Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Mass Effect: Andromeda


Cartman182

Recommended Posts

porovnání prvního dílu z roku 2007 s tímto dílem

 

Zaráží hlavně kvalita animací obličeje, aneb co čekat od hry jejichž hlavní disajnér je rasistický ind co nesnáší bělochy a dizajnérka animaci 25letá feministka - cosplejerka co předtím nikdy na hře nedělala....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo si chce trošku počíst, tak zde je zpoveď bývalého zaměstnance BW.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1354014 ... zarazily mě animace, které byly fajn ještě rok zpět ( v té době tuším nastupovala ta cosplayerka jako lead animator ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
před 11 hodinami, Bouner napsal:

Kdo si chce trošku počíst, tak zde je zpoveď bývalého zaměstnance BW.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1354014 ... zarazily mě animace, které byly fajn ještě rok zpět ( v té době tuším nastupovala ta cosplayerka jako lead animator ).

Nejvíc mě pobavilo vysvětlení na dotaz, co je "bro culture"?

Prioritising banging over good writing. :D

Jinak mi včera JRC s lítostí oznámilo, že pro mě nemají a nebudou mít sběratelskou edici Mass Effect Andromeda Collector’s Edition Remote Control Nomad ND1, kterou jsem objednával v prosinci 2016 v době, kdy ještě vůbec objednat šla. Že ale nemusím být smutný, protože se prý na ČR nedostaly žádné kusy a tak ji zde "oficiálně" nebude prodávat nikdo. Jako náplast na bolest jsem dostal nabídku, která se neodmítá - můžu za to mít konzolovou verzi hry za neodolatelných 1.499 Kč.

Pokud byste ji někdo chtěl, tak mi dejte nejpozději během dneška vědět, jinak nechám tenhle clear deal propadnout :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ME sérii miluju a tohle měl být pro mě, vedle Crash Bandicoot remasteru, vrchol letošního roku. Vážně nevím, zda tomu dát šanci, a to mám v xzone 800 kreditů = hru bych měl za litr..

 

Capture3.jpg

@Mandaz: to že v podstatě technical lead u takovýho projektu pro design animací, je člověk bez zkušeností, to je dost průšvih že.. když jsem to na netu četl, jsem myslel, že je to fór.. a neni :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do toho šel celkem bez rozpaků, podíval jsem se na gameplay a působilo to na mě dost propracovaným dojmem, zarazil jsem se jen u kamenných tváří při mluvení, ale to přežiju, sjel jsem pár dialogů, nebylo to tak strašné, příběh jsem nezkoumal, na to bych to musel sledovat 2 hodiny, což by nebylo příjemné, dozvědět se o hře něco víc, než bych chtěl, ale to se ukáže.

Jelikož je pro mě Mass Effect jedna z nejlepších her v životě, koupil jsem ji za plnou cenu, nečekám od toho zázraky a kvalitativně to bude asi třídu níž, než je trilogie, ale počítám, že zklamaný z toho nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na mě čeká k vyzvednutí už druhým dnem, ale podle reakcí nevím, jestli to za to stojí. ME je moje srdcovka. 1. a 2. díl jsem dohrál několikrát.

Kdo to hrajete, můžete sem dát nějaký info, jestli je to opravdu tak hrozný, nebo se to dá překousnout?

Díky moc.

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já mám tedy odehráno zatím jen několik hodin (cca 10), ale mně to baví hodně, příběh se mi zdá super, animace mi nepřijdou nějak hrozný a celkově za mně klasický Bioware styl, rozloha, grafika super. Podle mě si ta hra takovou kritiku nezaslouží, hodně lidí to moc srovnává s předchozími díly a nesnaží se to brát s čistým štítem jako samostatnou hru. Toť můj názor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem do hry i s rozpaky šel.. animace postav jsou otřesné, občas se setkávám i s výraznými fps dropy, dále interface a navigace v menu je též napřesdržku a vůbec nemožnost pořádně ovládat společníky v boji mi vyloženě vadí. Nicméně jako fanoušek původní trilogie vidím hlavní problém se ztotožněním se s postavami, slabším scénářem nebo s nevýraznými emocemi - třeba vyloženě při situacích, které bijí do očí, např když menší spoiler:

 

na začátku hlavní postavě zemře otec, přičemž se nekoná žádný pohřeb, pocty apod, neprojeví se téměř žádné emoce na to, jakou měl funkcni a zodpovědnost (pathfinder = alfa a omega Andromedy), kterou těsně před smrtí předá vám..

, což je v porovnání s ME1 a situací, kdy jste se měli stát první lidskou Spektrou, zkrátka zklamání. Prý je ale MEA v pozdějších fázích hry lepší, tak uvidím..

Myslím, že je ale chyba se se současným stavem hry spokojit. Původní trilogie nastavila určitou úroveň kvality, kterou další díly nemají downgradovat, ať už jí dělá jiný tým, používá se jiná technologie atd.. Takhle příště dostaneme opět polotovar nebo jenom průměrnou hru, což v případě ME série dost zamrzí.

Budu trochu přísnější, než vy :) ale za mě: fanouškům ME bych hru nedoporučil, případně ať počkají na výraznější slevu. A těm novým, běžte si radši zahrát původní trilogii nebo třetího Zaklínače, to jsou hry kvalitativně úplně někde jinde a rozhodně stojí za plnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@liborpoulik Ano, skutečně pouze 3 schopnosti najednou, víc ne. A ano, pokud chceš jiné, opravdu musíš složitě přes menu.. i proto je interface takový vo*er. Naštěstí v tomto případě si můžeš nastavit až 4 oblíbené profily (ve Skills a tuším přes trojúhelník se dostaneš k těm profilům do Favourites), které ve hře přepínáš přes touchpad (tam kde můžeš přepnout i zbraně).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profily v oblíbených přes kolečko zbraní mám, třeba adept, engineer, soldier,  problém je ten, že když změním u jakéhokoliv profilu schopnosti, tak se mi to změní i u všech ostatních na stejné, takže mám vždy u všech profilů stejné schopnosti, prostě potvrdím v menu změnu třídy fajfkou abych změnil schopnosti a ono se to změní u všeho, na co tam teda je ve hře přepínání na ostatní profily, to tedy nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ♥♥♥, nepřehledný a otravný, ale jde to udělat tak, aby sis nic nepřemazal (do té doby, než neresetuješ skilly v med bay).

Vždycky si navolíš 3 skilly, dáš trojuhelník a přiřadíš do slotu 1 (nahoru). Poté se vrátíš zpět do skillů a zvolíš jiný/é, opět trojuhelník a přiřadíš do slotu 2 (napravo). Postup opakuješ, pokud chceš mít víc profilů (max 4).

Blbě se to popisuje, nicméně youtube určitě poradí. Třeba zde (čas 4:29): 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

zdar vsem. potrebuju poradit s postupem ve hre. mel jsem ukol "meet the resistance" (v podstate na zacatku hry, cca 3-4 hodky odehrane) kde jsem jel na planetu odboje, tam jsem pokecal s nakyma "lidma" (ta nova rasa) a nevim co dal.. nikde nemam zadny ukol, co by me vedl dal.. nebo co mam udelat, aby se pribeh posunul.. akorat tam mam tunu vedlejsaku.. to je normalni? nebo je to bug..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ctwereczz Zkus se podívat do main questů, co se u tohoto úkolu píše. Systém questů je dost nepřehlednej a občas se stane, že nevíš, kam jít, a tak se musíš podívat do úkolníčku a dohledat si další postup. Stává se, že máš víc aktivních hlavních úkolů najednou, a tak je dost možný, že tento můžeš mít "on hold" a můžeš pokračovat v dalším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik za odpoved, kazdopadne nevim, fakt netusim, vystrilel jsem tam tu zakladnu kettu, splnil par tech ukolu, ted aktivuju ty majaky, ale mam pocit, ze vubec netusim, co delam.. resp, ze ta hra vubec netusi, co dela.. v questlistu je akorat tak sh*t, tam je milion veci a vubec netusim, co je main a co side quest.. totalne neprehledne.. mrkni na cas 2:55 az 5 minuta.. taky se mu tam nikde neukaze dalsi postup.. otevre mapu a jede "asi" sidequesty..  jsem z toho dost kkt

https://www.youtube.com/watch?v=v0pFY6OaH7I

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neni zač, a máš recht.. hra působí tak, že neví, co dělá :)) bohužel přesněji už si toto nevybavuji.

zkus pogooglit, třeba zde máš seznam misí: http://masseffect.wikia.com/wiki/Missions_(Mass_Effect:_Andromeda)

nebo tady máš "jak se orientovat": https://www.polygon.com/mass-effect-andromeda-guide-walkthrough/2017/3/15/14926762/nexus-reunion-side-missions-station-sabotage-tram-controls-map-getting-to-know-the-nexus-heleus

Už nevím, jak se to v tom quest logu jmenuje, ale zřejmě story quests nebo něco na ten způsob, jenom pozor, hlavní questy jsou i v záložkách pod názvy planet. Zkus to projet na hulváta jednu řádku po druhé (určitě to nebude v "additional tasks", myslím si. Co všeobecně pomáhá, kecat často  a s každým, především s hlavními postavami a úplně nejlépe po každém hlavním úkolu. A taky skenovat vše možné, číst emaily nebo občas zajít k intercomu na lodi. Přesně to jsem dělal a ztratil jsem se snad pouze jednou, kdy jsem prostě taky musel projet quest log, abych zjistil, že musím letět pokecat zpět k tý frajerce, jejíž face is tired.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

jj dik za odpoved, hru jsem uz dohral. mels pravdu, ze ty ukoly byly razene fakt nestastne.. navic ti kdykoliv v prubehu hry naskocil pri nejakem eventu dalsi task, ktery si potvrdil tlacitkem "options" a uz si plnil vedlejsak a ani si o tom nevedel.. docela nestastne resene.. nez jsem na to prisel, jak to funguje, tak jsem casto hral a ani nevedel, co vlastne a cele mi to nedavalo smysl.. loajalni mise jsem nedohral ani jednu, prislo mi, ze ani nevim, co mam delat.. hra me zavedla na planetu a nerekla, co dal.. a chodit furt na youtube se mi nechtelo.. dopleskal jsem main story a nevim.. celkem mam rozporuplne pocity.. hra jako takova spatna neni, ale je tam zbytecne moc kase, coz by nebylo naskodu, kdyby se to nepletlo do postupu hry a nevytvarelo to zbytecny gulas.. grafika super, hra stinu a svetel byla na chrochtacku, postavy se mi libily, ale s tema hlavnima zaporakama toho moc nevysvetlili.. bral bych to, pokud by to bylo zamysleno jako zacatek nove serie, ale buh vi, jak to ted s mass effectem po andromede bude.. kazdopadne dik za tvuj cas a ochotu :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu