Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PlayStation5 - PS5


tofi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Zeptám se skromně k čemu je to dobré? Přeci většina her na PS5 má režim buď 4K 30 fps, nebo horší grafika a 60 fps, tak k čemu je to dobré? Podle mě je nejzásadnější, aby udělali podporu rozlišení QHD. Nebyl by to lepší kompromis, než 4K a 30 fps? Třeba na QHD, by to bylo cca 50 fps na těch 60 fps, to nějak samo mění rozlišení ne mám pocit. Podle mě by QHD, bylo ideál. Ale zase problém je, že TV toto rozlišení nepodporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

když hra běží na skálopevných 60/120 fps tak je to asik fuk, spousta moderních her poslední doby (elden ring, ghostwire...) ale nedosahuje těchto hodnot a dochází k tzv. trhání obrazu. S VRR se toto trhání minimalizuje a hra je "plynulejší" i když běží na 50 fps. 

https://websetnet.net/cs/what-is-hdmi-vrr-on-the-playstation-5-and-xbox-series-x/

Jinak není nutno čekat na firmware update na PS5, stačí restartovat PS5 a menu s VRR se objeví.

Kdo má LG telku s podporou VRR, stačí poklikat 7/8 x na zelené tlačítko na dálovém ovladači.

Dnes chvíli otestováno na Ghostwire tokyo a funguje to. 

Rozsah VRR u LG je 40-120Hz tedy je nutno zvolit mód, který umožnuje generovat dostatek FPS (Tedy ne 30fps lock mód:)

Budu testovat na hrách co mám:)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Tak.

Všechno dobré jednou skončí. Prach si a v prach sa obrátíš. Má PS5 pomalu ale jistě odchází do křemíkového nebe.

Před cca 14 dny mi při hraní kaa párkrát hra spadla do menu konzole. Říkal jsem si asi chyba hry. Ale bohužel. The Quarry mi začala pravidelně padat co půl hodiny, někdy dokonce i pětkrát do pěti minut. Vždy se jakoby grafika hry zastavila, zvuk šel pár dalších vteřin, než se hra sekla úplně. 2x mi dokonce spadla tak, že problikla zelená obrazovka a musel jsem udělat tvrdý restart. Poté proběhl rebuid databáze. Zapnu qarry a zas. Pád. Říkám si bubá hra, prodám ju a hotovo.

Bohužel. Shadow warrior3 jsem dohrál jen s pár pády (i když těch cca šest hodin...). Ale gt7 mi nejde ani spustit, wrc10 se v menu kariéry rozpadá grafika kanclů (jakoby vyskočily všechny objekty a kromě postraního panelu je jen černo), a fejfa, pokud se rozjede tak obraz problikává jako stroboskop. U chernobylite se nedostanu z úvodního menu. A ob druhý pád byl se zelenou obrazovkou.

Hry jsem zkoušel reinstalovat, nepomohlo. Rebuid databáze nepomohl. Takže v pondělí budu volat do servisu a posílat konzoli na reklamaci...

Doufám že ji vyřídí co nejdřív, neb dostanu absťák a budu muset hrát full life 4 na obtížnost demons souls. A to se mi moc nekce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malé info k reklamaci.

Ptože mi psko přeprodal kamarád za nákupku a litr slivovice, tak sem mu psal a poslal mi fakturu. Volal jsem do krámu a prý uvedenou fakturu nemohou najít...  Tak sem jim napsal mejla a prý mám počkat...

Což sa mi moc nechce, tak sem volal na Sony servis, popsal jim problémy a prý sa mám na krám vykakat a poslat konzoli bez příslušenství, kopii faktury a průvodní dopis přímo k nim. Dle popisu nejspíš odchází gpu a to mění konzolu kus za kus během čtrnácti dnů.

Takže počkám estli mi během dneška nenapíšou z krámu a pokud ne, zítra PSko pošlu přímo do Sony servisu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak update ohledně reklamace. 

Včera mi napsal obchod, že mám zkusit dát konzolu do továrka... Na to jsem jim odpověděl že sem psko už v úterý ráno poslal do servisu. Na to ještě neodpověděli. 

Ale pošta zlyhala. Nejspíš ztratila balík do ruky s ps5... Dle skenu by měl být na depu v Praze, ale fyzicky tam není. Konzoli sem poslal v tej origo čistéj bílej krabici co je pod tou jakoby krycí origo krabici s potiskem. Plus sem krabicu eště zabalil do běžného balícího papíru, takový světle hnědý neprůhledný a neprůsvitný. Balík je pojištěn na 30t.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj ...nedalo mi to protože jsem už o něčem podobném slyšel a pošta Ti bude házet klacky pod nohy takže i pokud to uznají tak se připrav že se budou hodně kroutit a nebude to záležitost pár dnů-- Pokud byl balík pojištěn a byla uznána oprávněná reklamace, sepíše se protokol a zahájí řízení, ve kterém je nutné prokázat, co bylo obsahem zásilky a zda obsah odpovídá částce, na kterou byl pojištěn. ....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dědo to mám pořešené. Známý (má dýlerskou firmu) by mi vystavil v případě potřeby fakturu kde bude uvedeno ps5 za cenu 31.999,- Plus k tomu mohu doložit emailovou komunikaci se servisem, že jim v úterý posílám psko na reklamaci a je tam uvedeno i podací číslo 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu