Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PlayStation5 - PS5


tofi

Recommended Posts

před 3 hodinami, Susperian napsal:

Tak je to tady, konzole PS5 opravdu vyjde cca Listopad, Prosinec 2020. Ale co mě dostalo, že zpětná kompatibilita, ještě není úplně stoprocentní. To mě poser. Cituji: Co se týče zpětné kompatibility PS5, zatím víme díky Famitsu jen tolik, že "vývojáři prý věnují veškerou energii na to, aby ověřili, zda dokáží garantovat kompletní zpětnou kompatibilitu či ne".

Nevim kde jsi to cetl, ale kompatibilita je uz potvrzena jakou dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Manoust napsal:

Nevim kde jsi to cetl, ale kompatibilita je uz potvrzena jakou dobu.

No to jsem si taky myslel, ale asi to tak sto pro nebude. Eurogamer: https://www.eurogamer.cz/articles/2019-10-08-oficialn-playstation-5-o-vanocich-2020-a-spousta-dal-i-detail

A potvrzena být může, ale ti ocasi si asi nejsou úplně jistí jestli to bude fungovat, vzhledem k tomu, jak je to napsané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Earlier this year, Sony officially confirmed the existence of a new PlayStation console, the PlayStation 5. As the console is partly based on the architecture of the PlayStation 4, backward compatibility with PS4 games was confirmed. However, in a new statement given to Japanese outlet Famitsu, Sony has said that, while the console has been designed to achieve backward compatibility with PS4 titles, the development team is currently hard at work to verify whether “complete” backward compatibility can be achieved.

https://wccftech.com/sony-on-ps5-backward-compatibility/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za článek. Tak jestli jsem to pochopil správně (má angličtina je spíš slabší), zatím si nejsou jistí všema hrama, jestli budou kompatibilní a ještě se na tom pracuje a můžou se objevit třeba nějaké bugy atd. No tak nezbýbá, než držet palce 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Tak spis prekopou celej operacni system a pak nemuzes 100 pro zarucit kompatibilitu. Spis nez  o hrani starsich her bych se zajimal zda bude day one co hrat... takovej knack 3 a killzone xy.. jinak nebude az tak duvod kupovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No něco mít v rukávu musí, to je jasný. Teď je otázkou, jestli budou v den vydání lákat na remastery TLOF2, Ghost Of Tsushima atd. nebo budou mít v rukávu něco nového, těžko říct. Ikdyž nevěřím, že budou ty remastery dělat. To vyjde jen nějaký update pro PS5, bude to ostřejší, možná nějaké nasvícení a je to. Ale, že by se někde mluvilo o nějaké extra pecce, co bude jen na PS5, to netuším. Potom možná to nebude žádná exkluzivitka, ale to co prostě vyjde v tu dobu třeba na PC.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Bloomberg: PS5 manufacturing costs pushed to $450 per unit, Sony facing pricing difficulty due to competition and scarce parts

PlayStation 4, which was released in November 2013 for $399, is estimated to have cost $381 to manufacture. If PlayStation 5 has a similar gross margin, its retail price would have to be at least $470.

https://www.gematsu.com/2020/02/bloomberg-ps5-manufacturing-costs-pushed-to-450-per-unit-sony-facing-pricing-difficulty-due-to-competition-and-scarce-parts

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

zdar všem. teď jsem si pořídil na ps4 volant od logitechu - G29 + řadící páku.. po nějaké době jsem začal pátrat, jestli ho bude podporovat PS5. Vím že volant má přepínač mezi ps3 a ps4.. Je mi jasné, že to nikdo nemůže vědět jak to bude u ps5.. ALE, dočetl jsem se, že před G29 byl G27 na ps3 a ten pak na ps4 nešel.. Ještě jsem se dočetl o nějakém adaptétu, díky kterému pak ta G27 na ps4 jela, ale úplně jsem po tom nepátral. Zajímá mě, jestli to někdo v minulosti řešil, že si koupil volant na ps3 a pak mu na ps4 nešel a musel koupit jiný... Bo to by mě fakt trefilo za půl roku zjistit, že mám doma "vercajk" za osmičku na kosočtverec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Osobně z toho Mortymérova příspěvku cítím trošku ironii jestli ty ne je to špatně.

Každopádně o PS5 se víceméně pořádně a zaručeně nic moc neví a ty tu řešíš funkčnost volantu. Momentálně je to stejný nesmysl jako např. řešit jestli v létě bude konkrétní den pršet či ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Já jsem to pochopil moc dobře proto sem psal že teď je zbytečný něco řešit. V době kdy nefungoval volant z PS3 na PS4 tak byla next-gen konzole venku a vědělo se to. Tady neví zatím nikdo nic proto píšu ze je to zbytečnost chápeme se? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators
před 10 minutami, ctwereczz napsal:

ironii jsem cítil, tohle ale ponechme stranou. špatně jsi pochopil můj příspěvek.. psal jsem, že neřeším ps5 když o ni nikdo nic neví. ptal jsem se, jestli někdo řešil přechod z ps3 na ps4.. přečti si to prosímtě ještě jednou..

A proto se v tématu o PS5 ptáš zda někdo řešil přechod z PS3 na PS4 🤔😂😂😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoši brzděte.. zas ze mě nedělejte koninu. já se jen ptal. jestli pak tu podporu k G27 přidali nebo ne, jestli jste to tu třeba tehda někdo neřešili a jak to dopadlo.. protože (ač spekulace) se dá předpokládat, že se situace zopakuje. téma jsem mohl volit jiné.. ok, příště si to ošéfuju líp.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Jak mohli přidat podporu? Píšeš že si cosi četl ale očividně moc ne. Víš proč nejde G27 na PS4 (bez nějakého převodníku)? Protože PS4 používá úplně jinou sběrnici na data než PS3 proto nefungoval a ani fungovat nebude a ani žádný přidání podpory nebude.

Já být tebou tak tenhle problém řeším až v době kdy SONY oznámí PS5 oficiálně a budou nějaká oficiální stanoviska ohledně fungování či nefungování toho či onoho [emoji6]

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoši, hoši, hoši... člověk se jen zeptá a vy z toho hned uděláte třetí světovou. evidentně jsem mrhal vaším drahoceným časem. moje chyba.

saix: konečně si mi odpověděl.. díky (bez ironie).

mortymer: na tohle jsem už moc starý. ale neboj, jednou z toho taky vyrosteš 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu