Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

drak3go

Moderators
 • Příspěvků

  3944
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vyhrané dny

  75
 • Feedback

  100%

Příspěvky od uživatele drak3go


 1. Na podpoře Sony sice nedělám, ale mám podobnou kombinaci jako ty (stejnou značku, jen jiné modely) a tak zkusím dát pár základních poznatků z mého nastavování. Možná jsi vším tím prošel, ale co kdyby.

  1. Pro příjem signálu ve 4K musí být na domácím kinu nastavený příslušný HDMI vstup (ve svém příspěvku zmiňuješ 4K output, ale ověř, zdali podobné nastavení není u tvého modelu nutné udělat i pro vstupy)

  2. To stejné se může týkat i TV. U ní rovněž pravděpodobně bude nutnost zapnout pro HDMI vstup "Vylepšený formát". U některých modelů lze toto nastavit jen pro některé konkrétní HDMI vstupy (u mého jsou to např. HDMI 2 a 3)

  3. Na vině může být i HDMI kabel. Píšeš, že při přímém propojení PS4 s TV ti signál 4K funguje, ale při propojení přes domácí kino už používáš kabely dva. Ověř si, že i s druhým kabelem máš při přímém propojení 4K funkční

  4. Pokud vše z výše uvedeného máš ověřené a nastavené správně a 4K signál přes domácí kino nemáš, co ti v tu chvíli ukazuje/nabízí v nastavení obrazu konzole? (máš výstup nastavený na "Auto" a není to jen chybným vyhodnocením připojených zařízení, přičemž by mohlo pomoci změnit manuálně na 4K výstup, anebo konzole  vůbec nedetekuje 4K zařízení a tak toto rozlišení vůbec jako možnost nenabídne?)

  To je tak pár zákadních věcí, které mě v souvislosti s tím napadly.


 2. Ono všechno je špatně, soutěže, náhodný los, padající servery, ... Jde jen o to z těch špatných možností vybrat tu nejméně špatnou a tahle mi připadá docela fajn. Úplně nejlepší by bylo mít sběratelek dost pro všechny, ale to se ukazuje být poslední dobou u těch očekávanějších titulů nereálné.


 3. Nikde jsem o hodince hraní nic nepsal. Nepatřím určitě mezi hardcore hráče, co by u tohoto seděli celý víkend a zároveň si nedělám roční statistiky každého hraní, nemám důvod. Ale pro ilustraci jsem si teď znovu dal TLOU na zničující obtížnost a tak zhruba týden jsem to jel denně těch 5h v kuse.


 4. před 13 hodinami, rkolarik napsal:

  Taky jsem to řešil, ale nakonec jsem se rozhodl pro OLED. Protože teď LED mám, takže bych si jen koupil lepší LED a to Sony XF900 nebo Samsung 8002, ale pořád LED. Kdežto OLED je již nová technologie a dle mě, co jsme viděl naživo je už někde jinde. Bohužel  Samsungy Q jsou pořád LED TV, takže zatím jediná cenově slušná OLED je LGB8, i když s rizikem vypalováníl, což ale při mém hraní max 2 hodky denně, moc obavy nemám. Jen podotknu, že zatím jsme ji nekoupil, protože jak mi zde poradili, pokud nemám vyloženě důvod, není třeba to řešit. Až to přijde pujdu do OLED.

  Je tomu rok, co jsem pořídil OLED od Sony. Od té doby TV běží v denním režímu běžného TV vysílání/hry/filmy. Nepozoruji žádné známky vypalování obrazu a zatím jsem ani nemusel použít funkci "Obnovení obrazu" (kterou má Sony pro tyto případy integrovanou do SW a u které doporučují její použití max. 1x do roka nebo méně dle potřeby).

  Uvidím jak dál, zatím jsem s TV moc spokojen.


 5. Dobře, zkusím to nabídnout pár známým sběratelům, jestli by někdo z nich neprojevil zájem.

  Zpětně si procházím tvá témata, kde obě díla vznikala a kde jsi s každým tvým příspěvkem sklízel od konkrétního jedince slova obdivu a zároveň neskrývaný a utvrzující zájem o koupi. Jak teda vidím, pouze falešný a nakonec se opět ukázal být jen tlučhubou. Na druhou stranu za to sklidil docela dost lajků. Jak typické pro některé zde.

  Dám ti vědět, když bych někoho měl.


 6. před 19 hodinami, indeshit napsal:

  jj, XF9005 je super na HDR ... rozhodně lepší než OLED . Na hry je OLED nesmysl. XF9005 patří k tomu nejlepšímu. Sice nemá takovej suprovej input lag jako Samsungy, ale zase má super jas a FALD.

  Rád si poslechnu jediný důvod, který podloží tvoje nesmyslné tvrzení, že OLED je na hry nesmysl.


 7. Zprvu jsem si říkal, že to bude něco jako v tom Císařův pekař ... patláma, patláma. Postupem to ale začalo nabírat tvary a rozměry a výsledek? Jedním slovem parádní. Smekám nad touto manuální zručností a pokud jsi této zručnosti dosáhl jako domácí samouk bez předchozího tréninku v nějakém uměleckém oboru, pak smekám podruhé.


 8. před 10 minutami, mirai_trunks napsal:

  very nice job! btw jiz jsem videl inzeraty za 4k prodej vinilu, tak snad vsichni zda to maj do sbirek:biggrin:

  Rád bych tomu věřil, protože mě to fakt stálo času a úsilí (od neustálého navyšování počtu ks v objednávce, dojednávání přepravy, komunikaci s celnící až po zabalení a odeslání). Můj ve sbírce zůstane do doby, než se jednoho krásného dne rozhodnu se svojí sbírkou skoncovat nadobro. Ostatním přikazovat nelze :wink:

  Btw skoro takovou cenu jsem dal za červené vydání stejného vinylu, ale jeho vyjímečnost mi tu investici ospravedlnila :)

  Jo a Rowane, víš jak je to s tou potrefenou husou .... :D

   


 9. Tak jsem se včera večer pustil do zabalení všech zásilek tak, abych je mohl dnes všechny najednou expedovat k vám. To, co se zprvu zdálo být chvilkovou záležitostí se nakonec ukázalo být docela slušnou noční šichtou a po dokončení jsem si říkal, že dělat něco takového v případě nějaké objemné sběratelské edice, tak to asi balím až doteď :D

  Doufám, že úsilí vložené do balení nepříjde v niveč a že k vám všem dorazí zásilky ve stavu, v jakém jsem je dnes předával mnohdy nevyzpytatelnému kurýrovi zvanému Česká pošta. Takhle to tedy nějak vypadalo

  1. Každý vinyl byl nejdříve vložen do samostaného sáčku, to aby při odstraňování lepící pásky z balení nedošlo k poškození jeho vlastního obalu

  Pic1.thumb.jpg.c7a81e2736b655a2a0a3f054e2a3f9ca.jpg

  2. Další vrstvou ochrany měl být karton a proto bylo nutné připravit dostatečné, na míru dělané množství

  Pic2.thumb.jpg.f4821b6bd48be7f77d8d5d24772ecdab.jpg

  3. Každý vinyl dostal takový kus kartonu po obou stranách

  Pic3.thumb.jpg.737e672c04c5238d8f9acaf3aab6968b.jpg
  Pic4.thumb.jpg.4cd1e8ec8c19f7e7d8983304adddbd13.jpg

  4. Kdo byl nenasyta a objednal si více než 1ks (byly snad tací?) :) musel přijít na řadu sendvič :D

  Pic5.thumb.jpg.a1ec69c88bff5424567284167998cfe5.jpg

  5. Ke zpevnění bočních stran byla použita kombinace dostupných balících materiálů

  Pic7.thumb.jpg.cc6f245bcc436d701df72a4ef286e956.jpg
  Pic8.thumb.jpg.9f8c7a775c82dcb67f253a73cdf49983.jpg

  6. Takto celé připravené to dostalo svrchní vrstu v podobě bublinkové fólie

  Pic9.thumb.jpg.d82078eff9a9b9a90d458e797b60a93f.jpg
  Pic10.thumb.jpg.cf584ae00990d2155a3f99fb859dff4a.jpg

  7. Takto zabalené byl každý vinyl nakonec vložen do bublinkové obálky s předtištěnými adresami a tradá na cestu za vámi :)

   

  Teď vám všem postupně rozešlu do zpráv podací čísla zásilek pro možnost online sledování jejich doručení a s předpokladem zítřejšího doručení budu netrpělivě očekávat vaši zpětnou vazbu s potvrzením bezpečného přijetí nepoškozené zásilky :happy:

  To je k tomuto tématu asi vše, doufám, že vám tento artefakt do sbírek přinese stejnou radost, jako mně a třeba zase někdy u dalšího "group buy" :)

×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu