Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Televize pro PS4/PS5


Karel Kobliha

Recommended Posts

Zdravím Vás,

mohu se prosím zeptat, jaký je rozdíl mezi Samsung QE55Q8DN a QE55Q6FN? Chápu, že 8 je novější verze.. ale nemohu nějak najít přesný rozdíl mezi DN a FN. 

Původně jsem myslel že to US a EU verze, ale proč např. na CZC mají tedy DN? :// Předem se omlouvám, jestli můj dotaz je hloupý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Q8DN je v Evropě to samé jako Q8FN v Severní Americe. Rozdíl oproti Q6FN je zejména v povrchu, kde Q8DN má lepší černou (je to vidět, i když jsou ty televize vypnuté) a povrch má lepší antireflexní vlastnosti a má lepší světlopropustnost = telka jednoduše víc šajní a má to prostě větší kule. Také je to o tom, že Q8DN má oproti Q6FN přímé zadní podsvícení, kdežto Q6FN je svícená zespoda.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q8fn-vs-samsung-q6fn/598/623?usage=7318&threshold=0.1 - tady je to hezky popsané

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem schválně zkoušel více videí/filmů a nikdy se mi nestalo že by černá nebyla černá, nebo svítily ty černé pruhy. Ale je možné že to je TV od TV .. kolega má teď na  FW1262 na jiném modelu a blbne mu zvuk u videí z netu, takže bůhví co tam chlapci vyvádí :D . j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem seděl celé odpoledne u FC5 a kloubouk dolů jak Q8DN umí zobrazovat. Pokud jsme měl předtím slova nedůvěry, tak po této hře jen smekám. Obraz je prostě nádhera, lesy americké Montany a západy a východy slunce v HDR, to je něco. Oproti předchozí TV je to opravdu znát, což mi zprvu u jiných her nepřišlo. Taky děkuju chlapům za radu jít do 55 úhlopříčky, za týden jsme si zvykl a už mi to ani nepřijde. Původně jsme se té velikosti bál, sleduju to tak z 2,3 metru. Nelituju jediné koruny za tuto TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ahoj, mám doma na testování 55palcovou verzi Sony AG9 společně se soundbarem Sony HT-X8500. Pokud by vás náhodou něco zajímalo (a třeba i o této televizi nebo soundbaru uvažuj ete), napište a můžu případně zjistit. Později budu mít zpracovanou na oba dva kousky i plnohodnotnou recenzi. 

Sony.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkoušel jsem pročítat diskuzi. Dnes jsem si domů donesl PS4 PRO.

Poradíte televizi do 13 tisíc max?

Používám už roky Sony Bravia KDL-40BX420. Pracuji ve firmě, kde se vyráběly a dali nám tenkrát možnost ji odkoupit za 3500kč, takže jsem neváhal. Bohužel, čas neúprosně běží a dnes je to vykopávka. Nejsem nějaký velký filmový nadšenec. Jde mi jen o co nejlepší poměr/výkon pro PS4 PRO. Na televizi jako takovou se až tolik nedíváme a nebýt toho PSka, tak bych to ani moc neřešil, protože mám doma tříletou dcerku a ta jí dává pěkně pokouřit. Kdo má děti, tak ví o čem mluvím 🙂 

 

K počítači používám 144Hz QHD monitor, ale v televizích se moc nevyznám. 

 

Díky za ochotu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi jasný 🙂 To bych ani nedělal.

Ten Philips je krapet mimo rozpočet :D 

Ty televize Hisense, kdo jim dělá panely? Já tu značku absolutně neznám, což by nebyl ani takovej problém, protože většina velkých značek prodává tady v tomto low budgetu pouze 50Hz televize a tomu bych se chtěl vyhnout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, mirai_trunks napsal:

Vazne zvazujem, ale musel by som nejak rozumne predat svoju 55 palcovu lg oled:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Mulligan napsal:

To je mi jasný 🙂 To bych ani nedělal.

Ten Philips je krapet mimo rozpočet :D 

Ty televize Hisense, kdo jim dělá panely? Já tu značku absolutně neznám, což by nebyl ani takovej problém, protože většina velkých značek prodává tady v tomto low budgetu pouze 50Hz televize a tomu bych se chtěl vyhnout. 

Hisense je neco jako Xiaomi mezi telefony.

( Hisense is the largest TV maker in China that accounted for 15 percent of the US$2,000-plus premium TV shipments last year globally. )

tvrdi se ze pouzivaji LG panely

http://www.theinvestor.co.kr/view.php?ud=20180611000455

maji to i na alze za stejnou cenu

https://www.alza.cz/4k-ultra-hd-televize/hisense/18854702-v6822.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Martinoslav changed the title to Televize pro PS4/PS5

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu