Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

[PS4] Cenové akce - Diskuze!


nepster

Recommended Posts

Nechci zasahovat do hloubky, ale není to s tou levnou fifou stejnej případ jako iphone 6 x alza? Objednávkou se obchod uzavřel a tudíž byste zboží za uvedenou cenu mohli podle občanskýho zákoníku požadovat. Je to jejich problém, že udávali špatnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Zkrátka eshop ti to může kdykoliv zrušit. Běžná praxe. Spousta obchodů má na i položky na dotaz, dodání do 14ti dnů atd. u kterých je malá pravděpoonost že to mají skladem ale přesto to mají v nabídce.a pak nejsou schopni to dodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Kdo nečetl těm doporučuji přečíst obdobný případ s levnými iPhony na Alze, zejména pak odstavec "Až soud rozhodne, jak na takové případy nahlíží NOZ" - http://mobil.idnes.cz/alza-levny-iphone-soudni-spor-dkj-/mob_tech.aspx?c=A150120_140826_mob_tech_LHR

Zajímavé postřehy z nového Občanského zákoníku:

  • Společnost Alza.cz odůvodnila zrušení smluv omylem, podle Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace ovšem takové tvrzení nemá v novém znění občanského zákoníku oporu. Ten totiž na situace, kdy spotřebitel věděl, či musel vědět, že podnikatel jedná v omylu, již nepamatuje.
  • Aby bylo jednání v omylu neplatné, musela by omyl vyvolat druhá smluvní strana (spotřebitel)
  • Smlouva uzavřená prostřednictvím e-shopu je platně uzavřená v okamžiku, kdy spotřebitel doručí svoji objednávku prodejci
  • Právo odstoupit od smlouvy uzavřené na dálku občanský zákoník stanovuje pouze spotřebiteli, nikoliv podnikateli
  • Argument, že spotřebitel musel jednoznačně poznat chybnou cenu, je podle ČOI v tomto případě slabý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

headhot Soud sice stojí peníze, ale v případě, že e-shop prohraje, bude muset pravděpodobně zaplatit i výlohy - Alza ty iPhony raději dodá, než aby se soudila, uvidíte, že couvne.

Každopádně to sem nepatří, jestli to chceme probírat, pojďme do nového vlákna v Pokecu, ne tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Tak zrovna Alza se za to, aby nemusela ty iPhony dodat, bude raději soudit ;)

Přičemž jsem si jist, že pro společnost jako jsou oni by byla "ztráta" asi jako pro nějaký kamik poslat jednu Fifu.

P.S. Dost se tu odkláníme od tématu pánové ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stacil pouze link nez tenhle nekonci prispevek

Jinak ohledne te FIFA14, dostal jsem email Termín dodání:19.02.2015 Nejak nechapu,ze kdyz jsem si u toho Kak objednaval jako posledni (po me objednavce bylo vyprodano) to ve skutecnosti dostanu jen ja. Platil jsem predem. Bude zasilano na firmu,jestli toto sehralo roli. Takze dle me to byla akce,kde se zbavovali skladovych zasob a nejak to nevychatali. Email jsem dostal az dnes ohledne hry.

na zavvi specialni bundle http://www.zavvi.com/ps4-hardware/sony-playstation-4-500gb-console-includes-destiny-the-order-1886-blackwater-edition/11087616.html?utm_source=ENZ-_email-18-2-2015&utm_medium=email&utm_campaign=ENZ-_email-18-2-2015&affil=thgemail&utm_content=TCMemail

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu