Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS4 Pro


tofi

Kupuji  

150 hlasů

  1. 1. Koupim si PS4 Pro jeste letos?

    • Ano
      49
    • Ne
      76
    • Mozna
      25

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

před 37 minutami, Martinoslav napsal:

Psal jsem to uz v tematu, ktere se tyka primo zmineneho FW, ale zopakuju to teda i tady. FW 4.50 uz je ve veri BETA 4 a v minulosti vzdy byly 4 betaverze nez vydali firmware pro vsechny, proto ocekavam, ze to bude v radech dnu, max dvou tydnu.

edit: Pokud byste si chtel nekdo ten FW vyzkouset jeste pred vydanim, tady jsem na nej nasel odkaz: https://senaxx.stackstorage.com/s/L1zr3lCKm8B3pPW

Dík, aspoň můžu vyzkoušet ten 3D BR, co mne zajímá asi nejvíc:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, michal.ostravice napsal:

Ani tam přes YouTube komprimované„UHD" nic neuvidíš i kdybys to pouštěl na UHD za 100k. Nepředpokládám totiž, že to hodnotíš přes HD monitor.

Pustam to cez Full HD monitor a opakujem,ze nic zasadne tam neni. Jasne,ze na PRO je to o nieco krajsie a detailnejsie,ale nic co by mi trhalo zily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi bych pochyboval, že za menší než malé rozdíly může YT....Řada lidí tady konkrétně u horizon zero dawn poukazovala na to, že to je první hra, na které se makalo s akcentem na PRO. No, hra je venku...a výsledek je takový, jaký je u řady jiných her na PROčko....pseudo 4k, supersampling z upscalovaného 4k.

To není hejt....to jak hra vypadá na old ps4, jak skvěle na ní jede, jen ukazuje, čemu věnovali tvůrci veškerou pozornost. Ač ji mohli věnovat i PROčku ......měli nepochybně už řadu měsíců k dispozici dev kity ps4 pro..

Je to můj názor, ale dle mého ne úplně od věci...slabé CPU, které v PRO zůstalo, je jak dělané na 4k či na rozlišení vyšší než 1080p...tam to až tak nevadí, to samé i rychlost pamětí, ta byla zvednutá jen maličko. Skutečný upgrade je jen u GPU, ale to samo v nižších rozlišeních nemusí pomoct, zejména u fps propadů (tam je důležité i to CPU). BOOST mod síce některé věci řeší, ale taky někde fps lítaj jak na horské dráze, byť směrem nahoru je to třeba zlepšení.

I tak bych ale rád seděl na poradách typu " tak co s tím PRO uděláme"...."asi zvedneme rozlišení, to se bude líbit, někej stín, keře navíc...to je vidět"...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vykonova rezerva PRO bola vyuzita pre vyssie rozlisenie a screeny z 4K vystupu vyzeraju naprosto dokonale a bez artefaktov. Je to rovnaky pristup ako v pripade UC4. V oboch pripadoch ide o nadherne spracovany nie len technicky, ale aj dizajnovo a umelecky vizualny zazitok. Zbytocne tu stale dookola prihliadas na PS PRO ocami PC nadsenca - to ci je PS4 CPU schopne alebo nie uz davno vyriesil engine battlefield serie, ktorej vykon na PC velmi uzko skaluje s vykonom CPU a na PS pro ide v 60fps a tiez s dokonalym vizualom. Co sa tyka tej nejlapsej hernej first party produkcie od SONY - kto nema 4K tv usetri v prospech klasickej PS a herny zazitok bude mat na 99% rovnaky a to je myslim dolezitejsie nez riesit ci by moholi byt efekty v 1080 na ps pro vylepsene alebo nie, zvlast ak uz v zaklade su naprosto dokonale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 3. 2017 at 9:06, Martinoslav napsal:

Psal jsem to uz v tematu, ktere se tyka primo zmineneho FW, ale zopakuju to teda i tady. FW 4.50 uz je ve veri BETA 4 a v minulosti vzdy byly 4 betaverze nez vydali firmware pro vsechny, proto ocekavam, ze to bude v radech dnu, max dvou tydnu.

edit: Pokud byste si chtel nekdo ten FW vyzkouset jeste pred vydanim, tady jsem na nej nasel odkaz: https://senaxx.stackstorage.com/s/L1zr3lCKm8B3pPW

Diky za snahu, ale bohuzel nejde nainstalovat :(

Co jsem hledal, tak dokud nemas pristup z uctu, co mas na ps4 do te bety, tak to nenainstalujes, protoze konzole neni flagnuta do beta programu :(

A to jsem si ted na vikend vypujcil procko, ze ho otestuju.. takze zbytecna prace :(

 

Nemel by tady nekdo opravdu navic kod, ci ucet, treba i bez her, jen abych si flagnul konzoli a mohl to ted o vikendu otestovat?

Predem diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smartmaxi já pořád nechápu proč to tak řešíš. Vždyť je to dobře, že ty hry na PS4 vypadaj tak dobře, těží z toho přece všichni. Pročko nikdy nebylo prezentovaný jako náhrada za PS4. Na konferenci jasně řekli, že konzole nabídne možnost hrát ve vyšším rozlišení s plnohodnotným HDR. O tom, že by měli hry na Pro vypadat o třídu výš, nepadlo ani slovo. Proto Pročko ani nemá nijak masivní reklamu. Sony nechce aby si lidi mysleli, že Pro má nahradit PS4 a že se jedná o novou generaci konzole. Co se týče Boost Módu tak ten nepoužívá 100% výkonu GPU Pročka. V Boost Módu se nastaví GPU tak, aby odpovídalo výkonu PS4 s tím rozdílem, že se přetaktuje z 800mhz na 900mhz. Což znamená, že v Boost Módu má PS4 Pro výkon někde kolem 1,9 TFLOP (PS4 má 1,84 TFLOP), takže nějaký 2 TFLOPY výkonu leží ladem. To je taky důvod, proč hry pro 100% podporu potřebují patch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obhajoba (nebo demagogie) v přímém přenosu.....a lajky CiDa a Marinoslava (a pan Mandaz dorazil taky) jak buz... pod každým takovým příspěvkem....bez toho by to ani nešlo. Jen, co se o PROčko byť jen otřu..Z tebe a Fofita by mělo marketingové oddělení SONY radost...Hodily by se odkazy těch tvých zaručených tvrzení. Vůbec těch 100 MHz navrch u GPU, když některé hry jedou v boostu i o 10,15 fps lépe by mne fakt zajímalo...to je skoro zázrak. Řekl bych...

Zbytečný tady cokoliv řešit....

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Smartmaxi, pohybujes se na tenkem lede... za ty "buz..." jsi zraly na hrube poruseni pravidel. Pokud s nekym nesouhlasis, neznamena to, ze ho musis urazet. Sam v tomto topicu neustale jen spamujes, tvoje dokola se opakujici prispevky o tom, jak nevidis mezi konzolemi rozdil, tady akorat zabiraji misto. Zkus priste prispet necim konstruktivnim, ano? Dohlednu si na tvoje prispevky a nechci uz videt ani naznak nejake urazky - dobre si promysli jak hodlas reagovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

0:50 Mark Cerny sám říká, že to není náhrada PS4, v 1:35 říká, že je zaměřená na vyšší rozlišení, lepší detaily a framerate. Nikdy nepadlo slovo o tom, že hry budou vypadat jako např. Watch Dogs PS3 vs PS4. Pořád se jedná o mezigenerační cyklus. U Horizonu je rozdíl v rozlišení, vykreslovací vzdálenosti, anizotropního filtrování a lepších texturách. Ten nárůst frameratu je způsobenej i CPU ten je přetaktovanej z 1,6 ghz na 2,1 ghz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Martinoslav napsal:

Smartmaxi, pohybujes se na tenkem lede... za ty "buz..." jsi zraly na hrube poruseni pravidel. Pokud s nekym nesouhlasis, neznamena to, ze ho musis urazet. Sam v tomto topicu neustale jen spamujes, tvoje dokola se opakujici prispevky o tom, jak nevidis mezi konzolemi rozdil, tady akorat zabiraji misto. Zkus priste prispet necim konstruktivnim, ano? Dohlednu si na tvoje prispevky a nechci uz videt ani naznak nejake urazky - dobre si promysli jak hodlas reagovat.

Konstruktivního není nic snad v téměř celém tomhle tématu...Hlavně to, co ať už přímo či nepřímo neadoruje PS4 pro, že? Jinak spamu je tu tuna. Takže pokud to tvrdíš o mých příspěvcích, tak jsou zcela v normě. Tudíž ty tvoje bubáky si nech od cesty....díky.

 

Před hodinou, SmOukycze napsal:

0:50 Mark Cerny sám říká, že to není náhrada PS4, v 1:35 říká, že je zaměřená na vyšší rozlišení, lepší detaily a framerate. Nikdy nepadlo slovo o tom, že hry budou vypadat jako např. Watch Dogs PS3 vs PS4. Pořád se jedná o mezigenerační cyklus. U Horizonu je rozdíl v rozlišení, vykreslovací vzdálenosti, anizotropního filtrování a lepších texturách. Ten nárůst frameratu je způsobenej i CPU ten je přetaktovanej z 1,6 ghz na 2,1 ghz.

Mark toho nakecal....taky nakecal, že PRO je vyrobeno, aby hráči neutíkali k PC...To je asi největší perla, protože na něm skutečně nevidím nic, co by to mělo zařídit.

Jinak ty tvé závěry tam pochopitelně vůbec neříká....pominu-li, že to interview je skriptovaný pro účely sony....mluví o mezigeneračním stroji, o tom, že by měla být grafika blíže realitě a v plynulejším framerate. Tak to jo....kolik her je na pročku v 1080p/60. Bla bla bla bla....Nic, co čím bych se oháněl někde na fóru, ale pokud potřebuješ plitce tlachat co někdo někde tvrdil, ok....SONY může navíc tvrdit leda tak velké houby, protože to, jak hra bude vypadat na PRO, si absolutně nedokáže ohlídat...natož něco nařizovat. A že na to více či méně vývojáři kašlou, se už od samotného začátku ukazuje. A jak vidno, je to i u first party her.

To, že mají hry vypadat jako watch dogs ps3 vs ps4 jsem nikde nepsal, tak mi to nevkládej to pusy. Díky. U Horizon, pokud jede na staré ps4 v 1080p/30, pak jsem čekal, že u performance modu pojede na PRO 1080p/60 nebo alespoň s unlock framerate a pořešeným frame pacingem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Smartmaxi, vis co udelam? Projdu tema a za kazdy prispevek, ve kterem se opakujes, dostanes napomenuti za spam, ok? Myslim, ze to bude fer... a modli se, at nenapocitam 10 takovych prispevku. Podle pravidel dostanes za kazdy prispevek se spamem 1 bod, kdyz tech bodu bude 10, tak te ceka ban na mesic. Krot sve vylevy, nehodlam se s tebou dohadovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A z čeho bys jako chtěl čerpat když Cerny prakticky žádný rozhovory nedává? Jestli ti trhá žíly, že na PS4 Pro hry nejedou 1080p/60FPS, tak si kup PC a nebudeš to muset řešit. Konzole jsou o kompromisech, bylo tomu už od začátku a bude tomu i v budoucnu, pokud si udrží tenhle formát. Nemluvě o tom, že SONY nemůže diktovat vývojářům jak ty hry mají dělat. V uniklých dokumentech bylo akorát řečený, že rozlišení musí být stejný nebo vyšší než je na PS4 a u frameratu to bylo úplně stejný. Horizon neběží v 60 fps, protože to tak GG nechtějí a je to jejich rozhodnutí jak vynaloží s tím výkonem. Další věcí je, že ty animace v Horizonu mohou být udělaný jenom pro 30 FPS a po odemčení by se mohli rozbít. GG prostě radši vsadilo na vizuál, s tím prostě nic nenaděláš. Podívej se třeba na FF XV jak ho SE rozbili jenom, aby dokázali, že ten odemčenej framerate tam můžou naroubovat. Navíc odemčenej framerate je naprosto k ničemu, pokud si ho nedokáže udržet stabilně. A jak jsem psal, jestli ti to tak vadí, tak jako alternativu máš přece PC nebo ho můžeš použít jenom na multiplatformy a máš po starostech. U exkluzivních her se s tím budeš muset prostě smířit.Ty snad ani Pročko nemáš ne? Tak proč ti to tak strašně vadí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dotaz pro majitele ps4 pro... prodal jsem slima, abych si koupil procko :) ted ho mam na vykend pujceny, ale docela se mi nepozdava "hluk" pri hrani her.. 

https://goo.gl/photos/iYX9Ew1qD42reL8N8  Jsou tam dve videa, pro predstavu... jde to slyset,  ikdyz mam uzavrene sluchatka a neco hraju.

To je normalni? pokud ano, jak pri tom dokazete hrat :) to tak dat nekam do druhe mistnosti.. kdyz to porovnam s tim, ze slimku jsem skoro neslysel se sluchatkama...

Nebo je to jen treba "starsi" verze a ty nove varky jsou jiz lepe odladene?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten hluk máš vpohodě, jsou kusy co řvou jak tryskové letadlo že to slyší snad i sousedi :D ... jinak horizon celkem řve v určitých oblastech/menu pokud je nastaveno resolution+občas tam je bug zvuku kdy to vypadá v dialozích že řve konzole ale je to ze hry ( já se tomu ze začátku celkem divil občas že to řve tak moc)... mluvili o tom i na DF :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Bouner napsal:

Ten hluk máš vpohodě, jsou kusy co řvou jak tryskové letadlo že to slyší snad i sousedi :D ... jinak horizon celkem řve v určitých oblastech/menu pokud je nastaveno resolution+občas tam je bug zvuku kdy to vypadá v dialozích že řve konzole ale je to ze hry ( já se tomu ze začátku celkem divil občas že to řve tak moc)... mluvili o tom i na DF :( .

Vpohode? jako treba pres den, mozna se zavrenyma ocima, ale v noci, kdyz je klid se to neda :)

před 29 minutami, CiD napsal:

Zalezi jestli ti to takhle huci porad nebo jen po chvilkach... Ja si ji koupil hned v predobjednavce a je ticha ale obcas si to zahuci, nic hroznyho...

porad.. neboli 95% casu ve hre..

před 18 minutami, Martinoslav napsal:

Ja svou konzoli poprve slysel az u Horizonu ve 4k :D A to je obcas peknej pruvan :D

jedu to teda na 1080p v tom modu na "lepsi" grafiku

 

 

Jako treba streaming v 1080p a asi ten boost mode, ktery nemuzu otestovat budou asi dobre veci, ale nevim co s tim hlukem :( i se mi libi, ze to co jsem zaznamenaval na ps4 slim, tj pri otacenim kameru, snizeni fps, se tady nedeje, ale koupit pro a doufat, ze dostanu dobry kus, ktery nebude tak hlucny je jak sazka do loterie za 11k :) a to nemluvim o zahrivani vrsku konzole. tj ten s logem PS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu