Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

TinWoo Installer: Instalátor .NSP a .XCI na jakémkoliv CFW


spenat

Recommended Posts

  • Junior Moderators

image.png.3c50360a41aa2b284715ff3dc7379d19.png

Toto téma se bude věnovat homebrew aplikaci TinWoo Installer, která umožňuje na Vašem Switchi s CFW nainstalovat zálohy her ve formátech .NSP, .NSZ, .XCI a .XCZ na jakýkoliv CFW (Atmosphére-NX i SX OS) a to třeba i z USB disku/flashky.

Je také dobré vědět, že některé hry vyžadují stejnou či vyšší verzi oficiálního FW, než můžete mít nainstalovanou - TinWoo tuto kontrolu při instalaci hry obchází a můžete jí tak spustit i na starším FW. Nutno však podotknout, že některé hry i přes ignorování kontroly nainstalovaného FW jednoduše na starším FW nespustíte z důvodu kompatibility (to jsou ale spíše výjimky). Pokud tento problém máte, upgradujte na novější FW pomocí návodu zde.

Dodatečně je třeba zmínit, že následné spuštění takto nainstalovaných záloh je možné pouze při aplikování aktuálních Sigpatches - více najdete v návodu na Atmosphére-NX.

 

Instalace záloh přímo ve Switchi:

Spoiler

1.) Jděte na stránku aplikace TinWoo na Githubu. Pod nejnovějším vydáním najděte "Assets" a stáhněte si soubor TinWoo-Installer.zip.

2.) Otevřete stažený .zip, uvidíte složku "switch". Tuto složku zkopírujte na kořenový adresář Vaší SD karty.

  • Pozn.: Celá cesta tedy bude vypadat (mimo dvou složek) takto: SD Karta/switch/tinwoo/tinwoo.nro

3) Soubory .NSP/.NSZ/.XCI či .XCZ zkopírujte do jakékoliv složky na kartě, tedy například do složky /switch/zalohy/

  • Pozn.: Celá cesta k souboru tedy bude vypadat například takto: SD Karta/switch/zalohy/zaloha_hry.XCI
  • Pozn.2: Zálohu můžete zkopírovat třeba i na USB flash disk.

4) Kartu vložte zpět do Switche a nabootujte do CFW. Poté otevřete "Album" - měli byste se dostat do "homebrew průzkumníku". Skrze něj spusťte aplikaci TinWoo.

  • Pozn.: Pokud se Vám při otevření Alba otevře běžné Album, vraťte se na domovskou obrazovku a otevřete album s přidrženým tlačítkem R.

5) V aplikaci TinWoo Installer (na Switchi) zvolte "Install from SD card", vyberte Váš soubor se zálohou hry, potvrďte upozornění a vyčkejte na dokončení instalace.

  • Pozn.: Pokud jste zálohu hry kopírovali na USB flash disk, zvolte "Install over USB HDD" se zapojenou flashkou/diskem do docku/USB na Switchi.

...A je hotovo! 🙂 Tímto způsobem lze také instalovat aktualizace her (ve formátu .NSP) - postup je naprosto totožný 🙂

 

Instalace záloh přes USB (pouze pro Windows):

Spoiler

Poznámka: Nelekejte se délky návodu, při instalaci dalších záloh jej opakujete až od 6. kroku v druhé sekci.

Instalace ovladačů pro USB instalaci:

1) Na počítači si stáhněte aplikaci NS-USBloader (vyžadována Java) a spusťte jí.

  • Pozn.: Tato aplikace bude v dalších krocích sloužit pro instalaci záloh mezi Switchem (resp. aplikací TinWoo Installer) a Vaším počítačem.

2) V levém panelu klikněte na ozubené kolečko (Nastavení).

3) Klikněte na "Stáhnout a nainstalovat ovladače". V okně, které Vám vyskočilo, potvrďte instalaci ovladačů a vyčkejte na dokončení instalace.

image.thumb.png.08cc85506412244d8dd743bf6c3fc861.png

4) Hotovo! Nyní můžeme instalovat .NSP soubory přes USB kabel 🙂

 

Instalace .NSP souborů přes USB:

1.) Jděte na stránku aplikace TinWoo na Githubu. Pod nejnovějším vydáním najděte "Assets" a stáhněte si soubor TinWoo-Installer.zip.

2.) Otevřete stažený .zip, uvidíte složku "switch". Tuto složku zkopírujte na kořenový adresář Vaší SD karty.

  • Pozn.: Celá cesta tedy bude vypadat (mimo dvou složek) takto: SD Karta/switch/tinwoo/tinwoo.nro

3) Kartu vložte zpět do Switche a nabootujte do CFW. Poté otevřete "Album" - měli byste se dostat do "homebrew průzkumníku". Skrze něj spusťte aplikaci TinWoo.

4) Na počítači opět spusťte aplikaci NS-USBloader (staženou v první části). V této aplikaci klikněte na ozubené kolečko (Nastavení) a zaškrtněte volbu Umožnit volbu XCI / NSZ / XCZ souborů pro Awoo.

5) V této aplikaci se ještě vraťte na úvodní obrazovku a v horní části vyberte z roletky Awoo a vedle USB.

6) V aplikaci TinWoo Installer (na Switchi) zvolte "Install over USB". Na počítači do okna s aplikací NS-USBloader přetáhněte zálohy her, které chcete nainstalovat. Okno bude vypadat přibližně takto:

image.thumb.png.20f9d5e5409e36a6c80f191748bfd141.png

  • Pozn.: Do fronty můžete přidat i více souborů.

7) Jakmile budete připraveni, klikněte na Nahrát do NS a na Switchi potvrďte instalaci.

...A je hotovo! 🙂 Nyní stačí při budoucí instalaci přes USB opakovat proces od šestého kroku v druhé sekci. Tímto způsobem lze také instalovat aktualizace her (.NSP soubory) - postup je naprosto totožný. 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat pinned this téma
  • 4 weeks later...

Updatnul jsem po dlouhe dobe FW na 10.0.2 (exfat), updatnul jsem atmosphere, nainstaloval Awoo. Ted mi ale nejdou spustit hry puvodne nainstalovane, ale co hur, nejdou mi spustit ani hry, ktere nainstaluju ted pres Awoo. Pise to, ze tento uzivatel nemuze hru spustit.

Co jsem v tom procesu mohl udelat spatne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Trošku to rozepiš, prosím:

Na PC "ns-usbloader-2.2.jar" nepřipíše do seznamu soubory, co tam přetahuješ myší ?

Nebo to při "Upload to NS" nenabídne v NSW pro potvrzení "Y" a "+" pro upload ?

Nebo se to pak nenainstaluje ?

Jaký máš FW a CFW a co tam láduješ ?

Já mám poslední FW 10.0.0.4 + AMS 0.13 a zatím vše bez problémů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robil som poslednú aktualizáciu  ktorá tu je. v podstate všetko som inštaloval nanovo. Keď som si tam nahrával hry čo mám stiahnuté aj s aktualizáciami tak sa mi stalo, že niektoré aktualizácie s koncovkou .nsp mi ich switch vôbec nevidí teda v tej aplikácii aawoo. A skúsil som si nahrať aj súbory .xci, že vyskúšam či to awoo dokáže a tiež mi ich nevidí.....

Z PC to normálne pretiahnem myškou na SD kartu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej, píšeš: "Z PC to normálne pretiahnem myškou na SD kartu."

Takhle to není. Na kartu přetahuješ soubory pro Atmosph., ale hry ne. Ty se právě instalují přes Awoo Installer:Z PC adresáře to přetáhneš do spuštěného programu "ns-usbloader-2.2.jar" , teda do tabulky tohoto programu. Na MicroSD kartu to jede, až když dáš UPLOAD. To je jedna věc.

Podle toho co píšeš, bych asi znova stáhl balíček AwooInstalleru, rozbalil to na PC někam jinam, než kde máš tu původní a zkusil bych to pomalu od začátku.

Kdyžtak udělej nějakej obrázek, co ti to dělá nebo napiš do PM, co konkrétně uploaduješ, že ti to nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

@dvbman: To ale popisuješ instalaci přes USB, skrze Awoo Installer můžeš normálně instalovat hry přímo ve Switchi (viz Instalace záloh přímo ve Switchi), takže instalační soubory určitě může normálně zkopírovat na kartu.

@Rescueman: Každopádně vyzkoušej instalaci přes USB a dej vědět výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Téma předěláno z Awoo Installeru na Tinleaf Installer. Jedná se o fork Awoo Installeru (žádné změny ve funkčnosti se nekonají a aplikace vypadá stejně) s tím rozdílem, že Awoo Installer nefungoval na SX OS. Tinleaf Installer ano 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...

Ahoj,
chcem sa spýtať či môžem prejsť z Tinfoil na Goldleaf (alebo nejaký iný installer). 

Tinfoil mi niektoré DLCs označuje ako garbage file, tak chcem skúsiť niečo iné. Ale neviem čo sa stane ak odinštalujem Tinfoil. Stratím tým aj hry nainštalované cez Tinfoil?
Vďaka za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Jen bych rád upřesnil, že odpovídáš do vlákna Tinleaf - to není ani Tinfoil, ani Goldleaf 🙂 Jak píše @mirai_trunks, Tinfoil je každopádně jen installer - pokud ho smažeš, o nainstalované hry určitě nepřijdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat changed the title to TinWoo Installer: Instalátor .NSP a .XCI na jakémkoliv CFW

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu