Jump to content
Karel Kobliha

Televize pro Playstation 4 PRO

Recommended Posts

https://www.mall.cz/televizory/tcl-55ep662  - OKAMŽITÁ SLEVA 1000 Kč: slevu získáte zadáním kódu TCL1000 v 2. kroku objednávky (platí do vyprodání zásob).

VA panel, slušnej lag, Android, takže mimo gamingu dobrá volba i pro KODI (Stream Cinemička, Sosáček,...) nebo přehrávání z USB - za 9 litrů neskutečnej luxus !!! (to samý jako EP660, akorát model jenom pro Mall)

Vazeni a mili,

delsi dobu uvazuji o koupi nove televize. Co se tyce parametru, tak chci samozrejme 4K, 100Hz, slusne zobrazeni HDR obsahu a taky podporu Apple Airplay 2. Co jsem se zatim dival, tak se mi podarilo okruh zuzit na dve televize, ale samozrejme si necham poradit, pokud budete mit lepsi napady. Televize bude primarne vyuzivana ke sledovani filmu/serialu a PS4. Nepotrebuji resit kvalitu zvuku, protoze to budu krmit 5.1 soustavou pres optiku.

Kandidat c. 1: Sony KD-55XG9505

+ Android (nebudu muset kupovat dalsi krabicku kvuli Kodi)

+ Vysoky jas pri sledovani HDR obsahu

- pozorovaci uhly (VA panel)

- zobrazeni cerne (neni to OLED)

Kandidat c. 2: LG OLED55B9PLA

+ OLED a vsechny vyhody spojene s touto technologii (kontrast etc.)

+ pozorovaci uhly

- burn-in

- nutnost dokoupeni chytre krabicky kvuli Kodi

Jaky mate nazor vy?

Diky, kresik.

2 věci.

65” 

a OLED, když máš keš:).

Jinak tak nejak normálně: 

nebál bych se sony xf9005, rozdil od xg nejsou znatelne a 65ka jiz za 30k.

take bych se nebal samsung q70. cena obdobna, na gaming lepsi filmy asik horsi, ale oba jsou VA a samsung ma podporu vseho mozneho na tizenu.

Oled a burn in, relativni. mam kamose co jede na oledu 8h denne a vpohode. ja volil qled bo TV  jede u nas 6h denne jako kulisa a uhlopricka je lepsi deviza nez absolutni cerna.

@placek Taky se spis priklanim k tomu OLEDu, klasicka televize na tom prakticky ani nepobezi. Spis to bude slouzit jako velka obrazovka. Akorat je to vetsi investice a nerad bych za dva roky resil vypalene tachometry z Gran Turisma, ktere mi nikdo nevyreklamuje.

@Martinoslav Na zesilovaci muzu pouzit jen mam volnou jednu optiku a jeden koax. To je v tom zvuku takovy rozdil?

@mirai_trunks 65’’ uhlopricku sem bohuzel nedostanu a cenovka je taky uplne nekde jinde. XF9005 nepodporuje Apple Airplay 2, teda alespon co jsem cetl. Proto jsem mel v merku tu XG9505, coz je pry v podstate to stejne, akorat novejsi rada. Mrknu jeste na ty Samsungy.

Diky moc panove. 😉

@Crashíčeq Jde o to jaky zdroj zvuku preferujes. Pres optiku protahnes max Dolby Digital 5.1 a to je jen takovy “lepsi stereo”, ale pokud jedes filmy v DTS HDMA  apod., tak to je nebe a dudy 🙂 Dynamika zvuku a rozlisitelnost jednotlivych kanalu je s DD na neporovnatelne urovni. Potreba je k tomu HDMi, protoze pres optiku ten datovej tok neprotahnes.

před 12 hodinami, Crashíčeq napsal:

@placek Taky se spis priklanim k tomu OLEDu, klasicka televize na tom prakticky ani nepobezi. Spis to bude slouzit jako velka obrazovka. Akorat je to vetsi investice a nerad bych za dva roky resil vypalene tachometry z Gran Turisma, ktere mi nikdo nevyreklamuje.

@Martinoslav Na zesilovaci muzu pouzit jen mam volnou jednu optiku a jeden koax. To je v tom zvuku takovy rozdil?

@mirai_trunks 65’’ uhlopricku sem bohuzel nedostanu a cenovka je taky uplne nekde jinde. XF9005 nepodporuje Apple Airplay 2, teda alespon co jsem cetl. Proto jsem mel v merku tu XG9505, coz je pry v podstate to stejne, akorat novejsi rada. Mrknu jeste na ty Samsungy.

Diky moc panove. 😉

Mám OLED TV 3 roky a nic se nevypálilo.Většinou filmy a občas hry.Starou plazmu jsem vypálil.(ale to jsem na ní nahrál asi 6000 hodin MP v Gearsu 2 a 3.)