještě http://xboxweb.cz/xbox-one-manual/

Co se tyce Kinectu,tak ten není spatny, jen je to pro specificky typ hrani, pokud mas rad pohybovehry, Fitness a zabavu na domaci party,pak budes spokojeny. Ale zase pokud mas manželku ci pritelkyni nebo dokoncedeti, tak Kinect najde vyuziti i u nich (vlastní zkušenost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký... Opravdu se v tom nevyznám. Znamená to, že si nyní mohu koupit např. Forzu 5 za 359Kč. K tomu aby si ji mohl kdykoli zahrát, tak musím mít placené členství a nebo to mohu koupit bez něj? Vidím, že jsi tady zmiňoval manuál a asi to v něm i bude, ale znáš to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrani a nakup her nevyzaduje mit Gold clenstvi. Pokud chces hratonline tak Gold clenstvi samozrejme mit musis (stejne jako u PS).

Diky Gold clenstvi mas specialni slevy na hry, každý mesicdostanes 4hry zdarma atd.

Co se tyce Dorza 5 tak abys ji mohl koupit za tech 359Kc, tak musis mit Gold. Muzes jejsamozrejme koupit i bez nej, ale pak uz bude cena vyšší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor je zakladni rozdil mezi tim, zda hru kopis nebo dostanes v ramciGold clenstvi.

Koupena hra ti samozrejme zustane natrvalo, at jiz mas Godl nebo ne

Hra zdarma na ONE bude tvoje jen po dobu Gold clenstvi (samozrejme kdzpak obnovis Gold muzes hrat tam, kde jsi skončil). Hra zdarma na X360 (zpetnakompatibilita) bude tvoje uz nafurt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Ahoj,

Po letech hraní na PC jsem se rozhodl koupit konzoli a to XBOX ONE. Mám pár dotazů a budu rád, pokud někdo z fóra bude znát odpovědi.

1) V games with gold můžu stáhnout pouze hru co je v nabídce že? Viděl jsem, že v průběhu ledna byl Zaklínač II. Asi není šance, abych ho teď ještě získal.

2) Máte vyzkoušený nějaký obchod, kde kupujete hrané hry? Případně kde hry co už nechcete prodáte. Vím, že to jde v JRC, ale počítám, že tam to nebude zrovna nejvýhodnější. Jsou hry co budu chtít hned jak vyjdou a budu je chtít hrát pořád dokola, ale některé mě třeba tolik nezaujmou. Tak mě zajímá, kde mohu hrané hry sehnat.

3) Toto je spíš žádost o radu. Budu mít xbox v pokoji připojený k monitoru bez reproduktorů. Mám od počítače 5.1 repro. Jenže xbox má audio vstup pouze optikou, zatímco já mám klasický 3 konektory co se dávaj do do zvukovy. Pomohla by nějaká externí zvukovka? Napadá Vás nějaké jiné řešení mého problému?

Děkuji za každou Vaší odpověď. Ve světě konzolí jsem úplný nováček a asi bude ještě dlouho trvat než budu vše vědět. Pokud Vás napadá ještě něco, co bych měl vědět, nebo co by mi pomohlo, budu jedině rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  1. Pouze to co je v aktualni nabídce. Alepokud si ji priradis k uctu, je uz „navždy“ tvoje
  2. Bazaru je spousta, i tady na foru je jeden. UJRC ma záruku, ze je vse v poradku a nestane se, ze by ti prisla prazdnaobalka. Ja osobne kupuju uz jen digitálky z Live (staci chvilku počkat naslevu, digitálky mají vyhodu v tom, ze se daji sdilet s kámošem,takze hru mas defacto za polovinu.
  3. Tak to bude problem. Nemá tvuj monitor aspoň vystupna reproduktory? Nebo ještě jedno reseni a to hrat přes sluchátka

Jinak omrkni i http://xboxweb.cz/xbox-one-manual/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tušil, že toho Zaklínače budu nakonec muset koupit :cheesygrin: Vybral jsem si bundle, kde je navíc forza 6 a sunset overdrive a ty plánuju vyměnit za GTA V a Arkham Knight. Časem pak dohrát Zaklínače II a pak si koupit trojku i s datadiskama. Delší dobu jsem nehrál a potřebuju to dohnat :cheesygrin:

S tím zvukem je problém. Jde o normální monitor Samsung k PC, bez výstupu na audio, kupovanej s tím, že mám 5.1 soupravu. V obyváku není problém, ale chci hrát i v pokoji a tam zatím telku nemám. A zase nechci nějaké extrémně drahé řešení, když vím, že je to pouze provizorní. V nejhorším přes ta sluchátka, ale radši bych jiné řešení.

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus se podívat semhle http://www.suntech.cz/kategorie/1149304-kabely-redukce-konektory-prevodniky-audio-prevodniky/ , možná tam nějaký převodník najdeš a když ti to přes něj nepůjde - do 14 dní vrať :D

Osobně s tím ale zkušenost nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu. Kouknu na to a snad tam něco najdu. Nebo jsem si říkal, že bych si pořídil nějaký soundbar. Ale je mi líto se zbavit těch 5.1 beden, které mám už 8 let a přirostli mi k srdci :cheesygrin:

Stejný problém jsem měl i s počítačem, nechtěl jsem ho vyměnit i když hry už nezvládal. Takže teď mám díru asi 2-3 roky co jsem nehrál a potřebuju to dohnat :cheesygrin:

Čekal jsem dokud nepřestal fungovat a pak asi 3 měsíce než sem se rozhodl mezi PS a XBOX a vybral si dobrej a výhodnej bundle :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu