Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS4 Pro


tofi

Kupuji  

150 hlasů

  1. 1. Koupim si PS4 Pro jeste letos?

    • Ano
      49
    • Ne
      76
    • Mozna
      25

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Před hodinou, SmOukycze napsal:

Jj to je úplně nejlepší řešení. Fakt nechápu, proč tu pořád někdo řeší jestli mu náhodou PS4 nehučí o 1 db víc než tomu druhýmu.

A já zase nechápu lidi, kteří mají vše na háku a je jim jedno, že něco, za co utratí X tisíc může být v nepořádku. Myslíš si, že kdyby to byl 1 db a 1 stupeň celsia, že by to někdo řešil? Viděl jsi někdy ty videa na netu, jaké brutální mohou být rozdíly mezi konzolema? Kdy někdo má konzoli absolutně tichou a někdo hlučnou tak hodně, že i se sluchátkama neslyšíš skoro nic jiného než kravál z konzole? To samé s teplotou. Pokud si myslíš, že je to normální a že by to nikdo neměl řešit, tak je mi tě líto.

Viděl jsem hromady videí, kdy lidi se standardní PS4 ji měli tak hlučnou nebo tak teplou, že jsem absolutně nechápal, protože moje byla úplně tichá snad za všech možných podmínek. Teď zase slyším ze všech stran, jak mají lidi PRO super tichou a chladnou, mnohem lepší než jejich standartní PS4 a já mám opačný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me zase fascinuje jak se tyhle dva problemy resi snad uz od ps 2... 

Ano nektere jsou hlucne extremne podle videi ale neverim tomu ze kdyz to 3x vymeni tak je to porad stejny, dalsi co nechapu je teplota... vyhorel snad nekomu PRO? Nebo to jako vylozene na te konzoli sedite a kontrolujete kazdej stupen? Svihnu konzoli do policky a hraju, pasivne chlazena neni tak je jasne ze se ventilator roztoci a teplotu snad ze 2+ metru snad nikdo nepozna ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni dobře ví jaké problémy jsou často u nových PS, jak jsou některé součástky z určitých továren problémové atd. To znamená že ne, PS mi nevyhořelo, ale je prostě mnohem teplejší než jaké mám já předešlé zkušenosti a než to co jsem četl na netu. Tak mám logicky obavy. Může tam být nějaký problém, časem se začne přehřívat ještě více a pak mi klekne třeba úplně, kdo ví? Proto se snažím získat názory a zkušenosti druhých, jestli mají podobné zkušenosti nebo X nebo Y. Od toho také diskusní fóra jsou, aby si lidi pomáhali, diskutovali, řešili problémy atd. Fungovat na diskusním foru takovým způsobem, že budu ostatním lidem říkat "proboha proč řešíš X nebo Y, já to neřeším vůbec" je opravdu super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to na háku nemám. Vím moc dobře co je za hardware v PS4 Pro i proč hučí tak jak hučí. Důvod proč to neřeším je ten, že ta konzole funguje jak má. Reguluje otáčky podle zátěže a teplota není vetší než ta co mám na stolním počítači. Mě už jedna PS4 vyhořela, ale dala to dobře vědět dopředu. Pokud bych se měl pořád strachovat o teploty a o to jak moc rychle se točí větrák tak nedělám nic jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Dokud tim bude prochazet elektricky proud a dokud lidstvo nevynalezne supravodic, bude to vydavat teplo a bude se to muset chladit :) Pokud ten hluk neni jako z boeingu, pak nema smysl to resit a doporucuji u toho nesedet ve vzdalenosti 10 centimetru :) Vsichni na to mame minimalne 2 roky zaruku, takze pokud se to upece, nereste to, vratte to, dostanete novou :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, CiD napsal:

Stale nechapu co se resi? Snad 2 roky zaruka plati porad ne? Nechapu tu paranoiu. Prijde ti horka, dobre vymenim do 14 dnu, prijde ti stejna, dobra vymenim do 14 dnu, prijde ti stejna, dobre asi je v poradku...

Ano, takže ja budu jak blb 2 měsíce vracet neustále konzole a měnit je za nové abych zjistil jestli je to normální nebo není, když se můžu zeptat na foru lidí, kteří ji doma mají a můžou mi říci, jestli jsou na tom podobně a je to prostě normální chování té konzole nebo jestli naopak takové problémy nemají a tím pádem je něco špatně s tou mou. Takže místo, aby diskusní forum fungovalo jako diskusní forum a člověk něco v době internetu vyřešil mnohem rychleji a jednodušeji, tak bude vracet konzole. Kdyby něco takového vypustil z úst někdo jiný tak nad tím zakroutím hlavou, ale když to leze z úst moderátora, to už je na pováženou.

Proč reagujete? Proč nenecháte lidi, kterým nedělá problém napsat pár slov a podělit se o své zkušenosti a pomoci druhému člověku, ať to udělají když chtějí a vy, pro které je to tak velký problém na to prostě vůbec nereagujte a nevšímejte si toho. Výhra pro obě strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Jestli ti to topi normalne nebo hodne je tezko posouditelne, pokud nemame adekvatni data. Chces-li znat relevantni odpoved, vezmi termometr a hod nam sem udaje o teplote. Bez toho ti muzem jen rict, abys teplotu neresil, kdyz konzole odejde, reklamuj ji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Molda22 napsal:

Ano, takže ja budu jak blb 2 měsíce vracet neustále konzole a měnit je za nové abych zjistil jestli je to normální nebo není, když se můžu zeptat na foru lidí, kteří ji doma mají a můžou mi říci, jestli jsou na tom podobně a je to prostě normální chování té konzole nebo jestli naopak takové problémy nemají a tím pádem je něco špatně s tou mou. Takže místo, aby diskusní forum fungovalo jako diskusní forum a člověk něco v době internetu vyřešil mnohem rychleji a jednodušeji, tak bude vracet konzole. Kdyby něco takového vypustil z úst někdo jiný tak nad tím zakroutím hlavou, ale když to leze z úst moderátora, to už je na pováženou.

Proč reagujete? Proč nenecháte lidi, kterým nedělá problém napsat pár slov a podělit se o své zkušenosti a pomoci druhému člověku, ať to udělají když chtějí a vy, pro které je to tak velký problém na to prostě vůbec nereagujte a nevšímejte si toho. Výhra pro obě strany.

Tak si na me stezuj... Ja a asi 50% mame PRO bez problemu (jak sis uz urcite vyhledal) dalsich 50% to ma "hlucne" cili jak ty nazory nekomu pomohli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Je zvláštní, jak se otázce hlučnosti při uvedení původní PS4 na trh i zde dokázalo věnovat 16 stran !!! debat a najednou, když vyjde "zázrak" v podobě PS4 PRO a člověk se tu na hlučnost zeptá, div ho tu neukamenujete.

Že by si hráčská komunita tak nějak zvykla na to, že v případě PS4 to prostě jinak nejde? Hm, pochybuju. A tvrzení, že "vím co je v PS4 PRO za HW a tudíž vím proč je hlučná", no to se na mě nezlobte, ale když si v dnešní době koupím auto, tak mě taky tak trochu zajímá, jestli uvnitř uslyším jeho motor anebo hudbu z rádia, což opravdu není totéž.

Pokud firma produkuje jeden konkrétní výrobek a ten má rozpětí hluku od "naprosto tiché" až po "hučící turbo" (jak tu zaznělo zhruba tak 50 na 50), tak zjevně něco bude v nepořádku. Každého z vás by štvalo úplně stejně, kdybyste to za těch 11tis. doma vybalili z krabice a dělalo vám to stejný randál, jak ona videu o pár stran nazad. To, že zde reagujete především vy, kdo jste měli to "štěstí" (ano, je to šílené hovořit o něčem takovém zrovna jako o štěstí) a vaše konzole je jedna z těch tižších, to zřejmě ti kdo ty problémy mají slyšet nepotřebují a ani jim to moc nepomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Draku, souhlasim, co se snazim rict, je, ze se tezko posuzuje mira hlucnosti, kdyz ji kazdy vnimame jinak. Pro nekoho je v pohode i pristavajici boeing... nikdo nepopira, ze je asi neco v takovem pripade spatne, ale kdyz napisu, ze semmi zda konzole hlucna nebo horka, tak nemuze cekat, ze dostane kvalifikovanou odpoved, kdyz nezname objektivni hodnoty hlucnosti, teploty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni takove dotazy casto vznikaji kdyz si lide nejsou jisti tim co kupuji, nebo o tom co koupili meli mylnou predstavu...spousta lidi od PRO ceka megatonovy vykon, tichy chod a pokojovou teplotu. Stejne jako od 4k televizi za 7000 cekaji ultimatni herni zazitky proti FHD televizim za 5000 co meli predtim...verim ze spousta lidi v tomto duchu i PRO ma a jsou spokojeni...a budiz jim to prano protoze nevedomost je nekdy lepsi nez mit potrebu se tazat/ujistovat ze jsem udelal dobre kdyz jsem to koupil....jak bylo napsano vyse, zaruka je 2 roky [ za to budte radi u nas je jen 1 rok a dva jsou za priplatek nebo vubec] takze je dost casu na pripadne reklamace kdyby snad konzole chytla nebo odfucela pres chodbu k sousedum..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drak3go: Proč bych nemohl vědět podle HW jestli bude nebo nebude konzole hlučná? Design konzole je skoro totožný s původní PS4, rozdíl je v tom, že PRO má 80mm větrák, kterej je bohužel v tý stejný situaci co byla PS4 a to je poddimenzovaný chlazení, který vsází na stlačení vzduchu do vnitřku konzole a tohle řešení je prostě bohužel hlučnější. Jediná Slimka je tišší a to protože je vyrobená menším výrobním procesem APU a má menší spotřebu než PS4. Navíc pokud vím tak to video s Mafií 3 byl nějakej problém, kterej vyřešil patch. Mimochodem tím stejným problémem trpí třeba Uncharted 4 v menu kde se rozjede větrák na max na všech verzích PS4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS4 i v menu i kdekoliv jinde bude teplá a počkejte v létě! Postupně s časem se prohřeje skoro celá, protože funguje jako pasivní chladič (bohužel, dnes běžně plastový). Efekt chlazení má smysl až při větším spádu teplot, proto pomáhá ventilátor. Jelikož PS4 nemá žádnou eko-grafiku na kterou by přepínalo a v krabici je umístěn i zdroj, nelze očekávat, že bude chladná nebo jen teplá. Stejně tak, pokud si aktivujete režim uspávání, nebo jak se to jmenuje, tak zjistíte, že i po vypnutí vlastně konzole běží a tudíž i zdroj a vše se projeví teplem.

Kdo má PS4 studenou buď popírá fyzikální zákony (a to je v EU zakázaný! :) ) nebo má v bytě slušný mráz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno ja som vymenil 5x ps4 pro a az 6 bola ticha :biggrin: ale ticha naozaj ticha

 

battlefield 1 multi call of duty infinite warfare multi uncharted 4 multi titanfall2 single je konzole ticha (ventilator pocut ale hlasitost ako bezny kancelarsky notebook pri praci 

 

kdezto tych 5 konzol predtym.... tak to bolo co povedat :biggrin: tam sa nonstop hrania akejkolvek pasaze menili otacky ventilatora jak keby nevedel co tam ma ten ventilator udelat...

 

hele mne je u prdele jestli to huci nebo ne nech to v tej izbe aj lieta ale ked jednoducho viem ze to nieje v poriadku a ma to byt uplne inak tak vtedy zakrocim a budem to vracat dovtedy kym proste to nebude normalni

 

ti co nepoculi ako vie fukat ps4 pro a maju doma len tichu konzolu to nepochopia.

 

Molda22 schvalne vyskusam nechat 10 minut zapnutu konzolu v menu a skusim ako je vzadu horka a napisem

 

ale tym ze je horka by som sa nebal (ak je to v norme) ved v sony predsa vedia ako to maju postavit.

skus polozit hore ruku na plast nad ventilatorom xbox one :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu