Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

[PS4] Všechny info sem


tekken90

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja mam kloboucky a jsem s nimi spokojeny, ale nez jsem je koupil, tak jsem hral asi 2 mesice bez nich a mam analogy pomerne ponicene. Jeden DS4 jsem dostal ke konzoli a druhy dokoupil. Mam je tedy po jednom reklamovat? Zaruka 2 roky prece musi platit na oba ovladace, nebo se pletu? Moc jsem tu radu od kadell nepochopil, protoze je podle me blbost, ze by na DS4 dodavany k PS4 neplatila 2 leta zaruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Podle mě to myslel zřejmě tak, že mu někdo (při reklamaci?) řekl, že pokud reklamuje DS4 který byl součástí balení konzole PS4, tak při jeho výměně v rámci reklamace se na něj nevztahuje nová 2 letá záruka, ale pokračuje jen ta, která byla platná na původní DS4 a tudíž končí s koncem záruky konzole (narozdíl od případu, kdy by DS4 byl kupován samostaně jako zboží, na které by se při jeho výměně v rámci reklamace vztahovala nová záruka v délce 2 roky).

Pokud to myslel takhle tak to imho stejně není pravda, protože to že byl DS4 součástí konzole nic nemění na tom, že pokud je zboží v rámci reklamace vyměněno za nový kus, na tento se dle zákona vztahuje nová záruční doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite to tak bude, to by nemelo smysl aby clovek dostal novej vyreklamovanej predmet a tim si prodlouzil zaruku o 2 roky..

aspon co sem mel zkusenost aplikovalo to takhle dost obchodu i v minulosti, jenom se prodlouzila zaruka o dobu reklamace (kdy clovek nemoh predmet pouzivat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše aaischa. Záruka je 24 měsíců, pokud dostaneš nový, nebo vyreklamovaný produkt, záruka se neprodlužuje (pokud má prodejce jiná pravidla, garantuje záruční dobu opět 24 měsíců, tak to je jiná, ale ze zákona se záruka neprodlužuje). Sám to tak dělám, a nikdo s tím nemá problém, další důkazy jsou Alza.cz a CZC.cz, u jednoho jsem kupoval sluchátka (byly 4x na reklamaci), když jsem je chtěl dát po 5. na reklamaci, tak už záruční doba skončila a tudíž FUCK, kup si nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
urcite to tak bude, to by nemelo smysl aby clovek dostal novej vyreklamovanej predmet a tim si prodlouzil zaruku o 2 roky..

aspon co sem mel zkusenost aplikovalo to takhle dost obchodu i v minulosti, jenom se prodlouzila zaruka o dobu reklamace (kdy clovek nemoh predmet pouzivat)

To ovšem mluvíš o případu, kdy dáš zboží na reklamaci a vrátí se ti tvé původní zboží opravené. Pak se skutečně záruční doba jen prodlužuje o dobu, po kterou bylo zboží v opravě.

Pří výměně zboží za nový kus se na toto dle zákona vztahuje nová záruční doba.

P.S. Mimochodem jsem reklamoval před několika měsíci svoji PS4 a vrátili mi novou, nový kus s jiným výrobním číslem a k tomu jsem dostal protokol o výměně s platností nové 2 leté záruky. Nevím, proč by to u DS4 anebo jiného příslušenství mělo být jinak.

///EDIT: Tak jsem trochu hledal a moje informace byla nepřesná. tedy přesněji řečeno platila do 31.12.2013. S novelou občanského zákoníku, která vstoupuila v platnost od 1.1.2014, došlo ke změně příslušného paragrafu a při výměně zboží za nové (nový kus) už neplatí pravidlo nové 2 leté záruky, ale tato běží skutečně od data prvního prodeje (prodejce může samozřejmě udělat vyjímku a záruku na vyměněné zboží dát novou, ale takových asi moc nebude). Pro kupujícího se v tu chvíli jeví jako nejlepší možnost při reklamaci odstoupit od kupní smlouvy a nechat si vrátit plnou pořizovací cenu zboží v případě, kdy si za takto vrácené peníze bude moct koupit zboží nové.

Dobře to popisují v dTestu - https://www.dtest.cz/clanek-3166/zaruka-a-jeji-uplatneni

///EDIT 2:

jestli mate u ovladace, ktery byl ke konzoli roztrhane packy, tak moc neotalejte s reklamaci, aby se vam ten novej stihl jeste roztrhat do konce zaruky. v patek jsem reklamoval a na novej uz se nevztahuje zaruka 2 roky, protoze byl soucasti baleni s konzoli.

Rozhodným v tomto případě bude fakt, kdy byla konzole pořízena. Mohla totiž pocházet z doby uvedení na trh, resp. z doby počátku prodeje v ČR tj. konec roku 2013 a potom by se na reklamaci uplatňovalo ještě znění starého občanského zákoníku, platného do 31.12.2013 - viz. první odstavec ČOI - http://www.coi.cz/cz/pro-podnikatele/informace-pro-prodejce/reklamace-zbozi-zakoupeneho-pred-rokem-2014/

Upraveno uživatelem drak3go
Novela zákona s účinností od 1.1.2014
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ps4 bude mit mnohem kvalitnejsi hw...

sony potrebuje aby sis koupil jednou konzoli a ta ti vydrzela haldu let.. pac kdyz ti kazdy 2 roky exne vyseres se na ne a des treba k mrkvošrotu a jejich zisky kery sou z velky casti z ps plus, a prodeju na psn by sly do kopru ..

ps3 si myslim ze kdyz se cistili a nebyly v horkym prostredi taky vydrzely.. mam 2x fat, jeden este ten co ma hw podporu ps2, cili total prvni edice a maka dotedka... a to sem na nem hral rok dene treba 6hodin.. nekdy i vic.. :)

cili o hw se moc nebojim, pokud to neni vyrobni vada kera se projevi vetsinou dost rychle...

ciklus doby pouzitelnosti u pc zakladovek pokud to nejsou nejaky elite bude fakt cca 2-3 roky.. a fakt ze odchazej.. konzole by mela vydrzet jednu generaci ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mam doma japonce mel by neco vydrzet. Jinak jsem moc fanousek sleep modu,ale chapu,ze kdyz se hra proste neuklada a clovek chce jit spat a zitra pokracovat na stejnem miste je to fajn.

Nastesti u takoveho bloodborne, co bude na ps4 to nebude treba, kde se to vypne,tak se i postavi objevi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu